Řbitov zviřátek

Řbitov zviřátek
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/406211/bmid_rbitov-zviratek-wrA-406211.jpg 4 5314 5314

Rodina Creedových se přestěhuje z Chicaga a usadí se v půvabném venkovském domě ve státě Maine. Otec je lékař, má zajímavou práci, krásnou manželku a dvě roztomilé děti. Zdálo by se, že jejich rodinné štěstí nemůže nic překazit. Nedaleko od domu je však podivný hřbitov, kam místní obyvatelé pochovávají své zvířecí miláčky. Panuje tu zvláštní ponurá atmosféra temného tajemství, již nelze přesně definovat. To ale není nic proti indiánskému pohřebišti o pár kilometrů dál… Poté, co Creedovým zemře kocour a otec ho tam tajně pohřbí, začnou se dít šílené, nepředstavitelné věci, které jsou horší než sama smrt…... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Beta-Dobrovský

Pet Sematary , 1983

deniska2701
24.03.2014

Moje první kniha od Kinga, ale musím říct, že se mi nelíbila. Má dobré recenze, takže jsem čekala o hodně víc. Myslím tím...Dvě třetiny knihy se podle mě nic neděje, hodně předvídatelný děj, ke konci knihy bylo pár "zajímavých" okamžiků, ale ke knize se určitě nevrátím...:)

notburga
24.03.2014 5 z 5

Moje první kniha od Kinga (bylo mi divné, proč ji všichni po bazarech tak shánějí). Mrazilo mě v zádech už od nočního příchodu Pascowa a Ellie s jejími předtuchami a sny tomu dala další rozměr. Krásně jsem se bála - o to víc, že momentálně mám děti zhruba ve věku těch knižních - jen pohlaví obráceně. Dávám pět hvězdiček za velmi silný dojem. I když jsou asi trochu neobjektivní - je to moje první hororová kniha. Určitě se poohlédnu po dalších knihách, ale hned to nebude. A ten konec mě docela slušně překvapil. Čekala jsem to jinak :)

makemake
20.03.2014 5 z 5

Jó, to měl pan King ještě koule a nebál se rozšmelcovat haranta kamionem :)...
Už patnáct let pro mě Řbitov zůstává jednou z nejstrašidelnějších knížek, co jsem kdy četl, vždycky se to smrtí kocoura a jeho návratem pomalu začne plazit páteří a v noci mi v uších pořád dokola zní - Půda tu zkysla - a pak už jen vidím ohromný stín Vendiga, které se řítí lesem a láme stromy. Brrr - čteno po čtvrté a pořád to tu stejnou atmosféru má!

Storm.b
18.03.2014 4 z 5

První kniha od Kinga, kterou jsem před lety přečetl. Do té doby jsem se naivně domníval, že knížka prostě nedokáže člověka vystrašit, jelikož postrádá ten správný "vizuální efekt", a označení "hororová kniha" jsem se vysmíval, poněvadž něco takového jsem prostě neuznával. Jak jsem se mýlil! Samozřejmě, že kniha může být děsivá a to nejen přesto, že nic vlastně nevidíte, ale snad právě proto! No, a od té doby je King můj pravděpodobně nejoblíbenější spisovatel. Podrobněji se nerozepisuju, přeci jen je to už pár let a já jsem se pořád neodhodlal po této knize sáhnout znovu. Jednak se potřebuju v klidu vyspat :), druhak to prvotní hrůzné kouzlo děsu se, obávám, nebude při druhém čtení tak intenzivně opakovat a já si nechci zkazit krásné vzpomínky :D

petka-2007
17.03.2014 5 z 5

Filmů od Kinga jsem viděla několik, ale nikdy jsem si ještě nic od něj nepřečetla - což jak jsem dnes pochopila, byla velká chyba. Právě jsem dočetla Řbitov zvířátek a musím uznat, že na mě udělala patřičný dojem. Chvílemi (obzvlášť ke konci knihy) mi běhal mráz po zádech...

Morticia
01.03.2014 4 z 5

Začátek je poměrně zdlouhavý. Rachel mi často solidně lezla na nervy. Celé je to velice předvídatelné. Ale působivé... Velice působivé, muhehe :)

střapatá
27.02.2014 4 z 5

Po opětovném přečtení nějak nechápu, jak jsem mohla tuto knihu číst ve dvanácti letech. Fuj.

sipkulka
24.02.2014 5 z 5

úžasná knížka ostatně jako většina od Kinga :)

Mrazulka
22.02.2014 5 z 5

Úžasná kniha od jednoho z nejlepších hororových autorů. Bála jsem se i za bílého dne a černou plyšovou kočku jsem musela uklidit do skříně :-D Určitě mohu tuto knihu doporučit všem, co se rádi bojí.

radynka
16.02.2014 5 z 5

Sice je to už déle, co jsem ji četla, ale přesto nezapomenu na to, když jsem ji dočítala. Byl večer a já byla doma sama.
Postupně jsem si rozsvítila všude v bytě, pustila jsem rádio i televizi a ještě jsem to dočítala opřená zády o zeď (co kdyby náhodou). :D

Ladys
14.02.2014 4 z 5

Tak takový mazlíčky bych domů nechtěl :-) A dal bych i pět, ale ten zdlouhavý začátek. Málem jsem to odložil. Četl jsem dál jen proto, že to byl King. A konec byla jízda

123adela
11.02.2014 4 z 5

Pro mě osobně jedna z těch o něco slabších knih tohoto autora. Chvilkama jsem se trochu nudila. Neměla jsem pocit, že jsem součástí děje jako např. při čtení knihy To. Druhá polovina o dost lepší než začátek, který mě moc nebavil.. I tak ale moc pěkné čtení, nelituji.

Martinka 135
06.02.2014 5 z 5

Po jedné z Kingových knih (název jsem bohužel pro hrůznost a přílišný naturalismus opomněla) jsem se hodně obávala, že zase budu číst o tom, jak mrtvolám po bělmu očí cupitají mouchy a jak rozleptané maso zavražděných ožírají švábi. Snesu hodně, ale tolik živě popsané nechutnosti opravdu ne. Řbitov zviřátek mě ale nakonec velmi mile překvapil. Hltala jsem knihu od začátku až do konce a prožívala každičkou minutu s hlavním hrdinou. Kromě hororu trocha psychologie (skoro jsem brečela, když nesl mrtvé tělo své ženy do "bažin").
Výborná kniha, z níž mrazí! Asi dám panu Kingovi ještě šanci, tak doufám, že mě zase nezaskočí nějakým barvitým popisem rozloženého těla. :))

Manyna
05.02.2014 5 z 5

Wow..tak to byla jízda. Ke konci knihy jsem napětím ani nedýchala. Moc povedené!

ttopi
31.01.2014 4 z 5

Má první Kingovka a nejsem zklamaný. Upřímně jsem zhruba třetinu knihy čekal, co se vlastně bude dít. Celou druhou třetinu, zejména pak ale hlavně tu poslední část, už to byla jízda. Vzhledem k tomu, že v hodnocení je nad touto knihou ještě spousta dalších Kingovek, tak se na ty další moc těším :-)
Dávám 4/5.

Askarinka
22.01.2014 4 z 5

Zajímavá kniha, první, kterou jsem od Kinga četla takže nemám moc s čím srovnávat. Příběh se mi docela zamlouval.chvílemi z něho šel pěkný strach. Teď se chci na Kingovu tvorbu víc zaměřit, snad budou všechna díla takhle povedená a originální.

1972Sixo
16.01.2014 5 z 5

Jeden z najlepších literárnych hororov pri ktorom som sa naozaj bál.

Jajulle
14.01.2014 4 z 5

Poprvé jsem ji četla asi před 7 lety a nadchlo mně to, podruhé už to ale není ono. Po té době jsem si moc nepamatovala a tim víc jsem se těšila, ale trochu mně to zklamalo. Těšila jsem se, že se budu bát, že mi budou hrůzou chlupy stát, ale nic. Samozřejmě je to perfektní hororová povídka, ale přišlo mi tam hrozně málo akce, a naopak moc mluvení a popisování. Pro mně jsou určitě lepší díla od Kinga

reluisante
11.01.2014 5 z 5

Jedna z nejlepších knih od Kinga, co kdy napsal.. rozhodně patří do mých nejoblíbenějších :)

heavy66
30.12.2013 5 z 5

Vynikající román na čelném místě mého Top Ten! Když jsem ho četl poprvé, svět pro mě přestal existovat, šel jsem hlubokými lesy až na mikmacké pohřebisko, kde mrtvé probouzí Wendigo.