ještěrka38 ještěrka38 komentáře u knih

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Krásně se to četlo, ale příběh sám o sobě je dost smutný. Těžké to měly naše babičky. My si pořád na něco stěžujeme a ony to měly o tolik těžší.

01.10.2021 5 z 5

Vzhledem k tomu, že jsem nedávno četla knihu Jizva, jsem částečně věděla, o čem Životice budou. Nicméně tohle je beletrie spojená s naučnou literaturou a paní Lednická má dar vyprávění. Takže i pro ty, kteří neradí čtou fakta, tohle doporučuji. Velmi čtivé a doprovázeno fotkami.

19.09.2022 5 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Zajímavý a poutavý příběh. Opět něco, co mě baví.. Pátrání po minulosti, napravování staré křivdy, minulost a současnost.. Tyhle typy knížek mě baví..

26.07.2022 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

děsivý příběh dítěte, které touží po lásce . Přijde mi hrozné, že jedno dítě matka miluje a to druhé jen peskuje, křičí a nechá ho mlátit otcem. Konec je jen důsledek strachu a toho, že už dítě neví kudy kam.

27.05.2020 5 z 5

Říkali mi Leni Říkali mi Leni Zdeňka Bezděková

Knihu jsem četla jako dítě na základní škole, teď jsem si chtěla příběh oživit a je jasné, že jsem ho už vnímala z jiné stránky než jako dvanáctiletá. Přesto je to pořád i po těch letech silný příběh.

21.05.2020 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Zajímal mě příběh. Kniha je velmi čtivá. Chvílemi mrazí, chvílemi si říkáte, že tohle se stát nemohlo. Na druhou stranu se asi vždy vyhnu těmto místům v reále :-D. Celkově to na mě působilo ze začátku docela realisticky, ale ke konci jsem si už říkala, že tohle je něco, co vyvolaly u dotyčného vypravěče drogy.

28.01.2020 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Čtivé, ale... Do dvou třetin mi to přišlo spíš jako dívčí román. Nic zvláštního, co by mě nadchlo. I zápletku jsem celkem brzy rozklíčovala. Ale přiznám, že úplný konec mě zaskočil a celkový dojem byl hodně zdrcující. Dokonce jsem se bála, že se nic nestane a vše bude pokračovat dál...
Ale za mě pořád vede kniha Hana, tu prozatím žádná další kniha nepředčila.

25.04.2023 4 z 5

Anežka Anežka Viktorie Hanišová

Skvěle napsáno, adopce není nikdy lehká a klobouk dolů před všemi, kteří do toho šli. Julie mi ale jako matka hrozně vadila, její touha mít děti a zároveň se chovala jako kráva.. Otevřený konec je něco, co u knížek nemám ráda, proto jedna hvězda dolů.

27.09.2022 4 z 5

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Tak dočteno, ale za mě zklamání. Někdy méně znamená více. Nebavily mě pasáže, kde byly různé dopisy, výslechy, přepisy rozhovorů. Stačil by úplně příběh a nakonec něco z archivu. Bohužel tohle slyšíme i od čtenářů v knihovně, že tyhle pasáže přeskakovali.. Škoda. Autorka si dala práci, ale za mě byka kniha nudná a to přestože jsem si ji přála k vánocům.

18.06.2023 3 z 5

Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Štěpán Javůrek

Naprosto excelentní román z doby velmi nelehké. Utvrdilo mě to v tom, že ne všichni Češi byli vlastenci a ne všichni Němci byli zrádci. Nelehká doba pro jednu i druhou stranu. Těším se na druhý díl.

26.03.2023 5 z 5

Páté jablko Páté jablko Lenka Chalupová

Tak těžké téma, tolik smutku a beznaděje a zároveň nádherně napsáno, čtivá kniha.. Jedna z těch, kterou když dočtete, neumíte se začít do jiné..

04.12.2022 5 z 5

Naprosto skvěle napsáno. Hrozná doba, komunisti fakt prasata a to ještě ubližuju těm prasatům.. Někteří horší než nacisti. Přesto doporučuji.

17.01.2024 5 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Smutný, ale silný příběh..

11.05.2023 4 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Nějak mě odrazovala obálka, ničím nezajímavá, spíš odpudivá.. Ale několik lidí nezávisle na sobě mi řeklo, že se jim kniha moc líbila. A musím jim dát za pravdu. Příjemné čtení i když smutné.

02.09.2022 5 z 5

Matčin hrob Matčin hrob Lisa Regan

Naprosto úžasné, člověk hltá jednu kapitolu za druhou.. Do této série jsem se zamilovala a těším se na další.

31.03.2022 5 z 5

Dívka beze jména Dívka beze jména Lisa Regan

Skvělé, napínavé.. Už se těším na další její knihu..

20.01.2022 5 z 5

Bývali jsme bratři Bývali jsme bratři Ronald H. Balson

Jedna z nejsilnějších knih z tohoto období. Na konci jsem se i rozbrečela. nikdy nepochopím, jak je možné, že se něco takové dělo , že ne všichni nacisti byli potrestáni. Jak mohli na vše zapomenout, co dělali a žít si spokojený život jako někdo jiný.. Silný příběh a doporučuji přečíst.

16.10.2020 5 z 5

Musím tě zradit Musím tě zradit Ruta Sepetys

Vůbec jsem netušila, jak moc zlé to bylo v Rumunsku a co se tam dělo. Tohle by se mělo ve školách číst. Tohle se už nesmí nikdy vrátit. Skvěle napsáno.

28.08.2023 5 z 5

Tichý pláč Tichý pláč Lisa Regan

Reganová se čte sama. Opět napínavé. Těším se na další.

09.05.2023 4 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Knížka mě bavila a myslím si, že bohužel takto to na hodně místech chodí. Doporučuji přečíst a udělat si svůj názor.

26.11.2022 5 z 5