Temnou chodbou

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Šestnáctiletá Kit Gordyová nastupuje se smíšenými pocity do prestižní internátní školy na americkém venkově. Při prvním pohledu na Blackwoodské sídlo ji proti její vůli zaplaví pocit úzkosti, nicméně je... rozhodnutá se s tajemnou atmosférou budovy smířit, přestože se v nedaleké vesnici šušká, že v sídle straší. Ke Kitinu úžasu jsou ke studiu přijaty už jen další tři dívky, v nichž se záhy probudí mimořádné umělecké nadání, k jakému předtím neměly sklony, a Kit pronásleduje noc co noc líbezná, ale vtíravá hudba, jíž se nedokáže zbavit ani ve dne. Když se připojí podivné, znepokojující sny, začnou se ztrácet dopisy, které studentky posílají svým blízkým a kamarádkám, a personál sídla podá hromadnou výpověď, dívky si uvědomí, že něco není v pořádku......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/161390/temnou-chodbou-161390.jpg 3.6215
Žánr
Romány, Sci-fi, Fantasy
Vydáno, Baronet
Orig. název

Down a Dark Hall, 1974

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (62)

Kniha Temnou chodbou

Přidat komentář
Leskodka
28. července

Jednohubka. Duchařiny mám ráda, tohle bylo jednoduché a rychlé.

Kalima206
23. července

Mě osobně se kniha líbila moc.
Za mě hodně čtivý příběh a naprosto zajímavá myšlenka!
Ačkoliv sem čekala, že to bude něco opravdu strašidelného, tak sem se vůbec nebála a to sem tedy strašpytel - místo toho sem se nemohla dočkat, jak to teda celé dopadne ! :)

oblakaknih
12. února

Rychlé přečtené. Příběh průměrný. Bavilo mě to, ale nevrátila bych se k tomu.

sgjoli
26.10.2018

Kniha je určena spíše pro mladší čtenáře, staršího (či zkušenějšího) by možná mohla trochu nudit. Nicméně já to vnímala jako takovou příjemnou oddechovou jednohubku na dlouhé podzimní odpoledne a večer a velmi jsem si to užila. Je to velmi svižně napsané, dějově trochu jednodušší, přijatelné charaktery. Na jedno přečtení proč ne.

_Peprmintka_
14.12.2017

Uspěchané. Jednoduché. Nelogické. Hloupé. Knihu jsem ve spěchu koupila kdesi v levných knihách za 60Kč, abych měla co číst ve vlaku. Účelu posloužila, ale znovu to už číst nechci ani za zlaté prase. Vlastně to ani nechci mít v knihovně. Vždy je mi líto, když je zajímavý nápad zadupaný do země spisovatelem, který neumí psát. Asi to šupnu do knihobudky, ať to straší někoho jiného.

PeM
28.11.2017

Jednu hvězdu beru za závěr...jako fakt se dá takhle sáhodlouze vykecávat u hořícího baráku o záchraně kámošky? wtf.....jinak ale vcelku zajímavé

BelphegorSara
23.11.2017

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Blackwood měl krásnou atmosféru a hlavní hrdinka byla sympatická. Ubírám však bod za konec knihy. Autorka si s tím mohla trochu pohrát a nebylo by co vytknout.

Elcrysis
23.10.2017

Úplně jsem hltala tajemno Blackwoodu, dokonce mi i hlavni hrdinka byla sympatická. Ovšem když krátce za půlkou došlo k rozuzlení, příběh ztratil svoji čtivost a konec byl předvídatelný.

1

Autor a jeho další knihy

Lois Duncan
americká, 1934 - 2016

všech 8 knih autora

Podobné knihy

Kniha Temnou chodbou je v

Právě čtených1x
Přečtených294x
Čtenářské výzvě7x
Doporučených13x
Knihotéce117x
Chystám se číst81x
Chci si koupit20x
dalších seznamech3x