Hříšní světci

Naďa žije v klášteře skrytém vysoko v horách a její život je vlastně k uzoufání nudný... nebýt toho, že v její zemi zrovna zuří válka a ona je zřejmě jediná, kdo může zvrátit její průběh a zachránit svou zem. Naďa je totiž nadaná zvláštní mocí – dokáže hovořit s bohy a oni plní její přání. Jednoho dne však na klášter zaútočí nepřátelský oddíl a Nadin život se od základů změní. Je nucena opustit svůj domov a své přátele a spojit síly s těmi, o nichž by ještě před pár dny přísahala, že je při prvním setkání zabije. Temná gotická fantasy přináší příběh dívky, netvora s temným tajemstvím a prince, jehož život se ocitne v ohrožení kvůli nekalým dvorním intrikám....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/426987/big_hrisni-svetci-wxZ-426987.jpg 3.8151

Bohové a netvoři 1.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , King Cool

Wicked Saints, 2019

Kniha Hříšní světci

TerryDee
26.12.2021

Tahle gotická fantasy vás vtáhne do děje, že nebudete vědět jak. Může za to opravdu dobře vystavěný svět, v němž jsou dvě království, a to Kalyazin a Tranavie (jsou tam i další království, ale ta nemají až tak důležitou roli), jenž byla inspirována středověkým Ruskem a Polskem. A právě tyto dvě rozdílné země, které se liší nejen jazykem a zvyky, ale i náboženstvím, neboť jedni uctívají bohy a druzí provozují krvavou magii, spolu neustále válčí.
Kladnou věcí na knize jsou i její postavy, které si buď hned oblíbíte, nebo k nim najdete cestu během čtení. Mojí nejoblíbenější postavou se stal Malachiasz. Je to přesně ten typ hrdiny, který vás láká svým tajemnem a celkově svou osobností. Možná vám bude někoho připomínat. Já nevím, třeba někoho z Grishaverse!? Hm!? Další postavou je Serefin, u kterého jsem si zpočátku nemyslela, že by si mě dokázal získat, ale jak se příběh vyvíjel, tak jsem si ho začala víc a víc oblibovat. Nadya je milá a sympatická hrdinka. Je to dívka, jenž dokáže promlouvat s bohy a ti ji propůjčují různé schopnosti, tj. svou magii. Nadya je tedy nadějí pro svou zemi , ale nebezpečím pro jiné, a to krve mágy.
Příběh je vyprávěn z různých pohledů, a to Nady a Serefina. Pro nás čtenáře se tak naskytla možnost pohledu obou stran, u kterých jste na vážkách, kdo jsou ti dobří a kdo ti špatní. Já sama nevím, na kterou stranu se přiklonit.

Knihomollla
27.11.2021

WOW! Tak tato kniha byla něco. Koupila jsem si ji z důvodu, že byla na Knihy Dobrovský ve slevě a anotace mě docela i zaujala. Avšak když jsem knížku otevřela a začetla se do příběhu, nedokázala jsem přestat číst.

Svět a magie je skvěle vymyšlená a hlavní postavy mi všechny sedli. Dokonce i styl psaní byl nádherný a moc se mi líbily i střídavé pohledy, díky kterým byl příběh o to zajímavější. Ani v jeden jediný moment jsem se u knihy nenudila a každou kapitolu jsem doslova hltala.

Jednu jedinou věc, kterou bych zde mohla vytknout jsou ty jména. I když musím uznat, že po půl knihy už jsem je ani nevnímala a brala je jako samozřejmost, takže nakonec ani toto nemůžu zas až tak vytknout.

Kniha byla originální a romantická linka v této knize doslova zničující. Doporučuji všem, kteří hledají něco neobvyklého a čtivého.

vlkove
07.11.2021

Dočteno.
Kniha Hříšní světci se mi opravdu líbila. Neočekávejte žádnou Maasovou, tohle je trošku náročnější, nepatrně mi to atmosférou připomnělo knihu Medvěd a slavík. Ale opravdu jen atmosférou.
Autorka vám v této knize nedá nic zadarmo. Jste vrženi do děje, potkáte spoustu postav a prostě musíte plavat.
Děj je pomalejší až do strany 200.
Neříkám, že je to nejpropracovanější fantasy ale mně to přišlo originální.
Před čtením zkuste kouknout na ukázku, kniha je psaná trošku těžkopádnějším stylem.
Dávám 4/5 ⭐.
Moc se přimlouvám za vydání dalších dvou dílů této série.

Babsie
15.09.2021

Já si nemůžu pomoct, autorka se v knize strašně opakovala. Jedna nebo dvě myšlenky se na jedné stránce střídaly a opakovaly se několikrát. Celkově se to občas četlo špatně, protože se skákalo od jednoho tématu ke druhému bez spojitosti, děj občas nedával smysl a byl dost povrchový.

Romantická zápletka byla přinejmenším směšná a nerealistická. Svět pěkný, dobrodružství napínavé, postavy se ale chovaly naprosto nelogicky a tajemství, která nám byla od začátku předhazována, nebyla nakonec ani odkrytá nebo vysvětlená. Sice mě zajímalo jak to dopadne ale na konci už jsem nebyla v příběhu vůbec zainvestovaná.

V příběhu jsou obrovské mezery, což mě láká si přečíst další díly, a dát mu šanci na lepší hodnocení, ale mám dojem, že autorka sama neví, jak je vyplnit a jak příběh uspokojivě ukončit. Nevím jestli je to překladem ale spousta vět byla strašně kostrbatá, až jsem chvílemi textu nerozuměla. Dohromady lehce podprůměrné čtení, které docela zabaví, když nad ním člověk nepřemýšlí.

ElisonAmy
16.05.2021

Nic moc. Zdlouhavé, nezáživné a hrdinové se věčně jen schovávají. Autorka asi psát umí, ale absolutně nevyužívá svůj potenciál.

Adél784
22.04.2021

Tak tohle bylo utrpení číst. Minimálně teda prvních cca 200 stran, pak se to sice trochu zlepšilo, ale i tak to moc nezměnilo mé celkové dojmy z knihy.

První velký problém je ten, že je kniha nečtivě napsaná. To je asi i hlavní důvod, proč mě čtení nebavilo a neměla jsem nutkání stále otáčet stránky,..
Téma zní zajímavě - hlavní hrdinka Naďa dokáže mluvit s bohy, kteří jí plní přání a díky tomuto nadání je do ní vkládána naděje, že zachrání svou zemi...
Autorka podle mě, ale toto téma nevyužila dobře. Trochu promarnila originalitu tohoto námětu a to je škoda...
Další věc jsou jména. Ještě jsem nečetla knihu s horšími jmény - Naděžda, Malachiáš, Serafín, Rašíd, Kašpar, Paridžán, Osťa, Pelagea, Izák, Konstatntin,..

Konec jsem absolutně nečekala. Z jedné strany ho napsala autorka dobře, protože ho snad nikdo nečeká, ale z druhé strany mě, jako čtenáře zklamal.
Další díly v ČR nejspíš nevyjdou, ale vyhledala jsem si spoilery na druhý a třetí díl a jsem celkem překvapená, jaké zvraty tam jsou...

Každopádně hodnotím 2,5 a to z důvodu krásné jednouché obálky, sympatických postav a originálního (i když ne úplně kvalitně využitého) námětu.

zinon
21.04.2021

(+ SPOILER) Tak já musím říct, že mě se to líbilo. Je to takové temnější.... V hodně věcech mi to připomínalo Skleněný trůn. Nejvíc mě zaujal Serafín a jeho banda a zůstalo to tak až do konce. Naďa byla na konci už hodně přes čáru...nějak jsem neuvěřila, že za tu krátkou dobu a potom, co zjistila a pak čeho byla svědkem...že se bude takto chovat. Ty úryvky na začátku každé kapitoly mě přišly mimo, nějak jsem to nepochopila. Na ruská jména hlavních postav se dalo zvyknout...i když nechápu, proč autorka zvolila zrovna toto...slovanského tam jinak nic nevidím. Jsem zvědavá, co se bude dít dál, takže do dalšího dílu určitě půjdu.

Atuin
15.04.2021

Někde jsem slyšela přirovnání k Medvědu a Slavíkovi. No tak to ani omylem. To že někam namrskáme slovanská božstva, vytvoříme nějaký artefakt a hrdinku ( bože hrdinka nemá z Vasjou vůbec nic společného) která s nimi promlouvá jako by se nechumelilo ještě neznamená vůbec nic. Kniha nemá atmosféru, je mdlá a ušitá horkou jehlou. Možná překlad něco zachraňuje ale i tak je to marné.