Mein Kampf přehled

Mein Kampf
https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/253288/bmid_mein-kampf-TM0-253288.jpg 2 406 406

Kniha je smutným odkazom jednej pomýlenej doby, veľkú výpovednú hodnotu dáva tomuto prekladu práve neskrátené vydanie preložené Dr. Ing. Mgr. Romanom Vyskočilom a jeho predhovor, ktorý poukazuje na nezrovnalosti v knihe i na protirečenia, do ktorých sa Hitler počas písania Mein Kampfu dostal...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Mein Kampf. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (120)

heavy66
20.04.2024

Ke knize a autorovi se hodí citát - „Následujte ty, kteří hledají pravdu a utíkejte před těmi, kteří ji našli!“

Zastávám názor, že knihy nebo jejich autoři by se zakazovat neměli! Když se dnes podívám na seznam výběrové maturitní četby – Orwell, Pasternak, Solženicyn, Kundera, Škvorecký…, mě by v roce 1984 od maturity vyhodili, kdybych přiznal, že jsem je četl.
Takže přiznávám, že jsem prolistoval Mein Kampf, ale nebavilo mě to, nechápu, čím Němce zaujal? Asi že ho tenkrát poslouchali v audio verzi. Do maturitní četby rozhodně nepatří! (Zajímavý komentář JulianaH.)

ArkAngel
27.12.2023 1 z 5

Jeden ublížený rakouský malíř si jednoho dne řekl, že bude dobrý nápad vstoupit do politiky a stal se součástí tehdejší dezinformační scény, která stavěla své názory na Protokolech sionských mudrců (nečekaně pocházejících z Ruska), ke kterým se sám Hitler v jedenácté kapitole odvolává. Antisemitská linka tak tvoří zhruba 80 % díla, což ve výsledku pochopitelně snižuje jeho kvalitu k nule. Na druhou stranu má ale dílo výpovědní hodnotu o své době, kdy se z historie můžeme poučit, což sám rakouský malíř považuje za velmi důležité. Pasáže z jeho vlastního života ale byly vcelku zajímavé a i s některými politickými myšlenkami se člověk může ztotožnit, jelikož demokracie rozhodně ideální systém není a má své mouchy. Kdyby to nebylo čistě dezinformační dílo, dal bych mu o hvězdičku navíc, ale takhle je to jen snůška lživé propagandy, která stojí na čiré nenávisti a rasové a národnostní nadřazenosti.


Maraiser
21.11.2023 2 z 5

Hodnocení odpad bych knize neudělil. Jasně, víme, co se pak dělo, kolik milionů lidí se stalo obětí té šílené myšlenky, kterou Adolf Hitler prezentuje, ale hodnotím knihu jako knihu.
Četla se mi těžce, nebylo to úplně jednoduché, ale dočetl jsem ji.
Jaká drobnost mne tak zaujala - Hitler fakt neměl rád Čechy.

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Mein Kampf v seznamech

v Právě čtených42x
v Přečtených574x
ve Čtenářské výzvě48x
v Doporučených17x
v Knihotéce329x
v Chystám se číst271x
v Chci si koupit72x
v dalších seznamech7x