Vánoční zázrak

Nový romantický příběh od bestselerového autora Jaye Ashera. Vánoční romance, která vám zlomí srdce, ale přiměje vás brzo začít znovu věřit… Sierra vede dva životy. Jeden v Oregonu, kde její rodina vlastní farmu vánočních stromků. A druhý v Kalifornii, kam před Vánocemi jezdí stromky prodávat. A opustit jeden vždycky znamená, že jí schází ten druhý. Tak to je až do posledních Vánoc, kdy Sierra potká Caleba. Caleb je vzorný kluk, jen před lety udělal obrovskou chybu a platí za ni dodnes. Ale Sierra nedá na jeho minulost a rozhodne se mu pomoct. To samozřejmě vyvolá vlnu nesouhlasu, falešných dojmů a podezření, ale Caleb se Sierrou přijdou na to, že jedna věc je silnější než tohle všechno: pravá láska....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/313326/vanocni-zazrak-LyX-313326.jpg 3.8285
Literatura světová, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno, CooBoo

What Light, 2016

Kniha Vánoční zázrak

monita333
předevčírem

(+ SPOILER) Krásný, nevinný, možná lehce naivní vánoční příběh. Lépe bych tuto knihu asi neshrnula. Věděla jsem, že už je trochu mimo moji věkovou kategorii, ale nedá se nic dělat. Stárneme, ale knihy zůstávají. Bohužel si za to můžu sama nebo spíš moje lehká posedlost young adult žánrem. Však já z toho jednou (mentálně) vyrostu, ale naštěstí i naneštěstí takových knih na mě čeká ještě hromada v mé knihovně :)

Ale ted k romantickému příběhu Sierry a Caleba, donutilo mě to přemýšlet o vztazích na dálku. Obdivuji jejich sílu a odhodlanost do toho jít. Sama jsem si už vyzkoušela vztah na dálku a to nebylo žádných 16h cesty jako mezi S a C. Kdepak. Pro mě i o tolik hodin kratší cesta, než ta jejich, byla problém. Naštěstí to ale nebyl ten pravý. Toho jsem našla až v novém městě o 2 ulice dál :D Ale proč tu vůbec píšu o sobě proboha?
No nic, toho si nevšímejte :D
Chtěla jsem jen říct, že vztah na dálku chce opravdu kuráž a trpělivost. A opravdu doufám, že jim to vydrží, a že nejspíš spolu budou v budoucnu provozovat farmu na vánoční stromky po Sierřiných rodičích. Nebo budou žít v Californii s Heather a Devonem a každou zimu jezdit na dovolenou do Oregonu. No ale co potom bude s Rachel a Elizabeth? Zapeklitá situace. Ale já věřím, že ti dva si nějak poradí a ať budou kdekoliv, budou kolem sebe mít samé dobré přátele. A tak by to mělo být nebo ne?

Mišule_11

Krásný romantický a konečně i vánoční příběh! :)
Sierru jsem si oblíbila, líbilo se mi jak její rodina prodávala stromky a držela se vánočních tradic! :) Ovšem jsem jí přála vánoční a romantickou lásku, stejně jako měli její rodičové! :)

Áža707

Vánoční zázrak je příběh, který se velmi dobře čte a to nejen proto, že kniha má pár stran, ale i z důvodu, že je psaná velmi jednoduše.

Pokud hledáte knihu, kde dominuje romantická linka, je zde kladen důraz na přátelství, rodinu a tradice, tak teď už přesně víte po čem sáhnout. Na vánoce taková příjemná oddechovka, kdy si uvaříte čaj nebo kafe, sednete pohodlně do křesla a pustíte se do této knížečky.

Hlavní hrdinka je celkem příjemná, neměla jsem s ní problém, ale nijak zvlášť jsem si ji neoblíbila. Nejvíc mě bavil paradox, že i když její rodiče se poznali při prodeji stromku, tak ona je od toho velmi odrazovaná.

Kniha samotná jako hrdinka, není nic převratného a opět chybí mi přidána hodnota jako bývá u Westovek či u Mony Kasten, ale takový milý vánoční příběh, který neurazí ani nenadchne.

⭐ 3/5

happy19
29.12.2020

Zlatý střed... rozhodně počtení pro mladší ročníky:-)
Kniha splnila poslání naladit se na atmosféru Vánoc...další ☆je za "vnitřní obal"
A na to že je autor mužský...,-)

„Hledáš-li pravdu, nedívej se dál než k svému srdci.“

petulkapeta
26.12.2020

Příběh se mi libil a pekne plynul,krásná romantika,jen mi chyběl epilog..třeba o 5 let později..

dom.ini
22.12.2020

Toto byl takový nenáročný dívčí románek. Hlavní zápletka je vám jasná už od začátku a příběh nepřináší úplně nic nového, ale knížka je napsaná čtivě a myslím, že mladším čtenářkám by se mohla líbit.

knihovnička007
06.12.2020

Kniha mne nijak neoslovila. Ničím nápaditý příběh a vánoční nálada se neoslavila.
Více v recenzi.

popeluška
14.11.2020

Čekala jsem od knihy krásný vánoční příběh a ten jsem také dostala. Milé, pohodové čtení.

Vánoce

Jay Asher