Plavý kůň

Záhadná vražda kněze vracejícího se jednoho mlhavého večera od umírající ženy a ještě záhadnější seznam jmen nalezený v jeho botě... Chtěl vrah získat právě tento kousek papíru? Co mohli mít tito lidé společného? Vypadá to, že jsou všichni mrtví... Magie, voodoo, transy, bílí kohouti a skříňka plná blikajících žároviče... celý text

Magie, voodoo, transy, bílí kohouti a skříňka plná blikajících žároviček a podivných součástek. Je možné vraždit na dálku? Existuje snad nějaká organizace, která se zabývá likvidací nežádoucích osob? Kdo stojí v jejím čele?
To vše se snaží zjistit nejen policejní inspektor Lejeune, ale i spisovatel Mark Easterbrook. Podaří se jim rozluštit tajemství jmen na seznamu? méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/23_/233/plavy-kun-233.jpg 4.3174

The Pale Horse (1961)

Literatura světová, Detektivky, Romány
Vydáno:, Knižní klub

SaraL
dnes

Jakékoliv dílo Agathy Christie stojí za přečtení! V knihách nechybí napětí a jsou hrozně návykové :-)

Koka

Ten příběh mě hrozně nudil a zdál se mi přespříliš vykonstruovaný - jakoby to ani nebylo z pera "áchá". Pak mi - naprosto paradoxně - pomohly zdejší spoilery. Podívala jsem se do těchto komentářů a z narážek jsem se dozvěděla, kdo byl pachatelem. A najednou mě začalo vysloveně zajímat, jak se na něj přijde, jak to autorka "uhraje". Takže jsem to právě díky spoilerům neodložila, ale naopak - dočetla. Výrazně k tomu pomohl i velmi kvalitní český překlad (vyd. Práce, 1984), u něhož jsem ani na chvíli nezapochybovala.

Pavlapila

Souhlasím s Netopyr07, na začátku jsem byla až překvapená, jak je děj "moderní" :-) ale pak se to začlo pěkně rozvíjet a detektivna vynikající. Jedna z mých nejoblíbenějších autorek, četla jsem většinu jejích knih už několikrát a líbí se mi vždycky.

Netopyr07

Páni, to byla krásná detektivka! Nejprve jsem byla trochu na rozpacích a přemýšlela, zda v 60. letech existovaly vymoženosti jako myčka, či co tam je uvedené.. Ale pak se příběh rozeběhl a já poprvé v životě nakoukla na zadní stránky, zda moje hrdinka přežije, protože jsem se o ni začala bát :-) Vřele tuto knihu doporučuji.

Mikik
29.12.2016

Trošku jiná "Christie", až jsem si sama říkala, že se nechala zlákat tajemnými silami. Ale vše má opět reálné vysvětlení a jak jinak, překvapivé. Tyhle knihy mě nikdy neomrzí. :-)

Market = )
27.08.2016

No, docela "Pááni!" :-). Pro mě na Agathu neobvyklé (a o to více vítané) pojetí, tajemnost z knížky přímo odkapávala a moc se mi líbila :-). Navíc jsem měla moc ráda hlavní postavy.

patricka
29.02.2016

Tak systém Pravého koně mě ohromil. Je strašidelná představa, kdyby to fungovalo doopravdy. Ale bylo to zajímavé. A lékárníkovi jsem docela věřila...

Sebasti
15.12.2015

Jestli si chcete přečíst zapeklitou, ďábelsky vykombinovanou detektivku, sáhněte po Plavém koni. Jestli chcete vidět Agathu v celé parádě a zjistit, proč je tak uznávaná, sáhněte po Plavém koni. Jestli chcete být opravdu překvapeni dokonalým rozuzlením, kde vaše túra za vrahem (který je zde skutečně nevypočitatelný a čertovsky geniální) skončí totálním fiaskem, sáhněte po Plavém koni. Po jedné z nejlepších detektivek Královny zločinu, kde snad přeskočí svou dobu a vykreslí vám napínavou, neskutečně tajemnou, obdivuhodnou a krásnou atmosféru magického hostince Plavého koně. Doporučuji co nejsrdečněji!

konicekbily
13.12.2015

Agatha nás zase obalamutila tajemnem a vymyslela dokonalou zápletku. Kdo to řídí, kdo je vrah a jak se to dělá - to vše vysvětlí. Ještě, že jsou detektivové amatéři, když Poirot a Marplová jsou už tam nahoře.

Marika Vanova
15.09.2015

Perfektní detektivka jako vždy.

terka.b
15.09.2015

skvělá knížka. Jelikož jsem zatím jinou od Agathy Christie nečetla, tak nemohu srovnávat, ale knížka byla velice zajímavá a napínavá, nedokázala jsem se od ní odtrhnout. Pokud vás zajímají mystické věci jako mě určitě doporučuji.

konformita
03.09.2015

Pěkné a takové jiné než jsme zvyklí u AG. Zajímavé, jak se ten pachatel celou dobu pletl do vyšetřování, až to začalo být podezřelé. Moc se mi to líbilo.

Violka
23.01.2015

Aghata je mou srdcovou záležitostí a patří ke světové klasice. Jako vždy pohladila po duši.

zuzi1162
13.10.2014

Bonbonek od Agathy Ch. Na začátku mi tedy přišlo, že je tam hrozně moc postav, ale tím jak bravurně je autorka vedla a jak byla zápletka zapletena, to bylo mistrovské.

keri.H
27.03.2014

Velice zajímavá kniha. :) Líbilo se mi, jak případ byl obestřen tajemnem a jak to vše pak bylo vysvětleno. Vážně úžasné. :)

wooloong
06.10.2013

Mám ráda, když všechny nevysvětlitelné záhady vždycky pěkně zapadnou do logického rámce příběhu na správné místo. Líbila se mi knížka i dvě varianty televizního zpracování, ve kterých řešil záhadu Poirot.

AnneEyre
18.05.2013

Kniha se mi nečetla nejlépe, děj plynul nepravidelně, některé části byly pro celou knihu úplně zbytečné a k tomu nudné. Ale pořád je to A. Christie a geniálně vymyšlený příběh...

MesLivres
10.09.2012

Takhle kniha od Agathy mi úplně nesedla. Příběh je samozřejmě zajímavý a dobře propracovaný, ale nenašla jsem sympatie u žádné z postav - prostě mi chyběl Poirot nebo slečna Marplová:)

LenaBil
23.03.2011

Hodnotím kladně, povedená detektivka s nádechem tajemna.