kirinka52 kirinka52 komentáře u knih

Osvícení Osvícení Stephen King

První knížka od Kinga, kterou jsem četla a musím říct, že paráda! Ukázka toho jak si s vámi dokáže hrát psychika je neskutečný. Od knížky se nešlo odtrhnout.

04.12.2021 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Nejsem moc románová, ale baví mě období 2.sv.v. a tenhle příběh stojí za to si přečíst. Je to taková oddechová poutavá knížka.

04.12.2021 4 z 5

Dobrák Dobrák Jiří Kulhánek

Pro mě skvělý úvod do světa sci-fi. Bezpochyby jsem si okamžitě vytvořila vztah k hlavním aktérům i saladinovi! A touhle knížkou to pro mě neknčí, chci vědět víc!!

03.05.2022 5 z 5

Hřbitov trpaslíků Hřbitov trpaslíků Petr Boček

Fuuu... Tak nějak nevím co k tomu říct. Na rovinu. Četlo se to skvěle, až samo bych řekla. Obsahově? Mám z toho rozporuplně pocity. Bylo pár momentů, kdy jsem byla zhnusena podobným stylem jak při čtení kladiva na čarodějnice. Ale na druhou stranu zbožňuji knihy, kde dochází k nečekaným zvratům. Ale rozhodně to není knížka kterou bych doporučila každému na potkání. Myslím si, že ne každý ji docení. Rozhodně je to knížka pro specifické čtenáře.

16.01.2022 4 z 5

Vánoční prasátko Vánoční prasátko J. K. Rowling (p)

Jako emotivní člověk (co má stále své plyšáky) musím říct, že mi málem jeden balíček kapesníku nestačil. Nehodnotila bych to jen jako pohádku, myslím si totiž, že tahle kniha dá i něco dospělým, minimálně je (nás) donutí zapřemýšlet o jaké Věci jsme v životě přišli a kde v Zemi Ztracených by měli místo. Svět knížky Vás naprosto uchvátí takovým způsobem, že se od ni neodtrhnete. Jsem ráda, že mi Ježíšek nadělil tuhle skvělou četbu a já ji můžu hrdě vystavit v knihovně.

06.01.2022 5 z 5

Jméno větru Jméno větru Patrick Rothfuss

Nic pro milovníky krvelačných soubojů!!! Jen mě mrzí, že spousta lidí hledá v knihách jen to.

Je to příjemná odpočinková knížka o životě (dětství a pubertě) jednoho né úplně normálního hostinského. Je to lehký únik od vašeho života k životu, který byste místy fakt nechtěli prožít. Jak jinak si cizí svět přiblížit než tak, že tam prožijete život s jeho obyvatelem.

Mě se to líbilo opravdu jsem si u toho odpočinula a i taková literatura má mít v našich srdcích své místo. A dost mě zajímá jak se Kvothe protloukal svým životem abychom se dostali do naší hospody.

29.03.2023 5 z 5

Tichá hrůza Tichá hrůza Tomáš Korbař

Sbírka čtivých hororových příběhů. Jako u všech sbírek některé příběhy byly zajímavější některé méně. Na mě dost zapůsobila povídka Zástup, Malý vrah, Byl to démon a nejvíce ze všeho Specialita šéfkuchaře, která byl za mě nejlépe napsána.

04.12.2021 5 z 5

Kladivo na čarodějnice Kladivo na čarodějnice Václav Kaplický

Přesto, že hodnotím 5 hvězdami, musím říct že je to nejodpornější knížka...

09.09.2017 5 z 5

Doktor Spánek Doktor Spánek Stephen King

Nikdy nepřestanu být panu Spisovateli vděčná, za to že Dannyho našel a dokončili co začlo osudným setkáním s Overlookem. S Osvícením patří mezi mé srdcovky.

Ráda bych věděla kam je všechny život zavál dál.

13.11.2023 5 z 5

Píseň krve Píseň krve Anthony Ryan

Krvelačná čtivá fantasy. Komu nevadí trocha smrti a krve je tohle čtení právě pro Vás. Knihu nedáte z ruky a věřtemí budete chtít další!

07.05.2023 5 z 5

Mýtonoši Mýtonoši Tracy Deonn

(SPOILER) Po dlouhé cestě musí prohlásit, že konec je pro mě opravdu zklamáním.

Nejdřív to dobré.
Pěkné téma Rytíři kulatého stolu. Jen škoda, že v Americe. No jsem asi dost konzerva v jistých ohledech.
Kouzla fungují a systém (teda za mě z většiny) dává smysl.
Podrobnější popisy jsou za mně spíše klady.
Oceňuji osvětlení historie ať americké či britské.

A teď pro mě dost neatraktivní druhá strana mince.

Děj se odehrává v dnešní době. No.. Dle vyspělé technologie to tak vypadá. Ale mentalita lidí v příběhu patří cca 100 let zpátky. Rasismus na každém kroku.

Omlouvám se, ale to je otravné. Dost to kazí dojem z příběhu. Protože autorka to tam sází v nemalém poměru. Chápu, že v Americe jsou stále státy, kam protěžování lidi původem z afrického kontinentu nedošlo (vzhledem k jejich chování).

Ale Nebojte se nic. Díky znásilňovaní otrokyň někdy kolem roku 17xx může být i Artuš s afrem a díky dnešním trendům, žena.

Kdyby autorka z postavy udělala jiný mytologický úkaz, než které nám ukazuje celou dobu, udělala by za mě o dost líp. Místo toho tu máme multivitamín obsahující Artuše, půdočarnou a z ni "kletbou" vzniklou krvečarnou.

Druhý díl bych četla jen kvůli Nickovi a Selovi.

Nestála bych o to, aby mi to doma zabíralo místo. Jen doufám, že tohle není ukázka toho kam se literatura bude odvíjet dál.

17.06.2023 2 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Nevím jestli jsem rozmazlená, co se napětí a zvratů týká, panem Kingem, ale mě to nenadchlo. Čekala jsem až do konce. Dobře, posledních 20 stránek už bylo o něčem, ale určitě nestály za těch 220 předchozích. Je mi líto, čekala jsem víc.

25.02.2023 1 z 5

Pekelný plášť Pekelný plášť Simona Michálková

Pěkná čtivá pohádka o sobeckém princi, zlomeném čaroději, dívce nejistého zrodu a mluvícím koni.

Musím říct, že místy jsem se dost pobavila nad sarkasmem některých postav. Ale nechybí zde záhady, nejistota a hlavně šťastné konce.

02.07.2023 5 z 5

Fionn: Tajemství nesmrtelnosti Fionn: Tajemství nesmrtelnosti Filip Filatov

Když jsem podpořila tento projekt na hithitu trochu jsem měla strach k čemu jsem se to upsala číst. No jsem ráda, že jsem to udělala.
Tak jo přiznejme si, že ten začátek je kostrbatý jako když máte místo kol čtverečky. Ale pak Vás knížka naprosto pohltí a vyplivne až na konci.
Na stylu psaní bylo vidět, že autor se prokousal úvodním stresem "Jak začít" který jak jsem řekla je trošku kostrbatý, ale pak najednou chytil ten správný vítr.
Výsledkem je kniha, která stojí za to přečíst a zažít si osobní růst s hrdinou Fionnem. Musím říct, že mi bylo vážně líto vidět těch posledních pár stránek do konce. A ráda podpořím i nějaký další projekt . :)

02.03.2023 5 z 5

Nespavost Nespavost Stephen King

Moje pátá knížka od pana Kinga. Kdyby mi někdo řekl, že v Kingově knize najdu i světlo asi bych se dost divila. Je jiná, než to co jsem doposud od něj četla, ale za mě stejně dobrá. Musím říct že jsem si i několikrát poplakala.

30.11.2022 4 z 5

Spasitel Duny Spasitel Duny Frank Herbert

Oproti prvnímu úchvatném dílu mi to přišlo utahané a né úplně čtivé. Ale svůj jistý přínos k pochopení příběhu jistě má.

19.08.2022 2 z 5

Seznam mrtvých Seznam mrtvých Jennifer L. Armentrout

Bylo to docela narončné, ale tu knížku nešlo pustit z ruky!!

17.09.2017 4 z 5

Rudá královna Rudá královna Victoria Aveyard

Zatím teda přečten jen první díl a dost mi připomíná Grišu. Což není nic špatného, tu trilogii zbožňuju. Jen mám strach z vysokého očekávání.

03.09.2023 4 z 5

Ztracený svět v podzemí Ztracený svět v podzemí Roderick Gordon

Nevím jestli jsem už rozmlsaná "dospělou" literaturou, ale musím říct, že to byl boj. Světy ve kterých se kniha pohybuje jsou skvěle popsány a člověk nemá sebemenší problém vidět ten svět přímo před sebou. Ale nějak mě neoslovila. Překousávala jsem ji docela dlouho. Dejme to mu, že posledních 70 stránek jsem četla se zájmem. Dám šanci druhému dílu na který mám lepší recenze od ostatních.
Možná být mladší tak ji docením více.

25.01.2022 2 z 5

Katakomby Katakomby Madeleine Roux

Z této série musím říct že tento díl byl hodně velkým zklamáním. Nejlepším (nejděsivějším) dojmem na mě působilo Sanctum. Třetí díl mi přišel po hororové stránce odfláknutý a no celkově nějak zbastlený. Za mě je to zahozený potenciál. První dva díly si místo v mě knihovně najdou, třetí bohužel nikoliv.

04.12.2021 2 z 5