Někdo mě má rád

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Jiří Ovčáček, historicky první člověk v dějinách České republiky, který zastává funkci jak první dámy, tak i viceprezidenta, míří plnou parou do učebnic dějepisu. Ještě předtím, než se stane samostatnou maturitní otázkou a možná i povinným předmětem (nauka o Jiřím Ovčáčkovi), přichází s jímavým a lidsko-člověčensky pojatým vyprávěním o vlastním životě, v němž se už od narození prolínají osobní a profesní rovina života, aby se spojily v dechberoucím finále v roli mluvčího, důvěrníka i ošetřovatele prezidenta Miloše Zemana. Jiří Ovčáček se v prvním a jediném autorizovaném hanopisu rozpovídal o svém dětství za komunismu, dospívání v devadesátých letech, kdy neměl žádné kamarády, a později i o svém působení po boku Miloše Zemana, kdy stále nemá žádné kamarády, zato už má Twitter. Kniha, u které se budete dojímat, budete u ní plakat, ale společně s Jiřím Ovčáčkem se budete i radovat z maličkostí života, jako je například precizně srovnané prádlo do komínků. A tak to ostatně v životě má být....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/458786/big_nekdo-me-ma-rad-cC9-458786.jpg 3.669
Nahrávám...

Komentáře (23)

Kniha Někdo mě má rád

kikies
31. října

Mně to bohužel přišlo jako špatná kopie Stoletého staříka/Forresta Gumpa. Možná, kdyby to byla nějaká nekonkrétní postava nějakého českého Honzy/Švejka nebo tak něco, bylo by to lepší, ale postava pana Ovčáčka mě osobně neskutečně dráždila a tak mi to ani vtipné nepřišlo. Ale pokud bych si ho úplně odmyslela, byla by to fajn humorná knížka... :D

d.p.
08. října

Mám rád Foresta Gumpa, baví mě stoletý stařík, takže Ovčáček byl z mého pohledu taky super. Mrzelo mě, že kniha nevyšla jako ekniha, ale audio verze mě zase bavila díky skvěle zvolenému mluvčímu mluvčího, což bych u eknihy neměl, takže nakonec jsem byl za audio verzi rád, plné hodnocení.


Teri_P
24. září

Jestli něco miluju na nás češích, je to druh humoru. Vkládáme ho do všeho - volby prezidenta, volby politických stran, řešení pandemie…Vždyť která země by za jeden jediný rok vystřídala čtyři premiéry zdravotnictví, aby se na samém konci mohla vrátit k tomu prvnímu? Je to taková naše malá, milá, česká tragikomedie…a tohle dílo to jenom dokládá. Jsem ráda, že někdo uměl dát něco takového na papír. Doufám, že budou kluci pokračovat, materiálu máme na deset takových knih.

Chytuš
03. září

Přátelé, kamarádi, pozdvihněme sklenku chlazeného mléka a připijme si na vznik knihy o muži v pozadí moderních dějin! Seznamte se s šedou eminencí (skoro) veškerého dění v naší malé kotlince - muži, který překročil (nejen) svůj stín. Muž velkých myšlenek, nenápadný, přesto mocný hybatel napříč historickými událostmi. Ovlivnil nespočet velikánů naší malé zemičky - budiž mu na jeho věčnou slávu a počest sepsán tento první autorizovaný hanopis, ve kterém se dozvíte i to, co jste z Twitteru ještě nevěděli. Ano, je to tak - Jiří Ovčáček už nevévodí pouze sociálním sítím, můžete si o jeho činech přečíst knihu! Lidé neváhejte a bavte se :-)

madem
06. srpna

Nevěřím, že to napsal Landsman. To o sobě mohl napsat jen sám Ovčáček. Nikdo jiný by to tak dobře nenapsal jako on.
Ať žije český Forrest Gump!

ondras666
15. července

Knihu jsem bral do rukou s tím, že to bude vtipná satira z rukou páně Landsmana a TMBK. Jenže jsem se spletl...
Postava pana Ovčáčka je v české politice dost výrazná a tudíž dává velký prostor k různým kauzám a spekulacím. Zde je vykreslený jako kombinace Forresta Gumpa, Sheldona Coopera a Smitherse. Za mě se tohle spojení nepovedlo.

jeany23
06. července

O osobě pana Ovčáčka nechť si každý myslí co chce, ale musím říct, že už dlouho mě žádná kniha tak nepobavila. Čekala jsou suchou biografii; dostala jsem satirickou, humornou, čtivou knihu s geniální nadsázkou. Lehce se to četlo. Nemůžu se ale ubránit dojmu, že tu na hodnocení knihy má vliv fakt, že pan mluvčí není zrovna z osob nejoblíbenějších...

Barticek
22. června

Dosti mi to připomíná knihu Ivana Mládka "Zápisky šílencovy". Asi jen s tím rozdílem, že Zuzan byla naprosto fiktivní postava. :-)

1