KerrKnock KerrKnock komentáře u knih

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Tak tohle byla jízda. Byla to má druhá kniha od ní a byla jsem jí naprosto pohlcená. Zajímavý příběh, moc pěkně napsáno, čte se to opravdu lehce. Četla jsem ji přes letní prázdniny a brala si jí s sebou na festival, abych po cestě tam i zpátky mohla číst. No, dočítala jsem jí v pět ráno, když kolem mě v metru ostatní vyčerpaní účastníci festivalu spali, zatímco já potřebovala dočíst těch pár stránek :D

16.06.2023 5 z 5

Atómové návyky Atómové návyky James Clear

Kniha mi přijde jako takový fajn odrazový můstek pro kohokoliv, kdo chce začít s četbou tohoto typu knih a kdo chce začít měnit svůj život. Já jsem takových knih k rozvoji osobnosti přečetla pravděpodobně až moc, protože už jsem se nic nového nedočetla, ale to není vinou autora, jako spíš toho, že už toho mám prostě načteno příliš :)
Knihu proto nehodnotím, každopádně napsaná je hezky, čte se lehce a obsahuje shrnutí na konci každé kapitoly.

16.06.2023

Ze života single ženy Ze života single ženy Henriikka Rönkkönen

Možná by knihu do ruky měla vzít fakt jen žena, která se nachází v téhle situaci. Která je zrovna single. A nejlépe chvilku po rozchodu. Od knihy ani tak nečekejte nějaký příběh, jako spíš krátké povídky na téma randění, sexu a prdění. Autorka je dost odvážná a knížka není pro každého, jsem si jistá, že některé její upřímnost až odradí. Kniha je drzá, nekorektní a na někoho "až moc", ale já jsem se u ní dost nasmála a rozhodně to bylo něco, co jsem potřebovala. Za dva večery jsem ji měla přečtenou, ale vlastně jsem si snad i přála, aby ještě chvilku pokračovala, protože jsem u ní přišla na jiný myšlenky a cítila se fajn.

19.04.2023 4 z 5

První třetina knihy se dotýká opravdu osobních myšlenek a zážitků, drog, dětství, traumat a vztahů. Celou tuto část jsem prořvala s kapesníkem v ruce zabalená do deky nevěřícně kývajíc hlavou, jak je to vůbec možný, aby zrovna tenhle sympaťák z Přátel měl tak těžký život. Člověk si pak snadno uvědomí, že peníze opravdu nejsou všechno a že když si jezdíš v nejlepším autě, každou chvíli se stěhuješ do obřích sídel a randíš s krásnou herečkou, nezaručuje to tvojí radost.
Druhá třetina je pak zaměřená spíš na kariéru, natáčení přátel a jiných filmů, moc zajímavá část.
Třetí třetina je pak spíš takové ohlédnutí nad jeho životem a řekla bych, že snad i trocha naděje do budoucna. Kniha byla neuvěřitelně silná a rozhodně ve mně zanechala mnoho myšlenek.

19.04.2023

Kavárna na konci ulice Kavárna na konci ulice Clare Pooley

Tak já jsem si knihu vzala jako oddechovku, moc se mi líbil přebal a měla jsem asi trochu jiná očekávání. Někdy kolem sté stránky jsem si uvědomila, že mě příběh vůbec nevtáhl a mám pocit, že znám každého z nich tak jako povrchově. Knihu jsem odložila, protože jsem vůbec neměla chuť ji číst dál.

09.03.2023 2 z 5

Francouzky nespí samy Francouzky nespí samy Jamie Cat Callan

Četla jsem jako první knihu Jak Francouzsky hledají štěstí, která se mi moc líbila a byla jsem nadšená, když jsem v knihovně objevila i tuto. Ale někdy kolem sedmdesáté stránky jsem zjistila, že mě ta jedna neustále se opakující myšlenka přestává bavit - více se o sebe starejte, bavte se s muži, choďte ven, užívejte si každého dne a buďte dobrou hospodyňkou. Myslím, že jsem to pochopila a chuť dočítat jí už teda upřímně nemám. Ale pěkná, milá knížka to byla, to jo.

24.02.2023 3 z 5

Láska naslepo Láska naslepo Lauren Layne

Moc pěkná, oddechová knížka. Pěkné prostředí, fajn postavy, doporučuju :)

09.01.2023

Úniková hra Úniková hra Megan Goldin

Knížka se mi moc dobře četla, líbilo se mi pronikání do životů hlavních postav. Prostředí bankovnictví na takové vysoké úrovni se v knihách často nenajde, vneslo to ději zase úplně jiný nádech, než kterýkoliv jiný thriller. Do konce knížky jsem si nebyla jistá, jak děj dopadne, moc mě to bavilo a byla jsem příjemně překvapená. Rozhodně doporučuji.

29.09.2022 5 z 5

Smršť Smršť Jozef Karika

První kniha od autora, kterou jsem četla. V první polovině mě kniha bavila, ale úplně bych si z ní nesedla na zadek, ovšem to, co se začalo dít v druhé polovině, mě naprosto odrovnalo a nedalo mi to spát. Chtě nechtě jsem to prostě musela dočíst na jeden zátah. Bylo to tajemné a člověku z některých scén mrazilo, takový pozvolný thriller přešel do hororu a na konci, když už si myslíte, že vás snad čeká dobrý konec, přijde filozofická bomba, u které člověk přemýšlí snad i nad vlastní existencí.
Byla to fakt neuvěřitelná smršť a já jsem si musela jít hned pro další knihu od autora, protože teď nedokážu číst nic jinýho. Styl jeho psaní je něco neobvyklého. Píše lehce, ale naprosto vás to pohltí a každá stránka se otáčí neuvěřitelně lehce. Rozhodně doporučuji!

26.09.2022 5 z 5

Temnou chodbou Temnou chodbou Lois Duncan

Knihu jsem si vybrala, protože mám ráda témata z internátních škol. Neměla jsem tušení, o čem kniha bude, schválně jsem si moc recenzí nepročítala. A vlastně knihu teď hodnotím dobře. Četla se lehce, rychle, postav bylo málo, dobře se to pamatovalo. Téma bylo skvělé, rozhodně by se s ním dalo pracovat víc, než jen v necelých 200 stránkách. Závěr mi přišel takový přehnaný. Čekala jesem asi něco jiného a myslela si, že přijde něco šokujícího, více děsivého. Knihu hodnotím třemi hvězdičkami, je to takový průměr.

21.09.2022 3 z 5

Pět jazyků lásky Pět jazyků lásky Gary Chapman

Moc pěkná kniha. Člověku otevře oči a uvědomí si, že opravdu každý z nás chápe pojem LÁSKA jako něco úplně jiného. Pomohlo mi to o trochu více porozumět svému příteli a celkově mezilidským vztahům.

15.09.2022 5 z 5

Červená, bílá a královsky modrá Červená, bílá a královsky modrá Casey McQuiston

(SPOILER) Bez ohledu na to, jestli jde v knížce o holku a kluka, o dvě holky, nebo dva kluky, mě jednoduše asi nebaví, když se příběh motá neustále kolem jednoho a toho samého. Chtějí se, píší si e-maily (které mě bavily z celé knihy nejvíce, místy byly opravdu vtipné), přijede jeden za druhým, rozdávají si to, podrobná postelová scénka, jeden z nich uteče. A znovu a znovu. Děj se nikam neposouval a neměla jsem pocit, že by to na konci nějak vygradovalo. Na to, že nemám problém knihu přečíst během jednoho odpoledne, jsem zrovna tuto knihu několirát odkládala. Škoda. Téma přitom bylo zajímavé a já bych třeba ocenila více ze života jak syna prezidentky, tak syna z královské rodiny...

15.09.2022 2 z 5

Rudá královna Rudá královna Victoria Aveyard

Představte si, že spojíte Hunger games a Selekci, zasadíte děj do post apo světa a přidáte nadpřirozené schopnosti. Knihu jsem otevřela bez jakéhokoliv očekávání a ano, četla se lehce, byla poutavá, ale po dočtení mi vyvstala na mysl jedna otázka - mám chuť pokračovat? Ne proto, že by se mi nezalíbila doba nebo děj knihy, jako spíš proto, že jsem si neoblíbila jedinou postavu (snad kromě jedné, která během knihy zmizela, ale kdo ví, třeba se ještě objeví). Každopádně druhý díl mám půjčený a zkusím tomu dát šanci :)

10.08.2022 4 z 5

Jak žít neustále šik Jak žít neustále šik Tish Jett

Já vždycky tvrdím, že na určitý typ knih (obzvlášť seberozvojových a naučných) člověk prostě musí být naladěný, aby se mu líbily a něco předaly. Já jsem se do Francie asi před měsícem naprosto pobláznila a když jsem objevila tuto knihu, byla jsem štěstím bez sebe. Kniha je asi ze dvou třetin vyprávěním, kdy je k různým tématům vždy taková mini kapitolka. Zbylá třetina pak obsahuje rady na určité produkty, recepty, nápady na stolování, vázání květin.
Pokavaď bych byla v pozici, kdy by mě štvalo i ohřát jídlo z mikrovlnky a rozdat prostírání na stůl, kdy by má jediná péče o pleť bylo opláchnutí vodou a mýdlem, pak bych asi knihu považovala za velmi zbytečnou. Ale vzhledem k tomu, že chci udělat svůj domov útulnějším, chci být dobrou hostitelkou a toužím po tom zlepšit svůj vzhled i styl oblékání, kniha se stala mou mantrou a pořizuji si jí i do své knihovničky. :)

11.07.2022 5 z 5

Faktomluva Faktomluva Hans Rosling

No... Asi budu znít jako idiot, ale ta kniha je až "přefaktovaná". Ano, samozřejmě, že jsem nemohla čekat (už jen dle názvu) nic jiného, ale i přesto jsem měla očekávání možná trochu jiná, vyšší. Já jsem nebyla schopna jí ani dočíst. A jak se tak koukám do komentářů, u této knihy jsou fakt jen dva tipy lidí - buď se šíleně moc líbí, nebo ji naopak lidé nesnáší.

27.06.2022 1 z 5

Já si myslím, že aby se kniha člověku líbila, musí být naladěný na stejnou vlnu. Manson píše velmi uvolněným, až kamarádským stylem. Byla to vlastně jedna z prvních seberozvojových knih, které jsem četla. Určitě je vhodná právě pro ty, kteří teprve s tímto tématem začínají a vlastně od toho nemají žádná očekávání. Na specifické rady asi musíte vzít do ruky jinou knihu, ale pokud chcete lehký a vtipný úvod a teprve začínáte poznávat kouzlo seberozvoje, proč ne :)

27.06.2022 3 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Knihu jsem měla přečtenou během pár dnů, a to zrovna v období, kdy jsem nebyla schopná se do ničeho začíst. Rozhodně doporučuji, protože pokavaď chcete zase o trochu více nahlédnout do toho, co se dělo v Osvětimi, tato kniha bude více než nápomocná. Vtáhne vás do děje takovou rychlostí, že zapomenete, že jste ve svém obýváku.

27.06.2022 4 z 5

Moje první myšlenky byly ty, že těch stránek nepřečtu ani pět! Strašidelně dlouhé věty přes půl stránky a celkově jeho vyjadřování, kdy v jedné větě běhal od jedné myšlenky ke druhé mě dovádělo k šílenství. Ze začátku lehce erotická kniha, později se to dalo, zajímavá pro mě byla část s Lízou, kde se (díkybohu) objevila i přímá řeč.. a pak už jen doufání a prosení, že to budu mít za sebou. Ale dočíst jsem jí chtěla, říkala jsem si, že se to třeba obrátí a tu knihu si zamiluji.. bohužel se tak nestalo. Pro mě zůstává kniha nepochopená, třeba se k ní za pár let vrátím a momentálně si budu přát, abych si ji u maturity spíše nevytáhla :)

16.11.2018 1 z 5

Návrat z nicoty Návrat z nicoty Martin Pistorius

Knihu jsem si vybrala na "odlehčení" v momentálním čtenářským období plným maturitní četby, která už mi pomalu lezla všemi otvory v těle, jak jsem jí nemohla vystát. Ale můžu říct, že to rozhodně nic na odlehčení nebylo :( Nádherný příběh plný mnoha útrap a starostí, neskutečné, co lidé dokáží udělat někomu, kdo si sám nemůže ani zavázat tkaničky... A zároveň neskutečný pocit bezmoci, který mě děsí snad ještě víc, než samotná smrt. Měla jsem přečteno asi za dva dny a četla bych pořád dál a dál, i když jsem chvilkami musela odvracet zrak, abych vůbec zvládla ten tlakový nápor. Skvělá knížka, skvělý příběh, doporučuji :)

02.11.2018 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Já bohužel budu takový ten člověk, který (jak se asi bude zdát) všechno kritizuje :D Ale já jsem si čtení vůbec neužívala. Chápu veškerý ty spojitosti a takový to "co tím chtěl autor říct", ale i tak to prostě nechápu, pro mě je naprosto nepochopitelný, proč je to pro tolik lidí taková pecka :( Knížku jsem si otevírala fakt s tím pocitem, že si konečně přečtu veledílo (a rozhodně nechci říct, že to veledílo není!), ale zaklapávala se smutkem, že to asi nebude nic pro mě.

02.11.2018 2 z 5