Jamira Jamira komentáře u knih

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Jedna z nejsilnejsich a nejdepresivnejsich knih, co jsem cetla. Mam z ni uzkost i po precteni. Ale skvela.

23.04.2020 5 z 5

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

Skvele. Do nejmensich detailu promyslene, napinave, zaroven ale ne zadny krvak. A moc me bavi ta vztahova linie Robin a Strika.. :)

20.06.2020 5 z 5

Geniální přítelkyně Geniální přítelkyně Elena Ferrante

Skvele! Dokonale a bez prikras popsano pratelstvi dvou holcicek.. A ze to neni vzdycky jen slunickove.. :))) My zeny jsme uz proste takove, jen se o tom nikdy nemluvi takto otevrene. Tesim se na dalsi dil.

09.06.2020 5 z 5

Kar Kar Miloš Urban

Typicky Milos Urban. Musim rict, ze nerozumim negativnim komentarum. Nejedna se o typicky thriller, kterych jsou plna knihkupectvi, ne, ale to ctenar asi ani nemuze ocekavat. Milos Urban je spisovatel originalni, dokaze paradne zachytit a popsat atmosferu mista, v jeho knihach muze nastat uplne cokoliv, realne i nerealne, ctenar se muze uvolnit a proste jen cist. Pokud cekate zapletku soused mozna zabil souseda a ted se to resi, nectete Milose Urbana.

05.01.2020 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Autorce se podaril zachytit kazdodenni zivot ve 20.stoleti. Osudy zen nejsou nijak kriklave, prestoze jsou zasazeny dejinnymi udalostmi. Kniha neni nijak kruta ci drasticka, jak je v soucasne dobe celkem moderni, dobre se cte, zajima vas, jak to cele dopadne.

22.01.2019 5 z 5

Stvůra Stvůra Kristýna Trpková

Knihu jsem dostala jako darek, proto jsem ji precetla celou, i kdyz to stalo teda velke usili. Mam pocit, ze jsem cetla uplne jinou knihu, nez na jakou se tu pisou pochvalne recenze. Ocekavala jsem neco ve stylu Michaely Klevisove, ale bohuzel. Kniha je plna naprosto zbytecnych a plochych rozhovoru, ktere ctete a rikate si WTF, to jako vazne? Zapletka je pritazena za vlasy, celkove vse je tak nejak neprvdepodobne, troufam si rict hloupe... Nechci vyzradit zapletku, proto uvadim jako priklad to, ze byvala manzelka nejakeho pritazliveho a dobre zajisteneho pravnika si urcite najde jako noveho pritele cloveka, ktery sedel ve vezeni, bydli spolu v malem nepeknem byte, s nimi i deti toho pravnika a vse se tvari, ze tak to bezne chodi a je to normalni. Proste hloupe a neuveritelne to bylo cele...

09.10.2022 odpad!

Nůž Nůž Jo Nesbø

Po trosinku slabsich dilech prisel opet Harry ve sve nejlepsi forme. Skvele. Nesbo me zase dostal.

02.01.2020 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Libilo se mi dokonce vic nez Hana. Zadne zasadni tema se tu neresi, takove fajn oddechove poctenicko.. :)

04.09.2019 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Nejlepsi kniha spisovatelky. Pribeh je vypraven velmi pomalu a klidne, presto je strhujici. Kniha me bavila od prvni stranky.

12.08.2019 5 z 5

Ochráním tě Ochráním tě Peter May

Souhlas s komentari-poetika mista moc fajn, vztah tech dvou hlavnich mi prisel takovy prazvlastni, celkove tam ti lide maji divne vztahy, ale jiny kraj, co ja vim, jak to tam je mezi lidmi. Konec pak bez komentare..

17.03.2020 2 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Poslouchano jako audiokniha, doporucuju. Ale hvezdu strhavam, protoze jsem dokazala poslech prerusit, aniz bych mela problem.. Cili asi to nebyl maximalni napinak, nevim, kdybych cetla, mozna by me to chytlo na 100%.

10.03.2020 4 z 5

Chceš-li rozesmát pánaboha Chceš-li rozesmát pánaboha Michael Třeštík

Uzasna knizka. Maminka pana Trestika musela byt neskutecna zena! :) Jeho knizky mam rada, ale tahle je za me nejlepsi.

26.02.2020 5 z 5

Záhada na zámku Styles Záhada na zámku Styles Agatha Christie

Ja proste Agathu rada poslocham pred spanim jako audio. Fakt me to skvele uspava.. :)

09.02.2020 4 z 5

Tajemství živých Tajemství živých Carol Wyer

Chytne a nepusti. Sice je pribeh prirazeny za vlasy, jak uz to u tohohle zanru byva, ale ocenuji, ze vse hezky a logicky zapada do sebe.. :)

24.11.2019 4 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Hmmm, nez zacnu cist nejakou knihu, vetsinou si prectu par recenzi a komentaru. Tady byly ohlasy velmi rozporuplne. Spousta ctenaru ji vycita, ze je prilis slunickova, taky laska v Osvetimi, to se preci nehodi, taky toho stesti nejak moc.. Cekala jsem teda vetsi slataninu..
Musim rici, ze jsem byla mile prekvapena. Myslim, ze laska, ktera mezi Leem a Gitou vzplala, musela byt neskutecne silna, takze diky ni prezili to peklo, ktere pro ne pak asi tak pekelne nebylo. Ano, pribeh je neskutecny, ale ta doba byla neuveritelna, netroufam si ho tedy vubec soudit. Za me krasna ukazka toho, ze kdyz pomahate lidem, jednou se vam to vrati.. Tak jako Leovi.
Hvezdu strhavam spis za styl, jakym je kniha napsana, ale libila se mi.

16.03.2019 4 z 5

Na knizku jsem se tesila, jenze pak zacala cist spatna hodnoceni a ztratila o ni zajem. Ted lezela v knihovne, sahla jsem po ni, ze to bude jen takova oddychovka na vikend.
A musim rict, ze jsem nadsena. Nasmala jsem se, je to psano s nadsazkou, jazykem nas mladych, ehm, zejo. Je to jizda, pokec s nej kamoskou, vzpominky na zivot na kolejich, na erasmus, byt o tomhle tam neni ani slovo. Ale tohle je zivot.
Rozhodne nesdilim nazor, ze je kniha hloupa, ze zaujme jen nekoho, kdo toho moc neprecetl. Historky maji pointu, vety jsou svizne, hezky to odsypa, tohle napsat neni uplne jednoduche.
Necekejte zadne informace z pruvodcu, nic seriozniho v knizce neni. Ale to asi ani nebylo cilem. Po knizce sahnete, pokud cekate opravdu neseriozni humor. Nic jineho v ni neni. Ale i tohle je obcas potreba, nemusime byt prece porad jen vazni a na urovni.. :)

28.05.2021 5 z 5

Velmi osobní kniha o zdraví Velmi osobní kniha o zdraví Margit Slimáková

Priznam se, ze jsem nedocetla. Neni spatna, ale hodne veci vim odjinud. Je spis pro nekoho, kdo se o zdravou vyzivu a zivotni styl teprve zacina zajimat, pro toho je perfektni. Hezky vse popsano a vysvetleno.

09.06.2020 3 z 5

Růže bílá, černý les Růže bílá, černý les Eoin Dempsey

Hmmm, asi jsem cekala dle ohlasu vic. Kniha nebyla spatna, konec byl napinavy, ale ten pribeh byl takovy umely.. Rozhodne jsem cetla daleko lepsi knihy z obdobi 2.sv.v.

23.02.2020 3 z 5

Vražda v Orient-expresu Vražda v Orient-expresu Agatha Christie

Poslouchala jsem jako audioknihu, moc prijemne nactene. Typicka Agatha. Cist me ji moc nebavi, ale posloucham rada.. :)

05.01.2020 4 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Bozi.. Neskutecne vtipne, pritom jsou tam i vazne myslenky, ale tak nejak s nadhledem, jsem proste nadsena. Uz dkouho me zadna kniha nenadchla tak strasne moc...

08.11.2019 5 z 5