Nezavírej oči

Robin a Sarah, ač dvojčata, si nejsou moc podobná a ani naladěná na stejnou vlnu, a navzájem se milují. Dokud nebyla odloučena kvůli krutým poměrům v rodině. Teď je jim přes třicet. Robin žije sama, trpí agorafobií a záchvaty paniky. Celé dny a noci tráví chozením po místnostech svého domu. Anebo pozoruje ulici, domy, sousedy. A jednoho dne uvidí něco, co neměla ... A Sarah? Sarah získala to, co chtěla – hezkého muže, krásné dítě, dokonalý domov. Ale najednou je obviněna z nejhoršího činu ze všech. Dokud se nevypořádá s něčím, co se stalo už velmi dávno, nebude moci být se svou rodinou. A aby to dokázala, musí se spojit se svou sestrou. Sarah však není jediná osoba, která hledá Robin, a když se jejich cesty konečně protnou, obě dívky budou muset bojovat za mnohem víc, než je jejich vztah....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/347423/big_nezavirej-oci-oKs-347423.png 3.8112
Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , Omega

Don´t Close Your Eyes, 2017

Kniha Nezavírej oči

YA-girl

I když mě nadchl ten nečekaný závěr a obrat, tak nemůžu hodnotit jinak než průměrně. Zbytek knihy byl totiž na mě moc rozvleklý, ač námět byl dobrý a zajímavý; a hlavní hrdinky mi byly docela nesympatické, takže jejich krušné osudy mě bohužel nechávaly docela chladnou... Nebylo to prostě úplně ono, ale za jedno přečtení to i tak stálo.

Hvězdinka

Po přečtení prvních stránek jsem byla nadšená, jakým stylem je kniha napsaná. Nadšení se ale pomalu vytrácelo, děj plynul pomalu a nudně. Konec knihu oživil, ale už nezachránil. Rozhodně se nejedná o thriller, ale o sondu do života dvou rodin, které se časem tak různě promíchají a každý z nich na to v podstatě doplatí, a nejvíce bohužel děti.

JitkaHambi

Kniha nemá nálepku bestseller, vůbec jsem o ní neslyšela a do ruky se mi dostala náhodou a přitom za mě pecka!!! Nechápu takové nízké hodnocení.Mně kniha vtáhla do děje hned od prvních stránek a ještě že jsem v karanténě, že jsem mohla číst do 3 hodin do rána a nemusela jsem ráno vstávat :-D A ten konec?To jsem nečekala.

ladyxx

Především kniha nepatří do kategorie thriller, takže čtenář očekávající typické thrillerové prvky může být zklamán. Jedná se spíše o psychologické drama, ve kterém autorka rozpracovává dopady, jaké mohou na lidskou psychiku mít narušené vztahy v rodině. Kapitoly jsou krátké, jejich kompozice je dost složitá - střídá se minulost a přítomnost, a části z pohledu každé z dvojčat - tady bych vytkla rozdělení na vyprávění v 1./3. osobě, lepší by bylo zachovat jednu formu. Citlivých témat je v knize dost, z celkového pohledu však nepůsobí nijak překombinovaně, naopak jsou podány uvěřitelně. Kniha by mohla posloužit jako varování, kam až může situace zajít, pokud zájmy dítětě nebudou pro rodiče prioritní.

dencazrnu

Knihu jsem dostala darem a tak nějak jsem jí pořád odkládala. Ale to byla obrovská chyba. Kniha mne chytla od první stránky a já hltala každičké slovo, které autorka napsala. Líbilo se mi prolínání minulosti a přítomnosti, vyprávění z více stran. Jedním slovem paráda. Určitě si přečtu i druhou knihu od této autorky a opravdu lituji, že jsem s přečtením knihy tolik otálela.. :-)

lucie2371
18.12.2020

Kniha má pomalejší rozjezd a než se v ní začne něco opravdu dít je polovina knihy pryč. Avšak kniha se díky krátkým kapitolám dobře a rychle čte a od poloviny je děj napínavý. Překvapil mě nečekaný zvrat na konci knihy.

Jurkyns
24.11.2020

Zaujala mne od samého začátku až po konec. Výborně se čte. Doporučuji!

Toňula
19.08.2020

Kniha nebyla špatná,ale po předchozí autorčině knize jsem čekala větší "pecku" .První část jsem trochu potrpěla,ale naštěstí od poloviny nabral děj spád a v závěru i na překvapení ,takže nakonec docela dobré.