Metro 2034

Píše se rok 2034. Před mnoha lety jaderná válka zpustošila převážnou část světa. Lidé přežili jen v nepředstavitelně rozlehlých sítích metra ve velkoměstech. Dole v podzemí vytvořili novou jedinečnou civilizaci. Existence této civilizace je však nyní ohrožena. Na odlehlé stanici Sevastopolskaja se odehrává cosi záhadného. Její obyvatelé jsou zneklidněni, protože ze severního tunelu – jejich jediného spojení s vnějším metrem – k nim přestaly pronikat jakékoliv zprávy. Všechny průzkumné skupiny, které tam vyslali, beze stopy zmizely. V této situace se tajuplný velitel Hunter, který se na Sevastopolské objevil teprve před několika týdny, rozhodne, že přijde té záhadě na kloub… A tak začíná fantastické dobrodružství, jež vede hluboko do mýtů moskevského metra – mýtů, které rozhodují o osudu lidstva. Depresivní prostředí. Sevastopolská = Sparta, smrt je zde běžná. Smrtící vir + Hunter + Naivní holka + Homér = 2034...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/88_/88195/big_metro-metro-2034-KdN-88195.jpg 3.41424

Metro 2.

Literatura světová, Romány, Sci-fi

Vydáno: , Knižní klub

Метро 2034 (Metro 2034), 2009

Kniha Metro 2034

Hall3006

Po letech jsem si s chutí přečetl druhý díl Metra, kde hlavní postava z prvního dílu zde není hlavní, ale sledujeme ostatní postavy na dalších stanicích a tak se nám více otevírá další prostor pro představivost. Zápletka je prostá, jak zabránit nákaze rozšířit se z několika stanic a zachránit celé Metro? Kdo bude další hrdina, když ne Arťom? Bude to Hunter, Homér či Saša? Povedené pokračování postapo bestselleru.

Monns

Achjo, taková škoda.. v první částí jsem si říkala, že nechápu nízké hodnocení, že se mi to líbí víc než první díl.. a pak se Saša potkala s Hunterem a v tu ránu jsem myslela, že jsem místo Metra omylem šáhla k babi do červený knihovny. Bylo to tak hrozně přehnané, láska na první pohled, skoro dítě a chlap, po prvním pohledu do očí ví, že jen ona může spasit jeho duši - to snad ne. Vážně to psal ten samý člověk co první díl?

snehurec

Tohle šlo mimo mě. Vlastně si ani nepamatuji, o čem to bylo.

morpheus

Vynikajici vec :)

Ivushaak

Po přečtení hodnocení jsem měla docela strach se do knížky pustit. Je pravda, že s prvním dílem nemá kniha kromě prostředí metra moc společného, nicméně mně se druhý díl líbil. Je pravda, že občas toho filozofování ze strany Homéra bylo trošku moc, na druhou stranu mně tady asi více sedly postavy (Hunter, Saša). Celkově je docela fajn počtení, a už se těším na poslední díl.

RoseJP

Na začátku jsem měla problém do knížky začíst, vůbec jsem se nechytala, když jsem četla, myslela jsem na jiné věci a tak, když tam byly pasáže se Sašou, říkala jsem si "ježiš, proč to sem motá, to mě hrozně nezajímá" no, pak se dějové linky seběhly a hned to bylo o něčem jiném. Hodně mi vadilo, že byla Saša tak naivní? Šla nahoru, jen tak, všechno tomu flétnistovi věřila a její "láska" co si vymyslela k Hunteorvi.. štvalo mě to :D
A chyběl mi Arťom! Za mě byl díl celkově slabší, uvidíme co přinese další.

VeruMalfoy

Knížka mi přijde trošičku slabší, než první díl, ale naštěstí to zachraňuje drobná romantická linka, která mě opravdu potěšila, i když ten věkový rozdíl byl opravdu velký. A nejvíc mě na začátku knihy zahřálo u srdce malé, milé překvapení, i když pak se nevyvíjelo tak, jak bych čekala. Hned se jdu pustit do posledního dílu.

jan0223
25.12.2021

A protože mě první díl metra nadchnul neodolal jsem a pořídil i díl druhý. Možná jsem čekal víc nebo alespoň vedeno ve stejném duchu jako 2033, ale celkově ta kniha je vlažná. Dá se ještě číst, není to úplně nejhorší. Zklamalo mě, že se hodně vytratila magie, temnota tunelů, najednou je cestování mezi stanicemi bezproblemů. Vše plyne hrozně rychle a vzniká spousta nezodpovězených otázek a prázdných míst. Myslím, že celé by se to dalo pojmout podstatně lépe. Každopádně celkově mě kniha bavila a dá se jí odpustit některé nedostatky. Škoda, že se autor do toho víc nepoložil a nedotahnul spoustu věcí a myšlenek do konce.