jiri4861

Pan Ječmínek aneb Paměti pijákovyPan Ječmínek aneb Paměti pijákovyJack London

Kniha, na kterou jsem se hodně těšil a dokonce jsem si ji koupil. Z knihy jsem přečetl asi prvních 50 stránek a pak jsem sáhl po elektronické verzi takže v podstatě můžu hodnotit knihu pod názvem Démon alkohol. Nemůžu se zbavit pocitu, že autor se strašně opakoval. Trochu nechápu, proč je kniha tak dlouhá. Je psaná formou deníku a neustále opakování je až příliš patrné. Tři hvězdičky dávám spíš z empatie

Svatební cesta do JiljíSvatební cesta do JiljíMiroslav Skála

Příjemné letní čtení.

Okřídlená dušeOkřídlená dušeAmanda Stevens

Něco mezi paranormálním příběhem, kriminálkou a červenou knihovnou. Moje kamarádka Renata by určitě napsala lepší horor.

Obraz Doriana GrayeObraz Doriana GrayeOscar Wilde

Můžu říct jen to, že Doriana Graye bych určitě nechtěl potkat v reálném životě. Autor sám sebe projektoval do postavy malíře, a hlavně ze začátku bylo patrné, jaká je jeho sexuální orientace. Na druhou stranu musím říct, že napsat knihu takhle otevřeně v 19. Století byl asi svým způsobem hrdinský čin.

Pěšky mezi buddhisty a komunistyPěšky mezi buddhisty a komunistyLadislav Zibura

Super, je v tom jeho vyprávění kouzlo. Díky knihám pana Zibury nepřestávám věřit v lidskost.

40 dní pěšky do Jeruzaléma40 dní pěšky do JeruzalémaLadislav Zibura

Super, a v té době to muselo vyžadovat i dostatek odvahy.

Pokušení být šťastníPokušení být šťastníLorenzo Marone

Posloucháno jako audiokniha po čas Vánočních svátků. Opět se potvrdilo nepsané pravidlo: Komu není rady, tomu není pomoci. Sváteční čtení to asi není, ale nevadí. Nicméně, že by mě to nějak příliš nadchlo, se také říct nedá.

27.12.2021

Deník farářkyDeník farářkyMartina Viktorie Kopecká

Super, oceňuji úryvky biblických textů, ale i hloubku textu a zamýšlení se nad smyslem bytí.

17.10.2021

HotýlekHotýlekAlena Mornštajnová

Super, při četbě tolik pracovala obrazotvornost a představivost, že jsem měl pocit, že nečtu, ale dívám se na film.

16.10.2021

HanaHanaAlena Mornštajnová

Mám rád knížky s tímto tématem. Pomáhají mi uvědomit si, že nikdy není tak špatně aby nemohlo být ještě hůř. Další věc co mě zaujala byla ta, že jelikož Mornštajnová se narodila ve Valašském Meziříčí, (což jsem nevěděl) byl příběh zasazen právě tam. Jelikož bydlím ve Vsetíně, i z tohoto pohledu to pro mě bylo zajímavé.

08.10.2021

Postel, hospoda, kostelPostel, hospoda, kostelZbigniew Czendlik

Super zážitek, posloucháno jako audiokniha. Hezky zpracované, zaujal mě nejvíc asi pohled na Bibli jako na milostný dopis, není Bibli tedy jako dopis třeba analyzovat. Tato myšlenka má hloubku.

06.10.2021

Svědectví o životě v KLDRSvědectví o životě v KLDRNina Špitálníková

Jedná se o sbírku sedmi rozhovorů. Velice autentické a poutavé. Líbilo se mi to asi víc než Mezi dvěma Kimy, tím, že to bylo více autentické, první kniha byla více teoretická.

02.10.2021

Totální rauš. Drogy ve třetí říšiTotální rauš. Drogy ve třetí říšiNorman Ohler

Nejvíc mě "pobavilo" to, že voják psal domů o pervitin, jako by šlo o běžnou věc. Dále si pamatuju i výrok: "Chtěl jsem po vás, abyste nespali 48 hodin. Vy jste to vydrželi 17 dní."

01.10.2021

Krev elfůKrev elfůAndrzej Sapkowski

(+ SPOILER) Trošku jsem byl překvapen, že se z Ciri vyklubala čarodějnice. Lépe řečeno, učí se na ni. Těším se na další díl.

01.10.2021

Mezi dvěma Kimy: Na studiích v KLDRMezi dvěma Kimy: Na studiích v KLDRNina Špitálníková

Zajímavé čtení, oceňuji autorku, že do této země jela dobrovolně.

30.09.2021

Bude to bolet, doktore?Bude to bolet, doktore?Adam Kay

Za mě super a oceňuji i vysvětlivky na koncích kapitol. Lékařů a pečovatelů bychom si měli vážit především.

22.09.2021

Rosemary má děťátkoRosemary má děťátkoIra Levin

Posloucháno jako audiokniha, drželo mě to napjatého, ale konec až příliš satanistický.

22.09.2021

Vrásky jedné rusovláskyVrásky jedné rusovláskyElla Mrkvičková

(+ SPOILER) Letmý náhled do života sužovaného schizofrenií. Palec nahoru za nápad a odvahu. Doporučuji všem. Autorka je moje kamarádka a jsme zhruba stejně staří. Sám to v životě nemám jednoduché a mám i psychické problémy. Stěžejní je pro mě i sdělení na samém konci, že v tom nikdy nejsme sami.

22.09.2021

Už je tady zasUž je tady zasTimur Vermes

Z tématu se dalo vytěžit víc, nevím, moc mě to nenadchlo a do čtení jsem se hlavně ke konci musel chvílemi nutit. Nápad zajímavý, ale částečně nad ním zůstává rozum stát.

16.08.2021odpad!

AlchymistaAlchymistaPaulo Coelho

Přečteno jedním dechem, spoustu zajímavých myšlenek. Doporučuji všem.

23.06.2021

Bohyně: Tajné životy Marilyn MonroeBohyně: Tajné životy Marilyn MonroeAnthony Summers

Poslouchání jako audiokniha, poutavé vyprávění, škoda mladého života...

14.06.2021

Sběratel kůžíSběratel kůžíJeffery Deaver

Za mě nejlepší ze série co jsem zatím četl a moc se mi líbí i obálka knihy.

05.06.2021

Na dosah rukyNa dosah rukyVáclav Erben

Posloucháno jako audiokniha na Českém rozhlasu.

25.05.2021

Šikmý kostel 2Šikmý kostel 2Karin Lednická

Opět super.

23.05.2021

Šikmý kostelŠikmý kostelKarin Lednická

Za mě super. Ze začátku děj připomínal film Dukla 61, můj dědeček pracoval jako horník v Ostravě, proto jsem se do příběhu rychle vžil.

22.05.2021

Divoké karty IDivoké karty IGeorge R. R. Martin

Jak již píše kolega pode mnou, zdlouhavé čtení. Spousta dějových linek, což je u Martina typické. Trochu mě zamrzelo, že se skoro až vytratila dějová linka s Croydem.

08.05.2021

DeníkDeníkAnne Frank

Tahle kniha ve mně zanechala velkou stopu.

08.05.2021

Mechanický pomerančMechanický pomerančAnthony Burgess

Čekal jsem asi něco trochu jiného, asi jsem čekal od knihy trochu víc. Také mi trvalo zvyknout si na styl, jakým byla psána.

12.04.2021

ČernookáČernookáAnna Musilová

Knihu jsem přečetl jedním dechem. Příběh mě chytil hned od začátku, dokonce jsem v pasáži kdy Viktorie našla zápisky své matky, dostal úzkost. Hlavní postava trpí depresemi, stejně jako já, proto mi kniha hodně sedla.

27.02.2021

Devatenáct set osmdesát čtyřiDevatenáct set osmdesát čtyřiG. Orwell (pseudonym)

Moc nadčasová kniha a stále aktuální.

05.09.2020