Omerta přehled

Omerta https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/1549/omerta-1549.jpg 4 371 371

Tradiční mafie jako organizace se rozpadá. Silné osobnosti v čele "rodin" na Sicílii a v Americe odcházejí na odpočinek či umírají. FBI slaví úspěchy a nikdo neví, co bude dál. Najdou mocní a neúprosní mafiánští bossové svoje následníky? Objeví se někdo, kdo bude ctít dávné tradice omerty, zákona mlčení, a nesmlouvavě se vyrovná s nepřáteli? Don Raymonde Aprile nashromáždil obrovské jmění, úspěšně se vyhnul velkému zátahu FBI, a když odešel do důchodu, dal si záležet na tom, aby zajistil syny, dceru a synovce Astorra a měl klidné stáří. Tři roky si spokojeně žil v ústraní, důstojně, v blahobytu a bezpečí. A pak jednoho nedělního rána vyšel z kostela a uviděl, jak u chodníku zastavuje vůz a vyskakují z něj ozbrojení muži… Pozůstalí se musí vypořádat s dědictvím a celou řadou otázek. Kdo dona Aprila zabil a proč? Jde o vyřizování starých účtů? Je to komplot FBI nebo něco jiného? Myslel Don na budoucnost a vychoval si následníka? Dokáže nový boss převzít odpovědnost za rodinu i majetek? Mario Puzo ve svém posledním románu opět nahlédl do prostředí, které zná nejlépe - do americko-italského podsvětí a tajů organizovaného zločinu. Násilná a nepochopitelná smrt mocného kmotra na odpočinku dovoluje autorovi rozehrát napínavý příběh, v němž vrahy i toho, kdo je najal, hledá zvláštní agent FBI, ale zároveň i jeden člen Aprilovy rodiny, klanu spoutaného ještě starými sicilskými zvyky.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Knižní klub

Omerta , 2000

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Omerta. Přihlašte se a napište ho.

stanislava9718
12.06.2023

Autor Mario Puzo v závěru románové série v osobě Dona Raymonde Aprila odhalil, další kruté praktiky mafie, která touží po penězích, majetku, moci za každou cenu. Držela jsem synovci Dona Aprila palce.

sabina5156
16.12.2022 2 z 5

Rozhodně horší kniha než například "Sedm katů z Mnichova", kterou považuji za jednu z největších zklamání od Maria. Každopádně, nejedná se o klasickou gangsterku, na kterou jsme od tohoto spisovatele zvyklí. Velkodušných mužských postav nacházíme více, autoritářství FBI je všudypřítomné a dává pocit "boha" nad námi. Příběh není příliš dobře koncipován a charaktery postav jsou plytké. Místy to vypadalo jakoby dostal Mario honorář pouze za to, že něco napíše.

danny_21
25.11.2022 3 z 5

Prostředí mafiánských donů, vendet a bojůvek o moc mezi klany je oblíbenou a prověřenou tématikou Puza. Omerta se snaží okopírovat od Kmorta co to jde, ale výsledek je takový křečovitý a až na drobné vyjímky jde spíš o milostné vztahy postav stojících na obou stranách barikády, z nichž ani jedna vě mě nedokázala vzbudit nějaký zájem. Navíc mě pobuřovala pro mě nevysvětlitelná glorifikace všemohoucí FBI, ze které měli kápa i ostatní mafoši z Latinské Ameriky trenky dole, stejně jako mě pobavila touha jednoho z nich vlastnit kapesní atomovku :-) . Kmotr Corleonský zůstává bez debat nedostižný – 60 %

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Omerta v seznamech

v Právě čtených2x