Nezavírej oči

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Robin a Sarah, ač dvojčata, si nejsou moc podobná a ani naladěná na stejnou vlnu, a navzájem se milují. Dokud nebyla odloučena kvůli krutým poměrům v rodině. Teď je jim přes třicet. Robin žije sama, trpí agorafobií a záchvaty paniky. Celé dny a noci tráví chozením po místnostech svého domu. Anebo pozoruje ulici, domy, sousedy. A jednoho dne uvidí něco, co neměla ... A Sarah? Sarah získala to, co chtěla – hezkého muže, krásné dítě, dokonalý domov. Ale najednou je obviněna z nejhoršího činu ze všech. Dokud se nevypořádá s něčím, co se stalo už velmi dávno, nebude moci být se svou rodinou. A aby to dokázala, musí se spojit se svou sestrou. Sarah však není jediná osoba, která hledá Robin, a když se jejich cesty konečně protnou, obě dívky budou muset bojovat za mnohem víc, než je jejich vztah....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/347423/big_nezavirej-oci-oKs-347423.png 3.7126
Žánr:
Literatura světová, Romány, Thrillery

Vydáno: , Omega
Originální název:

Don´t Close Your Eyes, 2017


více info...
Nahrávám...

Komentáře (45)

Kniha Nezavírej oči

terimila
08.11.2022

Zvláštní kniha. Strhující a perfektně čtivá, i když mi autorčin styl (formulace, výrazivo atd.) tak úplně neseděly. Zhltnuto za 1,5 dne, což je dost rychlovka. Ale pořád mě něco tahalo za oči.
Děj a zápletka... přecpaný a překombinovaný. Vím, že zlý věci v rodinách se nabalujou a řetězí... ale tohle bylo fakt moc. Postavy mě děsně štvaly, teda kromě Robin, tu jsem jaksi chápala a dovedla snést. Jinak mi jednání všech ostatních přišlo jaksi plochý, bez hlubšího prožívání, motivace. Plakaly a křičely, ale nevěřila jsem jim to.
Prostě... knížka plná nedostatků, ale i přesto hodně čtivá a vtahující. V některejch chvílích až moc. Každopádně jako oddychovka na vypnutí od každodenního shonu - dobrý.

MadyDollar
07.06.2022

Prvních pár stránek mě nadchlo, jak byla kniha čtivá a na první pohled "vtáhne do děje" a bude to napínavý příběh. Velký omyl. Po několika stránkách toto nadšení opadá a zabředáváte do protahované smyčky, která zdánlivě jde pořád dokola a nikde nekončí.
Trošku jsem se nechal svést označením "thriller" a pořád čekal, že se něco stane, že už ta zápletka konečně začne... nezačala. Nazval bych knihu spíše psychologickým dramatem. Sleduje pocity a jednání dvou žen, sester ve dvou časových obdobích (dětství X dospělost). Z tohodle pohledu je kniha vymakaná, to musím uznat. Poznáte jejich mysl až do nejhlubší vrstvy. Nicméně i to se téměř v každé kapitole opakuje, děj se nevyvíjí už vůbec a na posledních zhruba 30-40 stranách se vše rychle semele.
Nicméně pro lidi, kteří nemusí moc příběhy, ale užívají si důkladně probrané postavy, je Nezavírej oči rozhodně výborná volba. Kdo máte raději napínavé příběhy, napínavé thrillery, doporučil bych zvolit knihy jiné.


Katulinka69
20.02.2022

Jsem zvyklá na jiné čtení, ale kniha se četla dobře a v nouzi přečtu určitě i další knihy od autorky

YA-girl
11.09.2021

I když mě nadchl ten nečekaný závěr a obrat, tak nemůžu hodnotit jinak než průměrně. Zbytek knihy byl totiž na mě moc rozvleklý, ač námět byl dobrý a zajímavý; a hlavní hrdinky mi byly docela nesympatické, takže jejich krušné osudy mě bohužel nechávaly docela chladnou... Nebylo to prostě úplně ono, ale za jedno přečtení to i tak stálo.

Hvězdinka
20.07.2021

Po přečtení prvních stránek jsem byla nadšená, jakým stylem je kniha napsaná. Nadšení se ale pomalu vytrácelo, děj plynul pomalu a nudně. Konec knihu oživil, ale už nezachránil. Rozhodně se nejedná o thriller, ale o sondu do života dvou rodin, které se časem tak různě promíchají a každý z nich na to v podstatě doplatí, a nejvíce bohužel děti.

JitkaHambi
10.02.2021

Kniha nemá nálepku bestseller, vůbec jsem o ní neslyšela a do ruky se mi dostala náhodou a přitom za mě pecka!!! Nechápu takové nízké hodnocení.Mně kniha vtáhla do děje hned od prvních stránek a ještě že jsem v karanténě, že jsem mohla číst do 3 hodin do rána a nemusela jsem ráno vstávat :-D A ten konec?To jsem nečekala.

ladyxx
05.02.2021

Především kniha nepatří do kategorie thriller, takže čtenář očekávající typické thrillerové prvky může být zklamán. Jedná se spíše o psychologické drama, ve kterém autorka rozpracovává dopady, jaké mohou na lidskou psychiku mít narušené vztahy v rodině. Kapitoly jsou krátké, jejich kompozice je dost složitá - střídá se minulost a přítomnost, a části z pohledu každé z dvojčat - tady bych vytkla rozdělení na vyprávění v 1./3. osobě, lepší by bylo zachovat jednu formu. Citlivých témat je v knize dost, z celkového pohledu však nepůsobí nijak překombinovaně, naopak jsou podány uvěřitelně. Kniha by mohla posloužit jako varování, kam až může situace zajít, pokud zájmy dítětě nebudou pro rodiče prioritní.

dencazrnu
19.01.2021

Knihu jsem dostala darem a tak nějak jsem jí pořád odkládala. Ale to byla obrovská chyba. Kniha mne chytla od první stránky a já hltala každičké slovo, které autorka napsala. Líbilo se mi prolínání minulosti a přítomnosti, vyprávění z více stran. Jedním slovem paráda. Určitě si přečtu i druhou knihu od této autorky a opravdu lituji, že jsem s přečtením knihy tolik otálela.. :-)

1