Katka2382 Katka2382 komentáře u knih

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Mě se to líbilo.
Nečetla jsem anotace a neviděla film,takže jsem nic nečekala a dostala jsem milý oddechový příběh.Určitě se pustím do dalších dílů.

20.03.2022 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Také mě ležela tato krásná kniha v knihovně několik let,už ani nevim proč jsem její přečtení odkládala.Je to skvěle napsaný příběh.I v Německu žili za války obyčejní lidé,jejichž smyslem života nebylo položit život za vůdce.Vyprávění z pohledu smrti je sice neobvyklé,ale velmi zajímavé.Rozhodně doporučuji k přečtení.

01.05.2020 5 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Mě se kniha líbila.
Vážit si toho co člověk má bychom měli v každé životní fázi.
A nikdy není pozdě na to něco změnit.
A co mi víme co nás čeká až se ocitneme na druhém břehu.

05.02.2023 5 z 5

Zulejka otevírá oči Zulejka otevírá oči Guzel Jachina

Jsou knihy které otevřete a plynule čtete.
A pak jsou knihy které vás od první řádky uchopí ba přímo pohltí a nepustí až do konce.
Jste prostě tam,přímo v knize.
A zjistíte,že i v pekle se dá poměrně šťastně žít a co pro jednoho znamená vězení pro druhého může být svoboda.Pro někoho konec a pro jiného začátek.
A takové jsou prostě knihy této autorky.

07.01.2023 5 z 5

Hora mezi námi Hora mezi námi Charles Martin

No chvilku mi trvalo se do knihy začíst,začátek byl takový pomalejší.Ale pak to chytlo ten správnej spád a já se nemohla odtrhnout.
Bylo to moc pěkný počtení.

08.12.2022 5 z 5

Jasno lepo podstín zhyna Jasno lepo podstín zhyna Sara Baume

Smutnokrasné čtení.
Sara Baume si úžasně pohrává se slovy a kniha se čte jedním dechem.
Každé společenství má své podivíny a my teď prostřednictvím krásného příběhu mohli nahlédnout do duše jednoho z nich.

15.05.2022 5 z 5

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Je to jako kdyby jste měli klubíčko vlny a pomalu ho rozmotávali,postupně se dostáváte k jádru věci a pomalu se začne skládačka dávat dohromady.
Moc pěkná a čtivá kniha.

26.08.2021 5 z 5

No tak tohle byla koncentrovaná nádhera.Ze začátku jsem moc nechápala to všeobecné nadšení,ale pak jsem se do knihy vskutku zamilovala.Milé pohlazení po duši.Už teď se mi stýská po všech hrdinech.Chtěla jsem si ji původně půjčit v knihovně,ale tam ji neměli a tak jsem si ji koupila k Vánocům a jsem za to ráda. Vřele doporučuji k přečtení.

14.01.2021 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Moc pěkné čtení.Tato spisovatelka nikdy nezklame.

01.05.2020 5 z 5

Skvělá,čtivá,zajímavá a poučná kniha.
Už jsem přečetla všechny a za mne tedy:
1.místo-záchranář
2.místo-kriminalista
3.místo-pilot
4.místo- neurochirurg
Ale všechy parádně napsané.

12.02.2024 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Upřímně řečeno,nerada čtu bestsellery,ale udělala jsem výjimku a udělala jsem dobře.
Kniha mě vtáhla do děje a nemohla jsem se odtrhnout až do poslední stránky.
Skvěle napsané a velice čtivé.

30.08.2021 5 z 5

Když jsem si tuto knihu vyzvedávala v bezkontaktní skříňce v knihovně překvapilo mě jaká je to bichle,ale po přečtení říkám klidně by mohla mít těch stránek víc!Už teď se mi stýská po všech postavách.
"Raději budu žít jako optimista a mýlit se než žít jako pesimista a mít vždycky pravdu."konečně jsem našla své životní motto.
Krásná kniha,moc za ní děkuji.

22.03.2021 5 z 5

Dášeňka čili Život štěněte Dášeňka čili Život štěněte Karel Čapek

Tahle úžasná a milá knížka provázela dětství snad každeho z nás.

23.05.2020 5 z 5

Na východ od ráje Na východ od ráje John Steinbeck

Co dodat,tohle je prostě Kniha s velikým K.

14.05.2020 5 z 5

Léto s kovbojem Léto s kovbojem Jaromíra Kolárová

Milá nostalgická jednohubka.Mam ráda jak film tak knížku.

02.04.2022 5 z 5

Myslím,že tento či podobný příběh by si měl povinně přečist každý,aby si lidé uvědomili v jakém blahobytu si tu žijeme.

21.05.2020 5 z 5

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Tak tohle je moje srdcovka,přečetla jsem ji už mnohokrát.Je to prostě pohlazení po duši.

06.02.2018 5 z 5

Buď jako řeka Buď jako řeka Shelley Read

Jedna z nejhezčích knih co jsem kdy četla.

25.12.2023 5 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

No teda to byla jízda.
Od knihy jsem dostala něco úplně jiného než jsem čekala a jsem tomu ráda.
Petra Dvořáková otevřela opět jedno z témat o kterém se moc nepíše a za to jí patří velký dík.

07.06.2023 5 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Příběhy ze kterých vám jde mráz po zádech.
Každý kdo z toho pekla utekl si zaslouží poklonu.
Na tuhle knihu jsem čekala víc než půl roku než byla v knihovně volná,ale vyplatilo se.
Doporučila bych ji jako povinnou četbu,aby lidem otevřela oči.

07.04.2023 5 z 5