Ochráním tě ekniha

od:


KoupitKoupit eknihu

Nespoutaná a drsná krása ostrova Lewis se prolíná s oslnivým světem pařížské módy. Peter May se v novém detektivním románu vrací do prostředí bestsellerové trilogie z ostrova Lewis. Manželé Niamh a Ruairidh Macfarlaneovi vlastní hebridskou luxusní oděvní značku Ranish Tweed. Když se společně vypraví na služební cestu do Paříže, Niamh se nečekaně dozví o manželově poměru s ruskou módní návrhářkou. Vzápětí se stane svědkem toho, jak Ruairidh i s milenkou zahyne při výbuchu bomby. Zatímco se pařížští policisté a jejich skotští kolegové pouštějí do vyšetřování, Niamh se v žalu vrací domů na ostrov Lewis. Niamh se začne probírat vzpomínkami na svůj život s Ruairidhem a zoufale se snaží odhalit, kdo by proti jejímu manželovi mohl něco mít. Francouzská policie mezitím vyloučí možnost teroristického útoku a přikloní se k vraždě. Hlavní podezřelé se na ostrov Lewis vydává sledovat vyšetřovatelka Sylvie Braqueová. Jedna žena se zaobírá minulostí, druhá je ponořena do vyšetřování. Obě se však postupně přibližují k nepříteli s vražednými úmysly....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/406003/ochranim-te-hiO-406003.jpg 3.5342
Žánr:
Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány

Vydáno: (ekniha), Host
Originální název:

I'll Keep You Safe, 2018


více info...
Nahrávám...

Komentáře (147)

Kniha Ochráním tě

Sarq
11. července

Peter May je brilantní vypravěč. Zavede čtenáře do míst, kde nikdy nebyl a svým důkladným popisem místa a okolností má čtenář pocit, že je na místě tak důvěrně známém, jakoby tam nějakou dobu žil a místní lidi osobně znal. Kniha Ochráním tě není ani tak detektivka, jakkoli se na začátku stane vražda. Policie a její vyšetřování je v podružné roli. Hlavní hrdinkou je žena, která ztratí manžela a dlouholetou lásku v jedné osobě. Pokud budete knihu spíš vnímat jako román z drsných Hebrid a nečekat jen klasické rozuzlovávání zápletky, mohli byste být spokojeni. Pak by vám ani nemusel vadit trochu krkolomný konec.

akdar72
29. června

Opět dokonalý popis míst, mám pocit jako bych tam byla také. Příběh s detektivní zápletkou byl slabší.


Miláček484
28. června

Knihy Petera Maye se velmi hezky čtou, vždy se těším na příběh a zatím mě nikdy nezklamal i tato kniha se mi líbila.

jana14
07. června

SPOILER. Knihu jsem četla již před nějakou dobou. Nadšení se nekoná. Autor sice zůstává stále čtivý, dokáže krásně vykreslit reálie i postavy. Pro mne je to málo. Celý detektivní příběh postrádá logiku. Sice tu máme krásné popisy života, komunity a textilního průmyslu na Hebridách, ale stačí to ? Závěrečné rozuzlení málo uvěřitelné, nereálné. A to u thrillerů toleruji jistou "nadsázku, nereálnost". Zde ovšem motivace zločince a hlavně jeho schopnosti škodit tak sofistikovaně jsou opravdu umělé, neuvěřitelné....Poslouchali jsme jako audio na dlouhé cestě a partner se mě pořád ptal: "To je jako detektivka ?". Mám ale pro autora slabost a ve srovnání s jinými "veledíly" v tomto žánru odvádí stále slušnou práci.

intelektuálka
18. května

Opět Peter May - s návratem na ostrov Lewis ....
Ale také kulisy Paříže - zajímavé téma o výrobě tkaniny ...

Jména hlavních hrdinů neobvyklá - Niamh a Ruairidh - a hned v úvodu knihy výbuch ....
Terorismus nebo pomsta ?

Niamh se ponoří do minulosti a hledá motiv činu ....

I´ll Keep you Safe zpívá Ruairidh své ženě - a podaří se mu ji ochránit ?

Pořád to bylo zajímavé čtení - doporučím.

janina66
04. května

Chtěla jsem dát jen 60%, ale naopak za napínavé poslední 4 kapitoly 1* přidávám. May je skvělý vypravěč, i když některé kapitoly byly hooodně zdlouhavé až nudné. Konec trochu zamotaný, ale uvěřitelný. Inspektorky mi bylo líto, když si to konečně v hlavě srovnala.

ivanaci
03. května

Začala jsem číst pro téma výzvy. Popisy míst a už bych tam chtěla jet.

PavkaHu
25. dubna

Postavy mě nezaujaly a ten konec! Uff. Škoda.

1 ...