Hříšní světci

Hříšní světci https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/426987/bmid_hrisni-svetci-wxZ-426987.jpg 4 203 64

Bohové a netvoři série

1. díl

Naďa žije v klášteře skrytém vysoko v horách a její život je vlastně k uzoufání nudný... nebýt toho, že v její zemi zrovna zuří válka a ona je zřejmě jediná, kdo může zvrátit její průběh a zachránit svou zem. Naďa je totiž nadaná zvláštní mocí – dokáže hovořit s bohy a oni plní její přání. Jednoho dne však na klášter zaútočí nepřátelský oddíl a Nadin život se od základů změní. Je nucena opustit svůj domov a své přátele a spojit síly s těmi, o nichž by ještě před pár dny přísahala, že je při prvním setkání zabije. Temná gotická fantasy přináší příběh dívky, netvora s temným tajemstvím a prince, jehož život se ocitne v ohrožení kvůli nekalým dvorním intrikám.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , King Cool

Wicked Saints , 2019

vandalindakova
13.03.2020 5 z 5

DOKONALOST! Tohle byla vážně bomba!

Alee
11.03.2020 3 z 5

2,5*
Vážně jsem chtěla, aby to bylo dobrý, těšila jsem se na temné YA fantasy s trochou romance a drsnou zápletkou. Nápad to mělo dobrý, ale zpracování dost pokulhávalo. Zápletka je teoreticky v pohodě, i když ne úplně originální, ale dalo by se z ní leccos vykřesat. Jenže kniha je spíš sled událostí, které nemají nějakou logickou kauzalitu, jen se to autorce hodilo do krámu. Většinou času sledujeme citové výlevy hrdinky, která má asi působit statečně a trochu naivně, ale je spíš hloupá. Chce hupsnout do postele s prvním chlapem, na kterého narazí, přestože ví, že je nebezpečný (ale je sexy, takže vše odpuštěno). Přestože se mi líbí, kam autorka romantickou linku nasměřovala, nějak mě otravovalo, že tvoří 90% knihy a ubírá prostor postavám, které by mohly být zajímavější. Takhle jsou všechny ostatní postavy kromě Nadi a Malachiáše naprosto ploché a o ničem (Ti dva také nejsou žádná výhra, i když Malachiáš má potenciál do budoucna. Naďa je taková Mary Sue a chvílema byla dost otravná.) Nelíbilo se mi ani to, že autorka moc nepřemýšlela nad časovou osou, protože zatímco Serafín absolvuje pětitýdenní cestu do Tranavie (která kromě zastávky v hospodě není popsaná), Naďa se jen letmo seznámí s Malachiášem a jeho partou...nic víc, žádné seznámení s charaktery postav, vystavění vztahů...nic. Autorka má dobré nápady, některé scény mě vyloženě bavily, některé byly nepřehledné až nudné. Závěr se mi celkem líbil, ale na to, aby měl větší dopad to chtělo lepší wordlbuilding a propracovanější postavy )a vztahy mezi nimi).

Kate_Valter
09.03.2020 5 z 5

Po dlouhé době opravdu poctivá fantasy se skvělými postavami a úžasně vykresleným světem!

Verulesa
29.02.2020 5 z 5

Ježíši to bylo skvělý. Po delší době parádní ya fantasy. Nemůžete přestat číst a přitom si to chcete šetřit, abyste to tak rychle nezhltli.