Faktomluva

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Deset důvodů, proč se mýlíme v pohledu na svět – a proč jsou věci lepší, než vypadají.

Máte pocit, že se stav světa zhoršuje anebo se dokonce řítíme do záhuby? Pak patříte k většině, která se mýlí. Budete-li se zajímat o fakta, zjistíte, že je to trochu jinak. Vlastně ne trochu. Je to naopak.

https://www.databazeknih.cz/images_books/38_/381703/faktomluva-rT5-381703.jpg 4.6302
Literatura světová, Literatura naučná, Osobní rozvoj a styl
Vydáno, Jan Melvil

Factfulness, 2018

Kniha Faktomluva

aneta3874
předevčírem

Při pandemii a momentálním světovém dění je velmi podstatná jedna věc a tou je NADĚJE. Tato kniha svým pohledem na události, lidi a svět je přesně tím, co někteří z nás tak zoufale potřebují k tomu, aby si zase řekli: "Bude líp!" Protože ono bude líp. Vždycky se dá na světě najít něco, za co stojí žít, něco pozitivního a něco, co dělá budoucnost lepší a nadějnější. Navíc je kniha napsaná tak, že musí bavit i toho největšího odpůrce odborné literatury. Takže na co čekáte? Čtěte!

lenuskav

určite stojí za přečtení. v mnoha věcích mi rozšířila znalosti,co se týče dění okolo nás

Nomia

Kdo by býval řekl, že i statistika může být zábavná aneb, jak nahlížet na klíčové otázky trochu jinou optikou - dost možná optimističtěji. Polopatické, srozumitelné a zábavné, Faktomluvu pochopí každý - od puberťáka až po babičku.

Capkomi

Velmi obohacující kniha pro každého. Milovníci statistik, grafů a sebevzdělávání si toto dílo musí zamilovat.

booklovertina

Keď som sa začítala, hneď po prvých stránkach, po "teste" som mala pocit, že som totálne "vymletá" a knihu som chcela odložiť, lebo som sa obávala toho, čo príde, čo sa dozviem. Neurobila som to, práve naopak, pokračovala som v čítaní a rozhodne som urobila dobre. Rosling v 10 kapitolách priblížil základné inštinkty, ktoré ľudí nútia vidieť svet v horšom stave, v akom v skutočnosti je, inštinkty, vďaka ktorým často nedokážeme odlíšiť fakty od výmyslov. Vysvetlil ich na príkladoch aj vlastných skúsenostiach a pútavým spôsobom upozorňoval na veci, ktoré by sme si mali všímať, aby sme pravdivo dokázali vnímať realitu. Určite je to kniha, ktorú sa oplatí prečítať a už teraz viem, že po nej v budúcnosti ešte siahnem.

sara2965

Povinná četba :) skvělá kniha podložena fakty, grafy a dalšími důkazy ! Kniha, která vás ve smýšlení o světě posune o krok dále...člověk se po přečtení této knihy pak zamyslí nad každou informací, kterou dostává, a to ne jen z médií.

anezka5057

Číst by měl určitě každý. Naše zkreslení představy o životě jsou velké

mrwendor

Nevím kde začít. Takže začnu od konce. Při dočítání knihy jsem měl slzy v očích. Abych si mohl nakonec pěkně poplakat, tak bylo nutné oči poradně otevřít a to mi s touto knihou šlo dokonale. Naprosto neprůstřelně perfektně zpracovaná statistika. Díky knize jsem alergický na označení “rozvojová země”. Začal jsem, o tom co jsem se dočetl, debatovat s lidmi z mého okolí a knihu půjčuji dalším a debatuji s nimi jak to vidí oni. Při cestě do nejmenované země, mě snad všichni blízcí a známí odrazovali od této cesty a je to přesně tak jak je popsáno, sice je to jejich práce, ale média jsou mocný nástroj. Už tři měsíce nesleduji zprávy a můj život je pohodový. Obraz země (jako té rádoby koule) je nádherný bez masakrů a těžkostí. Takže než začnete vynášet soudy, zjistěte si fakta a nebo ještě lépe přesvědčete se na vlastní oči na daném místě jak to ve skutečnosti je. Svět je báječné místo pro život!

Jak získávat přátele a působit na lidi
Jak získávat přátele a působit na lidi