Nejlepší kniha o fake news, dezinformacích a manipulacích!!!

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Nejlepší kniha o fake news, dezinformacích a manipulacích!!! Média, politici, sociální sítě – ze všech těchto zdrojů se na nás neustále valí dohady o tom, kdo, jak a proč se nás snaží dezinformovat. Co ale často opakovaná spojení fake news, dezinformace a alternativní fakta zahrnují? Jedná se o fenomén posledních let, nebo jsou tu s námi, šikovně skryté, už dlouhá staletí? Jak je možné, že fungují? Kdo a proč je vypouští? A co je hlavní, jak se proti nim můžeme bránit? Tato kniha se šikovnou manipulací v samotném názvu vám pomůže najít odpovědi, nebo alespoň poskytne vodítka k přemýšlení nad každodenní záplavou informací, se kterou je dobré se vypořádat kriticky, ale bez zbytečné paranoie....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/366292/nejlepsi-kniha-o-fake-news-ri7-366292.jpeg 3.7146
Literatura naučná
Vydáno, CPress

Kniha Nejlepší kniha o fake news, dezinformacích a manipulacích!!!

TajemnýSmrad

Kniha mi nepřišla nějak zásadně objevná... Na druhou stranu rozumím, že jako člověk, který dokáže ověřovat informace a vnímat rozdíl mezi informací objektivní a informací poskytující "tu jedinou skutečnou pravdu", možná nejsem úplně čtenář, na kterého kniha cílí.

Na druhou stranu třeba svým rodičům bych knihu dal jako povinnou četbu a kdyby to šlo, museli by povinně udělat večer z toho co četli referát a k tomu stokrát opsat větu: "Nemůžu věřit parlamentním listům."

Takže průměr - tedy 3 hvězdičky.

pavla.ba

Velmi povrchově napsaná kniha. Po přečtení jsem se nedozvěděla nic, co bych už nevěděla. Je super knihy o tomto tématu vydávat a šířit veřejnosti, ale možná trošku víc dopodrobna, tahle mi přišla jakoby byla napsaná pro děti.

kape97

Díky za tuhle knihu. Tohle by se mělo vyučovat jako povinný předmět na každé základní škole :) kniha byla napsaná velmi poutavě, takže i když bych jindy po takovémhle žánru nesáhla, tato kniha mě přesvědčila.

Venda32

Knihu doporučuji jako dobrý podklad pro hodiny informatiky.

Phoenix16.cz
30.12.2019

Nemůžu se rozhodnout, jestli je kniha učebnice nebo beletrie. Spíš se přikláním k té učebnici, protože si knihu umím představit jako zdroj pro mediální výuku. Je tu mnoho užitečných rad a informací, o kterých by uživatelé internetu měli vědět.

Kariol
22.11.2019

Tuhle útlou knížku se určitě vyplatí si přečíst! Pokud se o média, historii a fake news už nějakou dobu zajímáte, ne vše pro vás bude novinkou. Ale i tak vás možná něco překvapí. Zároveň se ale trochu bojím, že třeba moje babička by si z téhle knížky nic neodnesla. Asi je to určeno spíš mileniálům - a tak nezbývá než doufat, že se trocha osvěty podaří.

Madelisi
14.11.2019

Poprvé jsem o knize slyšela na konci Listování během reklamy na příště. Letos při hledání témat knih do čtenářské výzvy jsem na ni opět narazila a uvědomila jsem si, že to asi bude ona.
První půlka se mi moc líbila, historické příklady byly moc pěkně přirovnány k současnosti. Když se historie vyčerpala a zůstala pouze současnost, tak knize došla šťáva. Při radách, jak nenaletět, se stále opakovalo jenom jinými slovy to samé dokola.
A chybělo mi vysvětlení, proč někdo vytváří dojem, že světu vládnou ještěří lidé.

Klamm
28.10.2019

Je dobře, že takové knihy vznikají.
Kritické myšlení by mělo být aktuální téma. Vždyť ,,Bláznivin se dnes rozsévá nazdařbůh..." a my
už jsme schopní věřit opravdu kdejakè kravině (nechci jmenovat).
Schválně, jestli někdo pamatuje časopis Hrom, z devadesátých let? Bylo to vtipné, ale našli se i jedinci, kteří tomu skálopevně věřili. A to byl jen plátek, s omezenou dostupností čtenářů. Co pak napáchají globální zprávy vložené na net, které se šíří rychlostí blesku...

Mít, nebo být?
Mít, nebo být?
Démon alkohol
Démon alkohol
Poprvé a pak pořád znovu
Poprvé a pak pořád znovu
Doba z druhé ruky
Doba z druhé ruky

masmédia dezinformace manipulace propaganda mediální gramotnost

Autoři knihy

Petra Vejvodová