Espressologie

Espressologie https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/136323/espressologie-136323.jpg 4 395 117

Sedmnáctiletá studentka Jane si přivydělává v malé kavárně jako baristka a časem vytvoří teorii, podle níž se charakter lidí pozná dle jejich oblíbené kávy. Tak si vyzkouší dát dohromady zamlklé černé presso s jiskřivou mocha. I jí samotné to přijde jako trochu bláznivý nápad, ale jen do doby, než dá dohromady několik párů, kterým to pak úžasně klape. V tu chvíli se z ní stává espressologická hvězda, k níž si chodí pro radu a rande lidé z celého města. Ale dokáže Jane najít životní lásku i pro sebe nebo bude jediná, komu se štěstí vyhne.... celý text

Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , CooBoo

The Espressologist , 2009

Terez67
17.05.2018 4 z 5

Byl to odpočinkové a příjemné čtení a mě nejvíce zaujala ta tématika té kávy jelikož kávu miluju tak se mi to líbilo :) takže za mě dobrá knížka i když je spíš pro mladší čtenáře :)

Ivuska.09
29.01.2018 3 z 5

I když je Espressologie knihou spíše pro mladší dívky, které ještě věří v určitou naivitu, tak jednu věc ji nemohu upřít: naprosto originální námět spočívající ve spojování dvou osob dle oblíbeného kafe. Díky tomu příběh bavil i mě a s chutí jsem si ho přečetla.

DannyS
07.01.2018 4 z 5

Kniha na přečtení velmi jednoduchá, přečtená jedním dechem. Jednohubka, která sice nenadchne, ale ani neurazí. Zajímavé teorie pro milovníky kávy a možná někoho i napadne ji vyzkoušet v praxi.

KaileyBlot
08.12.2017 4 z 5

Milé, odpočinkové a jednoduché čtení. Hned mě zaujal tento námět a musím říct, že to bylo opravdu super, zajímavé a originální. Pro milovníky kávy ideální!

bookcase
29.11.2017 4 z 5

Milý románek s vůní kávy. Oddechovka nejen pro čtenáře YA romancí. Já se bavila taky. A jdu si vařit kafe. :)

Pei8
13.11.2017 4 z 5

Opravdu milé čtení. Potěšila mě, jak nádherná obálka, tak i skvělý obsah. Líbili se mi postavy, děj .. noo prostě všechno .. určitě doporučuji :))

parvitas
17.10.2017 2 z 5

Káva a romantika, prečítané na jeden dúšok. Je to klišé až to bolí, ale na druhej strane, prečo nie? Občas si aj takéto ľahké veci prečítam. Ak z toho raz bude film, bude to rovnako predvídateľné ako kniha, romantické a sladké.

Meridea
05.10.2017 5 z 5

Tak po dlouhé době kniha, která opravdu stála za to, od začátku do konce se četla sama. Moc se mi líbila, i když už dávno nejsem děvče :-)

warca
22.09.2017 5 z 5

D-O-K-O-N-A-L-O-S-T!
To je jedno ze slov, které vystihují tuto knihu. Hlavní hrdinka je úžasně nesobecká a kreativní. Většina děje se motá kolem dalších postav a jejich párování, čímž se Jane stává jakýmsi pozorovatelem. Není to jen o ní, jsou tam další linky a to se mi líbí.
Prostě jsem nadšená!

leleia
08.09.2017 4 z 5

Sice nejsem dospívající mládež, ale kniha se mi líbila. Nebyla nijak náročná, děj byl příjemně předvídatelný a postavy snesitelné. Nenašla jsem žádné extrémní hlouposti, které mě u tohoto druhu literatury obvykle tak rozčilují. Prostě příjemná oddychová jednohubka.

nani_nka
30.08.2017 2 z 5

Nápad na knižku naozaj originálny. Dávať dokopy ľudí na základe ich obľúbenej kávy? Povedala som si, to bude super kniha. Avšak pri čítaní som zistila, že asi už nie pre moju vekovú kategóriu. Knižku som dočítala celú, hoc mňa naozaj ničím neoslnila.

tatafa
20.08.2017 2 z 5

Ačkoliv jsem se na knihu velice těšila, protože kávu a kavárenské prostředí mám velice ráda, musím říci, že u této knihy jsem překvapivě chuť na kávu necítila, což je poměrně překvapivé. Espressologie je knížkou, která mne opravdu silně zklamala. Už od počátku jsem nečekala žádnou výraznější zápletku, šokující odhalení nebo literární hodnotu, ale přesto takový propadák jsem opravdu nečekala. Když jsem zahlédla téma espressologie, představila jsem si zajímavé téma o hledání partnera pomocí kávy a třeba i nějaké praktické tipy o tvorbě kávy pro čtenáře. Namísto toho se v knize skrýval příběh, jehož největší zápletkou bylo drobné nedorozumění mezi hlavní hrdinkou a její nejlepší kamarádkou, které se velice rychle napravilo. Myslím si, že kávu a espressologii autorka použila pouze jako zajímavou kulisu a námět, ale rozhodně nedokázala využít její potenciál.

Alice_E
16.08.2017 2 z 5

Ja uz jsem bohuzel naprosto mimo cilovou skupinu.. Ale jinak? Naprosto ztrestene :D. Nicmene napad dobry, spatne pojaty, vcelku nevyuzity potencial.

Michajela.cz
11.07.2017 3 z 5

Jako velkou milovnici kávy mě autorčin osvěžující nápad velmi zaujal. Jen mne trochu zamrzelo, že téma mohla trochu víc rozpracovat. Děj byl sice chudší, a závěr knížky byl zcela předvídavý, ale již od prvního kafíčka jsem přemýšlela, jaký nápoj by hlavní hrdinka připravila mě... asi střední karamelový latté se špetkou skořice...

Adelin239
27.05.2017 3 z 5

Na tuto knihu jsem se hrozně těšila, až si ji přečtu. Neobvyklý nápad autorky mě natolik zaujal, že jsem neváhala ani vteřinu a knihu si objednala. Po přečtení jsem už tak nadšená nebyla. Kniha mě tak trochu zklamala, co se týče děje. Nebyla to sice taková katastrofa, ale že by to byl trhák se také říct nedá. Čekala jsem trochu něco jiného. I tak se kniha četla dobře a během pár hodin jsem ji měla přečtenou :)

planet129
16.04.2017 3 z 5

Střašně se mi líbil nápad autorky vymyslet postavu, která dává lidi dohromady podle jejich oblíbené kávy. Ale samotný příběh mě moc neohromil. Je to skvělá oddechovka, kterou jsem četla jak jinak, než u kávy :)

Pedruska01
26.03.2017 3 z 5

Příjemná oddechovka, která rozhodně neurazí a tedy ani ničím extra čtenáře nepoloží na lopatky. Co mě sice překvapilo, za to mi to tam i celkem sedělo a mě líbilo byla hlavní hrdinka, která se s ničím "nemazlila". Co na srdci, to na jazyku. :) Kniha o velkém množství kávy, u které není nutné vůbec přemýšlet.

pink_unicorn
11.03.2017 4 z 5

Kniha o kávě, mém oblíbeném nápoji. Příjemná oddechovka, děj předvídatelný a přesto mě moc bavila.

marikakk
01.03.2017 4 z 5

Klidná oddechovka pro milovníky kávy.. Ničím nenadchne, ale ani neurazí.. Líbila se mi a četla se velmi dobře..

_Michelle_
23.02.2017 1 z 5

Kniha mě nalákala lákavou tematikou a musím uznat, že tak trochu i pěkným přebalem. Nečekala jsem samozřejmě žádné dílo, které by mělo ovlivnit můj pohled na svět, ale doufala jsem, že půjde o příjemné čtení plné drobných a alespoň trošku vtipných a smysluplných zápletek, což bohužel nenastalo. Hlavní hrdinka a vlastně žádná postava z knihy si mé sympatie nezískala. Myslím, že knížka může být možná celkem fajn pro některé dospívající dívky, ale to je tak vše. Suma sumárum knihu nedoporučuji, jelikož její obsah je prostě tak hloupý, že přímo cítíte, jak vás opouštějí mozkové buňky.

káva láska kavárny pro dospívající mládež (young adult)

Autorovy knížky

Kristina Springer