Mein Kampf

Kniha je smutným odkazom jednej pomýlenej doby, veľkú výpovednú hodnotu dáva tomuto prekladu práve neskrátené vydanie preložené Dr. Ing. Mgr. Romanom Vyskočilom a jeho predhovor, ktorý poukazuje na nezrovnalosti v knihe i na protirečenia, do ktorých sa Hitler počas písania Mein Kampfu dostal...

https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/253288/big_mein-kampf-TM0-253288.jpg 1.9367

Kniha Mein Kampf

Canniosh
09. dubnaodpad!

No velmi těžké čtení, a tím nyní nemám na mysli obsah, ale spíše formu. Myšlenky jsou roztříštěny jedna za druhou, většina z nich nemá žádné návaznosti, jde prostě jen o výčet různých názorů, tvrzení, představ, přání, výzev, demagogie. Přiznám se, jedná se o jednu z mála knih, kterou jsem neměl sílu dočíst, jestli ne jediná, prostě i kdyby byly myšlenky sebelepší (jakože jak víme, jsou sebehorší), sebevíce poučné (jakože víme, že jde o výplody nemocného mozku), tak styl, jakými jsou uvedeny, tak ten je katastrofální. Originál knihy mám ve své knihovně, archivovaný pro budoucí generace, ale dovnitř už asi nikdy nenahlédnu, nestojí to totiž za to.

Petr741

musím říct že kniha byla dost zajímavá. Určitě nejsem jediný kdo si myslí že měl silnou poruchu mozku ,za mě to bylo dost těžké čtení. Některé časti mě ale dost zaujali, ale rozhodně nedoporučuju pro někoho citlivého.

jan.para
27.11.2021odpad!

Když jsem knihu četl, tak jsem si říkal, že ji tehdejší populace absolutně nemohla chápat. Když pominu zrůdnost, která se za knihou skrývala, tak musím konstatovat, že se jedná o totální sračku.

bjorn1322
27.11.2021

Knihu hodnotím z historického hlediska.

MetalJacket
04.11.2021

Áda uměl vždy zaujmout své čtenáře, ať už přímo nebo nepřímo. A těch čtenářských klubů co založil. Typický příklad, jak své nadšení pro psaní , převedl i do jiných vášní. Ale dám hvězdičku dolů a snad mě jeho fandové neukamenují, chtělo by to trochu více procítění a nečekanou poentu, která se nekonala.

Adrim
17.03.2021

Zajímavá kniha, která je si myslím více známá svým názvem než obsahem.
Některé zajímavé myšlenky. Některé myšlenky, kdy přemýšlíte kde k nim přišel ...

Lilithen
28.02.2021

Z hlediska historikova mi byla kniha zajímavým zdrojem informací pro mé práce do předmětů orientovaných na dějiny 20. století. Jelikož mám ráda interdisciplinární přístup, ocenila jsem zejména faktografické chyby, které Hitler v knize schválně i omylem udělal - podobně jako u Bočkových falz je interesantní pátrat po motivech, které za těmito chybami stály. Studovala jsem i německý originál - ten se překvapivě podobá memoárům jednoho mého známého, který trpí paranoidní schizofrenií s bludy. Ne že bych tím chtěla provádět nějakou psychodiagnózu (za tímto účelem spíš doporučuji Fromma), ale přijde mi to jako zajímavý poznatek.

Jo a těm, kteří vládnou němčinou, bych doporučila německou redakci této knihy - je to sice velmi rozsáhlé (hlavně ten komentář), ale přímo úměrně zajímavé (hlavně ten komentář :) ). Byla bych ráda, kdyby v podobném stylu vyšly i nějaké Leninovy spisy, ale zatím jsem na nic takového nenarazila.

HanzKaufmann
25.02.2021

Velmi narocne komplexni dilo.
Na tuto knihu jsem se pripravoval bez mala 10let.
Stale jsem ji odkladal kvuli tomu ze jsem se necitil byt informacne zraly na to, abych ji pochopil.
Pres tak dlouhou pripravu jsem s knihou v zacatcich stejne bojoval.
Hokej v hlave jsem mel z terminu zid a marxista.
Nebylo mi jasne proc by nekomu byl tak bytostne odporny nekdo s dlouhyma kotletama.
Prece by nikdo neinvestoval takove mnozstvi energie na odstraneni tohoto
“cloveka”.
No a pak jsem prisel k aha momentu.
Od te doby jsem si knihu uzival a nasmal se u ni vice nez u kdejake komedie.
Obcas moje pobaveni autorovou Ironii vystridal pocit frustrace z toho jak problemy ktere predpovedel se do puntiku v nekterych zemi naplnili a hruza na me jde, kdyz vidim kolem sebe vsechen ten konzumni svet zalozeny na spotrebe a na nesplatitelnych uverech, pred kterym Fuhrer varoval.

Myslim ze kniha urcite neni pro laiky.
Jeji pochopeni si zada kvalitni pripravu.
Tohle je to nejnarocnejsi dilo jake jsem kdy cetl.

Na mem osobnim zebricku nejlepsich knih jake jsem kdy cetl bych tuto knihu zaradil do TOP 5.

PS: nemejte predsudky, udrzujte se zdravi jak na duchu, tak na tele a budte stastni.

Peace!