Zlatá brána otevřená

Zlatá brána otevřená

Všechno začalo ve chvíli, kdy málo půvabná, zato velice schopná sekretářka Hercula Poirota udělala tři chyby v jediném dopise. Něco bylo velmi v nepořádku. Poirot brzy zjistil příčinu potíží. Sestra jeho sekretářky vedla studentskou ubytovnu v Hickory Road, kde v poslední době došlo k řadě podivných událostí. Propuknutí kleptomani... celý text

Propuknutí kleptomanie ve studentské ubytovně není druhem zločinu, jenž by obvykle budil Poirotovu pozornost. Seznam ukradených a zničených předmětů, mezi nimiž se nacházel stetoskop, staré flanelové kalhoty, bonboniéra, rozřezaný batoh a diamantový prsten nalezený v talíři polévky, však jeho zájem upoutal. Poblahopřál správkyni ubytovny, paní Hubbardové, k jedinečné, nádherné záhadě.
Seznam nedával žádný smysl. Poirot si však kladl otázku, proč jsou všichni tak vyděšení, jestliže jde pouze o dílo drobného zlodějíčka. Jeho nejhorší obavy se však záhy potvrdily. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/22_/222/zlata-brana-otevrena-luW-222.jpg 4.2161

Hercule Poirot (29.)

Hickory Dickory Dock (1955)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Knižní klub

Majdule

V tomhle příběhu je sice Hercule Poirot ve výborné formě, ale příběh sám nepatří k tomu nej autorky. Zápletka je zločinecká: pašování, diamanty a drogy, nikoliv osobní. A málo platné, síla Agathy je právě v příbězích s osobním motivem. Poirot zde skvěle vychází i s policií, na úrovni, která bere zápletce napětí, navíc je to tady tak trochu odbyté. Autorka nám neposkytuje dostatek vodítek a spolupráce, motivy i pachatel zůstávají ve stínu, skok k vyřešení je pak trochu náhlý. Autorka si až příliš pomáhá náhodou a některé náznaky nejenom neozřejmí, ale ani nevyužije. A přesto je to tradičně kvalitní, dobré čtení.
70 %

lucmat
16.11.2016

Opět skvělá kniha, Agatha prostě nezklame :-)

Jane007
07.08.2016

Příjemné letní počtení. Poirot opět nezklamal, i když mohl být trošku dramatičtější.

Turmee
30.05.2016

Atmosféra i nálady studdentské ubytovny mě bavily a přišly mi známé. Cizí studenti do příběhu vnášeli jistou formu tajemna a nedorozumění. Zápletka byla docela složitá, chvilkama mi dělalo problém orientovat se ve všech postavách, jejich vrtoších a názorech. Jako obvykle jsem vystřídala několik podezřelých, abych na konci zjistila, že moje prvotní domněnka byla správná :)

Annicka
10.03.2015

Čtivá knížka, jenom příběh je trochu přitažený za vlasy.

Tess.96
02.12.2014

Čtení jsem si užívala. Bylo to čtivé a napínavé, nemohla jsem přestat číst. I když se tam Poirot moc často nevyskytuje, tak nevadí, detektivka je prostě dobře napsaná, jinak to Agatha ani neumí.

kika 13
03.02.2013

Čtivá detektivka,jak už to bývá od této autorky.

Lady_Ef
22.08.2012

Až příliš sci-fi na jednu malou ubytovnu v Hickory Road. Tohle Christie přehnala a místo toho, abych žasla nad geniálním rozuzlením, mě napadlo jen "To je ale blbost"..

Lucretat
04.07.2012

Příjemná výprava na studentskou kolej, kde milý Hercule čuje zločin...

safira111
27.11.2011

vyloženě oddychová kniha,místy až nudná.Zajímavé je vykreslení a počínání mladých v té době.