jiri4861 jiri4861 komentáře u knih

Dávám tři hvězdy, neoslovilo mě to tolik jako My děti ze stanice Zoo, ale kdo chce mít ucelenou představu o životě Christiane, ať si knihu určitě přečte.

30.08.2020 3 z 5

Metro 2035 Metro 2035 Dmitry Glukhovsky

Knihu jsem nedočetl.

06.08.2020 2 z 5

Mein Kampf Mein Kampf Adolf Hitler

Blábol duševně chorého člověka.

05.08.2020 odpad!

Strach v hrsti prachu Strach v hrsti prachu John Ives

Nedočetl jsem.

13.07.2020 3 z 5

Metro 2034 Metro 2034 Dmitry Glukhovsky

Dá se říct, že celou knihou je propletený děj Saši a flétnisty. Jelikož je to dílo, které popisuje budoucnost, donutilo mě zamyslet se nad tím, zda taková situace může opravdu nastat. Jak se asi kniha četla obyvatelům Moskvy?

07.07.2020 5 z 5

Těžká hodina Těžká hodina Jiří Wolker

Tuhle knihu jsme měli na střední škole jako povinnou četbu. S odstupem času jsem jednotlivé básně namluvil a zveřejnil je na mém YouTube kanálu.

05.07.2020 5 z 5

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

Postupně jsem se do knihy začetl a líbila se mi, chystám se i na další díly.

01.07.2020 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

V knize je oproti filmu spousta dějových linek. Film jsem viděl dřív, než četl knihu, ale kniha, jak už to tak bývá, předčila film. Doporučuji.

24.06.2020 5 z 5

Nůž Nůž Jo Nesbø

Poslední kniha serie s Harrym. Až je mi líto, že skončila. Opět výborný Nesbův počin. Tahle kniha byla z celé série nejsmutnější.

24.06.2020 5 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Četl jsem již dávno, ale kniha je super. Doporučuji všem.

27.01.2020 5 z 5

Saturnin se vrací Saturnin se vrací Miroslav Macek

Humoristické dílo na odlehčení.

26.01.2020 3 z 5

Chatrč Chatrč Wm. Paul Young (p)

Kniha mě oslovila jen na začátku. Ke konci jsem ji odložil a nedočetl.

15.01.2020 2 z 5

Cilčina cesta Cilčina cesta Heather Morris

Knihy na toto téma mi moc pomáhají uvědomit si, že vždy může být hůř. Za mě plný počet hvězdiček.

12.01.2020 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Krásná kniha, která mě donutila zamyslet se nad tím, že problémy dnešní populace jsou malicherné oproti situace za války.

02.11.2019 5 z 5

Parádní román. Knihu jsem dostal k narozeninám. Doporučuji všem kdo četli například Egypťana Sinuheta. Těším se na další díly.

10.08.2019 5 z 5

Pád Cařihradu Pád Cařihradu Mika Waltari

Od Waltariho po Egypťanu Sinuhetovi už druhá přečtená kniha. Děj byl zajímavý, ale nepohltil mě tolik jako Egypťan Sinuhet.

27.02.2019 3 z 5

Nespavost Nespavost Stephen King

Knihu jsem sice nečetl, ale poslouchal v audioverzi, nikterak to však nevadilo. Do příběhu jsem se rychle vžil. Tahle knížka byla první od Stephena Kinga co jsem četl a můžu s určitostí říct, že ne poslední.

26.01.2019 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Velmi hezké podobenství zvířat a lidí. Dílo je stále aktuální a myslím, že vždy bude.

19.12.2018 5 z 5

Čas žít, čas umírat Čas žít, čas umírat Erich Maria Remarque (p)

Jelikož se jedná o knihu s válečnou tématikou, donutila mě zamyslet se nad tím, že v dnešní době není samozřejmostí že žijeme v míru a je to věc, které bychom si měli vážit. Stejně jako Na západní frontě klid dílo končí smrtí hlavní postavy. To pouze dokresluje vážnost situace když je válka.

26.11.2018 5 z 5

Omerta Omerta Mario Puzo

Svým způsobem nejpoutavější Puzova kniha kterou jsem četl. Děj mě pohltil a za pár dní nebylo co řešit. Série knih byla však na můj vkus ukončena příliš idylicky.

21.11.2018 4 z 5