Znamenitá mrtvola přehled

Znamenitá mrtvola https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/501610/bmid_znamenita-mrtvola-dbP-501610.jpeg 3 1513 1513

Když Agustina Bazterrica v roce 2017 zvítězila se svojí mrazivou dystopií v prestižní literární soutěži Clarín, jistě netušila, že se děj její knihy zanedlouho částečně stane skutečností, a její román tak získá na aktuálnosti a naléhavosti. Svět se nevratně změní ve chvíli, kdy se objeví smrtící virus, který přenášejí zvířata: od divoce žijících po domácí mazlíčky, všechna musí být utracena a jejich maso už se dál nesmí jíst. Vlády čelí situaci drastickým způsobem: uzákoní chov, porážku a konzumaci lidí. Kanibalismus se stane součástí každodenní reality a společnost je rozdělena na dvě skupiny: na ty, kteří maso jedí, a ty, jejichž maso je konzumováno. Marcose Teja, provozního ředitele v mrazírnách Krieg, opustila po smrti malého synka manželka a on žije jen prací, kterou nenávidí a dál ji dělá jen proto, aby mohl svému otci trpícímu stařeckou demencí hradit pobyt v luxusním geriatrickém centru. V den, kdy dostane darem mladou ženu, „samici“ určenou na chov pro maso, se jeho mysl vydá na nebezpečnou cestu, která ho temnými zákrutami dovede až do situace, jež je těžko představitelná i pro členy společnosti tak zvrácené, jako je ta, v níž je nucen žít. Dá se vůbec hovořit o nějaké lidskosti, když musí být zemřelí zpopelněni, aby nebyli snědeni? Kým je vlastně ten druhý, jsme-li tím, co jíme?... celý text

Literatura světová Horory Thrillery
Vydáno: ekniha , Fobos
Originální název:

Cadáver exquisito , 2017


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Znamenitá mrtvola. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (467)

whack
předevčírem 3 z 5

Pomimo bočnej pointy o víruse, ktorým sa očividne problém preľudnenia vyriešiť nepodarilo, je v knihe brutálnym spôsobom vyobrazená oblasť živočíšnej výroby. Či obete majú dve alebo štyri nohy, ľudstvo ma už nemá čím viac zhnusiť v jeho ťažení za ukojením svojich úchylných potrieb, pôžitkárstva a párminútovým ulahodením svojich chuťových buniek.

Lendie
10.05.2024 odpad!

Poprvé jsem četla tento druh žánru a asi ani nic podobného vyhledávat v budoucnu nebudu. Knihu jsem měla přečtenou za dva dny. Byla nudná, předvídatelná a celou dobu jsem si říkala, že tohle napsat není umění. Kniha vlastně dost bez fantazie.


Zanda96
09.05.2024 4 z 5

Jako mnohé, i mě zaujala nejvíce obálka. Po přečtení jsem ovšem nevěděla, co napsat do hodnocení. Kniha mě velmi bavila i přes fakt, že se události v knize popsané, (doufejme), nikdy nestanou. Začetla jsem se a chtěla vědět, jak příběh skončí, zároveň tento surový a nechutný příběh rozhodně není pro každého.

všechny komentáře

Související novinky (27)

Poslední žebříček, kterým uzavřeme rok 2023, je tady!

07.02.2024


100 nejčtenějších knih roku 2023

27.12.2023


50 nejčtenějších knih letošních prázdnin

01.09.2023

Více souvisejících novinek je uloženo v archivu.


Citáty z knihy (2)

Vím, že až umřu, někdo prodá moje maso na černém trhu, někdo z těch mých hrozných vzdálených příbuz­ ných. Proto kouřím a piju, aby mělo moje tělo hořkou pachuť a aby si mou smrt nikdo nemohl vychutnat.


Někdy musí člověk na bedrech nést tíhu světa.


Kniha Znamenitá mrtvola v seznamech

v Právě čtených36x
v Přečtených1 947x
ve Čtenářské výzvě548x
v Doporučených38x
v Knihotéce602x
v Chystám se číst519x
v Chci si koupit139x
v dalších seznamech18x