Tisíc kousků tebe

Rodiče Marguerite Caineové jsou geniální vědci, jejichž převratný vynález zvaný Ohnivák umožňuje cestování do různých dimenzí. Ale potom je Margueritin otec zavražděn a jeho vrah – hezký a tajemný Paul, asistent obou rodičů – stačí před zákonem uniknout do jiné dimenze. Marguerite nepřipustí, aby zůstal bez trestu, takže se ho vydá pronásledovat. Dívka se zde pokaždé vtělí do alternativní verze sebe sama, ale setkává se také s alternativními verzemi lidí, které zná – včetně Paula, jehož život se s tím jejím čím dál více proplétá. Marguerite brzy začne pochybovat nejen o Paulově vině, ale i o vlastních citech k němu. A vzápětí odhaluje, že pravda o smrti jejího otce je mnohem hrozivější, než předpokládala....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/335035/big_tisic-kousku-tebe-7vK-335035.jpg 4.1630

Ohnivák 1.

Literatura světová, Sci-fi, Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo

A Thousand Pieces of You, 2014

Kniha Tisíc kousků tebe

Hels-is-unicorn
05.10.2021

Nádherná kniha, kterou budu chovat napořád jako jeden z největších pokladů ve své knihovně. Bavila mě především vyváženost mezi sci-fi prvky, jako je vysvětlování multivesmíru, a typicky youngadultovou romantickou složkou. A rozhodně bych řekla, že světy, které autorka předestřela v prvním díle, jsou nejpůsobivější. Vřele doporučuji všem milovníkům sci-fi, kteří se nebojí trochy romantiky :-)

Nikei
06.09.2021

Velmi pěkná knížka. Knihu s podobným tématem cestování mezi dimenzemi jsem zatím nečetla, a proto mě tahle kniha zaujala. Za mě je to skvělá oddechovka, kterou můžu vřele doporučit. Snad i další díly budou stejně dobré.

Ketfl
05.07.2021

Mě se příběh velice líbil. Zajímavé téma, to cestování dimenzemi mě opravdu bavilo. I když je fakt, že jsme toho zase tolik za první díl spolu s Marguerite, Theem a Paulem neprocestovali. Nicméně celý příběh byl pěkně napsaný, napínavý, postavy jsem si oblíbila a romantická linka hezky do celého příběhu zapadala. Dimenze Ruska byla samozřejmě nejlepší, i když mi i slzička skoro ukápla. Závěr jsem tak nějak očekávala, ale stejně jsem byla překvapená, jak se to celé vyvrbilo. Další díly si určitě přečtu, jsem zvědavá, co si pro nás autorka připravila v pokračování.

Julinka679
07.06.2021

(+ SPOILER) Ke knize jsem přistupovala naprosto skepticky ale tím víc mě to dostalo!
Tisíc kousků tebe pojednává o cestování mezi dimenzemi (ne časem, jak si někteří mylně myslí) a v případě hlavní postavy Meg (Marguerite) i honbou za dopadení vraha jejího otce.
Postupně se s Meg dostáváme do jiných světů, někdy hodně odlišných, někdy méně a abych pravdu řekla tak mým nejoblíbenějším je Rusko!
Meg cestuje pomocí přístroje nazvaného Ohnivák (ano, podle fénixe), kterého vynalezli její rodiče, kteří jsou velmi uznávaní a chytří vědci. Do jiných dimenzí se dostává v doprovodu kamaráda Thea, se kterým se snaží dostihnout vraha jejího otce Paula Markova.
V průběhu se dozvídáme pravdu o tom, že Paul je nevinný a Henryho Caina (Megina otce) zabil někdo jiný, bohužel se na konci dozvídáme, že jde o Thea z jiné dimenze, který je špionem Wyatta Conleyho, což je totální zmetek (pokud se ptáte mě).
Zkráceně řečeno vše dopadne dobře a Meg zjistí, že její otec není mrtvý ale "uklizený" v jiné dimenzi a za pomoci Paula jej dostane zpět do svého světa, kde se potkají úplně všichni, i Megin Theo.
Líbilo se mi jaký měla Meg vztah s ruským Paulem, který se mi asi zamlouval úplně nejvíc, měl prostě něco do sebe! Proto mě hodně zamrzelo když na následky svých zranění, která utrpěl ve válce mezi bratry Alexandrem a Sergejem, zemřel.
Jsem zvědavá jaký bude vztah Paula a Meg v dalších dílech, jelikož Paulovi slíbila, že mu dá šanci a třeba by ho i mohla milovat stejně jako toho v Rusku.
Doufám, že i další díly budou takhle skvělé protože tohle byla jízda!
Hodnotím 5*, které si kniha právoplatně zaslouží a naprosto doporučuji! :-)

DejSemTuKnihu
17.05.2021

Mě se to teda líbilo hodně. Sympatické postavy, příjemná romantická linka a zajímavé téma "cestování mezi dimenzemi".. Myslím, že to Rusko mohlo být trošičku kratší, ale i tak jsem si čas strávený v něm užila. Byla jsem překvapená z vývoje děje a i když jsem knížku četla dlouho, tak jsem u ní vydržela a bavila mě od začátku do konce. Sice jsem fantasy ani sci-fi nikdy nečetla (a s fantasy ani neplánuju začít), ale tahle knížka byla prostě dobře napsaná a že děj nebyl z hlediska cestování dimenzemi reálný mi nevadilo. :)

a.r.nick
17.04.2021

Cestování mezi dimenzemi? Super nápad, pravda, v rámci sci-fi neoriginální, ale v rámci young adult možná jo. Ale to zpracování za tím nápadem dost pokulhávalo. Chvílemi nelogické, chvílemi jsem se ztrácel a chvílemi mi to vlastně bylo jedno. Chápu, že tzv. ruská dimenze se líbila, ale já bych ji zkrátil a místo toho tam vložil několik jiných, abych z toho nápadu ohledně skákání mezi různými verzemi svého já vytěžil maximum.

ali_223
10.04.2021

Čekala jsem trochu víc, přeci jen, cestování mezi dimenzemi je originální a dobré téma, ale je to spíše taková oddechovka. Konec mě opravdu překvapil...(,,No to snad ne!") I když mě to příliš neoslnilo, chci si přečíst další díl, možná to už bude lepší :)

meda2007
21.03.2021

Knihu jsem prelouskavala tyden. Vubec jsem se do ni nedokazala zacist a desne me to nebavilo. Meg, jsem nechapala. Neustale, i v jinych dimenzich, resi blbosti. Mozna je to tim ze uz nejsem 16.leta naivni divka, ale i tak. Klasicky milostny trojuhelnik, ktery se na konci trosicku zamota. A ona vlastne nevi koho to miluje ... Napad skvely, cestovani casem, jine dimenze. Vazne super. Ale tak nejak celkove me ta kniha proste nebavila a jsem z ni spise otravena. Jediny svetly moment bylo Rusko. To me bavilo hodne. Paul i Theo byly skvely, ale Meg ... Ta mi proste nesedla.