Espressologie

Sedmnáctiletá studentka Jane si přivydělává v malé kavárně jako baristka a časem vytvoří teorii, podle níž se charakter lidí pozná dle jejich oblíbené kávy. Tak si vyzkouší dát dohromady zamlklé černé presso s jiskřivou mocha. I jí samotné to přijde jako trochu bláznivý nápad, ale jen do doby, než dá dohromady několik párů, kt... celý text

Sedmnáctiletá studentka Jane si přivydělává v malé kavárně jako baristka a časem vytvoří teorii, podle níž se charakter lidí pozná dle jejich oblíbené kávy. Tak si vyzkouší dát dohromady zamlklé černé presso s jiskřivou mocha. I jí samotné to přijde jako trochu bláznivý nápad, ale jen do doby, než dá dohromady několik párů, kterým to pak úžasně klape. V tu chvíli se z ní stává espressologická hvězda, k níž si chodí pro radu a rande lidé z celého města. Ale dokáže Jane najít životní lásku i pro sebe nebo bude jediná, komu se štěstí vyhne. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/136323/espressologie-136323.jpg 3.5282
Originální název:

The Espressologist (2009)

Žánr:
Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, CooBoo
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (85)

Přidat komentář
Alice_E
16. srpna

Ja uz jsem bohuzel naprosto mimo cilovou skupinu.. Ale jinak? Naprosto ztrestene :D.

Michajela.cz
11. července

Jako velkou milovnici kávy mě autorčin osvěžující nápad velmi zaujal. Jen mne trochu zamrzelo, že téma mohla trochu víc rozpracovat. Děj byl sice chudší, a závěr knížky byl zcela předvídavý, ale již od prvního kafíčka jsem přemýšlela, jaký nápoj by hlavní hrdinka připravila mě... asi střední karamelový latté se špetkou skořice...

Adelin239
27. května

Na tuto knihu jsem se hrozně těšila, až si ji přečtu. Neobvyklý nápad autorky mě natolik zaujal, že jsem neváhala ani vteřinu a knihu si objednala. Po přečtení jsem už tak nadšená nebyla. Kniha mě tak trochu zklamala, co se týče děje. Nebyla to sice taková katastrofa, ale že by to byl trhák se také říct nedá. Čekala jsem trochu něco jiného. I tak se kniha četla dobře a během pár hodin jsem ji měla přečtenou :)

planet129
16. dubna

Střašně se mi líbil nápad autorky vymyslet postavu, která dává lidi dohromady podle jejich oblíbené kávy. Ale samotný příběh mě moc neohromil. Je to skvělá oddechovka, kterou jsem četla jak jinak, než u kávy :)

Pedruska01
26. března

Příjemná oddechovka, která rozhodně neurazí a tedy ani ničím extra čtenáře nepoloží na lopatky. Co mě sice překvapilo, za to mi to tam i celkem sedělo a mě líbilo byla hlavní hrdinka, která se s ničím "nemazlila". Co na srdci, to na jazyku. :) Kniha o velkém množství kávy, u které není nutné vůbec přemýšlet.

pink_unicorn
11. března

Kniha o kávě, mém oblíbeném nápoji. Příjemná oddechovka, děj předvídatelný a přesto mě moc bavila.

marikakk
01. března

Klidná oddechovka pro milovníky kávy.. Ničím nenadchne, ale ani neurazí.. Líbila se mi a četla se velmi dobře..

_Michelle_
23. února

Kniha mě nalákala lákavou tematikou a musím uznat, že tak trochu i pěkným přebalem. Nečekala jsem samozřejmě žádné dílo, které by mělo ovlivnit můj pohled na svět, ale doufala jsem, že půjde o příjemné čtení plné drobných a alespoň trošku vtipných a smysluplných zápletek, což bohužel nenastalo. Hlavní hrdinka a vlastně žádná postava z knihy si mé sympatie nezískala. Myslím, že knížka může být možná celkem fajn pro některé dospívající dívky, ale to je tak vše. Suma sumárum knihu nedoporučuji, jelikož její obsah je prostě tak hloupý, že přímo cítíte, jak vás opouštějí mozkové buňky.

Dáduše
22. února

Knížku nemohu příliš hodnotit. Není to můj šálek kávy. Sama jsem pracovala jako barista a učila se vařit kávu,proto jsem po knize okamžitě sáhla. Oceňuji autorku za to,že při psaní pozorovala skutečné baristy. Hodnotìm jako milý oddechový příběh pro mládež. I když jsem čekala větší vyvrcholení děje.

steph.tey
15. února

Skvělá oddechovka, přečteno za dva dny. Doporučuji spíše mladším, ale dobré počtení! :-)

mattonela2000
18. ledna

Super oddechové čtení provoněné kávou... A vzhledem k tomu, že kávu miluji, při čtení jsem na ni měla chuť neustále.

evik95
13.12.2016

Jakožto milovnice kávy jsem četla jedním dechem. Samotná myšlenka mi přišla naprosto senzační - seznamka na základě kávových preferencí. Hltala jsem každý řádek, stereotypní konec mě však zklamal. Čekala jsem víc.

sporran
19.11.2016

Jednoduchá čtivá odpočinková kniha. Celou dobu jsem měla šílenou chuť na kávu a přemýšlela, jestli i u nás jsou takové kavárny, kde by vám udělali nepřeberné množství druhů kávy. Zajímavé téma. Jako u řady dalších knih mám pocit, že by bylo dobré knihu zfilmovat, pokud už není. Ráda bych se na tento oddechový film podívala.

Marthas
08.11.2016

Zajímavý námět, slušný překlad ale velmi jednoduchý jazyk a vše šlo příliš hladce.

Brambu
05.11.2016

Potřebovala jsem tak strašně vypnout a odreagovat se a tato kniha mi to naplno vyplnila. Příběh byl přímočarý a moc roztomilý, do toho hromady kávy a láska ze všech stran. Ach, krása těch mladých let... Zkrátka příjemné a nenáročné čtení ideální na chvíle odpočinku.

TheMelorry
27.09.2016

Na knihu jsem se těšila. Nadchla mě obálka a celkové téma. Počítala jsem, že bude spíše oddychová a to taky byla. Je to příjemné, klidné čtení s velice předvídatelným dějem a jasnými zápletkami. To jí ale neubírá na zajímavosti.
I přestože jsem ji přečetla za chvíli, líbila se mi a odpočinula jsem si u ní. Není sice moc náročná, ale pro chladné večery ideální.
Škoda jen, že autorka více nerozepsala jednotlivé druhy kávy (které k sobě sedí, co znamenají...)

Levandule7
04.09.2016

Mila, krásná knizka. Skvělé cteni do kabelky, kdyz cekate u dr. Nebo tak. Mela jsem chut, na neco odpocinkoveho, kludneho a nestresujiciho. A to bylo splneno.

Kat9
17.07.2016

Na téhle knížce sice nebylo nic převratného a je pravda, že to bylo vážně docela předvídatelné, ale nakonec jsem se do toho tak začetla. Bylo to takové uklidňující a vytvářelo to pohodovou atmosféru. Ideální, když si člověk chce odpočinout od všech těch vážných témat. A navíc, moc hezký design a lá polité kávou. Takže vlastně nakonec, proč ne 5 hvězdiček.

cukrovka
07.07.2016

Jednoduchá oddychovka na ošklivé odpoledne s kávou. Hezký námět, hodně jednoduše zpracovaný.

Selena2000
23.06.2016

Tuhle knížku jsem přečetla za jeden den, byla dost oddechová. Plno přímé řeči, jednoduché věty, skoro žádné souvětí, žádné myšlenkové pochody.. Přišla mi taková svým způsobem hloupá, naivní ale jednou za čas to neuškodí, snad.

Elise24
21.06.2016

U této knížky jsem postrádala jakoukoli zápletku vážnějšího rázu než jen povrchní maličkosti a na konci jsem byla upřímně zklamaná, jako málo se v knížce odehrálo...Knížka byla průměrná až podprůměrná....Knížka ke kafču když máte nohy hore ;)

Proto 2* :)

hejnak
15.06.2016

Sáhla jsem po ní v knihovně spíš kvůli názvu a té pěkné caffé fotce na obalu. Je to kniha pro mladší ročníky než jsem já :-). Nápad dobrý, ale celkově předvídatelné.

veriszv
11.04.2016

Knihu jsem přečetla během pár hodin. Čtivá se super nápadem, ovšem hodně předvídatelná. Myslím, že by se z nápadu dalo vytěžit víc. Ale skvělá oddychovka obzvlášť pro milovníky kávy

patty64
10.04.2016

Hodně jsem se na knížku těšila, protože má jedinečný nápad s kávou. Bohužel se nakonec ukázalo, že je to zajímavý jen kvůli tomu návrhu. Jane chodí do čtvrťáku na střední, ale v pár případech se chovala jako třináctka. Hlavně kvůli Willovi! Mohlo tam být víc situací s Camem, možná by to bylo pak lepší. Určitě by konec dával větší smysl!
Podle mě to nemá zrovna velkou hloubku! Dobře se to čte a myšlenka to byla pěkná, ale příběh bych zformulovala jinak.

trynitrix
21.03.2016

Tak toto bylo rychlé oddychové odpolední čtení hned jak jsem se začetla tak jsem dostala chuť na latté :-D Zajímavý příběh ohledně seznamování v kavárně, kniha se mi líbila :-)

Minde123
12.03.2016

Docela hezká krátká knížka na odreagování. Hlavní hrdinku jsem si moc neoblíbila( připadala mi trochu tuctová a v některých chvílích nesympatická) a konec byl docela uspěchaný, ale jinak to bylo vcelku příjemné čtení. =3,4*

Heyhey
08.03.2016

Příjemná předvídatelná oddychovka. Ale se stálou podporou chuti na dobré kafe.

tynka65
25.02.2016

Nápad zajímavý, ale knize chyběl spád. A konec naprosto předvídatelný. Nebylo to strašné, ale ani to pro mne nebyla kniha která vás nenechá jít spát.

Anne97
23.02.2016

Jako milovníka dobré kávy mě tato knížka okamžitě zaujala a těšila jsem se, jak si autorka s tímto tématem poradí. Hodnocení něco málo přes sedmdesát procent mě zarazilo, ale přesto jsem se rozhodla dát knížce šanci. Musím však říct, že to bylo zklamání. Myslím, že s takovým tématem by se dalo vymyslet daleko víc a taky jít mnohem víc do hloubky. Celkově jsem měla problém knížku vůbec dočíst, jelikož děj byl dost předvídatelný, tak trochu nereálný a zbytečně plný klišé situací. Když pominu ten "dojemný" happyend, tak mi přišlo, že ukončení příběhu je useklé. Hlavně na čtečce Poděkování navazuje hned v dalším odstavci za poslední větou, takže jsem asi vteřinu přemýšlela, kdo je sakra agentka Jenoyne Adamsová. Zajímalo mě, jak to dopadne s prospěchem Jane ve škole nebo co se stane, když se už po druhé začne líbat před svojí nej kamarádkou s klukem, do kterého byla Em zakoukaná.

mac.martina
12.02.2016

Tohle byla boží knížka. moc se mi líbila a moc doporučuju. Já sama jí četla na doporučení kamarádky a byla to skvělá volba. Je to taková oddychovka, Čte se sama... :D ja čtu a čtu a nejednou koukám jak daleko už v knížce jsem :D jak se říká, přečetla jsem jí jedním dechem :D Moc jsem u té knížky nasmála a když jsem jí dočetla tak jsem byla celkem dojatá jak to nakonec dopadlo...