Těžká hodina

Koupit

Sbírka básní s převážně sociální tematikou nese název úvodní rozsáhlé skladby, kde Wolker prostými slovy a působivými verši vyjadřuje bídu člověka 20. let.

https://www.databazeknih.cz/images_books/10_/1090/tezka-hodina-1090.jpg 3.8724
Literatura česká, Poezie
Vydáno:, Grada

Kniha Těžká hodina

charlizee

Mně Wolker k srdci nepřirostl, jeho poezie není mým šálkem čaje - tím jeho básně a talent neznevažuji, protože je obdivuhodné, v jak raném věku dokázal skládat verše na každodenní (bídná) témata, a jak dokázal reflektovat dobu.

Gabi212

Povinná četba, ke které až teď přicházím na chuť a odhaluji její kouzlo. Mé pubertální mládí, nafackuj si a otevři oči.

Twinny

Musím uznat, že Wolker se čte dobře. Upřímně ale nevím jak tuto básnickou sbírku ohodnotit. Ne všechny básně jsem pochopila, ne všechny se mi líbily. Proto 3*

krevetinka

Kniha se mi líbila, ačkoliv se nezabývala tématy, která mi jsou blízká.

Atanone

...Teď chodím městem a Pána Boha hledám,
vím, že tu chodí s mošnou a holí,
vím, že se jednou s ním shledám,
ale už mě to nezabolí,
protože nemám žádných zlých věcí.
Vezme mě s sebou. Stoupnem si na nároží
s čepicí v rukou, slunce nad hlavou.

„O lásku prosíme, lidé boží, ....otevřte srdce "

S panem Wolkerem jsme se tak dlouho hledali, až jsme se našli

Nikusha

Pan Wolker mě hodně zasáhl na střední škole. Přečetla jsem od něj spoustu básní a posbírala mnoho informací. Poté jsem si ho i "vytáhla" u maturity. Snad i díky němu mám na maturitním vysvědčení z češtiny za 1. Těžká hodina je pro mně srdeční záležitostí.

Kuža007

Krásné dojemné proletářské básně. Jiří Wolker by měl patřit k našim nejlepším básníkům. Škoda, že není spojován s ostatními básníky své doby, jen protože to byl levicově smýšlející člověk. Na takového člověka by mohla, a myslím si, že i je, být hrdá i dnešní komunistická strana.

Bella1
21.11.2018

Nemůžu uvěřit tomu, že tuhle sbírku napsal tak mladý člověk. Některé z básní jsou neuvěřitelně krásné a dojemné, ale ze všeho čiší strašný smutek. Snad to bylo dané tou jeho hnusnou nemocí a vědomím blízké smrti. Když jsem četla, jak se před smrtí loučil se svojí milovanou dívkou, tekly mi slzy. Nedovedu si představit být v takové situaci, tak mladý, na začátku životní cesty a s vědomím, že nic z toho krásného už nebude. Wolker byl určitě neskutečně senzitivní člověk, nadaný básník a je veliká škoda, že tak brzy umřel. Mohl napsat ještě mnoho krásného. Opravdu škoda.

Jiří Wolker

Jiří Wolker