Deset tisíc nebí nad tebou

Deset tisíc nebí nad tebou https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/375403/bmid_deset-tisic-nebi-nad-tebou-Zgo-375403.jpg 4 367 74

Ohnivák série

Miloval bych tě v jakékoli formě, v jakémkoli světě, s jakoukoli minulostí. V pokračování Tisíce kousků tebe se Marguerite dostává do dalších dimenzí, aby zachránila kluka, kterého miluje. Avšak od té doby, co používá Ohniváka, vynález svých rodičů, ji pronásledují nepřátelé odhodlaní udělat vše, aby ji přinutili spolupracovat s nimi na ovládnutí multivesmíru. Vzdoruje jim – dokud se Paul nestane obětí útoku.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Ten Thousand Skies Above You , 2015

Arianne
18.03.2019 5 z 5

Jsem opravdu ráda, že jsem s tím počkala na vydání třetího dílu. Výborné pokračování skvělého příběhu. Odkryvaji se nám další intriky a řeší se stále více etické dopady celého cestování. Nezbývá než pustit se do dalšího čtení a zjistit, jak se všechny problémy vyřeší.

Evul15
11.03.2019 3 z 5

Tento díl trilogie byl skvěle napsán, ale nijak zvlášť mě nenadchl. Kniha má úžasnou obálku, ale děj mi nic nedal. Se čtením knihy jsem neměla žádný problém, jako u některých, které jsem ani nedočetla. Podle mě byl lepší první díl. Tak uvidíme,jak mě oslní 3. díl ohniváku.

ZNellyZ
02.03.2019 5 z 5

Potřebuju akutně třetí díl. Tuhle sérii miluju a zvlášť mini příběhy v dimenzích. Čekala jsem nějaký závěr jako v prvním díle, ale to, co se stalo na konci mě naprosto dostalo. Za mě plný počet.

Klarsik3
13.02.2019 2 z 5

Druhý díl sem nakonec dočetla jen proto abych už to měla za sebou.. Marguerite mi lezla neskutečně krkem.. Když nad tím člověk ale moc nepřemýšlí tak to jde.. Je to taková dost oddychová kniha..Vím že podruhé si jí ale nepřečtu..

Pasadenka
11.02.2019 4 z 5

Tak druhý díl už nebyl tak překvapiví, no pro vývoj postav docela zásadní. Líbilo se mi, jak byla Marguerite postavena před následky svého jednání. A to hned v několika rovinách. Sama začala zpochybňovat předurčení její velké lásky. Pochopila, co její přítomnost v „cizích“ Marguerite způsobuje. Není to jen o ní ale i o lidech, kterým vstupuje do života. A to, že temná dimenze ji pokládá jenom za nástroj a i „dobrý“ lidé se dokážou zlomit pod tíhou okolností. Čtu třetí knížku a AJ. Nešlo to vydržet, když závěr byl tak strhující. :)

Adush
03.02.2019 5 z 5

Nevím co napsat, četla jsem se zatajeným dechem, co bude dál, líbily se mi všechny dimenze a příběh se začal zajímavě vyvíjet. Konec je mazec. Ještě, že třetí díl už je za rohem. Těším se :)

Dani3
24.01.2019 3 z 5

Dvojka má velmi podobný koncept, jako měl první díl (až tedy na konec). Tento díl ale kvalit jedničky ani zdaleka nedosahuje.
I když Marguerite opět cestuje do různých dimenzí za záchranou Paulovi duše, tak mě první dvě třetiny knihy vůbec nebavily. O nových dimenzích se čtenář prakticky nic nedozví, protože autorka se až moc zaměřila na romantickou linku a odsunula tak do pozadí všechno ostatní. „Něco“ se začne dít až ve chvíli, kdy se hlavní hrdinka vrací do ruské dimenze a zjišťuje, že cestování do jiných dimenzí není bez následků.

Nebýt posledních šedesáti stránek, kdy se autorka konečně vzpamatovala, tak bych ani neuvažovala, že si další díl přečtu.

whiolet
14.01.2019 3 z 5

První polovina knihy mě celkem bavila a já si užívala nové dimenze, jenže v druhé polovině knihy jsem začala ztrácet přehled a do čtení se musela nutit.
I když mi druhý díl přišel o něco lepší než díl první, pořád je to podle mě průměrné čtení.

groula
04.01.2019 3 z 5

no nevím mě přijde že první díl byl o mnoho lepším, u tohohle sem nesčetněkrát usnul a do 45 % knihy mě to vůbec nebavilo.
navíc to neustálý opakování kdo koho miluje, jak moc ho miluje a bude ho furt milovat mě už lezlo vyloženě na nervy. nevím jestli mám na poslední díl náladu...

Tofinka
01.01.2019 5 z 5

Tento díl je prostě... PÁNI! Nemohu říct, jestli se mi líbil více tento, nebo předešlý díl. Vím jen, že jsem si čtení neskutečně užila. V knize bylo spoustu zvratů, které mě nutily číst dál a dál.
Tento díl je zaměřený spíše na Thea a Marguerite. Kvůli jisté... Události na začátku příběhu se moc nesetkáme s naším Paulem, ale spíše s jeho dalšími verzemi. Zavítáme do zcela nových dimenzí, ale podíváme se na některé nám již známé z prvního dílu.

Příběh nám zdánlivě končí vcelku šťastně vzhledem k tomu přes jaké obtíže se museli hlavní hrdinové dostat, ovšem jen do chvíle než si přečtete poslední stranu...
Nedokážu si představit čekání na další díl.

Denčaa
27.11.2018 4 z 5

Asi o krapet víc mě bavil předešlý díl. Ale je to opravdu jen o chlup. Může za to asi i to, že v jedničce bylo víc mé oblíbené postavy - Paula. Cestování mezi dimenzemi bylo opět pestré a různorodé. A oceňuji vypravěčský styl autorky. Všechno měla úžasně popsané, takže se čtenář cítí tak, jako by opravdu v té dimenzi byl a dokáže si vše krásně představit. I odbornější výklady se dají hezky pochopit. Taky jsem ráda za návrat do ruské dimenze. Marguerite je prostě sympatická hrdinka, se kterou je radost trávit čas. Ale ke konci mám své výhrady. Jak mám jako přežít čekání na další díl, když to autorka v tak napínavém zvratu utne?

Lokina
14.11.2018 4 z 5

Druhý díl ze série Ohnivák se povedl, ale více se mi líbil první díl. Od začátku jsem neměla problém se do příběhu začíst, stránky mi ubíhaly rychle, za mě kniha je čtivá, oddechová, místy napínavá a překvapivá.
Opět jsme se setkali s jinými dimenzemi a to mě moc bavilo a nejvíc zaujalo. Konec je velmi povedený a nečekaný a nenechám si ujít další díl.
Co mě na knize trochu otravovalo, byla hlavní hrdinka a "milostný" trojúhelník. Některé její pasáže o Paulovi a Theovi se někdy opakovaly a mě to moc nebavilo. Spíš mě zajímaly jiné světy a odhalené spiknutí než její citové výlevy.
I tak se mi druhý díl líbil, ale první byl lepší :-)

hasič
14.11.2018 2 z 5

První díl určitě lepší a čtivější. Druhý díl jsme měla problém přečíst, spíše jsem se do knihy nutila, ale konec byl hodně zajímavý takže možná ze zvědavosti dám šanci i třetímu dílu.

Chytuš
11.11.2018 3 z 5

U Ohniváka vidím jasnou analogii se sérií Matrix. První díl je dechberoucí, všechno pěkně funguje a vybízí k přemýslení. Druhý díl pak zřejmě vznikl na efekt. Není to špatné, ale poněkud méně duchaplné... V podstatě to přede mnou krásně vystihla simona8126, její komentář je velmi trefný. Včetně toho, že nemám ráda nedokončené příběhy, takže dalšímu dílu šanci ještě dám a budu doufat, že to u třetího dílu téhle série nedopadne jako s Matrix Revolutions :-)

andrejci
11.11.2018 5 z 5

To jako vážně!!! Neříkejte že musím čekat na další díl. Řekněte mi někdo prosím kdy vyjde třetí díl. Dobře teď zpátky k druhému dílu. Hrozně se mi to líbilo. Bylo to skvěle napsané.Moc se mi líbilo, že se tam odehrává zase v jiných světech a do jedné určité dimenze jsem se vrátila hrozně ráda. Ten konec prostě super a celkově se už nemůžu dočkat pokračování. Je super , že tahle je knížka kde nejsou kouzla, draci apod. ale je tam věda, cestování mezi dimenzemi a tak dále. A jak jinak tuhle knížku hodnotit něž 5 hvězdičkami.

okeey
01.11.2018 4 z 5

,,Deset tisíc nebí a milion světů a stejně se to nevyrovná všemu, co bych s tebou chtěla prožít. Nevystačím si s ničím menším než s nekonečnem."

První díl se mi líbil o chlup víc. Každopádně tady bylo více akce, ale přišlo mi to už trochu jako plácání pátý přes devátý. Konec otevřenej, tak jsem zvědavá na další díl. Je fakt, že tady už mi Marguerite trochu lezla na nervy, ale co už, ne každá hlavní postava vám je vždy sympatická. Ale abych to shrnula, rozhodně stojí za přečtení.

simona8126
30.10.2018 3 z 5

Upřímně jsem z druhého dílu zklamaná. Po jedničce, která mě nadchla, jsem asi očekávala příliš. Tisíc kousků tebe se mi líbilo proto, že se autorka nesnížila až ke klasickému milostnému trojúhelníku (snad jen trochu, ale bylo tak nějak jasné, že Marguerite chce Paula). Děj byl zajímavý, napínavý, přeskakování z dimenze do dimenze mě přimělo číst dál a dál. A především se mi líbilo, jaký vztah má Marguerite se svými rodiči. Ale druhý díl to všechno smetl, jako by na ničem z toho nezáleželo. Jako by první knížka byla lež, se kterou jsme zbytečně ztráceli čas. Nakonec se ukáže, že nikdo – vůbec nikdo – není takový, jak jsme si ho oblíbili. Dokonce ani ti rodiče, jediná věčná jistota každého milujícího dítěte. Napínavý děj tady ustoupil tomu otravnému trojúhelníku. Měla jsem pocit, jako bych přišla o všechny důvody držet hlavní hrdince palce. Nemám ráda nekompletní série a jsem přece jen trochu zvědavá, takže si přečtu třetí díl. Snad bude lepší.

Gabiika9
29.10.2018 5 z 5

Kniha byla úžasná. Poznávat nové dimenze bylo super. A ten konec mě totálně dostal. Nečekala jsem to. Teď už jenom počkat na ten třetí díl. :)

jesterka.as
26.10.2018 4 z 5

Ze začátku mi chvilku trvalo než jsem se zase začetla, ale pak už se kniha rozjela a super. No a pak přišel konec a moje: NO PÁNI! .... a nic protože jsem knihu dočetla, takže - kde je ta další kniha?! :)

Bookgirl
17.10.2018 5 z 5

Za mě ještě lepší, než první díl. Bylo tam víc akce, dimenzí, romantiky... vlastně všeho. Docela hodně jsem se i smála a ten konec teda jako "cože?!". Takže ačkoliv žádná část nepřekonala moji oblíbenou z prvního dílu v carském Rusku, tak celkový dojem z knihy byl ještě lepší.♥

cestování časem pro dívky multivesmír pro dospívající mládež (young adult)

Claudia Gray (p)
americká, 1959
2017  82%Tisíc kousků tebe
2010  72%Akademie Evernight
2018  82%Deset tisíc nebí nad tebou
2019  82%Milion světů s tebou
2012  81%Balthazar

Kniha Deset tisíc nebí nad tebou je v