Kat9 Kat9 komentáře u knih

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Příjemná a nenáročná oddechovka, přečteno pár dní.

08.02.2019 4 z 5

Romeo, Julie a tma Romeo, Julie a tma Jan Otčenášek

Jedna z dobrých povinných knih.

01.02.2019 5 z 5

Tisíc polibků Tisíc polibků Tillie Cole

Ano,byl to slaďák. Ale tak trochu jiný slaďák. Prostě se vám dostane pod kůži. A přestože mám z epilogu rozporuplné pocity,dávám plný počet.

11.03.2018 5 z 5

Zákon smečky Zákon smečky Nancy Lindsay Jones Holder

Přečíst dvě knihy za jeden týden, to už se mi dlouho nestalo...

24.09.2017 5 z 5

Proměna Proměna Nancy Lindsay Jones Holder

Bylo to o hodně lepší, než jsem očekávala.

20.09.2017 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Velice čtivě napsaná kniha, která si bohužel zakládá na pravdě. Je v ní o utrpění lidí, ale také o tom, jak lidé dokážou být silní a mít naději i v těch nejtěžších situacích. Myslím, že by si ji měl přečíst každý. Každopádně mě teď Pobaltí začalo docela zajímat.

13.09.2017 5 z 5

Třetí stříbrná kniha snů Třetí stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Knihy od této autorky se prostě čtou samy! A myslím, že ani ten děj není takové to úplně typické YA klišé. Nemám co dodat :-)

19.08.2017 5 z 5

Šepotání Šepotání A.G. Howard (p)

Napřed mě to nebavilo, pak od prostředka jsem se nemohla odtrhnout, ale ten konec mě zase nebavil, přišlo mi to tak trochu složité, nepochopitelné.Vidím to tak na 3 až 3 a půl *.

16.08.2017

Všechno, úplně všechno Všechno, úplně všechno Nicola Yoon

Nádherná kniha!

SPOLERY:
I LOVE HAPPY ENDINGS!♥Přála bych si, aby každý nemocný nakonec zjistil, že vlastně vůbec nemocný není.

16.07.2017 5 z 5

Všechny malé zázraky Všechny malé zázraky Jennifer Niven

Zpočátku jsem vůbec nevěděla, jak knihu hodnotit. Ani mě napřed nijak zvlášť nezaujala, ale pak ke konci se to změnilo. Nakonec jsem se rozhodla dát plný počet, protože mám pocit, že ve mně něco zanechala a o to asi jde.

04.07.2017 5 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Původně jsem myslela, že dám 5*. Líbilo se mi to víc, než Rudá královna, kterou jsem taky nedávno přečetla a které jsem dala 4*. Přestože jsem v pokušení dát 5*, nakonec jsem se rozhodl pro 4*. No, uvidíme po přečtení dalších dílů, aspoň si nechám nějakou rezervu. Každopádně knihu vřele doporučuji!

*rereading 2022* Podruhé se mi kniha líbila snad více než poprvé, ale pořád bych to ještě nechala na 4 hvězdičkách.

28.05.2017 4 z 5

Evženie Grandetová Evženie Grandetová Honoré de Balzac

Normálně bych téhle knížce 5* nedala, ale na to, že je to skoro 200 let staré a povinná četba, to bylo dost dobré. Dokonce mě to i dojalo a donutilo k zamyšlení, což se mi ani u některé "moderny" nestává. Tak proto nakonec ten plný počet.

07.05.2017 5 z 5

Rudá královna Rudá královna Victoria Aveyard

Ze začátku jsem si byla jistá, že to bude na 5*, ale ten konec mě tak nějak zklamal. Souhlasím s komentářem níže, je to něco jako kombinace Selekce a Hunger Games. A přestože je tahle knížka hodně čtivá a i napínavá, většinu děje jsem už od začátku dokázala správně odhadnout. Když to ale porovnám se Selekcí, tak je děj o hodně zajímavější. Tak nevím, jak hodnotit, je to tak na 4 a půl až tři čtvrtě hvězdy. Každopádně, ačkoli má své chyby, tak knihu rozhodně doporučuju!!!

02.04.2017 4 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

OBSAHUJE SPOILERY:Tahle knížka se opravdu krásně hladce četla. Já bych jí i dala těch pět hvězd, jenomže na to bylo zase až příliš pohádkové. Ne že bych já měla něco proti pohádkám, jenže tohle mě místy až štvalo. Přípomítalo mi to trochu Cinder od Marissy Meyer, jenže tohle mě snad štvalo ještě víc. Hlavní hrdinka byla taková ta "paní dokonalá", ve všem vyjímečná všichni o ni stáli. Samozřejmě si ihned s princem vybudovala naprosto speciální vztah. Zkrátka se to celé dalo tak nějak čekat. Možná bych od autorky čekala, žeke svému cíli bude směřovat trochu nenápadněji. Ale možná jen na Americu žárlím, že já nikdy prostě tak dokonalá nebudu. Ach jo.
Každopádně mě to rozhodně neodradí od dalšího dílu. Jsem například zvědavá, jestli tam bude i něco víc o Rebelech a o tom, co vlastně v paláci hledají, protože na to se v tomhle díle moc nedostalo.
Tahle série určitě stojí za přečtení pro každou, trochu romantickou holku :-)

14.02.2017 4 z 5

Nespoutaná Nespoutaná Cynthia Hand

Obsahuje SPOILERY: Knížka byla napínavá, krásně se do ní dalo vžít. Mně nevadilo, že Clara skončila s Tuckerem (ačkoli byl opravdu protivný a nechápavý, já jsem mu však fandila už od začátku), ale opravdu si myslím, že i Christian si zaslouží happyend. Autorka tím ale možná dává i prostor pro nějaký další spin-off, něco podobného jsem i četla na jejích oficiálních stránkách. Já osobně bych nedala Christiana a Angelu jako sourozence, ale možná spíš jako pár. Taky by mě docela zajímalo, co pak bylo se Samjeezou a jestli byl vlastně spíš hodný nebo zlý a jestli i on nedostane šanci jít do nebe. Ale jinak krásný konec. Když Tucker zemřel, tak mě to rozplakalo a pak když hned na druhé stránce ožil, tak jsem z toho byla docela rozpačitá, ale asi to tak mělo být.

Nádherná kniha. Musím konstatovat, že po přečtení 1. dílu, který mi nepřišel moc zajímavý, by mě ani ve snu nenapadlo, jak moc si celou sérii zamiluju a můžu ji vřele jen doporučit!!!

05.11.2016 5 z 5

Dívky, 16: Bohyněmi za sedm dní Dívky, 16: Bohyněmi za sedm dní Sue Limb

Pěkná oddychovka. Sice to nebylo úplně dokonalé a občas mě to i štvalo, ale vznikla z toho u mě taková pohodová atmosféra, tak nakonec těch pět.

02.10.2016 5 z 5

Cinder Cinder Marissa Meyer

OBSAHUJE SPOILERY:Knížka se mi moc líbila. Hledala jsme nějakou na toto téma a jak jsem ji začala číst, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Jediné, co mi vadilo, bylo, že to bylo občas možná až trochu moc pohádkové a taky mě hodně naštvalo, že Pivoňka nakonec zemřela. Rozmýšlela jsme se mezi 4 a 5 hvězdičkami, ale nakonec dávam 4, ale je to na hraně, protože jsem se už dlouho do ničeho tak nezačetla.

11.09.2016 4 z 5

Espressologie Espressologie Kristina Springer

Na téhle knížce sice nebylo nic převratného a je pravda, že to bylo vážně docela předvídatelné, ale nakonec jsem se do toho tak začetla. Bylo to takové uklidňující a vytvářelo to pohodovou atmosféru. Ideální, když si člověk chce odpočinout od všech těch vážných témat. A navíc, moc hezký design a lá polité kávou. Takže vlastně nakonec, proč ne 5 hvězdiček.

17.07.2016 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Může obsahovat SPOILERY!Musím říct, že tahle kniha mě vážně dostala.Bylo toho v ní hodně - člověk se zasmál, bohužel i zaplakal a také si uvědomil, jaké štěstí to vlastně má, že se o sebe může sám postarat a nemusí pořád jen spoléhat na druhé. Myslela jsem, že ten konec asi nezvládnu dočíst. Opravdu to bylo těžké. Až do poslední chvíle jsem doufala, že si to Will nakonec rozmyslí. Jinak se mi líbili oba dva, chtěla bych být taky tak veselá jako Louisa. A Will s těmi svými poznámkami. Ale mě ten konec docela naštval. Vím, že to tak asi mělo být a že by to asi nebylo ono, kdyby to skončilo jinak, přesto bych já osobně brala radši naprostý happyend.

16.07.2016 5 z 5

Polibek pro Annu Polibek pro Annu Stephanie Perkins

Nebylo to sice špatné, ale podle hodnocení jsem od toho očekávala přece jen trochu víc. Autorka to podle mě zbytečně natahovala, mohlo to být klidně o 100 stránek kratší. Ten popis Paříže byl ale super. Spoiler: Nakonec mi bylo trochu líto, že se Josh a Rashmi rozešli, mě příšli jako docela dobrý pár. Mě se Josh občas možná líbil i trochu víc než St. Clair.

19.06.2016 3 z 5