Tisíc kousků tebe

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Rodiče Marguerite Caineové jsou geniální vědci, jejichž převratný vynález zvaný Ohnivák umožňuje cestování do různých dimenzí. Ale potom je Margueritin otec zavražděn a jeho vrah – hezký a tajemný Paul, asistent obou rodičů – stačí před zákonem uniknout do jiné dimenze. Marguerite nepřipustí, aby zůstal bez trestu, takže se ho vydá pronásledovat. Dívka se zde pokaždé vtělí do alternativní verze sebe sama, ale setkává se také s alternativními verzemi lidí, které zná – včetně Paula, jehož život se s tím jejím čím dál více proplétá. Marguerite brzy začne pochybovat nejen o Paulově vině, ale i o vlastních citech k němu. A vzápětí odhaluje, že pravda o smrti jejího otce je mnohem hrozivější, než předpokládala....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/335035/big_tisic-kousku-tebe-7vK-335035.jpg 4.1690
Série:

Ohnivák 1.


Žánr:
Literatura světová, Sci-fi, Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo
Originální název:

A Thousand Pieces of You, 2014


více info...
Nahrávám...

Komentáře (165)

Kniha Tisíc kousků tebe

Verunka926
24. ledna

Ty skoky mezi dimenzemi mě ohromně bavily (hlavně ta část v carském Rusku) a nepřestávaly mě překvapovat ani zvraty ohledně toho, jak to vlastně s tím cestováním funguje. Určitě se těším na další díl.

lenkazezapadu
13.11.2022

Sci-fi nečtu, takže jsem byla vážně ráda, že se tu neobjevuje spousta odstavců s fyzikálními termíny, kterým nerozumím. Příběh je podávám jednoduše, ale ani to mi vlastně nijak nevadilo. Postavy jsou za mě velmi dobře napsané, stejně jako romantika, která ač je na jednu stranu klišé, na tu druhou působí opravdu zajímavě. Cestování mezi dimenzemi není jinak extrémně originální, ale mě to vážně bavilo, především fakt, že byla každá jiná a zároveň všechny byly tak trochu podobné našemu světu. V určitých částech jsem byla lehce zmatená a to především z postav, ale i z děje. Konec byl dechberoucí, tohle jsem vážně nečekala, ale zároveň to dává perfektní smysl.
3,5/5


roso.mak
23.08.2022

Ten rozjezd je na prd. Uvod je nudny, vynalez ohnivaka nepravdepodobny a vy mate chut knihu odlozit.

Vite co? Klidne nalistujte stranu s prvnim skokem do jine dimenze o nic neprijdete. Tam to totiz zacne byt nejen zajímavé, ale i super. Az do konce knihy.

ElInWonderland
23.07.2022

Řekla bych že to pro mě bylo zklamání, od knihy jsem čekala něco jiného a pořad jsem se od toho nemohla odprostit. Ano námět je zajímavý, ale měla jsem pocit že čtu mnohem delší knihu než ve skutečnosti je a několikrát jsem ji chtěla i odložit, ale nakonec jsem ji dočetla a poslední část knihy byla pro mě asi nejzajímavější. Další díly ale pravděpodobně číst nebudu.

midone
15.04.2022

Čekala jsem trochu něco jiného. Měla jsem takovou představu, že to bude více sci-fi. Že ty dimenze, do kterých se ti hrdinové vydají budou více bláznivější. Třeba že v jedné dimenzi budou Vánoce celý rok, výzdoba se nebude uklízet, nejmodernější hudba budou koledy a další... třeba že v další dimenzi bude rodina hlavní hrdinky vlastnit farmu s kouzelnymi jablky, které budou dodávat IQ a hrušky, které budou zase přidávat EQ. A hlavně každá dimenze bude mít jinou, SVOJI VLASTNÍ atmosféru. Do toho všeho ta zápletka s vrahem otce hlavní hrdinky. Mrzelo mě, že ty dimenze byly takové jednoduché. Hvězdičky přidalo to, jak se to rychle četlo.

Hels-is-unicorn
05.10.2021

Nádherná kniha, kterou budu chovat napořád jako jeden z největších pokladů ve své knihovně. Bavila mě především vyváženost mezi sci-fi prvky, jako je vysvětlování multivesmíru, a typicky youngadultovou romantickou složkou. A rozhodně bych řekla, že světy, které autorka předestřela v prvním díle, jsou nejpůsobivější. Vřele doporučuji všem milovníkům sci-fi, kteří se nebojí trochy romantiky :-)

Nikei
06.09.2021

Velmi pěkná knížka. Knihu s podobným tématem cestování mezi dimenzemi jsem zatím nečetla, a proto mě tahle kniha zaujala. Za mě je to skvělá oddechovka, kterou můžu vřele doporučit. Snad i další díly budou stejně dobré.

Ketfl
05.07.2021

Mě se příběh velice líbil. Zajímavé téma, to cestování dimenzemi mě opravdu bavilo. I když je fakt, že jsme toho zase tolik za první díl spolu s Marguerite, Theem a Paulem neprocestovali. Nicméně celý příběh byl pěkně napsaný, napínavý, postavy jsem si oblíbila a romantická linka hezky do celého příběhu zapadala. Dimenze Ruska byla samozřejmě nejlepší, i když mi i slzička skoro ukápla. Závěr jsem tak nějak očekávala, ale stejně jsem byla překvapená, jak se to celé vyvrbilo. Další díly si určitě přečtu, jsem zvědavá, co si pro nás autorka připravila v pokračování.

1 ...