Akademie Evernight

Bianca chce utéct z domova. Rodiče ji odvezli z městečka, kde žila celý dosavadní život, a zapsali ji na akademii Evernight, strašidelnou internátní školu, kam chodí studenti, kteří jsou až příliš dokonalí: krásní, bohatí a bezohlední. Bianca ví, že mezi ně nezapadne. Potom pozná Lucase. Je jiný než ostatní, neuznává snobská školní pravidla a dokáže se svým bezohledným spolužákům postavit. Přestože Lucas Biancu varuje sám před sebou, vzniká mezi nimi pouto, kterému ani jeden z nich nedokáže vzdorovat. Bianka by dala v sázku vše, jen aby mohla být s Lucasem, ale temná tajemství jsou nevyhnutelně předurčena k tomu, aby je od sebe odtrhla… a otřásla vším, v co Bianca až dosud věřila....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/40_/40312/akademie-evernight-df6-40312.jpg 3.7397

Evernight (1.)

25.09.2018

další díl už nečtu

ame
11.06.2018

Kniha je úžasná a je tajuplná, určitě doporučuji. Je knihou kterou by si zamilovala dívka co miluje upíry, bohužel tou nejsem. Kniha je jakým si zamotaným příběhem, o zakázané lásce dvou postav, samozřejmě hlavní postavy, upírky a inteligentního a simpatického Lucase, který je ovšem lovce upírů. Neměl by znát s upíry slitování, když však potká Biancu, není si ničím jistý. Knihu jsem četla jen z jakéhosi vnitřního donucení, při kterém jsem si řekla že je důležité si přečíst aspoň jednu knihu o upírech. musím říct že nelituji, sérii dočtu, jsem zvědavá na další pokračování.

Nikidree
02.06.2018

Zpočátku kniha vypadal velmi slibně, ale když jsem zjistila, že hlavní postava ví, co je zač, dost mě to zarazilo. Čtenář to zjistí v podstatě v rámci jedné stránky někdy v polovině knížky! Asi mělo jít o záměrné překvapení, ale za mě se tedy vůbec nepovedlo.
Avšak kniha jako taková špatná není. Jedná se o nenáročné čtivo, ale nejsem si úplně jistá, zda chci pokračovat v dalších dílech. Z anotací mě zaujal jen 4. díl a pak asi i poslední, jelikož jsem si Balthazara velmi oblíbila.
No uvidíme, jak se rozhoupám. Byť je to poměrně neotřepaný nápad na zpracování upírů, jsem už asi na takovéto romány s upíry moc stará.. :)

Tabby
06.08.2017

Takové méně náročné, oddechové čtení, kdy nemusíte přemýšlet co tím autor chtěl říct, který Vás ale dokáže vtáhnout do děje a dokáže upoutat čtenářovu pozornost. Děj hezky plynule ubíhal a knížka se četla rychle a byl tam i zajímavý zvrat kdy se na konci objevili lovci.
I přesto kolik knih je o upírech už napsáno, tak koukám že ještě stále není toto téma vyčerpáno a autor dokázal vymyslet a sepsat zajímavou knížku a zařadit do hezkého místa a zajímavé postavy.
Určitě si přečtu i další díly, jen abych věděla jak to dopadne.

Romžiry
11.07.2017

Moc pěkná kniha. Oddechové, čtivé, trocha lásky a zklamání.

Epony11
02.02.2017

K téhle knížce se nedá moc co napsat. Mě se líbila. Mám ráda tento styl. A jelikož tahle knížka je učebnicový příklad knížky o upírech, kterých existují stovky, je jen na vašem vkusu, jestli vás zaujme. Každý, který je na tyto fantasy/teen/upíří knížky, vřele doporučuju. Ostatní, no, můžete to zkusit, ale varuju vás, nic pro náročné čtenáře, tak pak nebrblejte, měli jste to čekat :D
na závěr ještě vypíchnu to, co už mnozí přede mnou, zajímavý detail bylo to, že hlavní hrdinka celou dobu vědělo, co se děje, jen se neobtěžovala nám to sdělit. A taky bylo fajn, že knížka nabyla příliš předvídatelná, což se mi u tohoto stylu stává :)

MájaM.
24.11.2016

Mě se kniha líbila a hned na první straně mě upoutala:) Měla jsem ji přečtenou za pár dní. Jen v polovině mě celkem zarazilo,že hlavní postava celou dobu věděla,kdo vlastně je... Ale i přesto se těším na další díl:)

ivca3710
14.11.2016

Super kniha! Konec divný, ale fakt je hezká :)

elis0383
08.11.2016

Knížka se hezky četla,ale nevím zda si přečtu celou sérii, zas tolik mě nezaujala. Asi už jsem přeupírovaná.

Mellisek
06.09.2016

Kniha byla poutavá, takové čtení pro teens. Ale rychle jsem se začetla, nechyběla tomu akce ani charakter a ani poutavá lovestory. Četla jsem podobné i lepší :-) ale přesto mě kniha bavila!

Baraliska
29.08.2016

Tato knížka je zajímavá, ale ne až tak moc. Čtení jsem si moc užila, ale jsou i lepší knížky. Nápad je dobrý a určitě by ode mně tahle knížka dostala víc hvězdiček, ale to bych předtím nemohla přečíst ty knihy před ní.

Lailinka
24.04.2016

Tato knížka mě mile překvapila. Vůbec jsem netušila že je Bianca upírka. Knížka se mi velmi líbila vřele ji doporučuji.

Adriana21
20.03.2016

Kniha se mi líbila, ze začátku jsem vůbec netušila, že Bianca je taky upírka, což se mi velice líbilo, protože jsem to zjistila teprve v průběhu příběhu a to je super. Spisovatelka neodhalila vše hned na prvních pár stránkách.

emily6046
02.01.2016

Tato knížka mě překvapila a musím přiznat, že jsem si ji ani sama nevybrala. Vybrala ji moje kamarádka. Vlastně to byla moje první knížka o upírech, kterou bych nejspíš nikdy nepřečetla, kdyby nebylo mé kamarádky. Dokonce jsem ráda, že jsem ji přečetla. Donutila mě zase číst po šesti letech.
Akademie Evernight je knížka o velké lásce, která přetrvá i v dalších dílech. Je napínavá a jako taková knížka i vzrušující. Takže ji velmi ráda doporučím. Akademie Evernight je opravdu dobrá knížka. Spisovatelka ji velmi dobře napsala.

kendllajf
16.11.2015

4etla jsem to nějak před týdnem a pořád se nerozhodla co napsat. No takže: podle mně tato kniha nebyla ani nudná ,ale aji moc nahoru. Podle mně to je docela dobrá kniha. sice některé scény jsou nudné, ale podle mně kniha stojí za přečtení. každý máme jiný vkus!!!:)

combatgirl
16.09.2015

Musím opravdu bohužel přiznat,že snad všechny knížky o upírech jsou lepší než tato série :-(

Madlenkačte
11.08.2015

Nedočetla jsem jí, vůbec se to nedalo, bylo to dost dětinské a občas i trapné. Přečetla jsem hodně knih s upírskou tématikou, ale tahle byla ze všech nejhorší.

kyky0
10.07.2015

Tyto knížky se mi líbily.Byly zajímavé, dobrodružné, romantické a v některých chvílích i napínavé :D

Veronika.C
21.04.2015

Příběhy o upírech mám ráda, a tahle kniha se četla moc hezky, určitě se hned pouštím do pokračování :) Musím uznat že je spoustu lepších knih s touto tématikou ale jsem zvědavá jak to bude pokračovat a hlavně jsem si moc oblíbila Balthazara takže se nejvíce těším na 5. díl této série :)

warca
28.03.2015

Jelikož jsem si nepřečetla, o čem to má být, tak mě vážně hodně překvapilo, když se na scéně objevili upíři. Podobných knížek jsem přečetla už hromady a tak mě tato nijak nezaujala. Ani by nevadilo, že to není nijak moc originální, ale kniha mě zkrátka nebavila.

sarah2851
27.03.2015

Moc se mi a kniha líbila. Není to ten klasický příběh o upírech :)

Samira
26.02.2015

Knížka si mě rozhodně získala, po recenzích jsem od ní tolik neočekávala a o to víc jsem byla mile překvapená. Styl vyprávění mě natolik zaujal, že jsem ani nepostřehla a byla na konci. Obrácené role byly opravdu osvěžující, postavy sympatické a škola celkově skýtá ještě spoustu tajemství, stejně jako Bianca. Moc se těším na další díl.

julliette
05.01.2015

Je to celkem normální příběh. Nic extra, ale vzchopím se na druhý díl :)

vikimi
01.12.2014

Začátek se mi docela ještě líbil, ale potom se mi znechutily všechny postavy. Hlavně Lucas. Asi 30 stránek před koncem už jsem nedokázala souvisle číst a jen jsem knihu prolistovala do konce, jen jsem se utvrdila v tom, jak moc mě to nebaví a jak moc mi to přišlo nereálné.
Nazvala bych to úletem, ale vím, jak je těžká nejen časově něco spáchat, proto jen řeknu, že zřejmě autorce nevyšel záměr! :/

Samaret
17.11.2014

jedna z těch slabších upířin. Docela utahané a přišlo mi to i zbytečně natažené. Prostě nic moc.

CraWer
02.11.2014

Takový průměr...
V některých částích mi styl psaní připomíná profesionála, ale někdy zase jako by to napsala patnáctiletá fangirl Twilight ságy.

58%

K.M.
02.08.2014

Upřímně mě tato kniha moc nezaujala a ten zvrat kdy v půlce knížky se hlavní hrdinka přizná že je upír... No přišlo mi to jako zoufalý výkřik spisovatelky, když už nevěděla, jak udělat příběh poutavější, ale přiznávám, že mě konec už zaujal poněkud více a tak jsem se pustila i do druhé knížky této série.

Zdery
01.07.2014

Pro Beni: Podívejte se o kousek výš na této stránce, kde je obrázek s obálkou knihy a její anotace. Pod ní je Série: Evernight. Klikněte na název série a objeví se Vám řazení knih v sérii. Je to tak u všech knih na tomto webu.

Beni
01.07.2014

Mohu se zeptat,jak jdou díly této série za sebou?

martina321
28.06.2014

Kniha se mi velmi líbila. Byla plná zvratů, nečekaných odhalení a nechyběla ani pořádná akce... A Lucas byl prostě aww :D

upíři romance americká literatura

Amy Vincent