Kat9 Kat9 komentáře u knih

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Musím obdivovat, jak autorka měla vše promyšlené. Na knize bylo vidět, že si s jejím psaním opravdu dala práci, vše do sebe zapadlo, dalo se v tom vyznat, mělo to smysl. Jedná se určitě o zajímavý a silný příběh, který donutí člověka se zamyslet nad různými věcmi. Líbilo se mi, že lidé nebyli "černobílí", každý zde dělal chyby a dopouštěl se činů dobrých i špatných. Zřejmě to souvisí právě i s přírodními zákony, o kterých má autorka nepochybně přehled. Bylo to pro mě zajímavé odbočení od knih, které běžně čtu, do závažnější literatury. Určitě o ní budu ještě přemýšlet.

27.08.2021 5 z 5

Balada o ptácích a hadech Balada o ptácích a hadech Suzanne Collins

(SPOILER) Tahle kniha rozhodně donutí člověka se zamyslet. Je to něco jiného než Hunger Games. Přesto i tato kniha byla určitým způsobem napínavá, člověk se musel ptát, co ho dostalo tam, kde skončil?
Líbilo se mi, že hlavní postava byla vlastně záporák. Mohli jsme být svědkem toho, jak se stává čím dál tím více bezcitným a jak si i vraždy dokáže sám před sebou morálně obhájit. Záhada ohledně osudu Lucy Gray, jejíž konec vlastně odpovídal baladě, podle které dostala jméno, dodala celému příběhu ještě lepší vyznění. Přesto bych se ráda dozvěděla jak to s ní dopadlo. A také by neškodilo více rozebrat, proč se Tigris
a Snow od sebe tak vzdálili ( i když chápu, že v něm pak spatřila to zlo) a také, koho si Snow nakonec vzal.
Rozhodně originální kniha.

12.08.2021 5 z 5

Rod země a krve Rod země a krve Sarah J. Maas

Překvapilo mě, jak jsem na tuto knihu v průběhu čtení měnila názor.
Nebyla dokonalá, ale přece v sobě měla něco, co mě teď po dočtení donutilo dát plný počet.
Rozhodně souhlasím s tím, že tam byli všichni až moc dokonalí, svalnatí, krásní,... Taky se postavy na to, že mají už blíž ke třiceti než ke dvaceti, chovaly moc pubertálně. Taky se tam mluvilo sprostě víc než dost, i ve chvílích, kdy to podle mě do děje nesedělo a bylo to spíš rušivé. Kniha mohla být o dost kratší, přišlo mi, že se uprostřed pořádně nic nedělo.
Ale přesto, detektivní dějová linka byla dost zajímavá a podle mě i originální a překvapivá. Strašně moc se mi líbilo, že zde bylo vyzdviženo přátelství a ne láska, jak to obvykle bývá. A ke konci to bylo vážně dojemné. Došlo k mnoha zvratům - v jedné kapitole se něco stalo a za pár dalších se to vyvrátilo. Byla jsem nakonec i překvapená. Také se mi líbily různé bytosti, i když to zřejmě bylo trochu překombinované, bylo to zas trochu něco jiného a bylo to hezké.
O knihu jsem původně ani moc zájem neměla, přišlo mi, že je zbytečně přechválená. Teď ale chápu, proč se to tolika lidem tak moc líbilo.
A tak nakonec i já v tuto chvíli dávám plný počet, i přes ty chyby, na základě celkového konečného dojmu, který je více než pozitivní. Jsem zvědavá na pokračování - ta u této autorky prý bývají i lepší než jednička, tak se je určitě na co těšit.

11.08.2021 5 z 5

Kouzla rodu Thornů Kouzla rodu Thornů Margaret Rogerson

Sice jsem původně chtěla dát 4 hvězdičky, protože ne všechno mi úplně sedlo,ale ty knihy a svět, to vše bylo tak úžasně vymyšlené a popsané, že jsem to musela trochu nadhodnotit.

03.07.2021 5 z 5

Prohnilé město Prohnilé město Leigh Bardugo

Konec byl hořkosladký,jak to obvykle bývá. Taky jsem bohužel pochopila,proč spoustě lidí tahle kniha zlomila srdce.

08.02.2021 5 z 5

Devátý spolek Devátý spolek Leigh Bardugo

Na knížku jsem se dost těšila, proto jsem si taky byla dost jistá, že budu zklamaná. Naštěstí se nestalo. Překvapilo mě, že oproti většině jsem se začetla hned od začátku a tak tlustou knihu jsem přečetla na své poměry dost rychle. Příběh mi přišel zajímavý a vzhledem k otevřenému konci jsem dost zvědavá na další díly. Samozřejmě, kniha nebyla úplně dokonalá, ale to je málokterá. Za mě si těch 5 hvězd zaslouží, už jen proto, že mě po delší době přiměla se zase do něčeho pořádně začíst.

22.11.2020 5 z 5

Holubice a had Holubice a had Shelby Mahurin

Opravdu čtivá knížka.Teším se na pokračování!

22.07.2020 5 z 5

Hříšní světci Hříšní světci Emily A. Duncan

Skutečně mě to chytlo bohužel až po dvousté straně, teď jsem docela zvědavá na pokračování.

30.06.2020 4 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Další z příběhů z období 2. světové války, který by neměl být zapomenut.

15.06.2020 5 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Kniha se četla dobře, na to, jak je tlustá. Mohla být ale víc akční. Taky se mi v ní občas hůř orientovalo. Z toho důvodu jí nedám plné hodnocení. V dalších dílech se to snad napraví. Každopádně ji rozhodně doporučuji na přečtení, ale u prvního dílu určitě nezůstanete, protože budete chtít znát další osudy hrdinů a odpovědi na spoustu otázek.

28.03.2020 4 z 5

Tisíc kousků tebe Tisíc kousků tebe Claudia Gray (p)

Za tu část v Rusku bych dala klidně plný počet, ale ten závěr mi úplně nesedl, takže s hodnocením asi ještě počkám podle dalších dílů.

14.12.2019 5 z 5

Záhada sedmi ciferníků Záhada sedmi ciferníků Agatha Christie

Detektivka, trochu spletitá, v níž si s vámi autorka opravdu pohraje.

11.08.2019 5 z 5

Jezero snů Jezero snů Lisa Kleypas

Mé hodnocení je především za příběh Emmy a Toma. Hlavní hrdinové mi nebyli moc sympatičtí, jejich příběh nebyl nijak výrazný. Plusem je nádherná obálka, kvůli které jsem si knihu vlastně půjčila. Jsem teď docela zvědavá na příběh Justine.

23.07.2019 4 z 5

Scarlet Scarlet Marissa Meyer

Ze začátku mi trochu trvalo se začíst, ale teď jsem vážně zvědavá na další díl.

18.07.2019 4 z 5

Plavý kůň Plavý kůň Agatha Christie

Chytlava atmosfera a (pro me) necekany pachatel.

28.06.2019 5 z 5

Zlatá brána otevřená Zlatá brána otevřená Agatha Christie

Taková rychlá klasická detektivní jednohubka. Tento případ jsem už předtím viděla v seriálovém zpracování (jako téměř všechny Poirotovy případy), ale děj jsem si už moc nepamatovala, takže vrah mi byl záhadou. Poirota tam ale mohlo být víc.

20.06.2019 4 z 5

Poslední oběť Poslední oběť Richelle Mead

Po cca 4 letech jsem se konečně dostala k poslednímu dílu Vampýrské akademie. Styl psaní autorky je jako vždy velmi čtivý. Ani po delší době jsem neměla problém se do děje vcítit, zvláštně proto, že autorka některé události minulých knih zrekapitulovala. Přestože všechno nedopadlo přesně, jak jsem původně chtěla, ten plný počet si to zaslouží, už i kvůli té delší pauze, která mohla mít na čtení vliv.

16.06.2019 5 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Přestože tato kniha pro mě nebyla úplně stoprocentně dokonalá, musím dát vyšší hodnocení, už jen kvůli některým super postavám (Kaz a Inej) a také tomu, že jsem teď vážně docela "navnazená" na další díl ;-).

04.06.2019 5 z 5

Nezavírej oči Nezavírej oči Holly Seddon

Kniha byla čtivá (přečteno za jeden den) a závěr opravdu překvapivý (pozor, plot twist). Jak sama autorka v doslovu napsal, dotýká se hodně citlivých témat. Člověk si uvědomí, co všechno se může v životě totálně pokazit.

24.05.2019 4 z 5

Nedej se Nedej se Rainbow Rowell

Pro me nejlepší kniha od Rainbow Rowell. Doporučuju! Snad u nás brzy vydají pokračování.

17.04.2019 5 z 5