Espressologie

Sedmnáctiletá studentka Jane si přivydělává v malé kavárně jako baristka a časem vytvoří teorii, podle níž se charakter lidí pozná dle jejich oblíbené kávy. Tak si vyzkouší dát dohromady zamlklé černé presso s jiskřivou mocha. I jí samotné to přijde jako trochu bláznivý nápad, ale jen do doby, než dá dohromady několik párů, kterým to pak úžasně klape. V tu chvíli se z ní stává espressologická hvězda, k níž si chodí pro radu a rande lidé z celého města. Ale dokáže Jane najít životní lásku i pro sebe nebo bude jediná, komu se štěstí vyhne....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/136323/espressologie-136323.jpg 3.5350
Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, CooBoo

The Espressologist (2009)

Kniha Espressologie

oolinkaa
včera

Hodně jednoduchá oddychovka na léto , převážně pro milovníky kávy. Zařadila bych knihu pro náctileté

Lavaender

Celý čas čo som knihu čítala, som mala chuť zájsť niekam na kávu. Potom som si spomenula aká je drahá a chuť ma prešla. Kniha je veľmi rýchla, také espresso. Od 190 stranovej knížky sa moc zápletiek čakať nedá, ale autorka ich pár stihla. Počas čítania knížky som mala také to " ja si to užívam, ja sa cítim dobre" čítanie. Knížka sa nesnaží nejak ohúriť, iba také nežné pohladenie duše pre romantikov.

Gabriela456

Oddechové čtení.

Lofda

Miluju kávu, takže jsem byla zvědavá.. Dočetla jsem se o tolika druzích kávy, o kterých jsem neměla nejmenší tušení, takže za to bodík nahoru. Druhý bodík přihazuji za to, že příběh utíká a rychle se čte, chtěla jsem oddychovku, tu jsem dostala.. Ale tím plusy pro mě bohužel končí. Řekněme, že jsem úplně jiná věková skupina, než které bylo čtení určeno.

Charmedka
18.11.2018

Do knihy jsem šla s tím, že se jedná opravdu o čtení pro mladší kategorii a nečekala jsem kdovíjaký zázrak. Díky tomu nejsem zklamaná a čtení jsem si celkem užila. Kniha má originální námět, což oceňuji, jelikož je to něco jiného a příběh jste už nečetli x krát někde jinde.

Přesto je třeba brát příběh trochu s rezervou. Je to romantické a líbivé, ovšem celkem nereálné, ale věřím, že romantické duše si na své přijdou. Občas je třeba snít.

Akléda_
09.11.2018

Příjemná oddechovka která mě tak trochu vytáhla že čtecí krize. Má velká písmenka, je vtipná ale není to nic obohacujícího.

Smiley96
21.08.2018

Prijemna romanticka oddechovka. Mam chut na lahodnou kavu :-)

katee21
04.07.2018

Úžasná odpočinková knížka. Moc se mi líbí nápad spojování lidi podle kávy. Některým popisů lidí, které si Jane psala do zápisníku k jednotlivým druhům káv, jsem se musela na hlas a od srdce zasmát. Všem doporučuji.. :)