Řbitov zviřátek

Řbitov zviřátek https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/406211/bmid_rbitov-zviratek-wrA-406211.jpg 4 5292 5292

Rodina Creedových se přestěhuje z Chicaga a usadí se v půvabném venkovském domě ve státě Maine. Otec je lékař, má zajímavou práci, krásnou manželku a dvě roztomilé děti. Zdálo by se, že jejich rodinné štěstí nemůže nic překazit. Nedaleko od domu je však podivný hřbitov, kam místní obyvatelé pochovávají své zvířecí miláčky. Panuje tu zvláštní ponurá atmosféra temného tajemství, již nelze přesně definovat. To ale není nic proti indiánskému pohřebišti o pár kilometrů dál… Poté, co Creedovým zemře kocour a otec ho tam tajně pohřbí, začnou se dít šílené, nepředstavitelné věci, které jsou horší než sama smrt…... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Beta-Dobrovský

Pet Sematary , 1983

DreamR
11.12.2013 5 z 5

U téhle knihy jsem docela nechápal. King opět ukázal, že má neuvěřitelnou fantazii a místy jsem měl husí kůži při čtení některých pasáží. Jeden z mých nejvíc nejoblíbenějších autorů prostě umí.

Habana
05.12.2013

Řbitov zviřátek... Kniha s krásným názvem. Po téhle knize jsem sáhla ve 14 letech a četla na pár zátahů. Pořád si myslím, že tahle kniha patří k jedněm z nejlepších počinů autora. Nebudu moc objektivní co se postav týče, přeci je to jen pár let, ale mohu říct, že příběh má dokonalou atmosféru, co se konce týče... přečtěte si.
Mám k tomu své negativum a to, že příběh má slabá místa, dlouhá, nezáživná a stane se, že se několik listů přeskočí. Ovšem to nic nemění na tom, že tuhle knihu ano, patří k TOP Kingovek, které za to stojí.

misami99
26.11.2013 5 z 5

Nikdy nezapomenu na ten moment, kdy děj v knize vrcholil do nejvyšší hrůzy a můj prudce inteligentní spolužák se ke mně připlížil a vybafnul na mne...
Nicméně k samotné knize: Líbí se mi, že děj je nečekaný, úplně cítíte tu zoufalost nad tím, jak ta ubohá malá rodinka jde celá kompletně do kopru. A nepomáhají jim žádné náhlé šťastné události, děj se prostě svažuje až k samotnému černému konci.
Opět - jako u knížky To - starý motiv (oživlé mrtvoly), nový rozměr.

Pět z pěti, za Oze Veuikého a Stuašlivého.

Daffodila
24.11.2013 5 z 5

Mé první setkání s panem Kingem. Musím uznat, že píše velmi čtivě a právě tento styl si mě získal. Ovšem musím se trošku přiznat, že mě zklamalo, že kniha není tak děsivá, jak jsem si z vyprávění představovala. Velmi zajímavý příběh. Rozhodně jedna z těch lepších knih, které jsem četla.

Bamboocha
21.11.2013

Skvělá kniha s velice zajímavým příběhem.

mautina7
07.11.2013 5 z 5

Naprosto dechberouci pribeh, ktery me ve vsech ohledech zaujal vice nez Zelena mile. Rozhodne doporucuji! P. S. Neni dobre cist zaver knihy v mhd, muze se vam stat, ze zapomenete vystoupit :-D

Tomislav
03.11.2013 5 z 5

Má první kniha od Kinga :-) Výborný příběh, rozhodně lepší než film.

AAndulka
30.10.2013 5 z 5

The best of King... :-) jestli doporučit něco od Kinga, začala bych Řbitovem, pokračovala Osvícením, Dolores a To (přece jen to je už pro znalého a náročnějšího čtenáře...)

michvav
25.10.2013 4 z 5

Moje první kniha od Kinga a určitě začnu číst další jeho knihy :)

Odehnalka
11.10.2013 4 z 5

King je prostě král ve svém oboru!

Radůz
08.10.2013 5 z 5

Zatím čtvrtá Kingova kniha, kterou jsem četl a tato se mi líbila nejvíc. Hned po ní je Osvícení. Nejstrašidelněji na mě působila ta část, kde je popsaná cesta na staré mikmacké pohřebiště.

Poutnice
30.09.2013 5 z 5

(spoiler?)
brrr...viděla jsem kousek filmu, zjistila jsem, že je to kniha od Kinga, tak hurá na ní a brr...ještě teď mám husinu! A ten film? Ani mě nehne :) kniha je skvelě napsaná, ze začátku si člověk skoro říká, co to má být, ale pak jakmile chlapečkovi urazí náklaďák hlavu...no, řekla bych jen pro otrlé!

monushka
29.09.2013 5 z 5

Vynikají kniha!!! Četla jsem jedním dechem a nemohla jsem se odtrhnout. V mnoha pasážích jsem zadržovala strachem dech a měla jsem husí kůži po celém těle, ale prostě jsem musela číst dál a dál.

Sycorax
27.09.2013 5 z 5

Podľa mojeho názoru je "Rbitov zviratek" jedno z tych slabsich dielov. Skutocne sa da dej predvidat, popis strasidelneho okolia je vcelku dobry a zaver zase az tak prekvapujuci nie je :-). Obecne sa mi jeho diela pacia, a tak ako na uvod je vcelku dobra.

andrea321
27.09.2013

Moje první kingovka, která mě tak zklamala, až jsem zprvu myslela, že zároveň i poslední. Spousta lidí mi ji doporučovala, znám spoustu lidí, kteří jeho knihy milují, tak jsem ho chtěla též zkusit. A výsledek je, že ačkoli jsem knihu četla asi před rokem, už si nepamatuju ani kostru knihy. Po přečtení jsem zjistila, že mi absolutně unikla pointa. Kniha o zombie zvířátkách opravdu není můj šálek kávy.

Donika
22.09.2013 5 z 5

Chtěla jsem si tohle dlouho přečíst. Docela mi běhal mráz po zádech.

hromis666
22.09.2013 3 z 5

zatim nejslabsi kingovka co jsem cetl. nudila me, byla predvidatelna - teda az na ten ujety konec :)

viwalda
18.09.2013 5 z 5

Konečně neuvěřitelná husí kůže při čtení a krátce po i při pomyšlení...

MichaelaMalinka
15.09.2013 3 z 5

Vlastně ani nevím co si o této knize mám myslet. Všichni chválí, jak je napínavá, že měli strach, ale na mě tak nepůsobila, jediný okamžik, kdy mi běhal mráz po zádech byl, když mrtvý Pascow vedl Louise na Řbitov zvířátek, a to proto, že jsem to četla v noci. Rozhodně se mi nezdá jako nejděsivější Kingova kniha, asi mám jinou hranici strachu. Každopádně zajímavý nápad, nad kterým stojí za to se zamyslet. Kingovi knížky mám ráda, takže se rozhodně těším na další.

Standa Šebek
09.09.2013 5 z 5

Ideální seznámení s mistrem hrůzy a moje první kingovka.
Kniha příjemně krátká, čtivá, intenzivní, s pouze několika málo postavami a lokacemi, zato se spoustou napětí i nefalšované hrůzy, která odrazuje od návštěv toalety každého bláhového, který si troufá čist tohle dílo v noci.
King je mistr řemesla a v závěru knihy dokáže i s komorním, nenáročným dějem ve zcela běžných neatraktivních lokacích vytvořit dramatické až téměř epické finále, které budete hltat téměř bez dechu.
Jak bývá pravidlem, King vyniká především v sympatických postavách a jejich věrohodné psychologii.
A proto ani nemusí mrtví vstávat z hrobů, vyděsit vás může i šok ze setkání s obětí drastické nehody nebo traumata paní Creedové, kterou rodiče jako malou holčičku nechávali starat se o její těžce postiženou a znetvořenou sestru.