Proměna

Po smrti rodičů se Kat přestěhuje k dědovi do městečka skrytého hluboko v lesích, ale tam se jí vůbec nelíbí. Ve škole se velmi brzy skamarádí s Trickem a Cordelií, do Justina se dokonce zamiluje. Jenže když ji jednou napadne vlk, začnou se všichni tři kamarádi chovat divně. Neskrývají nějaké tajemství? Kat se bojí, že uvízla ve světě přízraků, a neví, komu má uvěřit....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/127573/promena-IzF-127573.jpg 4.3237

Vlčí pramen (1.)

Unleashed - Wolf Springs Chronicles (2010)

Horory, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Alpress

Ivka14

Kniha se mi velice líbila. Čekala jsem nějakou pitomost,ale kniha mě příjemně překvapila. Dokázala jsem si živě představit ty postavy, jen je škoda že to není zfilomvané

Laughtubbe

Ke knize jsem se dostala úplnou náhodou. Půjčila mi ji sousedka, že se jí líbila. Když jsem byla v polovině knihy, tak ji musela vrátit do knihovny a jelikož mě příběh pohltil, tak jsem si jí další den jela koupit. Neprohloupila jsem. Příběh je o dívce ,nad kterou mi občas hlava stála, ale jsem ráda , že jsem si ji přečetla. Můžu doporučit !

Kat9
20.09.2017

Bylo to o hodně lepší, než jsem očekávala.

Apoška
18.08.2017

Je to krásná kniha. Kéž by byli všechny takové...

lili65
23.06.2017

Kniha, určená pro nižší věkové kategorie, mě spíše nezaujala, děj byl zbytečně protahován, slovní zásoba dvou! autorek byla jako z mateřské školky, a scény, které měly potenciál a které by se spíše měly rozvinout, byly naopak moc krátké a osekávané. Škoda. Hodnotím 50 %.

MinaHawke
27.03.2017

Kniha mě bavila, i když je určena jiné věkové kategorii.

PatricieGallová
27.03.2017

Kdyby nebyla hlavní hrdinka tak hloupá, příběh by nikdy nevznikl... Ale na druhou stranu se aspoň zasmějeme normálním problémům lidstva... A taky zase žádný žůžo to není... Samo se to nečte, musela jsem se přinutit :/

Shaki
22.03.2017

Přestože dávám celé trilogii jen čtyři hvězdičky, rozhodně ji můžu všem, co májí rádi fantasy o vlkodlacích, doporučit.
Byla tam hluchá a nezáživná místa, ale naštěstí poskrovnu.
Postava Tricka mohla být více rozvinutá... určitě by si ji spousta čtenářek ještě více vychutnala. Takhle tam podle mě občas probleskl a tvářil se jako vedlejší postava. Aspoň já z něj měla takový pocit. Zato Justin byl vykreslen dostatečně.
Možná to byl ale záměr autorky, kdo ví...

LoverBooks
08.01.2017

Woow. Nic jinýho se říct nedá.

--Eri--
06.01.2017

Kniha byla krásná. To jak autorka propracovala postavy, zápletky a celkově dějovou linku je hezké. Kvůli této knížce jsem nemohla spát, protože napínavých částí tam je mnoho. Moc se těším na další díl. Určitě bude velmi zajímavá.

Sarfias
11.09.2016

To se mi tak naskytla volná sobota na čtení, tedy jsem tuhle knihu spolkla ještě ten den. I přes prapodivný začátek, který mě příliš neokouzlil jsem se do knihy rychle začetla. I když se (zřejmě u téměř každé YA fantazy) hlavní představitelka někdy chová na facku, příběh je poměrně našlapaný, ke konci vygraduje v zajímavý a pro mě nečekaný závěr. Dávám plný počet hvězd i když bych si tuto knihu asi podruhé přečetla snad ne kvůli příběhu, ale proto, že se odehrává na podzim v hlubokých lesích plných očekávání! Takže pro toto podzimní období jako dělané :-)

natysek169
24.08.2016

Nejsem žádnej milovník knih, ale kamaradka mi řekla že je to dobrá kniha. Tak jsem si ji koupila ,přečetla jsem 8 str. a nechala toho, protože mě nebavila ,po mesíci jsem ji znovu otevřela a mela ji přečtenou za 10 dni. Hrozně mě zaujala. Jediné - je že v jednu chvíli se líbá s Trickem a druhou s Justinem a že je to kniha o vlkodlacích ale na obalce je asi upír .! to nechápu! Ti co mají rádi nadpřirozené příšery Doporučuji.

anonym02
07.08.2016

Knihu jsem si vybrala, protože mě zaujal obal(a to hodně ). Pak když jsem si přečetla o čem kniha je musela jsem si jí přečíst!! A musím říct ....WOW!!
Tolik zápletek hned první díl...No prostě úžasná kniha a nemohu jinak než dát 5 ☆☆☆☆☆

carllie
30.05.2016

Nemůžu jinak, než 5 hvězdiček!
Kniha se mi ze začátku nezdála moc zábavná, ale potom jsem se tak začetla, že jsem se ani nenadála a měla jsem dočteno.
Trošku mě mrzelo, že děj zůstal tak otevřený.

MishelleBlack
03.04.2016

Došla jsem na stranu 112 a knihu jsem odložila. Našly se věc, které se mi líbily, ale příběh se neskutečně vleče a celkově je nudný.

pavlinka04
24.01.2016

Na knížku jsem v knihovně dost dlouho čekala, a až se mi dostala do ruky a já se do ní začetla...zklamala, po 50 stránkách jsem ji odložila, nevím proč ale nezaujala, takže zůstala nedotčená, chápu, že se někomu líbí, ale mě bohužel ne

VietHoa
16.01.2016

První polovina byla TAAK nudná a vlekla se strašně pomalu!! Ale protože jsem byla rozhodnutá, že knihu dočtu, tak jsem pokračovala. Ovšem, byla jsem dost zklamaná - kniha nebyla ani v nejmenším originální a byla napsána ve třetí osobě!!! To mi strašně vadilo, bylo to samé "Katelyn tohle, Katelyn tamto"! A taky tam chyběl humor! Totiž, Kat sice na začátku pronesla vtip (oprava, "vtip"), ale hned potom se někdo urazil! No prosím? To byli všichni takové citlivky?! (Ano, byli.) Dost slabé na to, že to psaly dvě spisovatelky. Dvě hvězdičky jsem dala jenom kvůli dědečkovi a konci. Pokračování si možná přečtu, ale jen proto, že jsem zvědavá a taky jestli to bude v knihovně naproti domu, neboť odmítám kvůli této sérii jet na druhou stranu Prahy.

Zelený_Drak
10.12.2015odpad!

Nechala jsem si knihu trochu odležet. Když se mi v takovéto knížce nejvíc zamlouvá postava dědy, je asi něco špatně. Skrze hodnocení nad 80 % jsem čekala něco na úrovni Iron Fey (Féria), které Vlčí pramen ale nedosáhnul po žádné stránce. Jazykově to bylo dost slabé, jako od rozepisující se školačky, což je jeden z důvodů, proč hodnotím negativně. Dvě autorky by měly dát dohromady víc. Hlavní důvod, proč nejsem s knihou spokojená je její neskutečná bezúčelná vleklost. Navíc v bodech, kde by se dalo vytvořit napětí a není jich málo... žádné není. Co se týče samotného příběhu, je dost jednoduchý, šablonovitý. Jsem přesvědčená, že kdybych vzala všechny tři díly a udělala z toho jednodílný remake zasazený do českého prostředí, byl by lepší než původní série.

Minus je, jak to vypadá, že všichni ve Wolf Springs něco vědí, ale vlastně nevědí nic. Plus je, že autorky nechávají jasné vodítko pro čtenáře, ale zároveň vymyslely pár drobností, díky kterým nemá čtenář úplnou jistotu. Po přečtení komentářů ke třetímu dílu jsem ale zjistila, že vše podstatné jsem uhodla. Další dva podobně nafouknuté díly tedy číst nebudu. Leda bych jednou neměla dost vlastních projektů a chtěla udělat ten remake.

Zájemcům o vlkodlaky doporučuju spíš seriál Teen Wolf, těm kdo rádi čtou YA fantasy příběhy s milostným trojúhelníkem doporučuju zkusit Iron Fey.

P. S.: Hrozná a s dějem nesouvisející obálka.

janickalangoska
09.09.2015

Ahoj nevite nekdo kdy v cr vyjde 4.dil?

IvettKremrová
27.07.2015

Luxusní knížka! ♥ četla jsem ji se zatajenym dechem a každou chvili čekala co se bude dít,nemohla jsem se od ní odtrhnout!♥ četla jsem celou trilogii a mohla bych si to přečíst klidně ještě 100x ♥ Miluju knížky kde je spousta tajemství a překvapení ♥ 5hvězd ♥

AnnieOrlova
09.07.2015

Opravdu moc super knížka!
Dneska jsem ji dočetla a jsem velmi spokojená! Tuhle knížku bych četla klidně tisíckrát a pořád by mne bavila ...
Je mi skoro líto ji vracet do knihovny! :)
Jsem moc zvědavá na další díly a moc se na ně těším!
Mimochodem ... patřím k "týmu" Trick! :3*

renata5823
11.06.2015

jojo vlci :) pohodová knížka

Terrka
04.06.2015

Knihu jsem ze začátku trochu nepochopila,al potom už jo :D
Jinak jsem ta,která má velmi ráda nadpřirozeno.A tahle knih amě jak jinak než uchvátila.
Naprosto spokojená.První díl jsem nečetla,protože mě nijak nezaujal.Ale udělala jsem dobře že jsem si vzala tenhe díl :)) rozhodně doporučuji. Myslím si žeještě půjdu do toho třetího..ale nevím jistě.
Chválím.. :)

kika55
06.04.2015

vyborn kniha velmi sa mi pačila doporučujem

vercanejedla
18.03.2015

Dobra knížka tedy Mé stepi jen přečíst 2

Jajus
07.02.2015

To je snad nejrychleji přečtená knížka :D ..
V knihovně jsem si dlouho nemohla vybrat, a pak mi tahle padla do oka. Rozhodně jsem nelitovala! :)

michimuller
04.12.2014

Lykantropie pro teenagery, nebo spíše pro slečny. Milá, příjemná knížka na dovolenou jak dělaná, populární tématika současnosti, ničím nepřekvapila ani neurazila, prostě příjemně strávený čas nad knížkou nad kterou nemusíte přemýšlet. Určitě ji více ocení o generaci mladší čtenářky.

renefer
01.09.2014

Moc hezká knížka pro teenagery. Přečetla jsem během víkendu a teď se na ni vrhla dcera :-)

Holubicka87
20.08.2014

Zajímavá knížka, dobře se četla, ale příběh nijak ohromující. Příjemné čtení na dovolenou nebo ukrácení dlouhé chvíle. Další díl si určitě přečtu.

Ladys
08.08.2014

Nepoučen ze Smečky jsem si půjčil Proměnu. A jediná zajímavá postava knihy je děda. A pamatuju si, že jsem to dočetl jen proto, že mám rád ne-lidské příběhy (Bratrstvo černé dýky zatím jediné čtivé z posledních let. I když těch láskyplných vzdychů a sexu je tam taky zbytečně moc, tak je to nadupaná série) a naivně jsem čekal, kdy to dostane nějakej švuňk. Nic. Vata, vata, stokrát omletá vata pro dívky, možná ženy. Uslintaná romantika. A dvě dávám za dědu a Wolf Springs