Někdo mě má rád

Jiří Ovčáček, historicky první člověk v dějinách České republiky, který zastává funkci jak první dámy, tak i viceprezidenta, míří plnou parou do učebnic dějepisu. Ještě předtím, než se stane samostatnou maturitní otázkou a možná i povinným předmětem (nauka o Jiřím Ovčáčkovi), přichází s jímavým a lidsko-člověčensky pojatým vyprávěním o vlastním životě, v němž se už od narození prolínají osobní a profesní rovina života, aby se spojily v dechberoucím finále v roli mluvčího, důvěrníka i ošetřovatele prezidenta Miloše Zemana. Jiří Ovčáček se v prvním a jediném autorizovaném hanopisu rozpovídal o svém dětství za komunismu, dospívání v devadesátých letech, kdy neměl žádné kamarády, a později i o svém působení po boku Miloše Zemana, kdy stále nemá žádné kamarády, zato už má Twitter. Kniha, u které se budete dojímat, budete u ní plakat, ale společně s Jiřím Ovčáčkem se budete i radovat z maličkostí života, jako je například precizně srovnané prádlo do komínků. A tak to ostatně v životě má být....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/458786/big_nekdo-me-ma-rad-cC9-458786.jpg 3.588

Kniha Někdo mě má rád

Přečti_si
30.12.2022

Tak na hanopis Jiřího Ovčáčka jsem se těšila moc! Mapuje Jirkův život a jeho přítomnost u každé důležité události naší země vtipnou formou. Břicho od smíchu mě nebolelo, ale tváře od úsměvu ano - nepřemrštěný, decentní chytrý humor. Koláží mohlo být za mě klidně víc, ale obecně moc fajn knížka.

xxtom
10.06.2022

Průřez vymyšleným životem Jiřího Ovčáčka a legrační příběhy o tom, so všechno se díky němu (nejen v politice) stalo.

ondra295
05.03.2022

Ta myšlenka udělat z Jirky Ovčáčka českého Forresta Gumpa je poměrně originální a je to napsáno vtipně. Možná mi trochu vadí, že taková lidská špína je popsána tak, že s ním člověk začne poměrně sympatizovat, ovšem chápu, že je to myšleno hlavně v rámci satiry. Střídá to lepší momenty s horšími, najdou se slabší místa, ale jako oddechovka je to velice povedené a pro člověka, který chápe české politické reference, tohle dílo stojí za to.

haannyys
14.02.2022

Nemám ráda Ovčáčka, mám ráda Landsmana a TMBK. Ale tohle je brak každým coulem. Prvoplánové, "vtipné" na sílu, kniha pro knihu. Landsman mívá některé fóry na úrovni Šimka a Grossmanna, ale tady se tomu nějak obloukem vyhnul. Škoda knihy, škoda energie do toho vložené autory, škoda času čtenáře.

Karammela
27.01.2022

To si autor zase jednou vyhrál...je to prča skrz naskrz :)

PMR
26.01.2022

Pro mě zbytečně moc odkazů na komunistickou éru.
Navíc mi připadá, že se v knize překvapivě málo využívá ten hlavní ovčáčkovský topos - ta naivní snaha převést politickou zvůli do nějaké lidsky přijatelné polohy. Tisková prohlášení hradní kanceláře jsou v tomhle prostě smrtící :-)

chomic_pisek
23.01.2022

Dominika Landsmana i TMBK mám rád (samozřejmě ve vší umělecké počestnosti) a jejich výtvory už mají svou enklávu na poličce naší knihovny. Jako vždy jsem střídal dva typy smíchu, které mám spojené s díly pana Landsmana. Většinou se pousmívám tomu, jak jsou vtipy tak trapný, až jsou dobrý, aby se po několika takových zčistajasna objevil zabiják, kterej člověka shodí z gauče.
Chvíle strávené v přítomnosti páně Ovčáčka byly opravdu požehnané. Konečně jsem se dozvěděl, jak to bylo s Havlovým prezidentováním i Haškovým chytáním. Nechci ani přemýšlet, kde bychom bývali byli bez všech těch zásahů takřka shůry. Ještě než mi zteplá sklenice mléka, nažehlím si puky i na teplákách a půjdu tweetnout něco o těch bezbožných kavárenských povalečích. Požehnanou neděli, přátelé.

Veruru1981
31.12.2021

Jiri Ovcacek jako cesky Forrest Gump. Pobavilo. Skvělé kolaze od TMBK. Nektere pasaze byly megavtipne, jine jen dobre napsane, proto davam o hvezdu min. Ale smekam pred geniem Dominika Landsmana - toto vse vymyslet...