Metro 2034

Metro 2034 obálka knihy
Mé hodnocení:

Píše se rok 2034. Před mnoha lety jaderná válka zpustošila převážnou část světa. Lidé přežili jen v nepředstavitelně rozlehlých sítích metra ve velkoměstech. Dole v podzemí vytvořili novou jedinečnou civilizaci. Existence této civilizace je však nyní ohrožena. Na odlehlé stanici Sevastopolskaja se odehrává cosi záhadného. Její obyvatelé jsou zneklidněni, protože ze severního tunelu – jejich jediného spojení s vnějším metrem – k nim přestaly pronikat jakékoliv zprávy. Všechny průzkumné skupiny, které tam vyslali, beze stopy zmizely. V této situace se tajuplný velitel Hunter, který se na Sevastopolské objevil teprve před několika týdny, rozhodne, že přijde té záhadě na kloub… A tak začíná fantastické dobrodružství, jež vede hluboko do mýtů moskevského metra – mýtů, které rozhodují o osudu lidstva. Depresivní prostředí. Sevastopolská = Sparta, smrt je zde běžná. Smrtící vir + Hunter + Naivní holka + Homér = 2034...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/88_/88195/metro-metro-2034-KdN-88195.jpg 3.41304

Metro 2.

Literatura světová, Romány, Sci-fi
Vydáno, Knižní klub

Метро 2034, 2009

Kniha Metro 2034

buster21

priznám sa že som druhy diel Metra .. cast 2034 nepochopil .. Artom zmizol .. a stary pan ma nejak nechytil .. privela depresie, sebalutosti, Hunter neosobny blazon , neviem , naozaj neviem, aky mal v tomto diele autor zamer a co presne chcel povedat, alebo co mu lietalo po rozume ... kedze sa tu polovice nedavaju a ja vzdy hodnotim radsej smerom hore dava m 2,5* cize 3* len koli tomu, ze je to metro, ktore si nosim v hlave ako taky kult.. dokonca ani 2 diel pc hry nema s knihou skoro nic spolocne .. co mozem v konecnom dosledku skonstatovat, ze "chvala bohu" xD .. evidentne som urobil chybu ze som druhy diel Metra na PC hral skorej ako cital knihu .. privelmi som bol tou hrou ovplyvneny .. nerobte rovnaku chybu ako ja

Thengel
06. únoraodpad!

Nemohu jinak. Přetrpěl jsem to jen kvůli návaznosti na další 2 díly Metra, abych nakonec ke svému zklamání zjistil, že zde návaznost prakticky není! Byla to šílená nuda, doporučuji tento díl vynechat, vůbec o nic nepřijdete ani dějově, ani nijak jinak (zbytečný příběh a jiní hrdinové než v dalších 2 dílech).

R47

Na rozdíl od prvního dílu už ten svět znáte, takže si autor pomáhá novými postavami. Ale je to málo. Vnitřní běsy Huntera to nezachrání. A ústřední zápletka je jen taková berlička.

LiberX

Zejména na začátku je kniha plná silných momentů. S přibývajícími stránkami však ubývá akce a roste hustota pasáží nasycených filosofickými úvahami. Už to není akční dobrodružství, ve kterém poznáváme tajemný a přesto tak nebezpečně známý svět po atomové katastrofě. Je to výprava o hledání smyslu života na okraji konce světa.

S předchozí knihou je společné jen metro, jména několika postav a uspěchaný konec. Příběh se o první díl jen několikrát lehce otře, takže jeho případná neznalost ničemu nevadí.

Selve
28.12.2020

V porovnání s Metrem 2033 mi tento díl přišel trochu hůře psaný. I tak mě čtení velmi bavilo a knížku jsem přečetl s chutí. Souhlasím však, že některé pasáže byly poněkud těžkopádné a do čtení jsem se musel doslova přemlouvat

SmallLucia
19.11.2020

Celá kniha je jedna velká nuda. Během 350 stran se opět, stejně jako v prvním dílu, chodí od ničeho k ničemu, otevírají se zápletky, aby záhy skončily nevyřešené a nikam děj neposunuly. Opět se akorát dočkáme uspěchaného konce na 50 posledních stranách.
Jak už zde byl řečeno, Hunter byl postava, která měla v prvním dílu velký potenciál. Byla zahalená jakýmsi tajemstvím, které čekalo na pomalé odkrývání, ale vysvětlit ho jen tak mezi řečí na jedné stránce? To si ta postava prostě nezasloužila. Ostatní postavy mi byly nesympatické a lhostejné.
Jsem zvědavá, co autor vymyslí v posledním dílu, ale upřímně, moc od něj neočekávám.

Zvelebilova
14.11.2020

Druhý díl mě zklamal. Homér i Saša mi byli nesympatičtí (což se umocnilo třetím dílem), Arťom se tam jenom mihnul a už to nebylo dobrodružství plné poznávání divného postapo světa, spíš nějaké psychologické drama.

Tarja666
26.10.2020

Před nějakou dobou jsem četla Metro 2033. Hodnotila jsem pouze dvěma hvězdičkami a celkově mě kniha až na jednu pasáž příliš nezaujala. Proč jsem tedy sáhla po druhém díle?
Metro 2034 jsem půjčila z knihovny pro přítele, kterému se první díl této série líbil. Jenže přítel pořád ne a ne číst, a když už se blížila doba vrácení, tak jsem si řekla, že ji hold budu muset přečíst alespoň já. :D

A nakonec jsem ráda, že jsem tak učinila, jelikož tento díl mi na rozdíl od toho prvního přišel parádní. Čím to? Důvodů bylo, řekla bych, vícero. Arťom mi jako hlavní postava k srdci nepřirostl, takže mi nevadilo, že tentokrát měl v knize místo pouze hodně okrajově. Oproti tomu Hunter, ten se mi už v Metru 2033 líbil hodně a docela mě mrzelo, že mu nebylo vyčleněno více prostoru. Avšak i nové hlavní postavy mi byly sympatické a to zejména Homér. Byl to hlavní hrdina se všemi plusy i mínusy. Nebyl zdaleka dokonalý, spíše na sklonku života, očekávající brzkou smrt. O to větší však měl touhu něco dokázat a viděla jsem u něj motivaci. Vůbec mi nevadily ani filozofické části, které zde mnoho čtenářů hodnotilo v komentářích negativně. Prostě mi to k jeho postavě sedělo a bylo fajn se nad vším občas trochu zamyslet.

Hodně čtenářů si zde také stěžovalo na nedostatek akce. Musím říct, že já ten pocit neměla. Děj se posouval vpřed plynule a oproti tomu mi právě v prvním díle přišlo, že je zde akce možná až příliš. Když jsem si před začátkem čtení Metra 2034, pročítala děj prvního dílu, abych si jej připomněla, přišlo mi skoro k neuvěření, kolik toho autor vlastně na necelých 500 stran stihl nacpat.

Každopádně vzhledem k tomu, že mám z prvního i druhého dílu série opačné pocity než většina čtenářů, si budu muset přečíst i díl třetí. Musím přece zjistit, jestli opět budu stát na opačné straně tábora. :)