Řbitov zviřátek

Řbitov zviřátek https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/406211/bmid_rbitov-zviratek-wrA-406211.jpg 4 5290 5290

Rodina Creedových se přestěhuje z Chicaga a usadí se v půvabném venkovském domě ve státě Maine. Otec je lékař, má zajímavou práci, krásnou manželku a dvě roztomilé děti. Zdálo by se, že jejich rodinné štěstí nemůže nic překazit. Nedaleko od domu je však podivný hřbitov, kam místní obyvatelé pochovávají své zvířecí miláčky. Panuje tu zvláštní ponurá atmosféra temného tajemství, již nelze přesně definovat. To ale není nic proti indiánskému pohřebišti o pár kilometrů dál… Poté, co Creedovým zemře kocour a otec ho tam tajně pohřbí, začnou se dít šílené, nepředstavitelné věci, které jsou horší než sama smrt…... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Beta-Dobrovský

Pet Sematary , 1983

koopreetinka
03.07.2012

Od Kinga nejlepší knížka jakou jsem četla. Veškeré jeho knížky jsou dobré, ale tahle mě oslovila nejvíc, podle mě by měla mít 100%.

Jitulka
26.06.2012 5 z 5

Přečetla jsem hodně knih od Kinga, než jsem se dostala k této. Ze začátku je kniha poněkud zdlouhavá, ale pak se děj začne postupně rozvíjet. Je to typický King, co se týče kvality, přirovnala bych např. k jeho knize Puls. Tam je to ze začátku také pomalejší. Ale jeho věrohodné a výstížné popisy Zeldy, Gaga i toho kocoura (vlastně všech, kteří vstali z mrtvých) vás dokážou vzpružit a v noci se vám nechce spát.
Nedoporučuji číst za tmy, když jste v celém baráku sami doma :)

Gerret
16.06.2012 4 z 5

Tak druhá kniha od Kinga přečtená, ani nevím proč jsem napodruhé sáhnul zrovna po této, nejspíše to bylo tím vysokým hodnocením. Opět se kniha četla skoro sama, autor umí skvěle a poutavě popsat příběh. Zpočátku mě možná trochu zamrzelo, že se do čtvrtky knihy skoro nic důležitého neděje, jen se seznamujeme s rodinou a prostředím. Jakmile se ale začne děj soustředit na Řbitov zviřátek, tak už je kniha zajímavější. Docela mě i překvapilo, že King dopředu prozradil co se stane SPOILER: Mám na mysli to s Gagem, napsal že zemře, ale ještě se to nestalo. Škoda, že nebyla kniha o trochu delší, docela by mě zajímalo co bylo dál, když se pak Rachel vrátila a co bylo dále s Ellie, to už si můžeme jen domýšlet KONEC SPOILERU. Hodnocení 80%.

oolinkaa
14.06.2012 4 z 5

Kouzelná knížka..Možná mě trochu zklamal konec.. Dalo se v průběhu děje vypozorovat, jak to skončí..

Ládja
01.06.2012 5 z 5

Krásně lehce se čte, občas děj předvídatelný, ale i přes to skvělá kniha...ale trochu tomu chyběl ten strach

mireczech11
20.05.2012

Pro mě je to asi nejlepší kniha od Kinga. Idylka dokonalé rodiny byla nádherná. Moc jsem si nepřál, aby byla porušena. Častokrát jsem nezadržel slzy. King na konci dokonale popsal šílenství Louise. Přesně tuhle knihu vystihuje jeden z dřívějších komentářů - tato kniha je citově vydírající.

dennie3
06.05.2012 4 z 5

Druhá má Kingova kniha, a Stephen opět nezklamal. Je sice pravda, že první stovkou stránek jsem se musela prokousat (moc mě to nebralo), ale od 150ky jsem od knihy nemohla odtrhnout pohled. V hodně věcech souhlasím s Jingle. Hodně pasáží bylo rozvleklých, a strašidelných momentů málo. Celý děj dosáhl svého vrcholu (jestli se tak dá mluvit o Gagově vzkříšení) až v posledních stránkách knihy. Líbí se mi, jak King popisuje prostředí a krajinu. Taky se mi velice líbí vývin a charakter postav, například Judovo a Louisovo přátelství. Zvykla jsem si na Gaga a Ellie, jakoby byly mé vlastní děti. Ale jestli to má být Kingova nejstrašidelnější kniha? Nevím, nevím. Tak moc mě to zase nevyděsilo, a to jsem pěkný posera.:D Pár scén mi ale zaručeně vyrazilo dech. Například, když se Gage (už mrtvý) pověsil na maminku, v ruce za zády skalpel, a křičel: "Maminko, něco jsem ti přinesl!" V tu chvíli jsem se bála, že mi vypadnou oči z ďůlků.:D Nejstrašidelnější mi připadala asi Zelda, nevím proč. Mám kvůli ní noční můry.:D Kdybych měla knihu hodnotit od jedné do deseti, rozhodně dostane zaslouženou devítku.:)

Jingle
05.05.2012 4 z 5

Schválně jsem si nechala psaní tohoto komentáře na později, abych mohla hodnotit knihu s odstupem. Přesto jsem mírně rozčarovaná, hlavně proto, jakými superlativy se tu o knize ostatní zmiňují. Knížka to určitě není špatná, ale ten předvídatelný děj to hodně shazuje dolu. Ano, vyvolá to ve vás úvahy o smrti a o tom, zda bychom si přáli, abychom mohli vrátit zemřelé zpátky mezi nás, živé, ale podle mě jen tak okrajově. Na to tam příliš chybí momenty překvapení, zvraty, které by vás donutily zbystřit a pořádně zapnout mozek.
Je pravdou, že při čtení vám vše hezky poběží před očima jako film (ač jsem filmovou adaptaci Řbitova nikdy neviděla), ale pro mě to bylo trochu málo. Bylo to, jako bych četla příběh, který mi už kdysi někdo vyprávěl. Na to, že určité pasáže byly dost rozvleklé, se dalo z těch stručných strašidelných momentů určitě vytřískat víc.
Trochu mě zaráží komentáře, že tohle je nejděsivější a nejlepší kniha od Kinga, dokonce strašidelnější než TO. Trochu mě to odrazuje od dalších děl :( Ale nebudu jako někteří zdější čtenáři a dám Kingovi ještě šanci :)

Sentir
26.04.2012 5 z 5

Moje druhá přečtená kniha od Kinga a určitě né poslední... Teď se jen rozhodnout po čem sáhnout dál :)

Buranka
17.04.2012 3 z 5

Zatím sem asi na 60-70 straně ...:D Ale přijde mi že se to dost táhne, pořád žádnej jakoby hororovej děj ...snad se to trochu rozjede :/

katka101
17.04.2012 5 z 5

Další strašidelný příběh,který nás vtáhne a pohltí...i když je dost předvídatelný děj,ale tím to bylo lepší...

Nevimm
06.04.2012 4 z 5

Láska až za Hrob, a to doslova :)

Topolina
16.03.2012 5 z 5

I přes téměř předvídatelný konec, to byl naprosto úžasný příběh, krásné a napínavé čtení...

zahadum
11.03.2012 5 z 5

Príbeh o mrazivom tajomstve ktoré skrýva jeden zvláštny cintorín, jedno miesto kde smrťou nič nekončí...miesto kde cítite studenú jeseň s vranami ktoré vás sledujú zo stromov, kde mlčanlivý starý sused na verande pije pivo a díva sa do diaľok ktoré pozná ale neverí im, kde zelené oči mačky vidia hlboko do vás..kde nie je miesto pre radostné detské hry....kde hučia veľké cisterny a snažia sa vás zabiť...kde si uvedomíte,že Stephen King ovláda všetky možné zákutia ľudskej psychiky bravúrne a desí vás to ..... dielo pochmúrne, tajomné,desivé, smutné.

Sysie von Kopri
05.03.2012 4 z 5

S každou další stránkou jsem se víc bála toho co mě čeká, ale přitom jsem nemohla přestat číst. Uchvátila mne postupná změna idylického života do něčeho hrůzného..

Lenka Žofka
11.02.2012 4 z 5

Bohužel jsem dřív viděla film, než to četla, takže takové napětí to nebylo....tak nějak jsem už věděla :) Ale i tak knížka prostě super a jen je mi líto až se kolikrát až przní kingovky na filmových plátnech....Kingovo kouzlo vykreslit psychologii postav holt do filmu nejde tak dobře zakomponovat!

reykjavik
06.02.2012 5 z 5

Říká se, že to je nejděsivješí kniha kterou King napsal. Mě až zas tak děsivá nepřipadá. Tahle kniha potěší čtenáře psychologických hororů, kde převážně velkou roli hraje psychika.
Celý děj knihy je jí naplněný.
Děsivé WENDIGO, které není pořádně v knize vykresleno dodává tajuplnost celého díla. Možná, že je dobře, že nevíme jak onen tvor vypadá. Bojíme se víc, když neznáme čeho se vlastně bát máme.
Pro mě -výborný zážitek.

Emily Rosse
31.01.2012

po tehle knize jsem dostala opravdu dosti velkou slinu na dalsi a dalsi dila od Stephena Kinga :)

filamila
19.01.2012 5 z 5

Prví kniha od King a hned mě dostala!:)

Angelot
11.01.2012

Perfektní! King je prostě Pan autor.
Děsivé už při té představě existence.
King dokazuje, že ke strachu není potřeba spousta krve, ale pouhá myšlenka něčeho mimo náš svět.