Řbitov zviřátek

Rodina Creedových se usadí ve starém domě v půvabném prostředí venkova státu Maine. Otec - lékař, krásná žena, rozkošné děti. Zdálo by se, že nic nemůže překazit jejich štěstí....Avšak objevuje se Cosi, co mrazí krev v žilách, Cosi strašnějšího než sama smrt. Cosi nesrovnatelně příšernějšího a silnějšího....

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29685/rbitov-zviratek-sdu-29685.jpg 4.44341
Literatura světová, Horory, Romány

Vydáno: , Beta-Dobrovský

Pet Sematary, 1983

Kniha Řbitov zviřátek

Hadati

Stejně jako v románu To zde postavy příběhu svádí boj s neuchopitelným prastarým zlem. Ale spíše než o fyzický boj tu jde o souboj vůle. King, jak je u něj zvykem, klade důraz na prokreslení příběhů hlavních postav, takže si je všechny oblíbíte, protože chápete jejich pohnutky, jejich chování a jejich obavy. O to je to pak horší, když se bojíte, jak to s nimi dopadne. Ke kritickému rozuzlení dochází až v poslední čtvrtině knihy, kdy k drsnému finále dochází až na posledních stránkách. To však neznamená, že byste se do té doby při čtení nudili. King dokáže napětí a záhady dávkovat po lžičkách, až vás pak překvapí, když se rozhodne zbytek hořkého léku do vás vpravit najednou.

Jellus

Mam rad knihu i filmy. Tohle je jizda.. Jako kdyz kamion rozmazne dite na silnici. A bacha na kocky, co se zdaji mrtve a prijdou domu.

katerina6982

Kniha se mi četla moc dobře, až na dlouhé čekání jak dopadne závěr knihy. Rychlá rozuzlení mě baví víc.

Mája873

Stephen King ...co teď dodat, ...nikdy jsem od něj nic nečetla, až teď. Impulsem bylo asi kladné hodnocení všech jeho děl a jelikož knihy s touto tématikou nikdy nečtu, tak mě samotnou překvapilo, že jsem po ní v knihkupectví sáhla jaksi automaticky. Bála jsem se otočit každou stránku, takže jsem řádky četla i opakovaně. Občas mám u knih takový pocit deja vu, s klidem můžu říct, že v tomhle případě se mi to opravdu nestalo...

Pája961

Opravdu se něco začalo dít až na konci, ale zase narozdíl od filmu se mi líbilo to, že tam bylo více popsané to "magické" místo a více rozepsané pocity postav. King se holt točí špatně.

Allla9

Z knihy si lze vzít ponaučení, že není radno chtít ovládat zákony přírody. Vše máme brát tak, jak je dáno.

greenie05

Moje první kniha od Kinga, musím říct, že to bylo celkem zajímavé. I tak jsem ale dlouho přemýšlela, jak knihu ohodnotit.

Ono tam bylo dost částí, kdy jsem se od knihy nemohla odtrhnout, zároveň tam také bylo spoustu vleklých částí, do kterých jsem se vysloveně nutila. Líbila se mi ale reálnost a uvěřitelnost postav, i to, jak je příběh postavený na tom, jak vás může ztráta blízké osoby přivést k naprostému šílenství. Ale možná jsem z knihy očekávala trochu víc "mrazivých" momentů. I když ta poslední věta byla fakt povedená. :D

Nakonec tomu ale nemůžu dát víc jak 3,5 hvězdy. Nebylo to špatné, zároveň mě to nijak nenadchlo.

cryingPickle

Nočná mora každého rodiča. Po tomto sa budete na cestu pozerať trošku obozretnejšie ako ste mali vo zvyku.