Nespavost

Hrdina románu Ralf má problémy. V poslední době nemůže spát. Navíc má vidění a není si zcela jistý, zda jsou to opravdu halucinace. Barvy, postavy, zvláštní aury kolem jeho přátel. Nezmínili jsme holohlavé doktůrky, kteří se vždycky objeví v momentech smrti. Ten na pohled zlý svírá rezavý skalpel... Po tom co je ohlášena návštěva Susan Dayové do Derry, poklidné městečko se začne rozdělovat díky sporné otázce interupce. A až dosud mírný a klidný Ed Deepneau se jaksi mění. To se stalo tehdy, když Ralf začal ztrácet víc než jen spánek. Když začal chápat, proč je Ed posedlý představou, že se Derry stává novým Armagedonem. A když si uvědomil, že usedlíkům jeho rodného města se zkracuje čas. Zlo nepředstavitelných rozměrů sem nalezlo cestu. A Ralf má jednu jedinou šanci zničit ho......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/263/big_nespavost-3aZ-263.jpg 41080
Literatura světová, Horory, Romány

Vydáno: , Melantrich

Insomnia, 1994

Kniha Nespavost

gambinka87

Fascinuje mě, jak King dokáže popisovat naprosto všední životy, navíc tak reálně a pak přejít do té své fantasmagorie (myšleno v dobrém) a stvořit absurdní druhý svět. Super. "Přečteno" jako audiokniha. Já už rok na mateřské mám taky nespavost,tak čekám,kdy začnu vidět aury.

Belanna

Nespavost je sama o sobě horor. Nespavost, důchodci, aury a tajemno v podání pana Kinga je pak horor na druhou. A opět v Derry. Nuda to opravdu nebyla.

cziss

Klasická jemně hororová Kingovka, jako všechny trpí trochu natahovaným dějem. Dostal jsem se ke knížce hlavně kvůli tomu, že je z Kingova univerza Temné věže, což se v knize promítlo a já jsem tak spokojen.

mataj
20.12.2021

Zatím moje druhá kniha od tohoto známého autora, a musím říct, že jsem se propadla do tajemného světa plného aur a nadpřirozených postaviček. King má nepochybně neskutečný vypravěčský talent a bujnou fantazii. Za mě výborný.

Andrea864
02.12.2021

(+ SPOILER) Od Kinga jsem četla spoustu lepších knih, ale i Nespavost má své kouzlo. Fajn nápad s důchodci, nespavostí, aurami i holohlavými doktůrky.

Jeeperka
08.10.2021

Nespavostí trpěl možná hlavní hrdina, já bych ale u četby spala pořád. Jsem velký fanda Kinga, ale toto bylo učiněné martýrium. Postavy mě nikterak neokouzlili, ačkoli třeba prvotně nastíněný děj byl fajn; vše se však rozpadlo v okamžiku, kdy padla zmínka o aurách. Následně přišlo moře dalších nesmyslů, že jsem nevěděla, kde mi hlava stojí. Tak čtu horor, nebo ezo fantasmagórii? Možná to bude tím, že jsem předtím nečetla sérii Temná věž, ale nikde nebylo řečeno, že to na knihy navazuje. Samo o sobě by to tedy mělo fungovat, ale nefungovalo.
Tuhle knihu jsem protrpěla jen proto, že nesnáším nedočtené knihy, a kdyby ta kniha nebyla součástí sbírky, tak se jí mileráda zbavím. Nuda na entou.

Monnyska
20.09.2021

Miluji Kinga, opravdu hodně, ale u této knihy jsem se nemohla dočkat konce. Táhlo se to a konec pořád nikde. Já nevím, nebyl to můj šálek kávy. I když se konec jevil výslovně citově drásající, skoro nic to se mnou nedělalo. Ralf byl příjemnou postavou, ale celkový příběh byl slabý. Možná by byl lepší, kdyby měl tak o 300 stran méně. Hvězdičku přidávám za lehké zmínění Bena Hanscoma, Mika Hanlona,... To mě velmi potěšilo, škoda, že toho tam nebylo více.. snad narazím na nějakou lepší Kingovku :)

Merlin_CZ
10.09.2021

Přiznám se, že tahle kingovka se mi četla o něco hůře než ty, co jsem doteď četl.
Opravdu hodně rozvláčné a jaksi to nebylo tak chytlavé jak ty ostatní. Možná to chce čas :)
ale pro mě to prostě jaksi nebyl můj šálek kávy ...