Řbitov zviřátek

Řbitov zviřátek https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/406211/bmid_rbitov-zviratek-wrA-406211.jpg 4 5291 5291

Rodina Creedových se přestěhuje z Chicaga a usadí se v půvabném venkovském domě ve státě Maine. Otec je lékař, má zajímavou práci, krásnou manželku a dvě roztomilé děti. Zdálo by se, že jejich rodinné štěstí nemůže nic překazit. Nedaleko od domu je však podivný hřbitov, kam místní obyvatelé pochovávají své zvířecí miláčky. Panuje tu zvláštní ponurá atmosféra temného tajemství, již nelze přesně definovat. To ale není nic proti indiánskému pohřebišti o pár kilometrů dál… Poté, co Creedovým zemře kocour a otec ho tam tajně pohřbí, začnou se dít šílené, nepředstavitelné věci, které jsou horší než sama smrt…... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Beta-Dobrovský

Pet Sematary , 1983

evickakyticka
24.09.2015 4 z 5

Tuto knihu jsem naposledy četla před čtyřma rokama, kdy jsem byla přehlcena tématem hororů, zmrtvýchvstání, hřbitovů a jiných. Dílo jsem proto označila za průměrné. Mimo to jsem čekala svého prvního syna a tak jsem nemohla tušit, co obnáší rodičovská láska. Za tu dobu kluk vyrostl, přidal se k němu i bratříček a moje pocity z knihy se také změnily. Více jsem se vžila do role zoufalých rodičů, kteří nade vše milují své děti a ztráta byť jediného z nich je obrovská rána. Představovala jsem si sama sebe, jak mi náš soused v nedalekém lesíku ukáže Řbitov a co vše se tam může stát. Brrr...

Přečteno po volných chvílích, kdy děti spokojeně spí, venku je tma a já se nedokážu odpoutat od čtení.

Hanina61
31.08.2015 5 z 5

Moje zřejmě nejoblíbenější kniha z pera mistra Kinga. Poprvé jsem ji četla jako mladá mamka dvou malých kluků a tím víc jsem se dokázala vžít do myšlení otce postiženého ztrátou syna, do jeho bolesti a zoufalého odhodlání udělat cokoliv, jakkoliv nepředstavitelného. Od té doby jsem se k ní několikrát vrátila, a vlastně to prožívám vždycky stejně. Hrůzu, bolest, zoufalou naději.

freestyla
13.08.2015 5 z 5

Tenká, velmi tenká je hranice mezi láskou a šílenstvím, a tato mistrovsky napsaná kniha to ukazuje jako žádná jiná.

MikySkjaera
13.08.2015 5 z 5

Mistrovsky napsaná kniha. Popis toho jak hlavní hrdina knihy vykopává na hřbitově tělíčko svého mrtvého synka mi natolik hnul žaludkem, že jsem si musel dát od knihy na pár dní pauzu, než jsem mohl zase pokračovat.

cori
01.08.2015 3 z 5

Děsivější než vlastní řbitov pro mě byla Zelda a její umírání a Racheliny děsy. Závěr mi přišel moc rychlý až useknutý.

tisha8409
28.07.2015 odpad!

Pro apelace na to, jak hnusná jsem, když jeho jako autora odmítám, jsem tomuto dala šanci.
Zkusila nesoudit předem a plně to prožít. Vnímat ten příběh. Ale ať jsem se snažila hledat děsivá místa a okamžiky, u kterých bych nedýchala, jaksi se nedařilo.
Což by MISTR HORORU umět měl na každé stránce.

Že od knihy o pohřbívání zvířat mám očekávat zombíky a oživení mrtvého syna by mne fakt nenapadlo.
Asi to na mne neudělalo dojem proto, že jsem tento příběh četla ve dvou odlišných verzích, ač jsem nevěděla, že jde o Kingův pův. námět.
No prostě nezaujalo.
Spousta stran o ničem.

Konec? divný.... Prostě zase podsunutá hysterie pro něco, co si toho megauznání a vynášení do nebes nezasluhuje.
Kdo čte před spaním De Sadeho, toho nevyděsí nějaký vraždící mimino v obleku a trošku smradlavější číča.

mulderka
14.07.2015 5 z 5

Ano, toto je zlatá Mistrova éra! Jedna z nejděsivějších knížek, kterou jsem kdy četla. A to nejstrašidelnější na ní nejsou popisy oživlých "zombíků" z mikmackého pohřebiště, ale představa - čeho všeho jsme schopni ze žalu a strachu před ztrátou toho, co milujeme... i když jsme byli předem varováni? Jak byste se zachovali vy... nebo já? Z toho mi běhá mráz po zádech a v tom je /byl/ pan King nedostižný.

schmidtec
28.06.2015 1 z 5

Nerozumím, čím si tato kniha vydobyla srdce tolika čtenářů, pro mne naprosté fiasko, které mne už od začátku vůbec nebavilo. Stephen King je samozřejmě mistrem hororu- to naprosto bez pochyb, ale tento první počin, který jsem od něj měla poprvé v ruce, mě se vším všudy zklamal. Kniha mi nic nedala- jen vzala- určitý čas, který jsem u této knihy strávila. Bohužel...

Majkrofon
25.06.2015 5 z 5

Kniha o smrti.

Alienn
19.06.2015 5 z 5

Dlouho jsem knihy od tohoto autora odkládala s tím, že tento žánr já přece nečtu :-) Až jsem si bez nějakých velkých očekávání řekla, že to tedy zkusím. Styl psaní mi naprosto sednul a knížka se mi líbila tak, že určitě nebyla poslední.

tynkaiscrazy
17.06.2015 4 z 5

Má první kniha od tolik opěvovaného Kinga.
Nikdy jsem nebyla na horory ani na příběhy s mimozemšťany. Stephen King nepíše nic jiného, ale přesto jsem se odhodlala zkusit něco z jeho děl a Řbitov zviřátek mi tedy opravd sedl!
Na Kingovi obdivuji jeho schopnost zacházet se slovy a tvořit věty. Číst jeho řádky byl pěkný zážitek, to vám povím! Stephen King umí vlastně být i vtipný, když se mu chce, ne jen stále děsivý, jak jsem si dříve mylně myslela. Abych byla upřímná, jsem celkem bojánek, proto je až s podivem, jak Kingovy knihy zvládám, a jsem na sebe upřímně pyšná. Tohle tedy rozhodně nebyla poslední Kingovka, co mi prošla pod rukama, tomu tedy veřte.

Obuvník
05.06.2015 5 z 5

Předvídatelný děj? No a co? Aspoň má člověk radost, že mu to pálí. Rodinu Creedových jsem měl opravdu rád. Chtěl bych být jejich přítelem, byť existují jenom na papíře. Zachoval bych se úplně stejně jako hlavní hrdina. "Hlavou zeď neprorazíš, ale já to stejně zkusím."
Moje srdcovka a jedna z mála knih, kterou jsem četl dvakrát. Jsem ještě mladík, dejte mi čas :-)

Anna 13
10.05.2015 5 z 5

Geniálně mistrovsky napsaná kniha, která nadchne každého! Je děsivá, tajemná, legrační, kouzelná, nádherná, strašidelná!!!! Ta atmosféra v knize, dokonale vykreslené postavy a místa! Ani nevím co mám napsat! Na Řbitov zviřátek jsem se i přes mrazení po těle ráda vracela! To s tím Mikmackým pohřebištěm byl úžasný nápad, ale strašně děsivý! Nechápu, jak mohl tento příběh vymyslet a pak dočista na stránkách obživl! Ke konci jsem se nemohla odtrhnout! Jsem naprosto nadšená! Konec vyvrcholil dokonale! Sice by mne zajímalo jak to ještě dopadlo s Ellie a s Rachel, ale otevřený konec je tajemný a mě ani moc nevadí! Děkuji ti tatínku, že jsi mi tuto knížku doporučil! Jsi nejlepší! Určitě teď budu číst Kingovky, protože jsou super!!!

kateeljackson
02.05.2015

Velice dobra kniha co mě ke konci ohromila. Rozhodně doporučuji.

alfinha2321
30.04.2015 4 z 5

Celkem banální historka se rozjede do takového finále, že to čtenář vážně nečeká. Zatímco na začátku jsem se měla trochu problém začíst, na konci už to jelo samo. Alespoň že téma je vybrané tak, že jsem z něj neměla noční můry - já bych dobrovolně na taková místa nelezla ani za světla :-P

Mikik
25.04.2015 5 z 5

Perfektní. Skoro nemám slov. Jedna z mála knih u kterých jsem se opravdu bála. Četla jsem ji večer a v noci a neusínalo se mi úplně lehce. Prostě mistr hororu pan King.

Terva
20.04.2015 5 z 5

Velmi povedená hororová atmosféra, láska a beznaděj. Klasický pomalý rozjezd a strhující finále.

Jazz06
07.04.2015 4 z 5

Začátek je klasicky u Kinga hrozně rozvláčný, střed mě dost nudil, ale poslední třetina je grandiózní. King dokáže navodit takovou atmosféru, že i přes mráz, který mi běhal po zádech, jsem ke konci hltal každou stránku.

Klára90
26.03.2015 4 z 5

Na Kingovi obdivuji jednu věc...vezme úplně banální strašidelnou historku, která je omílaná v mnoha příbězích, hororech a knihách a dokáže z ní utvořit příběh, který čtenář prostě bude sát naplno, jak kdyby o tajemných hřbitovech ještě nikdy neslyšel. Začátek na mě trošku vláčný, ale rozhodně ne špatný a konec napínavý. Kniha donutí člověka se nad určitými věcmi zamyslet. Za mě povedené čtení

Johanita
26.03.2015 5 z 5

Řbitov zvířátek je zatím moje nejoblíbenější Kingova kniha, děj krásně graduje až do překvapivého šíleného konce, úžasné dílo!