Klára2216 Klára2216 komentáře u knih

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Není třeba nic dodávat, prostě 5 hvězdiček :)

13.05.2018 5 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Bavila jsem se, dozvěděla jsem se něco o jiných kulturách a ráda jsem se do ní začetla při cestování do práce. Určtitě stojí za přečtení. Jen mi sem tam vadila občasná autorova arogance.

23.02.2018 4 z 5

Spálená obloha Spálená obloha Gilly Macmillan

Příběh mě naprosto pohltil, měla jsem přečtené za několik hodin. Hodně mi připomínalo Zmizelou. Určitě si přečtu autorčinu novou knihu.

23.02.2018 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Přečteno už poněkolikáté, ale tentokrát v mém rekordním čase. Nemá smysl se rozepisovat...Dokonalost :)

24.11.2017 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Rychlé, svěží, oddechové čtení vhodné do autobusu :) U této knihy jsem vyloženě vypnula a relaxovala.

27.10.2017 5 z 5

Čas odejít Čas odejít Jodi Picoult

Četla jsem jí hned po Vypravěčce, sice ta mě zasáhla mnohem více, ale nemůžu opět jinak než za pět hvězdiček. Jeden z nejlepších překvapivých zvratů, co jsem kdy četla. Jednoduše svělá.

10.08.2017 5 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Knihu musím hodnotit napůl. Strašně jsem se na ní těšila. Líbila se mi její prodejní kampaň - když zvednete telefon a uslyšíte dětský hlas povidajici básničku o deseti malých kraliccich, utikejte...proto jsem téměř nepochopila prvni polovinu knihy, která mi přišla poněkud natažená. Ale když se tam objevil konečně lovec králíků, vzalo to úplně jiný směr. Jako celek se mi kniha moc líbila, ale ne tolik jako svědkyně ohně.

30.07.2017 4 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Kniha mi dlouho ležela v knihovně, než jsem se do ní pustila. Každopádně nelituji, předchozí hypnotizér se mi velice líbil a stejně tak paganiniho smlouva. Jen malé mínus dávam politickému nádechu. Tato témata mě nikdy v knihách nebavilo. Nicméně kniha je poutavá, akční a čte se velmi dobře díky krátkým kapitolám.

23.07.2017 4 z 5

Koruna Koruna Kiera Cass

Kdyby se všechny knihy četly tak, jako tato, tak mam po starostech se svou rozrustájící knihovnou. Mnohem lepší než předchozí Dcera, i když mi bylo jasné od začátku koho bude mít za manžela. Přesto mě kniha velice bavila a můžu doporučit.

27.06.2017 5 z 5

Dánská dívka Dánská dívka David Ebershoff

Po dlouhé době jsem četla knihu s vážnějším tématem. Bylo velmi zajímavé číst román o tom, co by mě normálně příliš nezajímalo. Tim spíše kdyz je to podle skutečnosti. Sedl mi styl psaní autora a zanechalo to ve mě silné emoce. Poté jsem si shlédla film, je trochu odlišný, hlavně v tom, že Greta ne úplně svého manžela chápe tak, jako v knize. Za to jsem knižní Gretu obdivovala a nechápala zároveň, že přes to vše Einara pořád podporovala. Určitě si to někdy přečtu znovu. Neobvyklý.

03.05.2017 5 z 5

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Kniha se mi četla velmi dobře, měla jsem ji rychle za sebou. Občas jsem se ztrácela v množství lékařských termínů. Ale knihy této autorky mám ve velké oblibě a přečetla jsem ji s chutí. Závěr jak je u Jodi zvykem velmi překvapivý ale i tak to ve mě nezanechalo takové emoce jako Vypravěčka nebo Čas odejít. Přesto je to kniha ke které se za čas určitě zase vrátím.

16.03.2017 4 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Kniha se mi líbila nicméně jiné knihy autorky se mi líbily více. Čekala jsem opravdu dojemnou knihu a asi mě nezasáhla tak, jako většinu čtenářů. Asi to nejvíce zavinil předvídatelný konec, chyběl mi tam ten zvrat z kterého bych si sedla na zadek a možná by to chtělo o kapku více romantických chvil mezi sebou. Každopádně určitě si znovu někdy přečtu. Knihy této autorky mám v oblibě a jen tak mě neomrzí. Filmové zpracování velmi povedené.

17.02.2017 4 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

K této knize jsem se dostala jen tak z rozmaru a protože jsem věděla, že hodně lidí o ní mluví. Musím říct, že jsem nadšená. Hned se vrhám na další díly. Jen mám malou připomínku, že na mě tam bylo až moc zamilovanosti. Doufám, že další díly budou zahrnovat i Celaeninu minulost. Ale jinak super!

15.02.2017 5 z 5

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Knihu jsem si přečetla teď po druhé s odstupem 6 let. Líbilo se mi více než tenkrát, ale můj hlavní cíl je prokousat se do posledního dílu na který se hrozně těším. Rozhodně je to ale kvalitní čtení, jen na můj vkus příliš rozevláté a zbytečně natažené. Hobit mi přišel hrozně krátký a tam to napětí zůstalo po celou dobu knihy oproti Společenstvu.

15.05.2019 3 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Vždycky jednou za čas se pustím do Kinga a dávám mu šanci, i když mě žádná z jeho knih prozatím úplně nedostala. Ke řbitovu jsem se dostala přes poutače v metru na nový film. Tak jsem si řekla, že si to nejdříve přečtu než se na to podívám.
Zklamaná jsem určitě nebyla, knížka se mi četla skvěle. Jen musím odebrat jednu hvězdu, že napětí bylo na začátku, pak se nic moc nedělo a až na posledních 30 stránkách byla najednou hrozná smršť všeho.

15.05.2019 4 z 5

Dracula Dracula Bram Stoker

Čekala jsem mnohem, ale mnohem více. Kniha mě opravdu nebavila.Celé to vlastně bylo o ničem, povaha všech hlavních hrdinů mi vadila a nevím proč všichni byli zlatíčka, drahouškové, chudáčkové a miláčkové. Opravdu jsem se na knihu těšila, protože příběh jako takový znám z různých filmových a divadelních představeních a vždycky se mi moc líbil, ale toto bylo pro mě nezajímavé a utahené.

11.02.2019 1 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Hodně působivé, lepší než první díl. Zase jsem měla problém se začíst, takže jsem se s první třetinou prala celkem dlouho, což mám u této autorky u každé knihy. Ale pak to totálně předčilo moje očekávání. Skvělá fantasy. Určitě jedna z nejlepších co jsem kdy četla.

09.01.2019 5 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Skvělé!

16.12.2018 5 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Sladká tečka na závěr.

03.07.2018 5 z 5

Medová smrť Medová smrť Hanni Münzer

Od knihy jsem moc neočekávala, ale mohu říci, že jsem příjemně překvapená. Pěkný příběh, i když samozřejmě strašlivý co se týče tématu. Od druhé třetiny velmi čtivé a závěr povedený, nebyl přetažený. Dávám čtyři hvězdičky za trochu vleklý začátek, který mi špatně zapadal do sebe.

05.06.2018 4 z 5