Řbitov zviřátek

Řbitov zviřátek https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/406211/bmid_rbitov-zviratek-wrA-406211.jpg 4 5291 5291

Rodina Creedových se přestěhuje z Chicaga a usadí se v půvabném venkovském domě ve státě Maine. Otec je lékař, má zajímavou práci, krásnou manželku a dvě roztomilé děti. Zdálo by se, že jejich rodinné štěstí nemůže nic překazit. Nedaleko od domu je však podivný hřbitov, kam místní obyvatelé pochovávají své zvířecí miláčky. Panuje tu zvláštní ponurá atmosféra temného tajemství, již nelze přesně definovat. To ale není nic proti indiánskému pohřebišti o pár kilometrů dál… Poté, co Creedovým zemře kocour a otec ho tam tajně pohřbí, začnou se dít šílené, nepředstavitelné věci, které jsou horší než sama smrt…... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Beta-Dobrovský

Pet Sematary , 1983

šmudlík
28.07.2014 5 z 5

Není to typická hororová knížka, ale přesto pro mě byla dost napínavá. Ze začátku to byl záměr vtáhnout čtenáře do děje pohodovou rodinkou, a potom přichází napětí. Dost na mě zapůsobilo přemýšlení o smrti, které se v knížce objevuje, donutilo mě, se nad tímto tématem zamyslet.
Pro mě naprosto skvělá "Kingovka".

lenka608
20.07.2014 3 z 5

Tato kniha mne bohužel zklamala. Čekala jsem naprosto úžasný horor, kdy se budu bát jít večer spát. Když pominu fakt, že autor si libuje ve zdlouhavém popisování naprostých detailů a často se opakujicích vyslovených pasážích, tak přesto se mi knížka nelíbila. Vlastně na ní nebylo vubec nic strašidelného, leda tak děsivého a maximálně lehce psychologického. Šílenec co oživuje svoji rodinu a neustále pije pivo.
Nelituji, že jsem četla, ale odradilo mě to od další tvorby autora :(

KiyomiAsuka
23.06.2014 4 z 5

Tato kniha... co k ní říct vlastně? Není ani velkým zázrakem a nejde o ní ani říct, že by byla propadákem. Má svoje osobní kouzlo, ale kdo čeká hned na začátku ultra mega horor, tak ty pronásleduje velké zklamání. Zezačátku kniha působí spíš jako hezká a nevinná pohádka o tom, že děti pohřbívají na hřbitově svoje domácí mazlíčky a ty znovu ožívají. Až na posledních stránkách můžu říct, že to prvky hororu mělo. Nejvíc mě samotnou naštval ten závěr takový neukončený. Přesto si plánuju, že až najdu dostatek volného času tak si ke knize znovu a ráda sednu :)

Šárka5875
14.06.2014 3 z 5

Můj první King a byla jsem poněkud zklamaná. Vůbec jsem neměla pocit, že čtu horor, žádné zvláštní napětí, žádné mrazení v zádech, naopak. Děj rozvláčný, konec předvídatelný. Proto pouze tři hvězdičky. Přesto ale hodlám dát Kingovi ještě šanci.

Mievr
20.05.2014 4 z 5

Velice mě zaujalo, jak King dokáže vyprávět, moc se mi jeho styl líbí a je to hluboké, jen mě mrzí ten závěr :/ :D

Lenourt
12.05.2014 2 z 5

Zklamání. Všichni píšou, jak to bylo děsivé a jak se báli... Možná to zní cynicky, ale já se u některých pasáží smála, protože mi připadaly až absurdně vyumělkované a "rádoby" děsivé. Hlavně to celé bylo strašně předvídatelné, člověk celou dobu tak nějak tušil, jak to celé skončí, a některé pasáže ho jen zdržovaly. A ta kočka? Vůbec mi nepřišla nikterak děsivá, že mít doma kočku, abych se jí pak bála... Nebo abych se v noci bála jít na záchod.. To ne... Bohužel.

Eillee
02.05.2014

Moje prvotina od Kinga, četla jsem když jsem čekala dcerku a líbila se mi moc. Bohužel zfilmování dopadlu katastrofálně :(

Trina1
27.04.2014 4 z 5

O této knížce jsem slyšela, že je to jeden z nejděsivějších hororů. A tak jsem její čtení nějakou dobu odkládala, až budu mít tu správnou náladu. Asi jsem od ní očekávala něco jiného, protože jsem při čtení rozhodně nepociťovala strach - pouze mírné napětí. Je ale pravda, že jsem četla jedním dechem, napínavá byla od začátku až do konce. Ale to mrazení v zádech mi tam trošku chybělo.

Herby77
22.04.2014 5 z 5

Tato kniha rozhodně není horor u kterého bych se bála začátek se dost vleče,místama mi vadilo zbytečné popisování nepodstatných věcí ale i přesto mě kniha celkem bavila a nemůžu říct že by nebyla napínavá, přečetla jsem jí po večerech za čtyři dny,proto jsem se rozhodla že si pořídím další kousky,určitě mě láká temná věž tak se dám do dalšího čtení,jak se jednou začne tak se nedá přestat, obdivuji mistrovu fantazii co vše dokáže vymyslet,proto mě i láká další čtení, jeho filmy mám moc ráda ale nikdy mě nenapadlo číst knihy proto to ted´hodlám napravit.
Už jsem se koukla i na film nebyl špatný ale kniha se mi líbila víc.

Karel Kopta
21.04.2014

Řbitov zvířářek na mě působil dost morbidně, ale čekal jsem od tohoto autora přece jen něco víc...děj mi ke konci přišel nemastný neslaný, žádný grading. Což neznamená, že bych na Kinga zanevřel.

PanKérka
21.04.2014 4 z 5

Kniha byla docela zvláštní. Nejdříve bylo všechno krásné a nic se nedělo. Zvrat nastal až někde po půlce knihy po oné události s Gagem. Což samo o sobě bylo takové nečekané, až možná nevhodné. Byla to taková facka. Až na posledních pár stránkách knihy jsem byla napjatá. A stejně jako u Gage to s Rachel bylo takové nijaké. Prostě jen obyčejné poznání a nic víc. Takže kniha pěkná, ale mezi nejlepší Kingovky u mě nepatří.

Edona
18.04.2014 4 z 5

Řbitov zvířátek mě pořádně vyděsil. Díky Kingovi jsem poznala, že se lze bát i u knihy, což se mi ještě nikdy nestalo.

exitus
15.04.2014 4 z 5

Pro mě asi nejstrašidelnější kingovka, což ovšem neznamená úplně nejlepší. Ale má to vše, co dělá Kingovy knihy tak napínavými a čtivými a to stačí.

LadyAnn
31.03.2014 5 z 5

Jedna z nejlepších knih (určitě v mých TOP 5), co jsem od mistra Kinga četla. Úžasná atmosféra, barvité vylíčení prostředí a jako vždy dokonalá psychologie postav. Od poloviny knihy mi s každou stránkou běhal mráz po zádech. Závěr je sice trošku předvídatelný, ale stejně musím říct, že jsem se při čtení opravdu bála, skvělý zážitek.

deniska2701
24.03.2014

Moje první kniha od Kinga, ale musím říct, že se mi nelíbila. Má dobré recenze, takže jsem čekala o hodně víc. Myslím tím...Dvě třetiny knihy se podle mě nic neděje, hodně předvídatelný děj, ke konci knihy bylo pár "zajímavých" okamžiků, ale ke knize se určitě nevrátím...:)

notburga
24.03.2014 5 z 5

Moje první kniha od Kinga (bylo mi divné, proč ji všichni po bazarech tak shánějí). Mrazilo mě v zádech už od nočního příchodu Pascowa a Ellie s jejími předtuchami a sny tomu dala další rozměr. Krásně jsem se bála - o to víc, že momentálně mám děti zhruba ve věku těch knižních - jen pohlaví obráceně. Dávám pět hvězdiček za velmi silný dojem. I když jsou asi trochu neobjektivní - je to moje první hororová kniha. Určitě se poohlédnu po dalších knihách, ale hned to nebude. A ten konec mě docela slušně překvapil. Čekala jsem to jinak :)

makemake
20.03.2014 5 z 5

Jó, to měl pan King ještě koule a nebál se rozšmelcovat haranta kamionem :)...
Už patnáct let pro mě Řbitov zůstává jednou z nejstrašidelnějších knížek, co jsem kdy četl, vždycky se to smrtí kocoura a jeho návratem pomalu začne plazit páteří a v noci mi v uších pořád dokola zní - Půda tu zkysla - a pak už jen vidím ohromný stín Vendiga, které se řítí lesem a láme stromy. Brrr - čteno po čtvrté a pořád to tu stejnou atmosféru má!

Storm.b
18.03.2014 4 z 5

První kniha od Kinga, kterou jsem před lety přečetl. Do té doby jsem se naivně domníval, že knížka prostě nedokáže člověka vystrašit, jelikož postrádá ten správný "vizuální efekt", a označení "hororová kniha" jsem se vysmíval, poněvadž něco takového jsem prostě neuznával. Jak jsem se mýlil! Samozřejmě, že kniha může být děsivá a to nejen přesto, že nic vlastně nevidíte, ale snad právě proto! No, a od té doby je King můj pravděpodobně nejoblíbenější spisovatel. Podrobněji se nerozepisuju, přeci jen je to už pár let a já jsem se pořád neodhodlal po této knize sáhnout znovu. Jednak se potřebuju v klidu vyspat :), druhak to prvotní hrůzné kouzlo děsu se, obávám, nebude při druhém čtení tak intenzivně opakovat a já si nechci zkazit krásné vzpomínky :D

petka-2007
17.03.2014 5 z 5

Filmů od Kinga jsem viděla několik, ale nikdy jsem si ještě nic od něj nepřečetla - což jak jsem dnes pochopila, byla velká chyba. Právě jsem dočetla Řbitov zvířátek a musím uznat, že na mě udělala patřičný dojem. Chvílemi (obzvlášť ke konci knihy) mi běhal mráz po zádech...

Morticia
01.03.2014 4 z 5

Začátek je poměrně zdlouhavý. Rachel mi často solidně lezla na nervy. Celé je to velice předvídatelné. Ale působivé... Velice působivé, muhehe :)