kahoma kahoma komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Souhlasím se všemi kladnými komentáři zde, vlastně tu asi ani žádné jiné nejsou. (Nečetla jsem všechny, je jich tu příšerně mnoho...) Knihu jsem nečetla, nýbrž poslouchala jako audioknihu a také mě uchvátila. Silný a velmi zajímavý příběh, velmi dobře vybudovaná struktura knihy a plynný, krásný a přitom jednoduchý jazyk. Krása! Určitě si od této autorky ještě něco přečtu.

15.01.2021 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Moje druhá kniha od autorky (po Haně) a opět jsem velmi spokojená. Není to vůbec lehké,
obsáhnout tak dlouhý časový úsek - autorce se to podařilo skvěle, dle mého názoru. Poslouchala jsem to jako audioknihu a její načtení Veronikou Gajerovou bylo taky výborné! Veronika mě mile překvapila - ráda si s jejím hlasem zase něco poslechnu. Chvílemi jsem se u knihy i zasmála, i když tematika byla převážně vážná. Autorka má skutečně vypravěčský talent. Velmi ráda sáhnu po její další knize.

28.09.2021 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Kniha se mi líbila. Hlavně ovšem proto, že je napsaná velmi ,,lehkou´´, pěknou angličtinou, takže jsem ji zvládla v originále. Obsahově se mi to líbilo tak do dvou třetin, rozuzlení mě trochu zklamalo. Sáhla jsem později po druhé knize autorky, opět v originále - Do vody, ale ta už mi připadla slabší. Ale ráda sáhnu i po další nové knihy od této autorky.

28.09.2021 4 z 5

Tři vteřiny Tři vteřiny Anders Roslund

Zhruba v půlce jsem knihu odložila s tím, že ji dočítat ani nebudu. Pak mi to ale nedalo a vrátila jsem se k ní a vůbec nelituji! Můj závěr je VÝBORNÁ KNIHA! Vřele doporučuji!!!

14.11.2020 5 z 5

Střevo není tabu Střevo není tabu Giulia Enders

Moc se mi to líbi!!! Velmi dobře napsané, opravdu se vtipem, i pedagogicky velmi zdařilé! Smekám před autorkou! Nelehké téma podané s velkou lehkostí :-)

23.05.2020

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Docela se mi to líbilo. Poslouchala jsem to coby audioknihu, poslouchalo se to příjemně. Mile mě to překvapilo. Ale další knihu si kupovat nebudu.

23.12.2021 4 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Vynikající kniha! Tedy já ji poslouchala. Výborně načtenou Janou Štvrteckou! Velmi neobvyklý příběh, velmi poetický. Úplně mě to strhlo! Ke konci jsem i uronila pár slziček... Jednoznačně doporučuji! A nepochybně zkusím i další knihy této autorky.

10.10.2021 5 z 5

Šachové figurky Šachové figurky Peter May

I já jsem nerada, že tato trilogie už končí! Mám je ,,jenom,, naposlouchané, ale velmi mě to nadchlo! Zcela jistě si od Petra Maye opět něco přečtu.

05.08.2021 5 z 5

Skála Skála Peter May

Velmi pěkné! Velmi doporučuji!

05.08.2021 5 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Bezva kniha! Velmi doporučuji. Je i film, ale kniha je kniha, tak je vždycky lepší. Už se nemůžu dočkat přečtení druhé knihy - stojí v mém seznamu k přečtení hodně vysoko.

23.04.2019

Mlčící pacientka Mlčící pacientka Alex Michaelides

Poslouchala jsem coby audioknihu. Nesedl mi hlas vypravěčky, nejspíše to ovlivnilo i můj názor na knihu. Asi ve třetině jsem chtěla poslechu nechat, ale zvědavost mě přiměla poslouchat dál: rozmluví terapeut onu mlčící ženu nebo nikoli... Terapeut se téměř změnil v detektiva, aby se na konci knihy ukázal ve zcela jiném světle... Ano, konec mě překvapil. Čekala jsem asi něco jiného. Ale dalo se to. Nicméně nejspíše po další knize autora nesáhnu...

08.04.2023 3 z 5

Konec léta Konec léta Anders de la Motte

Po přečtení Podzimního případu se mi zachtělo přečíst i idalší díly této volné tetralogie. I tato kniha se velmi dobře četla, takřka jedním dechem. Rozhodně ji doporučuju a jdu na třetí a čtvrtý díl. De la Motte patří zcela jistě k mým oblíbencům.

10.12.2022 4 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Četlo se to dobře, ale nenadchlo mě to. Myslím, že po autorce už asi nesáhnu. Je spousta mnohem lepších detektivek, kterým dám dozajista přednost.

29.10.2022 2 z 5

Zmizení Zmizení Charlotte Link

Právě jsem knihu dočetla a jsem opět velmi spokojená. Přečetla jsem již několik knih od Ch. Link a nikdy mě nezklamala. Velmi mi připomíná Ingrid Nollovou, těžko říci, která z těchto dvou autorek je lepší. Za dosud nejlepší knihu Linkové považuji V údolí lišek. Viděla jsem to i zfilmované, ale to vůbec nebylo ono, bez přečtení knihy zůstane ve filmu pár hluchých míst. Dodám jen ještě, že všechny tyhle knihy čtu v originále, tedy v němčině a neskutečně si to užívám. Je to velmi pěkná němčina. Už mám připraveno několik dalších knih této autorky a těším se na ně.

28.05.2022 5 z 5

Zpupnost Zpupnost Adriana Krnáčová

Já jsem s knihou spokojená. Autorka není žádná superspisovatelka, ani se za ni nevydává, beru ji takovou, jaká je. Chtěla poreferovat o politickém zákulisí, zvolila formát krimi, proč ne? Bláboly - jak někteří zde píší? Může to tak někomu připadat, mně nikoli. Jde mi o obsah, o smysl autorčina sdělení. A tady se velmi blíží obsahu Šlachtovy knihy 30 let pod přísahou. Díky těmto dvěma knihám víme o zákulisí vysoké politiky u nás nyní více. Respektive tito dva nám potvrzují, co už buď sami dobře víme nebo už dávno tušíme. Dokonce bych přidala i slova obdivu autorce za její odvahu, kuráž, touhu, potřebu či naléhavost nám ty machinace přiblížit. Když jde o takovouto začínající autorku, tak jí klidně nějaké literární formálnosti prominu, jsem ráda, že se dovím něco, co ne každý popíše.

28.09.2021 5 z 5

S knihou jsem velmi spokojena. Respektive s audioknihou v tomto případě. Obsahově velmi dobré, v podstatě dle očekávání. Poslouchala jsem to ve stejné době jako Zpupnost od Krmáčové a přijde mi, že se knihy v jistém smyslu doplňují... Obě nám odkrývají zákulisí velké politiky, z čehož se slušnému občanu právem dělá zle. Rozhodně doporučuji. Při poslechu mi ale vadil hlas Davida Prachaře - sama bych Šlachtovi přiřadila jiný hlas, jiného načítače, to jediné mi na této audioknize vadilo.

28.09.2021 4 z 5

La Loba La Loba Alan Russell

Taky jsem to poslouchala, nikoli četla. BEZVA! Souhlasím, Martin Preis to načetl naprosto suverénně! Člověk skoro myslí, že to čtou dvě osoby... Navíc je příběh velmi napínavý, byla jsem unesena! Velmi doporučuji!

07.02.2021 5 z 5

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

Bezvadná kniha! Rozhodně lepší než film. Vřele doporučuji!!!

09.08.2020

Pro zasmání dobré. Taková odlehčovací kniha. Pobavila jsem se.

Historie včel Historie včel Maja Lunde

Velmi zajímavá kniha, doporučuji! O životním prostředí, o vymírání včel, ničení přírody a následcích toho. Popisováno na třech generacích - minulost, současnost a budoucnost. Originální, obdivuhodně sestaveno. Líbila se mi moc.