Řbitov zviřátek

Řbitov zviřátek https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/406211/bmid_rbitov-zviratek-wrA-406211.jpg 4 5292 5292

Rodina Creedových se přestěhuje z Chicaga a usadí se v půvabném venkovském domě ve státě Maine. Otec je lékař, má zajímavou práci, krásnou manželku a dvě roztomilé děti. Zdálo by se, že jejich rodinné štěstí nemůže nic překazit. Nedaleko od domu je však podivný hřbitov, kam místní obyvatelé pochovávají své zvířecí miláčky. Panuje tu zvláštní ponurá atmosféra temného tajemství, již nelze přesně definovat. To ale není nic proti indiánskému pohřebišti o pár kilometrů dál… Poté, co Creedovým zemře kocour a otec ho tam tajně pohřbí, začnou se dít šílené, nepředstavitelné věci, které jsou horší než sama smrt…... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Beta-Dobrovský

Pet Sematary , 1983

xNelly
07.09.2013 5 z 5

první "kingovka" kterou jsem četla .... kdykoliv ji znova čtu napětím nedýcham...

agar
31.08.2013 5 z 5

po Osvícení je tohle moje druhá nejoblíbenější Kingovka.

AjťačkaTýnka
29.08.2013 5 z 5

Bezva děj, hororové vyprávění miluju. King to umí obzvlášť skvěle!

aannyy
26.08.2013 3 z 5

Knížku jsem měla trochu problém dočíst, asi nebyla dobrá konstelace na toto téma :-) každopádně se mi pak líbila a i film.

anez66
17.08.2013 5 z 5

Kniha je naprosto skvělá! I když už vím konec, je mi jasné, že si ji jednou budu muset přečíst znovu. Opravdu na mě zapůsobila. Hlavně ten závěr mě dostal. Vůbec jsem nečekala, že to takhle skončí. Byla jsem ohromená.

Lucka385
15.08.2013 3 z 5

Kniha mi byla doporučena, ale upřímně nevím, co si o tom příběhu mám myslet. Místy napínavé, místy mi to přišlo jako horor pro děti. Jako matce dvou dětí i trochu zbytečně brutální - ten konec. Vraždící dvouletý zombik.......Ale Kinga jsem ještě nevzdala, určitě si od něj ještě něco přečtu.

Neobee
14.08.2013 5 z 5

Výborná kniha, napínavá od začátku do konce. Hodně mě bavila...

Cibak
12.08.2013 5 z 5

Kinga mám moc rád. A Řbitov zvířátek obzvlášť.

Effi
05.08.2013 5 z 5

První kniha od Kinga, kterou jsem četla a která mě donutila číst i další jeho knihy. Neméně dobrý je i film, brrr :-)

Svoby
28.07.2013 5 z 5

Tato kniha byla moje první od Kinga a způsobila naprostou King-mánii. Od té doby jsem přečetla snad všechny knihy, které jsou od něj v knihovně a pár dalších. Ovšem tato pořád zůstává na vrcholu, je to prostě srdcovka.

1972Sixo
18.07.2013 5 z 5

Asi moja najKingovka. Mam to najstarsie vydanie z Laseru s tym malovanym prebalom - dosť gyčovitým. Ale kniha je fakt mraziva (aj s tym primrazenym kocúrom) ... a riadne som sa bal. Famózne rozpísané z reálne prežitého Kingovho prostredia učiteľa v škole - ktorým King naozaj bol.

Kikuška1
17.07.2013 3 z 5

Já jsem se na tuhle knížku docela dost těšila, a docela mě zklamala. Tohle je nejděsivější Kingova kniha? To mě docela odrazuje přečíst si další jeho knihy.(Zatím jsem četla jenom tuhle.)

Jančislava
03.07.2013 5 z 5

Co na to říct? Tehdy to byla moje druhá kniha od Kinga ( po Osvícení ) a nenechala mě téměř usnout. Bála jsem se a nemohla se dočkat, jak to bude dál. Konec byl drsnej a ůžesnej. Určitě kniha, která se dá číst znovu!

Veru99
28.06.2013 5 z 5

Prostě úžasné a příjemně nepříjemné, dokonalé čtení, tedy ano, opět King nezklamal.

Tiana
23.06.2013 5 z 5

Na "Řbitov zvířátek" mě naočkovala má kamarádka, která mi ji doporučila již před delší dobou. Celkem se stydím, že jsem se do čtení vrhla až teď. Knížku jsem měla kvapem přečtenou, aniž bych chtěla, zkrátka jsem nemohla od ní odlepit oči. Knížka mě jednoduše nepustila. Zpočátku žasnete na tak krásnou rodinnou idylkou plnou lásky, poté se však stane cosi v rozporu se vším, co se týče života a smrti. Byla jsem napjatá jak kšandy ani husí kůži jsem se nevyvarovala. Ze závěru jsem v šoku ještě teď.
- Má první přečtená knížka od Kinga a už mám zálusk na další jeho díla. Doporučji. :)

Thanyss
18.06.2013 5 z 5

Další z řady kingových skvělých hororů. I když je děj omezen na cellem malé území, autor z toho dokázal vykřesat maximum. Řbitov zviřátek rozhodně není optimistickým místem pro děti nebo dospělé, ale to, co se skrývá za ním je mnohem, mnohem horší, protože to, co pohřbíte na mikmackém pohřebišti, to se k vám zase vrátí. Jen v trošku jiné podobě... A možná vás to nebude mít moc rádo...

Dith
17.06.2013 5 z 5

Moje první kniha, kterou jsem před lety od S. Kinga četla. Díky této knize jsem si tohoto autora zamilovala a nedám na něm dopustit.
Při čtení této knihy jednoduše tuhne krev v žilách.

ERIK 2
15.06.2013 5 z 5

Toto byl první horor který jsem od Stephena Kinga četl a je to bomba,filmová podoba taky.

Hedwik
14.06.2013 4 z 5

Já nevím, první kniha od Kinga kterou jsem si přečetl a moc jsem z ní nebyl moudrý. Je jasné, že tento styl mi moc nesedí a těžko hodnotit, ale to je má chyba. Kniha je velice čtivá i když místy pro mě velice zdlouhavá, účinek byl však pravurní neb se mi po čtení špatně stalo a zdáli se mi zajímavé sny. Kniha určitě je dobrá k zamyšlení "buďme rádi za to co máme a to co se stalo zkusme brát s chladnou hlavou a rozvahou, vše se nám tisícekrát vrátí"

Skjaninka
08.06.2013 5 z 5

Myslím, že akýkoľvek ďalší komentár k tejto knihe, len podtrhne jej dokonalosť. A tým myslím dokonalosť myšlienky tejto knihy. Predstava možnosti návratu milovaného človeka zo záhrobia je síce lákavá, ale to by nebol King, aby sa v tom neskrýval nejaký háčik.
Zdanlivo nevinný príbeh dokonalej rodinky sa premení na desivú hrôzu nabitú strachom, emóciami a rozhodnutím, ktoré mi dodnes vŕta v hlave a vyvstáva otázku, ako by som sa zachovala ja? Nechala mŕtve spať, alebo skúsila řbitov zvířatek s vedomím, že sa vrátia, ale....
No kto nečítal, odporúčam. Jedno z najlepších od Kinga.