Kiuska Kiuska komentáře u knih

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

(SPOILER) No.. Hustý! Jedná se zatím jednoznačně o mou druhou nejoblíbenější knihu od této autorky.

Je to velmi čtivé a upřímné, Hooverová má velmi pěkný styl psaní a kniha vás unáší, že si ani neuvědomujeme, že je konec. Na Hooverové mám ráda její témata, nejde jen o nějakou romantiku, kde se trochu něco zvrtne a je to pak dobré. Její témata jsou závažná a já jsem ráda, že si o nich můžu přečíst v takovém podání. Tahle kniha mě hodně zasáhla, naštěstí ne tím, že by mě něco takového potkalo, ale podala to velmi zajímavě a já hltala každý moment. Lily byla skvělá, její nápad ohledně květinářství byl úžasný a měla prostě něco do sebe. Její dopisování s Ellene nemělo chybu. Prošla si svým, snažila se a tady je vidět, že udělat některá rozhodnutí je opravdu těžké. Líbily se mi návraty do minulosti a Atlase jsem si zamilovala hned. Takový ideál kluka, může se to zdát jako klišé, ale Lily to potřebovala. Hrozně jsem se bála konce, ale KONEČNĚ, KONEČNĚ... Nechci dávat případně spoilery, ale za ten konec jsem moc ráda. Hooverová ukázala, jak by to mělo v životě být a tím si mě získala. Bylo vidět, že jde o něco osobního a příběh je opravdu od autorčina srdce.

15.11.2020 5 z 5

Návrh Návrh Elle Kennedy

Upozorňuji, že se zde může nacházet malý spoiler, ale teda... Tohle bylo úžasné. Těmto knížkám 10 bodů ze zásady nedávám, ale tahle si to zaslouží Hanna je naprosto úžasná, žádná chudinka s nesmyslným chováním, ale je vtipná, chytrá, sarkastická, jde si za svým a nenechá si nic diktovat. Garreta jsem si také okamžitě oblíbila, sice namachrovaný frajírek, ale má to srovnané v hlavě a nechová se jako blbec. To, co se mezi hlavními postavami odehrává, je skvělé. Mají úžasné hlášky a neustále se pošťuchují. Takové páry mám nejradši, dokáží si ze sebe a z věcí okolo dělat srandu. Je to konečně knížka, ve které jsou k sobě hlavní protagonisté upřímní. Nelžou si ohledně různých blbostí úplně zbytečně jako v mnoha jiných romantických knihách. Zbytečné a nelogické lži kvůli maličkostem (které by rozhodně šly vyřešit jinak) a vytvořené jen kvůli velkému dramatu, hrozně nesnáším. Tady opravdu oceňuji to, že si to postavy chtějí okamžitě vyříkat. Samozřejmě nelze to vztáhnout na vše, ani zde se nějaké té lži nevyhneme, ale tady ji chápu. Co také oceňuji je, že se tu na nic nechvátá, vztah postupuje pomalu a nekonají se žádné razantní kroky téměř měsíci, jak to často bývá jinde. Zkrátka tahle kniha je pecka. Samozřejmě nečekejte nějakou velkou myšlenku, stejně jako ostatní knihy tohoto druhu slouží k oddechu, k zasmání... Je to zkrátka žhavé, ale je to Elle Kennedy a ta to prostě umí.

19.10.2020 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Opravdu paráda! Příběh je dobře napsaný, vtipný, ale naneštěstí i smutný. Takových knížek jsem za život moc nepřečetla, nerada totiž pláču, když to není smíchy, ale tohle se opravdu povedlo. Krásný srdceryvný příběh o životě, o lásce, podpoře a o tom, co se s člověkem stane, když ho potká opravdu velké neštěstí. Co se týče postav, tak Louisu jsem si okamžitě zamilovala, je úžasně bláznivá, vtipná. Will se může zezačátku zdát jako nepříjemná postava, ale věřte mi, že se to změní a oblíbíte si ho jako já. Navzájem se naučili spoustu věcí. Sice jsem nejdříve viděla film a asi tak přišla o určitá překvapení, ale to mi nezabránilo příběh si pořádně užít a hltat ho plnými doušky. V knize je toho přeci jen víc. Takže pokud máte chuť se zasmát, culit se a zároveň si zaplakat, jděte určitě do toho.

23.07.2020 5 z 5

Přísně tajné Přísně tajné Elle Kennedy

Tomu nelze nic vytknout. Věděla jsem, že když sáhnu po díle těchto dvou spisovatelek, nebudu litovat. Jasně, kniha je erotický román a také dostává svému žánru, takže nejde o žádnou velkou myšlenku, která by nám změnila život, ale pro to to ani nečteme. Čteme to kvůli zábavě, uvolnění, vzrušení, vášni. A tohle všechno se nám dostává. Nasmála jsem se jako už dlouho ne, a přesně něco takového jsem potřebovala. Sexuální scény jsou velmi povedené, dámy to prostě umí prodat. Samozřejmě vše není jen růžové (vlastně skoro nic), takže drama se dočkáme, a zápletka k tomu všemu mi přijde opravdu povedená, takže zvratů je tam také dost. Zbožňuji prostředí vysoké školy, napsané je to parádně, postavy jsou skvělé, Keaton je prostě... Chápete. A i když z více důvodu jsou mými favority stále On a My, tak tohle si zaslouží své místo na poličce a ráda se k tomu vrátím. Rozhodně doporučuji vše, co od nich vyšlo.

06.03.2021 5 z 5

Skóre Skóre Elle Kennedy

Tak tohle zase bylo parádní! Skoro se to vyrovná prvnímu dílu, ale prostě Hanu a Garetta miluju víc :-D. Styl psaní nám zůstává stejný, je to svižné, akční, vzrušující, mluva se přesně hodí k jejich povahám (četla jsem, že někomu vadila nespisovnost, ale vždyť to jsou přeci hokejisti!). U knihy jsem se zase opravdu dobře nasmála. Občas jsem z toho fakt nemohla. Sarkasmus, vtipy a dobírání si druhých nechybí. Dean a Allie jsou skvělý pár. Allie je bezva, dost vyvádí Deana, který si je vždy ve všem jistý (obzvlášť co se týče holek), z míry. Jak za ní pálí je super a kdo by mu prostě odolal? To jak se Allie v knize chová, bych do ní ze začátku vůbec neřekla, velmi příjemně mě překvapila. Řekli byste, že bude taková puťka trochu a ono ejhle, vůbec ne. Dean taky docela zíral. Co se jeho týče, srší z něj sebevědomí, ale přesto je to super kluk a když prostě potká tu pravou, už nepotřebuje mít sex s každou. V příběhu nastává i něco velmi vážného a smutného, bylo to nečekané, nebylo to tedy jen růžové.
Celkově jde zase o hodně povedený díl plný vášně, erotiky, vtipu, lásky a přátelství. Bezva na oddych, k tomu tento žánr také slouží a Elle Kennedy je v něm jedna z nejlepších, ona tohle prostě umí.

14.11.2020 5 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Tohle byl neskutečný masakr. Jasně, je to jiná Colleen než jsme zvyklí, takový thriller není úplně thriller, který očekáváte, když to slovo slyšíte, je to takový její romantický thriller, v jejím podání. Ale za mě tohle jí taky neskutečně sedí, jak tohle sakra vymyslela? Vždy když si myslíte, že to je nějak, je to zase jinak. Nejdřív si myslíte, že za to může tenhle, pak tenhle, ale stejně vůbec netušíte. Je to neskutečně čtivé a napínavé, na konci mi úplně bušilo srdce a zírala jsem s otevřenou pusou. Jen tedy musím říct, že jako velice rodinně založený člověk, který miluje děti, se mi některé pasáže četly opravdu těžce a ještě teď mám problém se z toho dostat. Ale je to opravdu skvěle napsané, skvěle vymyšlené. Bravo! Vím, proč je to jedna z mých nejoblíbenějších autorek.

22.03.2021 5 z 5

Nelituju ničeho Nelituju ničeho Colleen Hoover

Hooverová nám tedy zase nadělila téma...ale to už všichni víme a milujeme to na ní.
Tak hrozný a zároveň tak neuvěřitelně krásný! Já nějak nevím, jak se k tomu všemu vyjádřit. Tolik bych toho chtěla napsat. Ten příběh je totálně srdcervoucí, dojemný, hluboký. Pozorujeme tragické životní situace z pohledu Morgan a její dcery Clary, sledujeme, jak je každá prožívá. Je pravda, že hlavní zápletku a tajemství se dozvíte na začátku a pak je dost předvídatelné, co se stane, ale v této knížce a podobě mi to vůbec nevadilo. Tolik témat a myšlenek, které se tu dají najít. Skoro všechny postavy jsou tu skvělé. Miller je úžasný, okamžitě jsem se zamilovala. Vtipný, ochotný, střeštěný, upřímný, milý, možná až moc romantický, ale je to přeci knížka. Je to fakt jeden z nejlepších kluků, na které jsem teď v knihách narazila. Pravda, že Claře jsem chtěla dát občas pěstí. Morgan mi bylo hrozně líto a takovová obětavost... Opravdu mě mrazilo z toho, s čím vším se Morgan musela potýkat a divím se, že se z toho nezbláznila. Naštěstí moc nerozumím takovému komplikovanému vztahu matky a dcery, je tu dobře vidět, co by se mohlo stát, když ztratí schopnost spolu komunikovat.

Usmívala jsem se, chvílemi se červenala, byla naštvaná, ke konci především dojatá až k slzám. To jak Colleen dokáže popsat pocity postav, tu chemii... Bravo! Nejvíce jsem milovala ty chvíle mezi Morgan a Jonahem.

17.12.2020 5 z 5

S láskou, Lukov S láskou, Lukov Mariana Zapata

Po dočtení se usmívám jako sluníčko. Jedná se zkrátka o romanťárnu, nic světoborného, ale mě to líbilo moc. Kultiho jsem nečetla, Malychin byl fajn a celkově asi i vtipnější, ale tohle je za mě lepší. Jde tu i trochu o něco víc, než jen o lásku. Četla jsem recenze, že číst 350 stran o ničem, aby se vše semlelo na posledních 60 stranách, je děs, a chápu to. Je to i poměrně pravdivý popis téhle knihy. Já jsem ale ráda, že to tak nevnímám. Jestli mi je u knih něco jedno, tak je to délka. Je mi jedno jestli má kniha 200 nebo 1000 stran, a trvá než se něco stane, často to pak stojí za to. Pokud má autor čtivý styl psaní a něco mě zaujme, nemám problém. Takovéhle slow-burn romance mám ráda, když není vše hopem (to upřímně nesnáším). Nebudu ale lhát, někdy mě fakt štvaly ty sálodlouhé popisy pořád stejných pocitů dokola. Jeden dialog na pět stran s šesti výroky postav taky moc nepobírám. Jsem ale ráda, že tu autorka nevytahovala ty nechutnější věci jako v Malychinovi. I vztah mezi hlavními postavami se mi líbil mnohem víc. To pomalé budování jsem tu opravdu užila. Ivan je ️boží. Bohužel hlavní hrdinka mě někdy dost vytáčela. A na to, jak v mi Malychinovi ten přeslazený epilog dost zkazil konečný dojem, tak tady mi nevadil vůbec, je realistický, normální, tak jak to v životě chodí, a já jsem moc ráda, že jsem si knihu přečetla.

15.05.2021 4 z 5

Když jsme se poznali Když jsme se poznali Sarina Bowen

Záleží hodně na tom, co od knihy očekáváte. Pokud chcete pohodové, vtipné čtení o přátelství, lásce, s žádnou velkou zápletkou, tak jste sáhli po správné knize. Postavy si zamilujete už hned po prvních stránkách. Carey má těžký život, ale je to velká bojovnice, která neztrácí smysl pro humor a ví, jak je přátelství důležité. Hartley je opět docela kluk snů a málokterá by se do něj nezamilovala, jeho postoj k životu a humor je mi neskutečně blízký. Takže postavy mi neskutečně sedly a já jen hltala, jak to s nimi bude. Jejich seznámení bylo tak přirozené, obyčejné a pohodové, stejně tak jejich rychle spřátelení. To jak spolu trávili čas a mluvili (zvlášť na začátku) jsem si neskutečně užívala. Jde jednoduše o to, jak plyne život na vysoké s kamarády. Toto je super ukázka, jak se z přátelství stává láska a postup je tu opravdu pomalý. I zde by byl možná fajn nějaký zvrat, nějaké to menší drama, ale bohužel žádné nepřichází. Takže čtivé to je, je to krásné čtení, vztah postav je prostě neskutečný, ale dál se tam nic moc neděje. Mně se to ale líbilo!

09.03.2021 4 z 5

Dej mi své jméno Dej mi své jméno André Aciman

Celá kniha je o hledání sebe sama, o velké lásce a vášni, o obrovském souznění a poutu mezi dvěma lidmi. Elio je s příchodem Olivera trochu ztracený a snaží se najít cestu, jak se k tomu všemu postavit. Příběh je velmi poetický, psychologický, nahlížíme na Eliovy myšlenky, které jsou... prostě jiné (pokud čekáte běžného zamilovaného náctiletého, tak tady se ho nedočkáte). Některé myšlenky a pocity jsou nádherné a příjemné, některé vážné na zamyšlení o životě, některé smutné, ale ty „podivnější a ujetější” (jestli to tak můžu říct) jsem ne vždy dokázala zkousnout (to se týká i jistého jejich chování). V knize rozhodně nenajdete žádnou velkou akci, tady jde úplně o něco jiného. Pravda, měla jsme trochu problém se knihou prokousat, ale každopádně od třičtrvrtě knihy to pak bylo úžasné. Předposlední kapitola mě dostala a poslední naprosto rozsekala. Nejedná se o jednoduchou knihu na relax. Je nutné číst velmi pozorně a uvažovat nad tím, co se Eliovi vlastně honí hlavou, protože on sám to vlastně taky neví. Takže za mě je kniha velice zajímavá, je jiná, než co jsem doteď kdy četla, rozhodně stojí za přečtení... a celkově vlastně nevím, jak se ohledně knihy cítím. Tak dlouho jsem nad hodnocením ještě nepřemýšlela. Něco mi v jejich příběhu přišlo na hlavu, něco bylo nádherné... Pořád se nějak nemůžu vzpamatovat z toho, co se psalo na konci - jak to bylo hluboké, procítěné a krásné. Emocionálně a celkově psychicky vás to úplně dostane.

28.10.2020 4 z 5

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

Rozhodně se jedná o hezký, romantický příběh. Zápletka a minulost obou postav jsou zajímavé a nakonec (po proklínání Kadena, proč se tak chová), dokonce do sebe hezky zapadají. Z mé strany ale nejde zase o něco, co by mě mělo nějak hlouběji zasáhnout. Asi mi to téma přijde už ohranější, ale rozhodně nelituji, že jsem po sérii sáhla. Bylo to fajn, milé a pohodové čtení, občas i velmi vtipné. Kaden je sice náladovější než holka, která má zrovna své dny, ale jinak je k sežrání. Allie je na druhou stranu velmi zajímavá postava, aby se odstřihla od prostředí, v němž vyrůstala a začala zcela znovu, představuje velké odhodlání. Pocity, které z toho mám, bych trochu přirovnala k After (někdy úplně wtf, ale z nějakého důvodu musíte číst dál), i když tohle bylo za mě rozhodně příjemnější, lepší a ne tak nelogicky vyhrocené. Ten konec mě ale trochu mrzí, mohlo to skončit s větším odstupem a ne se zase do všeho vrhnout po hlavě.
Na odreagování a uvolnění je to jistě dobrá volba. Rozhodně se pustím do dalších dílů.

Prohnilé město Prohnilé město Leigh Bardugo

Ještě pořád to rozdýchávám, vstřebávám a uklidňuji se. Jestli jsem byla na vážkách u hodnocení prvního dílu, tak tady rozhodně ne. No do háje! Já jsem z toho úplně rozložená! Musím přiznat, že stejně jako u prvního dílu mi dělala problém první polovina knihy, trvalo mi to a říkala jsem si, že je první díl asi lepší... Ale po půlce knihy a zvlášť od třičtvrtě knížky to byl MASAKR! To konečné vyvrcholení zápletky, to co se tam dělo, mě totálně zabíjelo. A i když si mě Kaz předtím zas tolik nezískal, pořád mi vadilo jeho chování v něčem, tak teď musím říct, že se omlouvám a mistrovi se klaním. Pravda, že mi něco přišlo už moc přehnané a nereálné, ale co.. Jsme v knize plné fantazie. Konec příběhu ve mně vyvolal tolik emocí, které se střídaly: frustrace, šok, nadšení, strach, radost, smutek atd.... No prostě v háji je to. Takže hodnotím druhý díl ještě lépe než první díl, hvězdiček mám ale jen 5, teď bych dala prvnímu 4, abych to trochu odlišila, ale nechám to být. Nejvíc fascinující je, že tady prostě skoro nikdy nevíte, co je součástí plánu a kdy se to prostě všechno po... To prolínání s minulostí tu bylo ještě mnohem lepší a všech šest hrdinů jsem si naprosto zamilovala. I když jde o vyvrhele, podvodníky a zloděje, je tahle kniha velkou ukázkou určitých hodnot. Masterpiece!!!

"Žádný slzy. Žádnej funus." (Já těch slz měla teda plno!)

26.02.2021 5 z 5

Po tvém boku Po tvém boku Kasie West

Přesně tohle jsem potřebovala, a to že tam byl všude sníh mi přidalo na hezké zimní atmosféře. Bylo to neskutečně milé a roztomilé. Kdo už četl nějakou knihu od Kasie West tak prostě ví, že její feelgood vás vytáhne z každé chmurnější nálady, potěší vás. Jedná se o mou třetí knihu od autorky, a i když mám kvůli myšlenkám asi zatím stále nejradši Náhradního kluka, tak tohle tomu šlape dost na paty. Autumn je hrozně zajímavá, v knize můžeme pozorovat, jak si vlastně uvědomí, co je to láska. Vidíme, jak chce všem pomáhat, ale je potřebné si uvědomit, že i váš život a štěstí jsou důležité. Dex je velmi chápavý, obětavý, úžasně sarkastický, stejně jako Autumn. To na nich mám ráda. Začátek a jejich soužití v zamčené knihovně se mi moc líbilo. Potěšilo mě, že tu zase není nějaké zbytečné lhaní, nechodí kolem sebe po špičkách a neignorují se 100 let, když se něco stane, ale oba mají snahu vyřešit to co nejdřív. Jasně, nejedná se o nic extra nového, co by vám mělo změnit život, ale to zde ani nemůžeme očekávat. Pro zachumlání pod peřinu a horké kakao je to ideální.

Život jedna báseň Život jedna báseň Colleen Hoover

To bylo tak krásný, milý, vtipný, srdcervoucí a deprimující! Jak je tohle možný? Je to prostě Colleen a u ní to tak prostě je - nával pozitivních a negativních emocí. Jako hned ze začátku je to hodně přeslazené a plné klišé, takže i tady musím něco vytknout a není to za mě nejlepší kniha od Colleen, občas je to to i trochu ploché a jednoduché, ale i tak se to četlo samo. Nevím, jak to dělá. Všechny postavy jsem si oblíbila, fandila jim (malí bratříčci byli nejvíc vtipní), plakala nad jejich osudy, protože Colleen nám jako vždy servíruje v srdci krásného příběhu vážné a smutné situace. Každopádně to bylo neskutečně čtivé, už potolikáté musím obdivovat její styl psaní a to, jak vše pluje, slova utíkají tak snadno, skvěle umí popisovat pocity, vztahy mezi lidmi a jiskření mezi nimi,i když příběh samotný má své mouchy. Je to ale plné myšlenek o životě, smrti, rodině a lásce. Musela jsem to přečíst na jeden zátah a spát jsem šla v půl 3. Kdo ještě váhá nad tím, že by se pustil do jejich knížek, tak prostě musím říct, už to nedělejte! Ty nedokonalosti se mi pak v celé knize ztrácí, protože to ostatní opravdu stojí za to. Stejně jako u Možná jednou jsou tu důležité písně a poezie, tyto texty jsou tu opravdu opět hodně k zamyšlení.

Sexy profesor Sexy profesor Vi Keeland

Hodnocení je opět v rámci tohoto žánru, než nějakého literárního díla, které by v nás mělo něco zanechat. Zde prostě očekáváte sexy chlapa, velkou vášeň, lechtivé scény a zamilovanou hrdinku. To tu všechno je, ale zároveň i zde je něco víc. Autorka vymyslela velmi zajímavou zápletku, která je sice jedna velká náhoda, jak moc se to může stát, už zde nebudu posuzovat. Určitě to ale vneslo do příběhu něco nového, vracíme se z Cainova pohledu do minulosti a vykresluje se nám příběh z jiné perspektivy. Jem si myslím, že nápad měl trochu větší potenciál na propracování. Opět jde ale o pohodové, romantické, vášnivé a občas vtipné nebo dojemné čtení, u kterého si zkrátka odpočinete a zažijete nějaké to vzrušení. Jen jsem měla občas pocit, že hlavní dospělá hrdinka se chová spíš tak na 16 let. Jak jinak se ale asi chovat, když je váš profesor tak sexy.

Omyl Omyl Elle Kennedy

Tenhle díl se mi nelíbil tolik jako první, protože jsem už během předchozího dílu věděla, že nikdo nemůže být tak boží jako Hanna a Garret. I tak to ale bylo skvělé, vtipné, vášnivé (to, jak Kennedy popisuje tu vášeň, vzrušení mezi nimi je skvělé) Grace je sympatická, vtipná, vlastně ještě poznává sama sebe, Hanninu suverenitu jsem ale měla radši. Hlavně zbožňuji její blábolení, když je nervózní. To nemá chybu. Chce si vysokou užít a říká si, že žádný Logan jí to nezkazí. Doufala jsem jen, že si s ním prohraje trochu víc, když se ji tak snaží dostat zpět. Ale i tak se zapotil. To, jak za ní pálil, se mi hrozně líbilo, i když mi to přišlo trochu přehnané. Bylo to ale roztomilé. Způsob, jakým si ale spolu začali, mi přišel trochu na hlavu. Logan je určitě také super, má v životě nějaké své trable a úplně neví, jak se s nimi popasovat, to samozřejmě platí i citech ke Grace. Takže se i tady setkáváme s nějakými životními problémy. Je tu i dobře ukázané - jak já bych to nazvala - „toxické přátelství”. Takže další díl bezva na oddych. Samozřejmě se děj v těchto knihách často opakuje, něco si spolu začnou, on to pak pokazí a snaží to napravit. To, jak to Kennedy ale podává, je skvělé čtivé. Občas takovou knihu přesně potřebuji, zvlášť když je dobře napsaná. Takže směle do toho.

30.10.2020 4 z 5

P.S. Líbíš se mi P.S. Líbíš se mi Kasie West

Je to moje druhá kniha od Katie West a musím říct, že Náhradní kluk se mi líbil o ždibíček víc. Kniha je takovou tou poměrně klasickou feelgood romancí. Lily byla skvělá, zbožňovala jsem její sarkastické poznámky, její bláznivost. Není to žádná puťka a to se líbí, má takový zdravý a příjemný pohled na svět. Ty dopisy byly hezké zpestření knihy, bylo to něco jiného a vždy jsem se těšila na to, až najde pod lavicí nový. Bylo to sladké, milé, roztomilé, někdy i vtipné a je to taková ta „culící” kniha na odpočinek. Jen bylo pro mě dost předvídatelné, kdo je onen dopisovatel (jinde jsem ale zase četla, že pro někoho to bylo úplné překvapení, tak asi záleží, jak moc nad tím přemýšlíte). Příběh se zezačátku možná trochu táhne, ale pak je to jen lepší a lepší. Je také fajn, že se autorka zaměřila opět i na jiná témata než je jen obyčejné lovesrory, najdete tu potýkání i s mnoha dalšími problémy. Kniha je naprosto ideální k tomu, abyste si s ní zalezli do postele během těchto chmurných dnů.

15.10.2020 4 z 5

Rod země a krve Rod země a krve Sarah J. Maas

Wow. Kdybych mohla dám těch hvězdiček mnohem víc. Jedná se o úplně nový svět, ve kterém jsem se trochu ztrácela, ale i v tom je to kouzlo. Maasová nám nenaservíruje vše hned, ale musíme si počkat a také nad tím přemýšlet. Pravdou je, že by ubrání tak 200 stránek asi nevadilo, někteří by to možná i ocenili, ale zase bychom se ochudili o to, jak Maasová vše úžasně popisuje do nejmenších detailů. Především pomalé budování naprosto úžasného vztahu Bryce a Hunta. Já bych to nechtěla. Užívám si její styl psaní, který totálně miluji. Donutí vás vše naplno prožívat. Samotný příběh se sice trochu táhne, ve 3/4 knihy ještě stále téměř nic nevíte, nic se nevyřešilo a přichází jen stále víc otázek a to vás dokáže pěkně frustrovat, ale v posledních kapitolách to Maasová tak rozjede, že vám to vadit nebude, pokud jste trpělivější čtenář. Kniha toho nabízí i před těmi největšími zvraty mnoho. Dva hlavní hrdinové jsou naprosto senzační. Maasové hrdinky známe - silné, s ničím se moc nemažou a jdou si za svým. Taková je i Bryce. Hunt je opět ten neodolatelný muž s nepříjemnou minulostí, který zažil strašné věci. Sarkastické poznámky, drobné urážky mezi nimi a jejich vzájemné posílání někam byly od začátku skvělé a opravdu jsem se u nich bavila. Co si u autorky cením a je to i zde, je sourozenecká láska a láska k přátelům. To, že si mají pomáhat, chránit se a chtít pro toho druhého to nejlepší, ať se děje, co se děje. Vztah hlavních postav je neskutečný - to pochopení, souznění, nevinné a vtipné dobírání... Nádherný vztah a já si užívala každou stránku, kdy pomalu rostl a vznikalo mezi nimi stále pouto. Příběh donutí čtenáře, aby byl zoufalý, překvapený, smál se, brečel... Hrozně moc emocí. Maasová podle mě tuto knihu povznesla zase o úroveň výš a já už nyní potřebuji druhý díl.

14.10.2020 5 z 5

Červená, bílá a královsky modrá Červená, bílá a královsky modrá Casey McQuiston

Woow. Tohle bylo opravdu úžasné čtení. Příběh je vtipný, napínavý a velmi vzrušující (až velmi sexy), nenajdete v něm žádné pasáže, které byste chtěli přeskočit. Hlášky, které se v knize objevují jsou prostě geniální, před nimi opravdu smekám. A fanoušci Star Wars jako já, si opravdu přijdou na své. Postavy jsou propracované, mají svůj charakter, jsou originální. Prožíváte s nimi všechno a říkám vám, že si je zamilujete. Osobně nemám, co bych příběhu vytkla, čtení jsem si užila od začátku do konce. Opravdu hodně od srdce jsem se smála, nedávala jsem, měla slzy na krajíčku, byla dojatá... Je to prostě neuvěřitelně povedená romance a je v ní vše, co byste si v takové knize přáli. Alex se stal mým novým knižním oblíbencem, protože on je proste úžasný.

10.08.2020 5 z 5

Muffin a čaj Muffin a čaj Theo Addair (p)

Muffin a čaj je skvělý příběh o sbližování a o vzájemném budování důvěry. Oba chlapci jsou velmi sympatičtí a rozhodně mi přirostli k srdci. Na příběhu nejvíc obdivuji ten úžasný symbol muffina a čaje a co společně dokážou. Pro někoho je to pouze snídaně, ale pro naše hrdiny je to mnohem víc. Styl vyprávění je sice jednodušší, ale je to vyprávění z jejich pohledu a skvěle se k těmto roztomilým chlapcům hodí. Příběh je psán z obou pohledů, což já mám nejraději: mít tu možnost podívat se, jak stejnou věc prožívá každý jinak. Příběh je takový nevinný, roztomilý... pravda, že někdy až moc naivní, ale rozhodně čtivý a hodně podněcuje k přemýšlení. Aspoň u mě. Dobrá ukázka toho, že knihy nejsou jen o ději. V knize je krásně ukázáno, že v jakémkoli vztahu každý potřebuje někdy oporu v druhém.

16.05.2020 5 z 5