klarinka9974 klarinka9974 komentáře u knih

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Příjemný příběh o středoškolské lásce, trošku jsem se bála, že už mě takové knihy budou nudit ale příjemně mě to překvapilo. Začátek (teda ne ten hřbitov ale to dopisování) bych přirovnala k moderní popelce a rozhodně nemůžete přestat číst aniž by jste se nedozvěděli, jestli se o sobě dozvědí kdo je kdo a jak budou reagovat. Je to oddechové čtení o lásce, přátelství, tajemství, neštěstí v rodině a spousty dopisech a šťastném konci.

12.06.2019 5 z 5

Dívka na kusy Dívka na kusy Kathleen Glasgow

Až po přečtení této knihy si uvědomíte, že takový lidi opravdu existují a nejsou to jenom dospělí, v tom horším případě to jsou už děti, kdo si takto ubližuje. Příběh o pravdě, o sebepoškozování a dalších věcí ze kterých vám bude smutno, budete prožívat bolest a budete doufám v hezký konec.

09.06.2019 4 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Kniha se velmi dobře čte a děj plyne celkem rychle než člověk očekává. Obálka je to co vás zaujme jako první. Ale rozhodně musím dát velké Ale, i když sem si knížku užívala, po dvouch dnech neodtrhnutelného čtení, tak jsem se těšila na úžasný, mega překvapivý konec, který mě doslova dostane a já budu jen blbě koukat. Bohužel to se nestalo.... Byla jsem sice trošku překvapená ale tak nějak sem od celé té záhady čekala, že to prostě bude trošku jinak a všechno to bude dělat někdo jiný. Ale i tak rozhodně příjemné čtení.

30.05.2019 4 z 5

Vzhůru za slávou Vzhůru za slávou Soman Chainani

Bylo těžké si tak nějak vybavit předešlí příběh, ale že jsem si podrobnosti nepamatovala ničemu nevadilo, protože tento díl byla jízda. Předešlé díly se mi také moc líbily ale tento díl, to byla jedna velká pecka. Pořád jsem ke konci očekávala nějaké velké drama a to že to drama bude tak obrovské mě dostalo. Takových pohádek není nikdy dost a proto doufám, že tato není už vážně poslední.

19.05.2019 5 z 5

Sama sebou Sama sebou Jojo Moyes

Louisa mě teda nenudila, užívala jsem si každou stránku a někdy mi bylo do smíchu a jindy zase do breku. Kniha má zábavný děj, který vás zabaví na pár hodin. Miluju Lousi styl oblékání, to jak si stojí za tím jak vypadá, to jak dokáže být ohleduplná a obětavá, je těžké si tudle postavu nezamilovat. Ke konci jsem málem přeskakovala stránky abych se dozvěděla, jestli se dočkáme šťastného konce. A rozhodně se máte na co těšit.

07.05.2019 5 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Začátek se slibně rozjel, že jsem se těšila na další trhák ale kniha mě celkem zklamala. Od prostředku se kniha hrozně táhla a člověk se až musel nutit do čtení. Pořád mě zajímalo kdo a proč to dělá ale místo toho aby se to řešilo a něco se dělo, tak se stále jen autor zabývá postavami a nic velkého se neděje. Je to škoda, přitom nápad byl dobrý a celkem i hrozný na představu. Jen škoda, že to nebylo více promyšlené.

23.04.2019 3 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Úžasný, napínavý a povedený thriller, který si rozhodně musíte přečíst. Do poslední chvíle nemáte tušení kdo za to všechno může a podezříváte každého. Kniha se mi moc líbila a celý příběh mě pohltil.

15.04.2019 5 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Tak trochu jsem doufala v jiný (šťastný) konec, ale rozhodně hodnotím knihu jako velmi zdařilou. Příběh se skvěle četl, ale rozhodně bych nechtěla být pokosená.

05.04.2019 5 z 5

Na lovu Na lovu Meagan Spooner

Ze začátku jsem si myslela, že mě kniha ničím nepřekvapí a ani nenadchne a od půlky jsem příběh hltala slovo od slova. Kniha má krásnou obálku a samotný příběh i když je několikrát známý, je stejný ale přesto tak jiný.

26.03.2019 4 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Tento díl byl jeden ze slabších. Autor má rozhodně lepší díly a napínavější. Zde bylo vše od začátku vysvětlené a tak nějak jste si už jen užívali děj, který plynul jak měl a nic extra se nedělo. Pár zabitých lidí, ale žádné velké drama a napětí se nedočkáte.

15.03.2019 4 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Robert Bryndza je jeden z nejlepších autorů, který píše thrillery. Dokážete se do jeho příběhu vžít a prožívat jisté situace, jako by jste byli vy samy součástí jeho případu. Od začátku do konce jsou jeho knihy napínavé a je nemožné knihu vůbec odložit. Tento díl byl opět plný napětí, pochybností a zvratů. Erika si dokáže jít za svým cílem a pokaždé se snaží udělat všechno proto, aby vraha chytila a dala mu co proto. Obálky jsou čím dál lepší a rozhodně by byl hřích nepřečíst si další případ Eriky Fosterové!

07.03.2019 5 z 5

Renegáti Renegáti Marissa Meyer

Rozhodně se mi více líbili měsíční kroniky, těm se prostě nic nevyrovná ale i tato kniha stála za přečtení, jen sem doufala v jiný konec.

28.01.2019 4 z 5

Vánoce v Paříži Vánoce v Paříži Mandy Baggot

Po dlouhé době jsem potřebovala něco romantické a tato kniha mě naladila nejen na Vánoce ale i na krásu Paříže. Nehodnotila bych jí, jako nepovedenou. Každý milovník romantických příběhů si přijde na své a láska bude pršet všude okolo vás.

08.01.2019 4 z 5

Vánoční zázrak Vánoční zázrak Jay Asher

Jako vánoční kniha u mě zabodovala. Naladí vás do Vánoční nálady a je to příjemné a zamilované čtení.

12.12.2018 5 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Kniha se mi líbila. Byla to taková oddechovka na dlouhé zimní dny, jen jsem očekávala lepší konec, nějaký ten happyend. U knihy jsem se hodně nasmála a kdyby byla delší, nejspíš bych mluvila jako oni :D

03.12.2018 4 z 5

Cinder & Ella Cinder & Ella Kelly Oram

Tento příběh mě opravdu bavil. Miluji pohádky a tato byla zase úplně jiná a přesto skvělá. Od začátku jsem si Ellu oblíbila, jak byla silná a snažila se všechno zvládnout sama a Cinder? I ten namyšlený, zbohatlí frajirek si mě získal. Doporučuji, jejich příběh se vám bude líbit.

22.11.2018 5 z 5

Uvnitř mé hlavy Uvnitř mé hlavy Francesca Zappia

Kniha mě překvapila. Myslela jsem si, že to nebude můj šálek kávy, ale nakonec se ukázalo, že celý děj se skvěle četl a hlavní hrdinku jsem si zamilovala. Dokonce i Milese, který není tak hrozný jak se zdá.

06.11.2018 5 z 5

Manželka mezi námi Manželka mezi námi Sarah Pekkanen

Já jsem z této knihy stále zmatená. Očekávala jsem nějaké větší napětí, možná i velké tajemství, které se nakonec odhalí. Sice tam jedno jisté bylo, ale rozhodně to pro mě nebyl žádný VAU efekt.

23.10.2018 4 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Kniha se četla úplně sama. Prožívala jsem každou kapitolu a rozhodně doporučuji. Hodně jsem doufala ve šťastný konec.

14.10.2018 5 z 5

Farma Farma Tom Rob Smith

Kniha se četla moc dobře, celý příběh vás drží v napětí co se vlastně stalo a na čí stranu se máte obrátit. Do poslední stránky jsem byla zmatená a tak trochu jsem od celého děje očekávala jistý zlom a překvapení. Nejspíš bych to jako detektivku nehodnotila, spíš jako ženský román k zamyšlení.

10.10.2018 4 z 5