Metro 2034

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Píše se rok 2034. Před mnoha lety jaderná válka zpustošila převážnou část světa. Lidé přežili jen v nepředstavitelně rozlehlých sítích metra ve velkoměstech. Dole v podzemí vytvořili novou jedinečnou civilizaci. Existence této civilizace je však nyní ohrožena. Na odlehlé stanici Sevastopolskaja se odehrává cosi záhadného. Její obyvatelé jsou zneklidněni, protože ze severního tunelu – jejich jediného spojení s vnějším metrem – k nim přestaly pronikat jakékoliv zprávy. Všechny průzkumné skupiny, které tam vyslali, beze stopy zmizely. V této situace se tajuplný velitel Hunter, který se na Sevastopolské objevil teprve před několika týdny, rozhodne, že přijde té záhadě na kloub… A tak začíná fantastické dobrodružství, jež vede hluboko do mýtů moskevského metra – mýtů, které rozhodují o osudu lidstva. Depresivní prostředí. Sevastopolská = Sparta, smrt je zde běžná. Smrtící vir + Hunter + Naivní holka + Homér = 2034...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/88_/88195/metro-metro-2034-KdN-88195.jpg 3.41151

Metro 2.

Literatura světová, Romány, Sci-fi
Vydáno, Knižní klub

Метро 2034, 2009

Kniha Metro 2034

jean_ralphio

jako vzdy, kdyz ctu knizku od gluchovskeho, tak jsem precetl prvnich cca 50 stranek, a pak to nechal pul roku nevidel.

jenze tentokrat to stejne nefungovalo, ani nevim, o cem to bylo

DarthElle

Po přečtení prvního dílu jsem měla otázek a těšila jsem se, že mi je druhý díl osvětlí, jenže nic takového se nestalo. Artyom se za celou dobu objevil minimálně, stejně Mělník, který se od minulého dílu fyzicky "mírně" změnil. SPOILERISIMO!
Aspoň jsme se dozvěděli, co se stalo s Hunterem, což byla asi tak jediná zajímavá věc, Homér nebyl úplně špatný, ale na oblíbenou postavu taky neaspiroval. Ale kdo mě iritoval nejvíc, byla Saša. Dokázale jsem si živě představit, že se svojí obsesí Hunterem, ho dotáhne k oltáři a navždy ho k sobě sváže. A aby toho nebylo málo, ještě dorazil Leonid! Přišel mi jako nějaký trapný dvojče Jaskiera, který byl na pěst od první chvíle, co se zjevil. Tenhle díl nechám s radostí za sebou a nejlépe se k němu už nevrátím!

hippiesak

Ach jo... To je někdy tak, když se někdo na něco těší... Těšil jsem se na Metro jako komplet a "jednička" byla pro mě utrpení, plná politiky a "dvojka" bylo ještě horší utrpení plné filozofie... Bohužel jsem si koupil obě knihy jako audio knihy. Jedničku jsem již pohanil, audio verze hrůza. Tato dvojka je dobře načtená českým hlasem Bruce Willise, tedy panem Alexejem Pyškem a část knihy Evou Josefíkovou, což již tak dobré ovšem nebylo... No ale každopádně co se samotné knihy týče, tak za mě ne, pro mě osobně na hranici "bez hvězdy" nebo jak to nazvat. Tuto knihu již nikdy více ani v tištěné verzi. Kdy "jedničce" chci dát v budoucnu v tištěné verzi ještě šanci.

Dejf_ano

Metro oproti prvnimu dilo malicko polevilo ve sve atmosfere. Ten pocit sklicenosti v podzemi a strach na povrchu byl vlastne to nejlepsi na predchozim dilu. Nicmene porad velmi dobre ctivy roman a uz se tesim az si udelam cas na zaverecnou cast trilogie.

Jonner

Nejslabší díl trilogie, rozvleklý a celkem nudný.

berry1009

Po shlédnutí místních recenzí jsem se četby trochu obával. A ejhle! Moje pocity jsou přesně opačné oproti místní většině.

Do knihy jsem se začetl s ještě skoro větší vášní, než do jedničky. Atmosféra je velmi hutná, příběšh odsýpá a začátek je velmi dobrý. Je pravda, že časem tempo trochu upadá, nikdy jsem se ale do četby nemusel nutit. Ve finále se jednalo o velmi pozitivní zážitek a už se těším na poslední díl série.

EmanuelBremi

Pokud si člověk přečte jen Metro 2033, o nic nepřijde a nezkazí si chuť.
2034 je kniha plná potenciálu, ale bohužel působí, jako by ji napsal někdo jiný, kdo jen původní dílo četl. Jako by tato kniha byla prvotina, kde se autor teprve hledal. Nemá kvalitu navazujícího díla. Celý příběh je těžkopádný a změny oproti první knize se mi zdají nedotažené. Postavy jsou občas šíleně otravné, hlavně Sasha a "romantické" pasáže se dají přelouskat jen obtížně.
Přitom kniha opět obsahuje několik skvělých úvah a chvílemi má tu pravou tíživou atmosféru metra. Jen už tam je těchto světlých momentů poskrovnu. Není to ničím výjimečná kniha, ale není ani odsouzení hodná. Pro fanouška série asi snesitelné zlo a pro běžné čtenáře vstup na vlastní nebezpečí.

krevetinka

Za mě velmi povedené dílo. Řadím se do toho tábora lidí, kterým se to líbilo. Absence Arťoma mi nevadila. Nové postavy a návrat Huntera mě naopak oslovil a mileráda jsem tuto změnu přivítala. Hunter byl má oblíbená postava, proto škoda, že jsme se o něm nedozvěděli něco víc. I Homér a Saša byli fajn. I přesto, že jsem z knihy nadšená, pět hvězd dát nemohu, a to z následujících důvodů:
- Leonid mě štval. Vším.
- Posledních sto stran bylo děsně zdlouhavých.
- Bonusovou kapitolu jsem nečetla, protože mi přišla zbytečná.

A to je vlastně vše. Jedná se opravdu o drobnosti, ve výsledku byla kniha opravdu skvělá. Úvahy o lidskosti a životě v metru mě bavily.