kahoma

Černá vodaČerná vodaKerstin Ekman

Nemusím se moc rozepisovat, protože je tu hned několik komentářů, se kterými plně souhlasím - např. kaja77, Eremites, bezprezdivky a hodně dalších. Na knihu jsem se velmi těšila, ale zklamala mě. Ano, vůbec to není pravá detektivka, spíše román o vraždě, kde vlastně ani nejde o pachatele... Četla jsem to v originále a také jsem se trochu ztrácela v té záplavě jmen. V knize je i dost dialektu - docela by mě zajímalo, jak si s tím překladatel poradil. Mimochodem název originálu znamená přesně Události u vody...

23.12.2021

Kroky vrahaKroky vrahaMichaela Klevisová

Docela se mi to líbilo. Poslouchala jsem to coby audioknihu, poslouchalo se to příjemně. Mile mě to překvapilo. Ale další knihu si kupovat nebudu.

23.12.2021

KatarzeKatarzeYrsa Sigurðardóttir

Tak mám za sebou celou trilogii o Huldarovi a Freyji a jsem spokojená. Poslouchala jsem to coby audioknihu a úplně mě to vtáhlo. Skoro každý z dílů mi ke konci přišel trochu překombinovaný, člověk se skoro ztrácí, ale dobré. Dost často jsem u autorky překvapená, jak komplikované vraždy si vymýšlí... Rozhodně sáhnu po dalších knihách této autorky.

20.12.2021

Žena mého životaŽena mého životaTim Weaver

Má první kniha od Weavera. Coby poslech velmi dobré! Ano, souhlasím, trochu překomplikované, občas se stane, že člověk tu spleť zápletek dost dobře nepostřehne, resp. nerozplete... Ale bylo to velmi dobře namluvené, rozhodně doporučuji. Zajímavé je, že hlavním viníkem je osoba ze stejného okruhu jako v DNA od Yrsy Sidugardottir (nechci prozrazovat nečtenářům). Těším se na jeho další knihy.

02.12.2021

DNADNAYrsa Sigurðardóttir

Moje první kniha této autorky - coby audiokniha. Velmi se mi líbila, určitě sáhnu po dalších knihách od této autorky. Zajímavé je, že hlavním viníkem je osoba ze stejného okruhu (nechci prozrazovat těm, co to ještě nečetli) jako u Weavera v Ženě mého života... Jestli je to snad nový trend - hledat viníka zrovna tam...?
Kaźdopádně autorku obdivuji a už se těším na čtení jejích dalších knih.

02.12.2021

Doktor SpánekDoktor SpánekStephen King

Velké zklamání! Možná proto, že jsem nečetla, nýbrž poslouchala? Každopádně můj první King, Osvícení neznám. Nesedla mi koncepce, přišlo mi to jako taková míchanice... Myslím, že do další autorovy knihy se nejspíše nepustím.

23.11.2021

Kde zpívají raciKde zpívají raciDelia Owens

Vynikající kniha! Tedy já ji poslouchala. Výborně načtenou Janou Štvrteckou! Velmi neobvyklý příběh, velmi poetický. Úplně mě to strhlo! Ke konci jsem i uronila pár slziček... Jednoznačně doporučuji! A nepochybně zkusím i další knihy této autorky.

10.10.2021

Do vodyDo vodyPaula Hawkins

Shoda s komentářem od Šánka. Zklamání. Předešlá autorčina kniha - prvotina Dívka ve vlaku byla výborná. Doufejme, že další - třetí - kniha autorky se přiblíží té prvotině a nenaváže na nedobrou druhou knihu...

28.09.2021

Dívka ve vlakuDívka ve vlakuPaula Hawkins

Kniha se mi líbila. Hlavně ovšem proto, že je napsaná velmi ,,lehkou´´, pěknou angličtinou, takže jsem ji zvládla v originále. Obsahově se mi to líbilo tak do dvou třetin, rozuzlení mě trochu zklamalo. Sáhla jsem později po druhé knize autorky, opět v originále - Do vody, ale ta už mi připadla slabší. Ale ráda sáhnu i po další nové knihy od této autorky.

28.09.2021

Kdo chytá v žitěKdo chytá v žitěJ. D. Salinger (pseudonym)

Líbí se mi komentář od alef. Souhlasím s ním. O této v Americe mnohdy kontroverzní knize jsem slyšela mockrát, a tak jsem ráda, že jsem si ji nakonec přečetla. Rozhodně za přečtení stojí, i když to zas tak lehké a vtipné čtení není. Taky bych ji dokázala přečíst ještě jednou, ale raději sáhnu po něčem dosud nepřečteném.

HanebnostHanebnostJohn Maxwell Coetzee

Perfektní kniha! Jedna z nejlepších, které jsem četla! Naprosto úchvatný příběh!!! Vřele doporučuji! Je to skoro MUS!!!

28.09.2021

Andělé a démoniAndělé a démoniDan Brown

Docela souhlasím s komentářem od Metla. Divná kniha. Moc divná. Vyprávění dobré, ale obsahově... Takové poloscifi, napsané pro film... Jako ostatně všechny knihy od tohoto autora... Zrovna moc ji nedoporučuji, o moc se nepřijde...

ZpupnostZpupnostAdriana Krnáčová

Já jsem s knihou spokojená. Autorka není žádná superspisovatelka, ani se za ni nevydává, beru ji takovou, jaká je. Chtěla poreferovat o politickém zákulisí, zvolila formát krimi, proč ne? Bláboly - jak někteří zde píší? Může to tak někomu připadat, mně nikoli. Jde mi o obsah, o smysl autorčina sdělení. A tady se velmi blíží obsahu Šlachtovy knihy 30 let pod přísahou. Díky těmto dvěma knihám víme o zákulisí vysoké politiky u nás nyní více. Respektive tito dva nám potvrzují, co už buď sami dobře víme nebo už dávno tušíme. Dokonce bych přidala i slova obdivu autorce za její odvahu, kuráž, touhu, potřebu či naléhavost nám ty machinace přiblížit. Když jde o takovouto začínající autorku, tak jí klidně nějaké literární formálnosti prominu, jsem ráda, že se dovím něco, co ne každý popíše.

28.09.2021

Robert Šlachta – Třicet let pod přísahouRobert Šlachta – Třicet let pod přísahouJosef Klíma

S knihou jsem velmi spokojena. Respektive s audioknihou v tomto případě. Obsahově velmi dobré, v podstatě dle očekávání. Poslouchala jsem to ve stejné době jako Zpupnost od Krmáčové a přijde mi, že se knihy v jistém smyslu doplňují... Obě nám odkrývají zákulisí velké politiky, z čehož se slušnému občanu právem dělá zle. Rozhodně doporučuji. Při poslechu mi ale vadil hlas Davida Prachaře - sama bych Šlachtovi přiřadila jiný hlas, jiného načítače, to jediné mi na této audioknize vadilo.

Slepá mapaSlepá mapaAlena Mornštajnová

Moje druhá kniha od autorky (po Haně) a opět jsem velmi spokojená. Není to vůbec lehké,
obsáhnout tak dlouhý časový úsek - autorce se to podařilo skvěle, dle mého názoru. Poslouchala jsem to jako audioknihu a její načtení Veronikou Gajerovou bylo taky výborné! Veronika mě mile překvapila - ráda si s jejím hlasem zase něco poslechnu. Chvílemi jsem se u knihy i zasmála, i když tematika byla převážně vážná. Autorka má skutečně vypravěčský talent. Velmi ráda sáhnu po její další knize.

Jednooký králíkJednooký králíkChristoffer Carlsson

Moje první kniha od Carlssona a jsem velmi spokojena. Je to dost neobvyklá kniha, žádná typická detektivka, trochu to přípomíná Kdo chytá v žitě a trochu Cizince, ale jen hodně zdánlivě. Četla jsem to ve švédštině a velmi se mi to líbilo. Autorův styl mi velmi sedl, přijde mi, že každé slovo sedí přesně, nechodí kolem dokola a nenašlapává než něco sděli, ne, četlo se to velmi pěkně. Rozhodně mě to naladilo přečíst si další jeho knihy. A to jsem vlastně po této knize sáhla náhodou - jeho poslední vydanou knihu v knihovně neměli, byla rozpůjčená, a tak jsem sáhla po této... Rozhodně nelituji. A také se mi líbí název knihy - který tedy autor vysvětluje až na úplném konci svého doslovu v knize... Velmi doporučuji.

04.09.2021

PečovatelPečovatelMo Hayder

Kniha se mi nelíbila a nedoporučuji ji. Přišla mi velmi rozvláčná, děj rozptýlený, navíc i nejasné dělení do kapitol - když se i v rámci jedné kapitoly střídají jednací osoby. Je to jedna z nejhorších detektivek, které jsem četla. Autorka se pustila do několika dějových linií, ale nepřijdou mi zrovna nejlépe zvládnuté...
Zkusím ještě toho Ptáčníka, když jsem tu o těm četla tolik pozitiv, ale nejspíše to bude moje poslední kniha od této autorky. Skandinávské detektivky, ba i německé se mi rozhodně líbí více než zrovna tato kniha.

28.08.2021

Šachové figurkyŠachové figurkyPeter May

I já jsem nerada, že tato trilogie už končí! Mám je ,,jenom,, naposlouchané, ale velmi mě to nadchlo! Zcela jistě si od Petra Maye opět něco přečtu.

Muž z ostrova LewisMuž z ostrova LewisPeter May

Krása! Velmi dobře načteno, velmi příjemná mezihudba! Jsem nadšená a velmi to doporučuji!

SkálaSkálaPeter May

Velmi pěkné! Velmi doporučuji!

Čtvrtá oběťČtvrtá oběťPeter May

Opět se mi kniha líbila. Fascinuje mě ta kombinace krimizápletka s poznáváním zvyklostí Číny. Zcela jistě si přečtu i ty další čínské thrillery.

30.05.2021

LžiLžiT. M. Logan

Moc se mi to líbilo. Výborně namluveno Martinem Preisem - jako vždy. Bylo to velmi napínavé, člověk nechtěl dělat pauzy... Nicméně konec mě trochu překvapil, moc mi k tomu nepasoval... I když v úvodu je zmíněno, že jde o smýšlený příběh, tak si myslím, že autor chtěl mj. poukázat právě na zhoubný vliv digitálních medií na naše životy... To je děsivé! Určitě si přečtu/poslechnu další autorovy knihy.

24.05.2021

Černá ozvěnaČerná ozvěnaMichael Connelly

Mé první setkání s autorem - v audioknize. Výborně načteno Martinem Preisem. Zpočátku nic moc, ale po onom pomalém rozjezdu se mi to začalo líbit a líbilo se mi to až do konce. Sice zapletení do zločinu jeho parťačky a jejího kolegy bylo od počátku na spadnutí, ale až tak moc mi nevadilo, že na to hlavní hrdina přišel až téměř na konci... Pár otázek mě sice k obsahu napadá, ale tak to bývá často - jde-li o fikci.
Mohu doporučit. Ráda si přečtu něco dalšího od stejného autora.

14.05.2021

Bez dušeBez dušeMartin František Stručovský

Docela dobré. Hodnotím audioknihu. Velmi dobře namluveno - jako vždy - Martinem Preisem. Dobře se to poslouchalo, bylo to docela napínavé, ale ke konci jsem se téměř ztrácela v menší překombinovanosti. Ale docela i doporučuji. Ráda si přečtu pokračování.

08.05.2021

Muž na dněMuž na dněIva Procházková

Audiokniha dobrá. Líbila se mi. Řešení mě překvapilo - ale to je dobře, autorce se hezky podařilo čtenáře držet v napětí až do konce. Ráda si od ní přečtu // poslechnu něco dalšího.

03.05.2021

Drž mě pevně, miluj mě zlehka: Příběhy z tančírny CenturyDrž mě pevně, miluj mě zlehka: Příběhy z tančírny CenturyRobert Fulghum

Čtení pana Hanuše mě velmi uchvátilo, určitě si pořídím další audioknihu s jeho hlasem. Ale kniha - resp. audiokniha - samotná můj šálek kávy není.. Bylo to celkem milé to poslouchat, i jsem se občas zasmála, ale čekala jsem více... Mám tanec ráda, i když prakticky netancuji, ale ráda se dívám na soutěž ve společenských tancích či na Starcdance. Obsah mi přišel hodně roztříštěný, spíše mi to přijde jako sbírka fejetonů... Proto jenom tři hvězdičky.

03.05.2021

La LobaLa LobaAlan Russell

Taky jsem to poslouchala, nikoli četla. BEZVA! Souhlasím, Martin Preis to načetl naprosto suverénně! Člověk skoro myslí, že to čtou dvě osoby... Navíc je příběh velmi napínavý, byla jsem unesena! Velmi doporučuji!

07.02.2021

Padesát odstínů šediPadesát odstínů šediE. L. James (pseudonym)

S kritiky knihy - zde uveřejněnými - souhlasím. Nečetla jsem knihu, nýbrž poslouchala... To se jakž takž dalo, protože jsem u toho mohla dělat něco jiného - štrikovala jsem, háčkovala, vyšívala - a tak se to dalo poslouchat. Namluvila to Tereza Bebarová a já byla velmi mile překvapena, jak bezvadný má hlas... Jen díky jejímu hlasu jsem mohla poslouchat dále... Obsahově skutečně nic... Určitou dobu to člověk vydrží, ale pak mu začnou vadit neustálé rozpory/nerozhodnost - mám/nemám... Přistihla jsem se, jak nevěřícně kroutím hlavou nad obsahem a říkám si, proč ta dívka už dávno nevzala roha... Divná kniha. Nedoporučuji číst. I když znám i učitelku (na středním stupni), která knihu četla TŘIKRÁT a byla na to hrdá a propagovala ji. Inu - proti gustu žádný dišputát.

03.02.2021odpad!

HanaHanaAlena Mornštajnová

Souhlasím se všemi kladnými komentáři zde, vlastně tu asi ani žádné jiné nejsou. (Nečetla jsem všechny, je jich tu příšerně mnoho...) Knihu jsem nečetla, nýbrž poslouchala jako audioknihu a také mě uchvátila. Silný a velmi zajímavý příběh, velmi dobře vybudovaná struktura knihy a plynný, krásný a přitom jednoduchý jazyk. Krása! Určitě si od této autorky ještě něco přečtu.

15.01.2021

Tri minútyTri minútyAnders Roslund

Obdoba knihy Tři sekundy... Proč nyní Tři MINUTY jsem taky z knihy nepochopila. Čte se to opět dobře - mám Roslunda velmi ráda. Ale nadšená knihou tentokráte nejsem, nevím. Souhlasím, že od poloviny je kniha napínavější - stejně tomu bylo i ve Třech sekundách. V obou knihách je velmi mnoho technického popisu, hodně podrobností, které by ani čtenář - pro děj - nepotřeboval, ale to už je zvyk Roslunda - snad to ani není pro zábavu, nýbrž pro jeho vlastní potřebu detailního popisu. Budiž, neruší to. Akorát to není napínavé. Hlavní postava, Piet Hofmann, je takový až všeumělec... Vlastně nikdy nejsme svědky že by přemýšlel Co teď? Vždy už má hotové řešení - a to pro různá východiska! Ano, myslí na vše! Je to sympatické, ale ne zrovna realistické, dle mého názoru. Ale v knize je to samozřejmě možné, ostatně autoři sami přiznávají, že kniha je na půl fikce, na půl realita.
Jsem ráda, že jsem knihu přečetla, určitě si přečtu i Tři hodiny, ale teď chci delší pauzi od Pieta... Tři sekundy jsem velmi doporučovala, u této knihy už na tom netrvám.

09.01.2021