Medová smrť

Keď sa mladá Američanka Felicity vyberie hľadať svoju matku do Ríma, narazí pritom na mučivé dávne tajomstvo vlastnej rodiny. Pátranie ju postupne privádza k najtemnejšej kapitole celého ľudstva. Odhaľuje dramatický osud vlastnej prababky, slávnej opernej speváčky Elisabeth Malpranovej, aj jej dcéry Deborah. V príbehu s tematikou druhej svetovej vojny sa trpezlivo rozpletá pavučina lásky, viny a hriechu, ktorá siaha až do súčasnosti a dotýka sa aj života zvedavej Felicity. Ako ďaleko bola ochotná zájsť matka, aby zachránila svoje deti? Ako ďaleko zájde dcéra, aby pomstila svojho otca? A ako môže hlboká, zničujúca láska pretrvať celé generácie a vyliečiť staré rany? Medová smrť je vzrušujúce čítanie o tom, ako dokázali kruté historické udalosti ovplyvniť až štyri generácie žien jednej rodiny v rôznych časových obdobiach z pera úspešnej nemeckej autorky....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/300672/big_medova-smrt-V8j-300672.jpg 4185

Medová smrt 1.

Literatura světová, Romány, Válečné

Vydáno: , Motýľ

Honigtot, 2015

Kniha Medová smrť

Zuzulinka

Kniha se mi moc líbila! Byla napínavá, příběh nepředvídatelný a poutavý. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Doporučuji přečíst.

Sofonisba

Kniha toho hodně slibovala, ale... spousta historických a gramatických chyb a k tomu naprostá naivita (až zaslepenost) Deborah, která se lusknutím prstu změní v zapálenou členku odboje :(

evilunicorn

Když si odmyslíte poměrně dost historických nepřesností a bot a budete ten příběh brát jako čistou historickou fikci,tak ten příběh má docela slušný potenciál.Především bych rád vyzdvihl dilemata, s kterými musely postavy bojovat a s nimi spojený vývoj příběhu. Kniha sice ke konci trochu ztrácí dech a je podle mě až příliš rychle ukončená,ale celkově to bylo milé překvapení.

Kajami

Napínavá kniha vsazená do historie. Četla se velmi dobře a do konce jsme si nebyla jistá, jak to dopadne. Zvratů tam bylo požehnaně.

pavlusa025
11.11.2020

Super, už jsem objednala i další díl.

Annkag
30.10.2020

Dojemný příběh o hladání lidskosti a odvahy v ženském údele počas 2 svetovej války...
Příběh dcery,sestry a milenky která sa rozhodla nezavírat oči před zverstvami nacistů ale právě naopak se jí postupem čase dotýkal až moc....

whiolet
06.10.2020

(+ SPOILER) Kniha se četla dobře, jenže čím déle jsem jí četla, tím více mě na ní štvalo věcí.
Jako první historické nesrovnalosti.
Jako druhé značné množství postav.
Jako třetí( a tím bych to ukončila) Deborah. Co s tou holkou je, že po smrti matky spí s jejím milencem? A celkově to její myšlení... jako hlavní hrdinka mi k srdci nepřirostla
Bohužel knihu musím zařadit mezi lepší průměr.

Luciefever
11.08.2020

Když zasadíte příběh do času Hitlerova Německa, máte čtenářské publikum zaručeno. Přes všechnu brutální temnotu nacistické ideologie jsou lidé zas a znova přitahováni k otevírání té děsivé kapitoly naší historie. Ani já nejsem výjimkou.
Celkem nesejde na občasných nesrovnalostech v reáliích knihy, jde tu o kontext doby, a především o varování, aby se nic z toho znovu neopakovalo.