Nezavírej oči

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Robin a Sarah, ač dvojčata, si nejsou moc podobná a ani naladěná na stejnou vlnu, a navzájem se milují. Dokud nebyla odloučena kvůli krutým poměrům v rodině. Teď je jim přes třicet. Robin žije sama, trpí agorafobií a záchvaty paniky. Celé dny a noci tráví chozením po místnostech svého domu. Anebo pozoruje ulici, domy, sousedy. A jednoho dne uvidí něco, co neměla ... A Sarah? Sarah získala to, co chtěla – hezkého muže, krásné dítě, dokonalý domov. Ale najednou je obviněna z nejhoršího činu ze všech. Dokud se nevypořádá s něčím, co se stalo už velmi dávno, nebude moci být se svou rodinou. A aby to dokázala, musí se spojit se svou sestrou. Sarah však není jediná osoba, která hledá Robin, a když se jejich cesty konečně protnou, obě dívky budou muset bojovat za mnohem víc, než je jejich vztah....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/347423/nezavirej-oci-oKs-347423.png 3.852
Žánr:
Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Omega
Orig. název:

Don´t Close Your Eyes (2017)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (22)

Kniha Nezavírej oči

Přidat komentář
Kat9
dnes

Kniha byla čtivá (přečteno za jeden den) a závěr opravdu překvapivý (pozor, plot twist). Jak sama autorka v doslovu napsal, dotýká se hodně citlivých témat. Člověk si uvědomí, co všechno se může v životě totálně pokazit.

ArwenAragorn
13. dubna

Sára a Robin jsou dvojčata, ale každá je jiná, jak vzhledem, tak povahou. Psychologický thriller střídá dvě časové roviny-minulost, kdy je děvčatům 10 let až do dospělosti a přítomnost. Ve vyprávění se rovněž střídají Sára a Robin.
V knize se vyskytuje několik citlivých témat, které se asi dotknou každého čtenáře. Má rychlý spád, dobrou zápletku a znamenitě vykreslené postavy. Závěr je docela dramatický a nečekaný.
Mně se knížka líbila víc než předchozí Snaž se nedýchat.

intelektuálka
26. ledna

Rodiče - nezavírejte oči, když vaše děti mají problémy ...

Tady probíhá rodinné drama - přátelství dvou manželských dvojic a jejich propojení se stává osudným pro jejich děti - dvojčata Robin a Sáru a chlapce Kala...

Všechny postavy jsou zde opravdové - jako ze života...

Jednotlivé příběhy postav se prolínají a v závěru docházejí k očistě...

Druhá kniha autorky - sice obsáhlá, ale zajímavá.

micha-ella
17.12.2018

Oč by se mi tahle knížka četla líp, kdyby nebyla pomíchaná minulost s přítomností! Proč to ti autoři dělají? Co tím sledují, když příběh rozkouskují a zpřehází a znesnadní čtenáři orientaci v ději?
Zase jsem si, jako už tolikrát u jiných knížek, zpřeházené kapitoly sama časově seřadila a pak to teprve bylo ono! Moc se mi to líbilo.

perpe2a
24.11.2018

Kniha plynula pomalu a nebyly zde žádné dramatické zvraty v ději. Do půlky knihy jsem se nemohla začíst, přišlo mi to nudné, ale konec to trochu vylepšil. I tak to hodnotím jako průměr. Děj byl dost předvídatelný. Ale vztahové propojení sester dvojčat bylo zajímavé. Kniha není thriller, spíše román.

PetraBery
29.10.2018

Příjemně čtivé dílo o rodinných vztazích dvojčat Robin a Sáry, jejich nevlastního bratra Kala a rodičů. Kniha vyprávěná z dvou pohledů, vracející se do minulosti a končící v překvapivé přítomnosti. Jaký osud každou ze sester čekal poté, co se jejich cesty rozešly? Stejně jako předchozí kniha autorky se mi tato líbila.

Danago
11.10.2018

Knížku bych zařadila mezi romány o rodinných traumatech.
Knížka si drží pozvolné tempo od začátku až do konce.
Je trochu zvláštně napsaná, ale mě se četla dobře.
Je pravdou, že tato témata rodinných traumat jsou častým námětem knížek.
Přesto je zpracování celkem originální.
Vztah mezi sestrami a nevlastními sourozenci je v příběhu stěžejní a velice dobře zpracovaný.
Myslím, že knížka stála za přečtení.

L.Helena
30.09.2018

Jedna z těch knih, kdy čtete, čtete, přitom celou dobu nevíte, o co vlastně jde a vše se dozvíte až na samém konci.


Autor a jeho další knihy

Holly Seddon

Holly Seddon
britská

Kniha Nezavírej oči je:

v Právě čtených2x
v Přečtených61x
v Čtenářské výzvě4x
v Knihotéce37x
v Chystám se číst64x
v Chci si koupit23x
v dalších seznamech1x