Řbitov zviřátek

Řbitov zviřátek https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/406211/bmid_rbitov-zviratek-wrA-406211.jpg 4 5291 5291

Rodina Creedových se přestěhuje z Chicaga a usadí se v půvabném venkovském domě ve státě Maine. Otec je lékař, má zajímavou práci, krásnou manželku a dvě roztomilé děti. Zdálo by se, že jejich rodinné štěstí nemůže nic překazit. Nedaleko od domu je však podivný hřbitov, kam místní obyvatelé pochovávají své zvířecí miláčky. Panuje tu zvláštní ponurá atmosféra temného tajemství, již nelze přesně definovat. To ale není nic proti indiánskému pohřebišti o pár kilometrů dál… Poté, co Creedovým zemře kocour a otec ho tam tajně pohřbí, začnou se dít šílené, nepředstavitelné věci, které jsou horší než sama smrt…... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Beta-Dobrovský

Pet Sematary , 1983

Gordson
18.11.2014 4 z 5

Moje první kniha od Kinga, pomalejší začátek, který může některé odradit, ale když se se jím prokousáte, příběh dostane spád a neodtrhnete od ní oči. Knihu jsem přečetl jedním dechem. Konec stojí za to. *MEOW* *MEOW*

alice0054
02.11.2014 5 z 5

Pro mě ze všech kingovek jedničkou!

Séboun
21.10.2014 4 z 5

Moje první Kingovka.

Pro budoucí čtenáře mám jednu radu: Nenechte se v žádném případě odradit pomalejším rozjezdem, protože mi věřte, že v závěru nebudete vnímat nic z toho, co se kolem vás děje - budete totiž beznadějně vcucnuti do děje a nebudete věřit vlastním očím!

4/5

callahanh
18.10.2014 5 z 5

Přiznám se, že název knihy mě trošičku odrazoval, ale poté, co jsem si přečetl názory ostatních, jsem přece jen po Řbitovu v knihovně sáhl a půjčil si ho - jak dobře jsem udělal. Strhující od začátku do konce, vynikající charakterová propracovanost postav, skvělý nápad na knihu. Co je ale vůbec nejlepší, je to, jak nenuceně se celou knihou táhne filozofická nit v podobě úvahy o tom, jestli by měl mít člověk moc nad smrtí. Po přečtení zjistíte, že opravdu, ale opravdu ne a myslím, že je to dobře. Naprosto strhující je i konec, který je opravdu dost silný, ale přesto neodtrhnete oči od stránek, hltáte každé písmenko. A i přesto, že se mi jednou zdálo o chlapci se skalpelem v ruce, který křičel: "Jdu si pro tebe", knihu vřele doporučuji a sám si ji určitě časem přečtu ještě jednou. 100%

Chipsonator
12.10.2014 5 z 5

Starý dobrý Stephen King. Starý dobrý Stephen Zmrd King! Řbitov zvířátek je temná kniha, ve které se King neštítí ničeho, ve které King do svých postav kope, bodá, mlátí je do bezvědomý a nakonec je ještě pochčíje a zapálí. 90%

motycek
10.10.2014 4 z 5

Pod pojmem Kingova nejděsivější kniha jsem si představoval něco jiného, ale příběh pro mě byl poutavý a čtivý. Neřekl bych, že jsem se při četbě až na pár částí bál, spíš ve mně příběh vyvolal lítost a podobné pocity. Ke konci King výborně vygradoval děj, ale často jsem musel otáčet stránky a podívat se, jak se bude akce dál mít, protože uprostřed napjatých situací autor dost rozvlekle popisuje formality, příkladem jsou třeba cesty na hřbitov. Kontrast počáteční pohádky a finálnho rozuzlení ve mně opravdu vyvolal soucit s postavami, a na Kinga nezanevřu, příběh je přinejmenším poučný, ale na další psychický horor už sílu nemám, zkusím něco víc ve filmovém stylu.
Tahle kniha ve mně rozhodně nechala otisk.

dita5803
07.10.2014 5 z 5

Ten konec " Řeklo TO" :) I teď mi naskočí husí kůže. Výborný horor.

manhorror
03.10.2014 5 z 5

Výborná kniha, můžu jen doporučit.

n-i-k-a-87
22.09.2014

Moje první Kingovka a byla výborná, až pozapomínám, tak si jí s chutí přečtu znovu a znovu a znovu.....

tynda
20.09.2014 5 z 5

Dávám plný počet. Skvělě vykreslená psychologie postav, jejich utrpení. Musím se přiznat, že jsem knihu od poloviny probrečela, mám stejně starýho syna a nechci ani pomyslet na to kdyby.... Prostě skvěla kniha, určitě si ji přečtu znovu.

Horacia
15.09.2014 4 z 5

Dobrá kniha, ale King umí i líp. Velice čtivé, ale konec byl předvídatelný - ale to je možná dané žánrem. Rozhodně to není ztráta času a budete se bát.

LucieRossi
13.09.2014 3 z 5

Na to, že jsem několikrát slyšela, že je to Kingova nejlepší kniha mě docela zklamala. Některé pasáže byly zbytečně moc dlouhé a ani mi kniha nepřišla nijak extra děsivá. Hodně se mi líbilo asi až tak posledních 5 kapitol.

BukaJ
01.09.2014 5 z 5

Velice zajímavá a netradičním způsobem psaná kniha. Určitě bych při čtení této knihy nechtěl mít vedle sebe kocoura, to mohu říci s naprostou přesností. Kniha, snad i Stephen, když jí napsal v sobě má dost zvrácenosti, nebojím se říct dokonce netradiční úchylnosti. Nečetl jsem dosavaď nic podobného... Knihu jsem si však užíval plnými doušky, strachu rovněž nebylo málo a ještě dodnes, měsíc po přečtení blouzním ve spaní z abnormalit Stephenem Kingem sepsaných. Plný počet!

Daniellea
26.08.2014 4 z 5

Děsivá kniha! Né ve smyslu děsná, ale děsuplná... Dočítala jsem jí na chalupě. Máme velkou zahradu, za ní louku, v dáli les, klidně by tu mohla vést dětmi udržovaná cesta... V den, kdy jsem knihu dočítala, jsme se vypravili se synem na procházku. Cestou nás minul v těchto končinách nevídaný veliký, smradlavý náklaďák a před našimi vraty na nás divoce mňoukala černá kočka se žlutozelenýma očima... Doma už se na mě syn díval jen skelnýma, zastřenýma očima (měl horečku, skoro 39C). No, šli byste si v noci zapálit? Kniha je stejně jako každá Kingova kniha velmi čtivá a poutavá, nenechá vás oddechnout, i když vývoj je předvídatelný... Závěr byl pro mě opět trochu zklamáním... Nevím proč mám pocit, že King nedotahuje závěry... Jakoby už v duchu pracoval na další knize a tuhle chtěl mít už rychle za sebou...

fiona007
07.08.2014 3 z 5

... až za ušima, asi tak. Příběh mě vtáhnul do děje, ale už bych to nečetla v noci :-)

DashVal
04.08.2014 3 z 5

Moje první "kingovka"... Kniha se mi celkem líbila, ale upřímně jsem od ní čekala víc. Děj mi místy přišel zbytečně roztahaný a nudný, avšak na druhou stranu všudypřítomné tajemno a podle mě překvapivé chování hlavního hrdiny ke konci knihy to vykompenzovaly. Za mě 3 hvězdy.

terezsrhapsody
04.08.2014 5 z 5

Co o Řbitovu napsat? Jedna z vrcholných Kingových děl, prostě geniální, tajemná a čtivá.

karolinos
01.08.2014 3 z 5

Moje první knížka od S. Kinga. Ještě před tím než jsem jí začala číst, jsem od různých lidí slyšela, jak je kniha napínavá a depresivní. S tím druhým souhlasím, mezi hlavní témata zde patří smrt, ale nějak jsem po celou dovu knížky čekala, kdy se děj konečně 'rozjede'. Pro mě toto nebyl hororový žánr, chvilkami jen ke konci, a přišlo mi to často zdlouhavé a také se autor až moc zabýval popisováním zbytečných detailů. Ale nekritizuji knihu jako velmi špatnou, četla se celkem dobře, i když jsem od ní očekávala trochu něco jiného. Avšak každý může mí úplně odlišný názor. ;) Dávám 3 hvězdičky.

galadrielin
01.08.2014 5 z 5

Řbitov jsem četla před několika lety na dovolené. Zhltla jsem ho hned, zbytek nocí jsem strávila v dokonale bdělém stavu, oči pátrající ve tmě po jakémkoliv náznaku pohybu (zejména po tom kočičím), připravena vzít kdykoliv nohy na ramena. Kočky miluju, ale když mi nedlouho po dočtení uprostřed noci do peřin skočil černý kocour mé spolubydlící, měla jsem málem infarkt. A dodnes mám téměř husí kůži, když si vzpomenu na scénu, když Louis Creed po té nešťastné nakládá svého syna do auta, aby udělal, co díky svému žalu považuje za správné. Nechci to už nikdy číst, ale je to jen proto, že je to tak skvěle napsané.

Irika
28.07.2014 5 z 5

Dočteno jedním dechem, naprostá spokojenost. Tato kniha určitě patří z mého pohledu k těm nejlepším Kingovkám, nejsou v ní žádné zbytečné pasáže, čtenáře vtáhne, pohltí a nepustí až do poslední stránky. I když je děj místy předvídatelný, neubírá to poutavosti a závěr může trochu překvapit. Chybělo mi ještě na konci pár stránek, jak si bude ten originální páreček vést v běžném životě, ale to už chce autor zapojit čtenářovu fantazii. 100% :-)