Nejlepší kniha o fake news, dezinformacích a manipulacích!!!

Nejlepší kniha o fake news, dezinformacích a manipulacích!!! Média, politici, sociální sítě – ze všech těchto zdrojů se na nás neustále valí dohady o tom, kdo, jak a proč se nás snaží dezinformovat. Co ale často opakovaná spojení fake news, dezinformace a alternativní fakta zahrnují? Jedná se o fenomén posledních let, nebo jsou tu s námi, šikovně skryté, už dlouhá staletí? Jak je možné, že fungují? Kdo a proč je vypouští? A co je hlavní, jak se proti nim můžeme bránit? Tato kniha se šikovnou manipulací v samotném názvu vám pomůže najít odpovědi, nebo alespoň poskytne vodítka k přemýšlení nad každodenní záplavou informací, se kterou je dobré se vypořádat kriticky, ale bez zbytečné paranoie....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/366292/nejlepsi-kniha-o-fake-news-ri7-366292.jpeg 3.7161
Literatura naučná
Vydáno, CPress

Kniha Nejlepší kniha o fake news, dezinformacích a manipulacích!!!

Arkagas

Knížka, kterou mi půjčila Ori a kterou by si měl přečíst každý, kdo se pohybuje na sociálních sítích. Nejen o tom, co všechno nemusí být pravda, ale i o tom jak funguje náš mozek a jak zpracovává informace. Kniha je plná užitečných informací jak se v kyber prostoru vyznat, jak se naučit rozlišovat reálné informace od fake news, proložena výsledky ze zajímavých studií i experimentů. Velmi zajímavé čtení, které obyčejnému člověku přiblíží jak vlastně ten internet kolem nás a informace na něm fungují.

Dejvid

Jak již naznačují ostatní komentáře, je to takový stručný úvod do problematiky. Pokud jste o tématu už něco četli, moc nového vám tato kniha nedá (to bych doporučil spíše titul V Síti dezinformací), protože v podstatě všechny části jsou brány dost povrchně. Což ostatně vzhledem k malému rozsahu ani jinak nejde. Nicméně jako pomůcku pro mediální výchovu středoškoláků to určitě považuji za výborný počin, který (snad) pomůže zvýšit mediální gramotnost.

Karin_Kim55
01.11.2020

--- Čteno z povinnosti do školy. ---
Tentokrát mi vůbec nevadilo, že jsem na VŠ dostala povinnou četbu. Zpracování je moderní, červené nadpisy jsou skvělý nápad, bonusové informace v rámečcích, fotky, atd... Tohle není žádná nudná učebnice.
Poprvé, co mě vážně bavilo číst učebnici!

Verpax
28.10.2020

Zajimava kniha. Četla jsem ji s prestavkami, ale prinesla mi přesně, co jsem od ni ocekavala. Nejpraktictejsi byla poslední čtvrtina.

Madluska
26.06.2020

Vlastně trochu zklamání. Celkový dojem u mě hází o příčku níž grafické zpracování (to větší řádkování vypadá jako v závěrečné práci nějakého studenta, rámečky jsou tam taky tak Halabala). Chválím záměr, oceňuji shrnutí, jak se fake news nenechat zahltit, ale čekala bych trošku záživnejší formu, pokud kniha cílí na mladší čtenáře, případně konkrétní ukázky dezinformací, třeba i mimo hlavní text, aby byla ta jednolitá struktura trochu rozbitá. Obálka totiž láká na něco, co uvnitř možná ani nenajdete. A pokud už jste si o fake news někdy něco studovali, mnoho nového neobjevíte. Přesto knihu neodsuzuji, jen jsem prostě čekala něco jiného.

Tregullo
02.06.2020

Vcelku zábavná poučka o historii fake news a jejím praktikování dnes. Určena těm, kteří o tomto fenoménu ví minimum nebo se chtějí dozvědět jakýsi základ na jednom místě. Kniha to není zbytečná, ale neobsahuje nic navíc, co běžný, virtuálnem nepožraný uživatel (nejen internetu) neví. Takovým hlavním rysem, který někomu sedne a někomu ne je fakt, že knihu psalo více autorů a mne osobně to nesedí.

TajemnýSmrad
21.05.2020

Kniha mi nepřišla nějak zásadně objevná... Na druhou stranu rozumím, že jako člověk, který dokáže ověřovat informace a vnímat rozdíl mezi informací objektivní a informací poskytující "tu jedinou skutečnou pravdu", možná nejsem úplně čtenář, na kterého kniha cílí.

Na druhou stranu třeba svým rodičům bych knihu dal jako povinnou četbu a kdyby to šlo, museli by povinně udělat večer z toho co četli referát a k tomu stokrát opsat větu: "Nemůžu věřit parlamentním listům."

Takže průměr - tedy 3 hvězdičky.

pavla.ba
10.05.2020

Velmi povrchově napsaná kniha. Po přečtení jsem se nedozvěděla nic, co bych už nevěděla. Je super knihy o tomto tématu vydávat a šířit veřejnosti, ale možná trošku víc dopodrobna, tahle mi přišla jakoby byla napsaná pro děti.