Espressologie

Sedmnáctiletá studentka Jane si přivydělává v malé kavárně jako baristka a časem vytvoří teorii, podle níž se charakter lidí pozná dle jejich oblíbené kávy. Tak si vyzkouší dát dohromady zamlklé černé presso s jiskřivou mocha. I jí samotné to přijde jako trochu bláznivý nápad, ale jen do doby, než dá dohromady několik párů, kterým to pak úžasně klape. V tu chvíli se z ní stává espressologická hvězda, k níž si chodí pro radu a rande lidé z celého města. Ale dokáže Jane najít životní lásku i pro sebe nebo bude jediná, komu se štěstí vyhne....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/136323/espressologie-136323.jpg 3.5375
Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno, CooBoo

The Espressologist, 2009

Kniha Espressologie

xelzax
09.10.2020

Tuhle knihu jsem přečetla při dlouhé cestě vlakem, byla v nabídce palubního monitoru. Četla se celkem hezky, většina "zvratů" byla těžce předvídatelných. Je to milá romantika pro dívky a dospívající ženy, nijak neurazí. Jen ty druhy káv jsou pro mně, milovníka černé kávy bez mléka a cukru, těžká extravagance,

marta14
13.09.2020

3,5* mně se to líbilo a kdybych byla o nějaký ten rok mladší, tak dám i víc hvězdiček. Povinnost pro milovníky kávy.

sgjoli
01.08.2020

Espressologie není určitě žádné hlubokomyslné čtení, které by ve vás zůstalo nějak příliš dlouho. Spíš je to ten typ knihy, kterou si sice dost možná užijete, ale za nějakou dobu zapomenete, že jste ji vlastně někdy četli.
Nicméně v současné chvíli mi tento typ literatury vyhovoval. Měla jsem chuť na něco jednoduchého, nenáročného, milého a odpočinkového, u čeho budu moci vypnout a nepřemýšlet nad ničím složitým či emocionálně vypjatým. A tohle všechno mi Espressologie dala. Na jedno přečtení fajn a proč ne. Takže pokud hledáte něco podobného, mohla by Espressologie být to pravé.
Hlavní hrdinka je celkem fajn sympaťanda. Jak název napovídá, kniha je také plná kávy, takže já jako kafař jsem byla nadšená a v prostředí kavárny, kde se většina děje odehrává, jsem se cítila dobře. Příběh má spád, je napsaný velmi svižně a čas od času jsem také narazila na zábavnou perličku, u které jsem se s radostí uchichtla.
Průměrné hodnocení je na místě. Kniha není rozhodně nijak světoborná a nic nového vám nejspíš nedá. Ale jako odpočinkové čtení to bylo určitě moc fajn.

BetyN.
11.06.2020

Kniha Espressologie je taková milá jednohubka pro každého, kdo hledá něco oddechové. Mně se líbila, ráda jsem si ji přečetla, ale nic extra ve mně nezanechala. Řekla bych, že autorka vsadila na jednoduchost, protože kdyby chtěla, z tohohle nápadu a zápletky by se dalo vykřesat daleko více. Takhle je to příjemná, čtivá, nenáročná záležitost, která je přečtená za chvilku.

Kacennnka
04.11.2019

Neurazí, nenadchne, ale jako jednohubka je to fajn. Čte se to rychle, pomalu, příběh dává smysl, postavy jsou víceméně příjmené a styl psaní taky.

martina.tim
13.09.2019

Ano, knížka je sice pro mladší čtenáře, ale mě bavila nesmírně. Jako oddychovka to bylo příjemné počtení.

marili
13.08.2019

Knížka pro mladší ročníky (15-20). Pro starší oddychové čtení, u kterého nemusíte o ničem přemýšlet. Hezký příběh, který nepůsobí prvoplánově. Děj se nedal předvídat.

lištička123
01.08.2019

Taková jednodenní chuťovka na oddych. Je sice pro mladší ročníky, ale přesto pěkně napsaná, hezký, sladký, romantický příběh.