Temnou chodbou

Šestnáctiletá Kit Gordyová nastupuje se smíšenými pocity do prestižní internátní školy na americkém venkově. Při prvním pohledu na Blackwoodské sídlo ji proti její vůli zaplaví pocit úzkosti, nicméně je... rozhodnutá se s tajemnou atmosférou budovy smířit, přestože se v nedaleké vesnici šušká, že v sídle straší. Ke Kitinu úžasu jsou ke studiu přijaty už jen další tři dívky, v nichž se záhy probudí mimořádné umělecké nadání, k jakému předtím neměly sklony, a Kit pronásleduje noc co noc líbezná, ale vtíravá hudba, jíž se nedokáže zbavit ani ve dne. Když se připojí podivné, znepokojující sny, začnou se ztrácet dopisy, které studentky posílají svým blízkým a kamarádkám, a personál sídla podá hromadnou výpověď, dívky si uvědomí, že něco není v pořádku......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/161390/temnou-chodbou-161390.jpg 3.5230
Romány, Sci-fi, Fantasy
Vydáno, Baronet

Down a Dark Hall, 1974

Kniha Temnou chodbou

ViktorieMars

Žádná pecka, ale musím říct, že se mi četla dobře. Až na ten přemrštěný konec byla kniha docela zajímavá.

Leskodka
28.07.2019

Jednohubka. Duchařiny mám ráda, tohle bylo jednoduché a rychlé.

Kalima206
23.07.2019

Mě osobně se kniha líbila moc.
Za mě hodně čtivý příběh a naprosto zajímavá myšlenka!
Ačkoliv sem čekala, že to bude něco opravdu strašidelného, tak sem se vůbec nebála a to sem tedy strašpytel - místo toho sem se nemohla dočkat, jak to teda celé dopadne ! :)

oblakaknih
12.02.2019

Rychlé přečtené. Příběh průměrný. Bavilo mě to, ale nevrátila bych se k tomu.

sgjoli
26.10.2018

Kniha je určena spíše pro mladší čtenáře, staršího (či zkušenějšího) by možná mohla trochu nudit. Nicméně já to vnímala jako takovou příjemnou oddechovou jednohubku na dlouhé podzimní odpoledne a večer a velmi jsem si to užila. Je to velmi svižně napsané, dějově trochu jednodušší, přijatelné charaktery. Na jedno přečtení proč ne.

_Peprmintka_
14.12.2017

Uspěchané. Jednoduché. Nelogické. Hloupé. Knihu jsem ve spěchu koupila kdesi v levných knihách za 60Kč, abych měla co číst ve vlaku. Účelu posloužila, ale znovu to už číst nechci ani za zlaté prase. Vlastně to ani nechci mít v knihovně. Vždy je mi líto, když je zajímavý nápad zadupaný do země spisovatelem, který neumí psát. Asi to šupnu do knihobudky, ať to straší někoho jiného.

PeM
28.11.2017

Jednu hvězdu beru za závěr...jako fakt se dá takhle sáhodlouze vykecávat u hořícího baráku o záchraně kámošky? wtf.....jinak ale vcelku zajímavé

BelphegorSara
23.11.2017

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Blackwood měl krásnou atmosféru a hlavní hrdinka byla sympatická. Ubírám však bod za konec knihy. Autorka si s tím mohla trochu pohrát a nebylo by co vytknout.

Hra o trůny
Hra o trůny