Deset tisíc nebí nad tebou

Miloval bych tě v jakékoli formě, v jakémkoli světě, s jakoukoli minulostí. V pokračování Tisíce kousků tebe se Marguerite dostává do dalších dimenzí, aby zachránila kluka, kterého miluje. Avšak od té doby, co používá Ohniváka, vynález svých rodičů, ji pronásledují nepřátelé odhodlaní udělat vše, aby ji přinutili spolupracovat s nimi na ovládnutí multivesmíru. Vzdoruje jim – dokud se Paul nestane obětí útoku....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/37_/375403/deset-tisic-nebi-nad-tebou-Zgo-375403.jpg 4.2170

Ohnivák (2.)

Sci-fi, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, CooBoo

Ten Thousand Skies Above You (2015)

Kniha Deset tisíc nebí nad tebou

Nicoletta1681
včera

Tak tohle mě zklamalo. Ano byli tam dobré pasáže, překvapení taky, ale to, co se stalo v Rusku a pak, jak zareagoval na konci Paul, mě vůbec nepřekvapilo, bylo to jasné. Tenhle díl měl menší spád, bylo to očekávané a první polovinu byla Meg TAK naivní až to bylo otravné. Jsem ale ráda, že si to pak nějak uvědomila (i když pořád ne dost). Doufám, že poslední díl bude stát za to a nebude takový jako tenhle.

TheJollyRoger

Už podle anotace hlásajíc milostný trojúhelník a obecně hlavně romanci jsem si řekla, že tohle bude snad ještě horší jak 1. díl. Asi 60-70 stránek mi dalo zabrat, přečetla jsem z nich dohromady plnohodnotně asi 10, ale jakmile jsme se ocitli ve válkou zmítající dimenzi, ve které je M. s Theem a ne s Paulem (jupí), mě to nad má veškerá očekávání začalo zajímat. Rozhodně v téhle knize byly ukázány zajímavější dimenze se zajímavějšími osudy.
Takže koneckonců překvapivě mnohem záživnější než-li předchozí díl, kdo by to byl řekl.
No a navíc ten milostný trojúhelník vlastně úplně nebyl milostný trojúhelník, M. byla v podstatě přesvědčená v lásku k Paulovi, což vlastně ale bylo otravné samo o sobě a taky škoda, jelikož já bych určitě byla tým Theo.

Svica

Druhý díl Ohniváka byl ještě lepší než ten první.

Karolína2425

Trilogii Ohnivák naprosto zbožňuju a tahle kniha není výjimkou

Romča11

Tohle bylo další wow! Tahle série je fakt skvělá. Druhý díl byl stejně dobrý nebo snad i lepší než ten první.
Deset tisíc nebí nad tebou je druhý díl knižní trilogie Ohnivák. Kniha spadá do žánru young adult a taky trochu do žánru sci-fi. Knížka je velmi dobře zpracovaná, ale je spíše oddechová. Žádná převratná nebo složitá, ale přesto byla skvělá.
Děj byl plný zvratů a stránky mi doslova mizely pod rukama. Nemohla jsem se odtrhnout! V jisté momenty byla kniha trochu předvídatelná, ale v další moment přišlo naopak něco hodně překvapivého. Marguerrite navíc navštíví celkem 6 dimenzí, z toho je 5 nových, takže prostředí není strnulé a nudné.
Nové postavy sice nepotkáváme, ale za to zjišťujeme, kým vším naši hlavní hrdinové v různých dimenzích a hlavně to, že každý z nás vlivem různých podmínek může být dobrý, ale také zlý.
Kniha je plná úvah, filozofických úvah o tom jestli jsme vždy v každé dimenzi stejní nebo jsme každá verze našeho já jiná. Také úvahy z hlediska morálky, jestli je správné vstupovat do jiných svých já a činit za ně rozhodnutí, za které nesou následky oni.
Děj se dále rozvíjí a z prostého a jednoduchého cestování mezi dimenzemi se klube něco složitějšího. Dostáváme se ke klasickému, ale dobrému boji dobra se zlem.
Dále se opět potýkáme s milostným trojúhelníkem mezi Marguerite, Paulem a Theem. Marguerite nikdy o lásce k Paulovi nepochybovala, snaží se ho celou dobu zachránit, ale Theo často ukazuje, že je tam taky a že k Marguerite něco cítí. Bylo by to celkem otravné, ale Marguerite není jako ostatní hrdinky v milostném trojúhelníku, které milují oba muže. Ona si je svou láskou k Paulovi jistá a to se mi hodně líbí.
Abych to shrnula, tak jsem na knize nenašla nic, co by se mi nelíbilo. Na to že je to druhý díl, který ve většině sérií jen vyplňuje mezeru mezi začátkem a koncem a tak není moc dobrý, tak tady se příběh dost dobře rozvíjí ve složitější, zajímavější problematiku.
Zažíváme skvělé dobrodružství a objevují se nová a nová tajemství.
Kniha končí otevřeně a vy máte chuť se hned pustit do třetího dílu.
Jedna z nejlepších sérií, co znám.

BetyN.

Po skvělém prvním dílu jsem se na pokračování moc těšila. Nejvíce se mi na této trilogii zatím líbí originalita, čtivost a chytlavost. Ale mám problém s hlavní hrdinkou a především se špatnými popisy technologií a nelogičnostmi. Místy mi to přišlo příliš přitažené za vlasy. Vadil mi také milostný trojúhelník. Knihu může doporučit na odpočinek, je to určitě příjemná oddechovka, která se dobře a rychle čte, ale má i spoustu chyb. I tak se těším na závěrečný díl.

Andina123

Úžasné pokračování. Ale jsem teda docela "naštvaná" za ten konec : )

Ivka14

Tento díl byl o něco slabší než ten první,protože mě tady občas vytáčela Meg,ale moc jsem zvědavá na třetí díl,protože tento díl skončil napínavě.

dívčí romány

Claudia Gray (p)
americká, 1959

všechny knihy autora

Kniha Deset tisíc nebí nad tebou je: