Deset tisíc nebí nad tebou

Miloval bych tě v jakékoli formě, v jakémkoli světě, s jakoukoli minulostí. V pokračování Tisíce kousků tebe se Marguerite dostává do dalších dimenzí, aby zachránila kluka, kterého miluje. Avšak od té doby, co používá Ohniváka, vynález svých rodičů, ji pronásledují nepřátelé odhodlaní udělat vše, aby ji přinutili spolupracovat s nimi na ovládnutí multivesmíru. Vzdoruje jim – dokud se Paul nestane obětí útoku....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/375403/big_deset-tisic-nebi-nad-tebou-Zgo-375403.jpg 4.1320

Ohnivák 2.

Literatura světová, Sci-fi, Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo

Ten Thousand Skies Above You, 2015

Kniha Deset tisíc nebí nad tebou

Nikei
07.10.2021

Parádní odpočinková kniha s docela chytlavým dějem. Předchozí díl byl ale o trochu čtivější. Druhý díl se místy trochu táhnul, avšak konec byl dle mého názoru dost dobrý.

Hels-is-unicorn
05.10.2021

Druhý díl příběhu pro mě byl dost zklamáním. Světy, které hrdinka navštívila, v sobě ani zdaleka neměli tu jiskru, kterou jim autorka dala v prvním díle. Navíc mi přišlo, že se děj začal komplikovat tak, že se v něm sama autorka ztratila a nevěděla, jak z něj ven. Což bohužel dokázal i poslední díl.
A nebyla bych to já, abych nepoděkovala CooBoo za jejich výbornou práci, co se týče korektur. Bravo, nikdy mě vaše odfláknutá práce asi nepřestane překvapovat. Ještě že si to zahraniční autoři nikdy nepřečtou :-)

Ajinka126
28.09.2021

Tak obrovske zklamani po slusnem prvnim dile. Je to plne nelogickych rozhodnuti, trapnych dialogu a uvah, ve kterych nas hlavni hrdinka stale ubezpecuje koho vlastne miluje. Diky, ale vime to. Nebyla tu dejova linka, zadny vyvoj ani ta romanticka zapletka.
A ted poznamka k vydavateli a jazykove korekture. Dost mizerna prace. To vam povim. Tolik chyb tam bylo, ze jsem si jich vsimla i ja.

Julinka679
05.08.2021

(+ SPOILER) Druhý díl série Ohnivák stále drží laťku velmi vysoko a jelikož se jedná o druhý díl trilogie tak rozhodně není dílem vycpávkovým jak jsme u většiny sérií zvyklí.
Tentokrát nás Marguerite zavede do několika dimenzí aby složila duši svého Paula zpět po tom, co jej Conley záměrně rozštěpil a zanechal v těle jeho dalších já. A tak se Meg vrhá na sebevražednou misi ve které se snaží zachránit jak Paula tak sebe a nakonec i jejich vztah.
Po "složení" už Paul není a nebude tím, kým dosud byl a z rozštěpení si ponese hluboké vnitřní jizvy, které začínají ohrožovat Paulovu víru v osud a také jejich vztah.
Musím říct, že jsem nečekala, že tento díl bude stejně dobrý jako ten první ale velmi mile mne překvapil a já si jej užila mnohem více než díl první.
Pokud vás předchozí (tedy první díl) bavil tak rozhodně zkuste celou sérii protože to stojí za to!
Potřebovala bych více hvězdiček než pět jelikož si tato kniha zaslouží tak 6* :D takže hodnotím pouhými 5* a naprosto doporučuji! :-)

Ketfl
07.07.2021

Druhý díl je hodně dobrý. Líbilo se mi, že jsme měli možnost nahlédnout do dalších dimenzí a do dalších já Marguerite, Paula a Thea. Byla to pořádná jízda a já jsem si to maximálně užila. Dost mě zaujalo, že ta poslední dimenze, do které šli, byla "ta naše" - takže čtenář pochopí, že hlavní hrdinové vlastně pochází z jiné dimenze, než ve které jsme my. Hodně zajímavé. Na to, jak v knize úplně nemusím milostný trojúhelník, tak tady mě poměrně dost baví. Je fakt, že Marguerite má těžké rozhodování, protože Paul i Theo jsou... no... těžká volba, i když Paul se mi asi zamlouvá o něco víc. Konec opět totálně navnadil na další díl, takže se do něj určitě hned pustím. Skvělé!

temna.vila
13.03.2021

Druhý díl byl velmi srovnatelný s dílem prvním. Děj byl čtivý, možná i o chlup zajímavější než v první knize. Čtenář má možnost poznat další dimenze, já osobně oceňuji především propracovaný svět, tady je možná více na místě říct světy. Čtení jsem si užila a díky mnoha dimenzím jsem se ani chvilku nenudila, i když se děj vlastně opakuje v jakési smyčce.

Linda007
12.03.2021

Druhý díl se mi zatím líbil nejvíce. Hlavní hrdinka je mi sympatická, dimenze jsou zajímavé.

kramlinka88
09.03.2021

První díl byl super, ale tohle byla teprve jízda :-D Hlavně ten závěr, jsem zvědavá jak to všechno nakonec dopadne, ale můžu říct, že druhý díl byl napínavější, první byl spíš taková oddechovka i když i tam byl wow moment :-)
Na konci druhého dílu mi přišlo celkem vtipné, že vlastně Marguerite byla v dimenzi jakou známe my, iPhone, Marks &Spencer, prý značky o kterých nikdy neslyšela, takže vlastně ona pochází z jiné dimenze než kterou známe my, zajímavý detail ;-)