Jessie_ Jessie_ komentáře u knih

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Asi každý se při čtení téhle knížky zamyslí nad svým životem a bude pravděpodobně o trošku vděčnější za to, jaký je:). Občas je fajn si to připomenout.

27.08.2023 4 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Mně se líbila. Jasně, asi se nedá srovnávat s Hanou, ale tohle je zase trochu z jiného soudku. Oddechové počtení, žádné velké drama.

Byla to pro mě poslední z autorčiných knih a kdybych je měla uspořádat podle oblíbenosti, tak:
1. Hana
2. Hotýlek
3. Tiché roky
4. Slepá mapa

Díky za tyhle knížky! :-)

15.08.2019 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Jednoduchý příběh plný velkých myšlenek. (správně vidíme jen srdcem ♥)

15.08.2019 5 z 5

Věřit znovu Věřit znovu Mona Kasten

Jelikož jsem byla z prvního dílu tak moc nadšená, tušila jsem, že otevřít pokračování v době zkouškového bude past. Bingo, na jeden zátah od rána do večera a musím říct, že se autorce opět povedl opravdu skvělý kousek! :-)

18.01.2020 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

I když má kniha dost stránek, nenudila jsem se ani na jediné z nich. Opravdu čtivě napsaný, i když velmi smutný příběh. Autorův styl psaní mi sednul jak prdel na hrnec, fakt skvělý. Z knížky jsem nadšená.

24.07.2019 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Tak tuhle bych doporučila všem na potkání. Opravdu se četla jedním dechem..

06.05.2019 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

I když jsem docela cíťa, nikdy jsem se u knihy nepřistihla, že bych měla byť jen skleněné oči.. Musím se přiznat, že pro tuhle jsem teda pár slz uronila. Knížka je prostě skvělá a klidně bych si ji přečetla znovu!

21.03.2019 5 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Tak to byla jízda! Naprosto odlišné od autorčiných ostatních knížek, přesto pořád stejně skvělé.

02.03.2024 5 z 5

Posel Posel Markus Zusak

Kdo uvažuje nad čtením této knihy, vůbec bych se nenechala odradit zdejšími negativními komentáři. Ta kniha je naprosto skvělá a s tak zajímavým námětem jsem se už dlouho nesetkala.

19.07.2020 5 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Tahle autorka mě prostě baví. Úžasná knížka, kterou jsem přečetla za pár dní, protože jsem se od ní nemohla odtrhnout. Možná mě trochu víc bavila dějová linka první světové, ale i tak pět hvězdiček ani zdaleka nevystihuje to, jak jsem z knížky nadšená :-)

21.08.2019 5 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Po první přečtené knížce od pana Hartla dostane člověk chuť přečíst rovnou všechny. Malý pražský erotikon za mě určitě nejlepší! Taková oddechovka do pohody i nepohody.

22.07.2019 5 z 5

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

Tak tahle jízda byla výborná. Knihu jsem zhltla za dva dny a nemůžu si ji vynachválit. Člověk chce číst pořád dál a dál, protože je tak poutavě napsaná. Prostě romanťárna přesně pro mě.

17.11.2019 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Mně se líbila moc a to thrillery nijak zvlášť nevyhledávám. Napínavé počtení.

22.07.2019 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Chtěla jsem si na dovolenou vzít nějakou zajímavou odpočinkovou knihu a tak jsem sáhla po Hotýlku. Řekla bych, že líp jsem vybrat nemohla. Přelouskala jsem ji raz dva a za mě fakt skvělý, čtivý příběh, který prostě musíte číst dál a dál :-).

05.07.2019 5 z 5

Léto v Paříži Léto v Paříži Sarah Morgan

Kdyby to šlo, dám těch hvězdiček i víc. Paříž jsem letos navštívila, takže pro mě osobně krásný zážitek s kapkou nostalgie.

20.09.2022 5 z 5

Snít znovu Snít znovu Mona Kasten

Skvělé zakončení tak krásné série! S úsměvem na tváři odkládám poslední díl do své knihovny, ve které má své zasloužené místo :-)

18.03.2021 5 z 5

Schovej mě v dešti Schovej mě v dešti Jojo Moyes

Paní Moyesová si opět pojistila místo na mém seznamu nejoblíbenějších autorů. Příběh má trošku pomalejší rozjezd, ale nijak to nebrání tomu, dát mu plný počet bodů :-).

12.06.2020 5 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Moc krásná knížka.

23.09.2019 5 z 5

Nové vyhlídky Nové vyhlídky Lilly Lucas

Už dlouho jsem nečetla tak krásně napsanou sérii, doporučuju všema deseti!

06.10.2023

Najdi Rebeccu Najdi Rebeccu Eoin Dempsey

Nikde jsem se nedočetla, že by se mělo jednat o příběh podle skutečných událostí, tak bych brala trošku s rezervou zdejší připomínky o historických nedostatcích.. Román je skvěle napsaný a věřím, že dokáže vyvolat i spoustu emocí. Což je vlastně něco, co ve mně zůstává i dlouho po přečtení. Detaily příběhu se často vytrácí, ale emoce zůstávají.

28.09.2022 5 z 5