Nespavost

Hlavního hrdinu provázejí problémy. V poslední době má potíže se spánkem. Mívá vidění, ale není si tak zcela jistý, zda se skutečně jedná jen o halucinace. Stále se ještě nesmířil se svou čerstvou rolí vdovce a zažívá teď opravdu těžké časy... A není divu, vždyť děj příběhu se odehrává v Derry, malém městečku tak velmi dobře známém všem fanouškům tohoto autora. Pod klidným povrchem všedního života zde zuří temné síly a strhávají obyvatele nemilosrdně do svého smrtícího víru....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/68_/68176/big_nespavost-unJ-68176.png 41053
Literatura světová, Horory, Romány

Vydáno: , Beta-Dobrovský

Insomnia, 1994

Kniha Nespavost

cziss

Klasická jemně hororová Kingovka, jako všechny trpí trochu natahovaným dějem. Dostal jsem se ke knížce hlavně kvůli tomu, že je z Kingova univerza Temné věže, což se v knize promítlo a já jsem tak spokojen.

mataj
20.12.2021

Zatím moje druhá kniha od tohoto známého autora, a musím říct, že jsem se propadla do tajemného světa plného aur a nadpřirozených postaviček. King má nepochybně neskutečný vypravěčský talent a bujnou fantazii. Za mě výborný.

Andrea864
02.12.2021

(+ SPOILER) Od Kinga jsem četla spoustu lepších knih, ale i Nespavost má své kouzlo. Fajn nápad s důchodci, nespavostí, aurami i holohlavými doktůrky.

Jeeperka
08.10.2021

Nespavostí trpěl možná hlavní hrdina, já bych ale u četby spala pořád. Jsem velký fanda Kinga, ale toto bylo učiněné martýrium. Postavy mě nikterak neokouzlili, ačkoli třeba prvotně nastíněný děj byl fajn; vše se však rozpadlo v okamžiku, kdy padla zmínka o aurách. Následně přišlo moře dalších nesmyslů, že jsem nevěděla, kde mi hlava stojí. Tak čtu horor, nebo ezo fantasmagórii? Možná to bude tím, že jsem předtím nečetla sérii Temná věž, ale nikde nebylo řečeno, že to na knihy navazuje. Samo o sobě by to tedy mělo fungovat, ale nefungovalo.
Tuhle knihu jsem protrpěla jen proto, že nesnáším nedočtené knihy, a kdyby ta kniha nebyla součástí sbírky, tak se jí mileráda zbavím. Nuda na entou.

Monnyska
20.09.2021

Miluji Kinga, opravdu hodně, ale u této knihy jsem se nemohla dočkat konce. Táhlo se to a konec pořád nikde. Já nevím, nebyl to můj šálek kávy. I když se konec jevil výslovně citově drásající, skoro nic to se mnou nedělalo. Ralf byl příjemnou postavou, ale celkový příběh byl slabý. Možná by byl lepší, kdyby měl tak o 300 stran méně. Hvězdičku přidávám za lehké zmínění Bena Hanscoma, Mika Hanlona,... To mě velmi potěšilo, škoda, že toho tam nebylo více.. snad narazím na nějakou lepší Kingovku :)

Merlin_CZ
10.09.2021

Přiznám se, že tahle kingovka se mi četla o něco hůře než ty, co jsem doteď četl.
Opravdu hodně rozvláčné a jaksi to nebylo tak chytlavé jak ty ostatní. Možná to chce čas :)
ale pro mě to prostě jaksi nebyl můj šálek kávy ...

pazdy15
11.07.2021

Velice se mi zamlouvá nápad se staršími hlavními postavami. Přirostli mi k srdci a uronil jsem i slzu. Celkově se mi knížka líbila, jen sem tam jsem louskal dlouhé, a ne až tak zajímavé pasáže. Docela zajímavá zápletka - ale rozhodně znám lepší díla a zápletky od Mistra (Pod Kupolí, Řbitov atd.). 3 nebo 4?? Nakonec si ale zaslouží 4 hvězdy :)

andrea7191
29.06.2021

Stáří a nespavost, to jde k sobě. Stáří, nespavost a mimozemšťani, to už k sobě nejde, ale v podání Kinga je to přece pochopitelné, ne?